Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

chomica
7. nov 2010

@silvia0201 a lekari tiez poriadne nevedia ze co sa presne stane ked sa potrati. Vacsinou sa hovori ze ide o zly geneticky vyvin,ktory by bol nezlucitelny zo zivotom. Ale to si myslim ze funguje iba do 12tt, ze priroda a telo sa s tym samo vysporiada. Ale v 14tt podla mna je uz ina situacia. Len otravuj lekarov donekonecna!!!! Lebo oni su fakt skupi na slovo mnohokrat. Drzim palce! 😉

silvia0201
7. nov 2010

@chomica ďakujem ti veľmi pekne a aj ja tebe držím palce aby sa ti to podarilo dotiahnuť do šťastného konca. no to si píš, že budem otravovať lekárov. 😀

veronikapp
7. nov 2010

@silvia0201 som na tom rovnako ako ty, doma mám dve zdravé baby. Tretie by sme mali už v marci budúci rok. Ale v 13tt pri bežnej prehliadke mi doktor povedal, že bábo už týždeň nežije. Kyret bol robený na dvakrát. Histológia neukázala nič, ale to mi bolo povedané už vopred, že väčšinou sa príčina nezistí. Krvné testy v tehotenstve som mala všetky v poriadku.

silvia0201
7. nov 2010

@veronikapp presne tak ako ja. všetko v poriadku (krvné testy). dneska som totálne zúfalá a zúrivá zároveň. ako si to rozdýchala ty? mne sa to nejak nedarí. nepomáhajú mi ani antidepresíva a ani alkohol.

milka2008
7. nov 2010

Ahojte,

@silvia0201 - tak to je dnes uz druha takato sprava, velmi ma to mrzi 😢. A ak ti mozem poradit, daj si vysetrit genetiku na trombofilne stavy, aj ked mas "iba" jeden abort., ono lekari to robia az po opakovanych abortoch, ale mne ju hematologicka spravila hned. A hlavne sa nedaj odbyt ich recami, ze ved to bolo zatial iba raz. Treba na nich tlacit.

U mna je to tiez "zahada", ja som vlani mala MA v 9 tt., prve dieta do 31. tt a uz je z neho 4-tak na ZS 😉 a to druhe tehu vlani, mimochodom s rovnakym partnerom, mojim mm 🙂, skoncilo tak skoro 😢 . Teraz v decembri bude rok 😢 .

No a teraz som znova tehu, opet s mojim mm 😉 , beriem kyselinu listovu snad uz od ovulacie kazdy den, duhpaston, lebo som spinila, femibion 800 a picham si fraxiparin na riedenie krvi, teraz cerstvo - a mala by som az do konca tehu a este potom.

@silvia0201 - tak vam drzim palce, nech vam to tretie mimi cim skor vyde 😉

vavrenka
7. nov 2010

@chomica ja ti neviem 🙂 som zvedava

vavrenka
7. nov 2010

ahojte, kocky, zdravim vsetky 😉 , utekam, lebo mi je zle a neviem preco, ked som na tejto stranke, tak ma viac napina na zvracanie 😠 , no chapete, to?
ja uz mam problem cokolvek zjest, dufam, ze je to aspon priznak dobre sa vyvyjajuceho tehu.
pekny vecer vsetkym

veronikapp
7. nov 2010

@silvia0201 tak bol to šok, ale život ide ďalej...aj keď človek nikdy nezabudne ☹ momentálne ďalšie tehu moc neriešim. Strach, že by sa to mohlo zopakovať je väčší ako chcenie.

silvia0201
8. nov 2010

@milka2008 ďakujem ti za príspevok. ja sa tiež dám poriadne vyštriť a nenechám sa len tak odbiť. jedna skúsenosť mi bohate stačila, tomu ver. zajtra tomu bude týždeň, ale už od 15.nastupujem do roboty, tak na to aspoň nebudem myslieť. zajtra idem s kamoškou ku gynekológovi, tak sa popýtam na ďalší postup, pretože ten môj gynekológ mi nepovedal absolútne nič. chcem počuť aj iný názor a podľa toho sa zariadim. a ešet budem buzerovať gynekológa v našej nemocnici, kde pracujem. tak som sama zvedavá, k čomu sa dopátram 🙂

silvia0201
8. nov 2010

@veronikapp ja som na tom rovnako. neviem sa rozhodnúť. tak či tak, tie tri mesiace musím počkať. ale ak mám byť úprimná, tak skôr rozhoduje že sa na to tretie dám čím skôr (samozrejme po vyšetreniach, ak ma na nejaké pošlú), pretože mám ešte stále v živej pamäti ako sa drahý tešil na malinké a chcela by som mu dporiať, aby aj on okúsil,čo je to byť rodičom a držal svoje dieťatko v náručí.
hoci nemôžem povedať ani jedno krivé slovo, pretože sa o mojich faganov stará ako o svojich. oni boli už odrastený, keď sme sa dali do kopy. tak asi tak.

buburka
8. nov 2010

@embabuli
@milka2008
@erika12345 - Uz sme doma 😀 Polezali sme si v nemocke a vsetko je v poriadku....mame aj novu fotku kraaasnu a tesime sa veeeelmi. 😉 Dakujem baby za podporu a dufam, ze aj vase "pokladiky" su ok 🙂

embabuli
8. nov 2010

@buburka wau tak to je ale VYBORNA sprava...normalne sa mi zlepsila nalada! 😀
moc tesim a len nech sa dari dalej 😉

erika12345
8. nov 2010

@buburka Perfektna spravicka. 🙂 Som stastna, ze ste obaja v poriadku, dlho si sa neozyvala, asi si isla na pohorovost, vsak? Povedali ti, preco si krvacala? A co s tebou robili, dali ti nieco alebo si len lezala?

Strasne sa bojim ultrazvuku, mam ist o tyzden, uz je to dlho, co som nevidela male (3tt) a mam z toho nervy. Pred rokom mi v 12tt zistili, ze je koniec a nemala som ziadne priznaky potratu, tak preto ten strach. Neviem, ako to ten tyzden vydrzim. Navyse, uz ani nemam nejake nevolnosti, tak neviem, ci je to tym, ze uz konci 1. trimester alebo...

embabuli
8. nov 2010

@erika12345 ten strach mame asi naozaj vsetky :(
ja pocitam hodiny do buduceho tyzdna na uzv, ci bude bit srdiecko a tak..

ja som sa minule pristihla ako som uplne spanikarila, ze sa mi troska zmensili prsia a urcite to je nieco zle...
samozrejme blbost, ale psychika je silna,
tak sa snazim si zaneprazdnit hlavu co najviac inymi vecami, venujem sa praci, hudbe, pozeram filmiky, alebo ked je velmi smutno, tak idem len tak na prechadzku a pozorujem ludi a svet..

erika12345
8. nov 2010

@embabuli mne sa tiez pred minulym ultrazvukom asi tyzden zdalo, ze nemam priznaky, bola som si ista, ze je koniec a drobec bol v poriadku, je to vo velkej miere aj psychikou. tiez sa snazim na to nemysliet, ale kedze sme uz zazili stratu babatka, tak sa to poriadne neda. dnes mi mm hovoril, ze aj keby som mala ultrazvuk hned, aj tak uz o 2 dni zas pochybujem, ci je vsetko o.k. a ma pravdu.

embabuli
8. nov 2010

@erika12345 asi tak 🙂
ja tu tiez furt horekujem, ze by som sa najradsej ultrazvukovala furt, nech viem ci fazulka dobre rastie,
ale na druhej strane, do ty 12tt aj keby som zistila, ze nieco neni ok, tak si ani ja ani lekari nic nepomozeme 😒

ale ma desi ako tu citam ine pribehy, ze aj po 12tt, sa z neznamej priciny zrazu babo potrati, no fuh, to uz musi byt velka rana ☹
mne stacilo dvakrat potratit v 6tt a velmi dlho som sa spamatavala, aj ked som sa vratila do prace, tak som sa chodila pravidelne vyplakat na zachod, mi prislo, ze ako sa moze ten svet krutit dalej a tvarit sa ze sa nic nestalo, ked mna tak strasne boli srdiecko, ze som prisla o babo na ktore som sa tak tesila ☹

buburka
8. nov 2010

@embabuli
@erika12345 - Dostala som magnezium a ascorutin, no a klud na posteli 😉 Baby musime mysliet pozitivne! Ja som sa zas za 4 dni napocuvala od spolutrpiteliek take hororove pribehy, ze som hotova ☹ Chcem pocut uz len dobre spravy 😉 Ved to uz ma clovek pocit, ze stastne tehotenstvo ani nie je.....erika si predsa uz v tyzdni kedy nevolnosti ustupuju..treba sa tomu tesit....ja ti drzim palce na ten Usg..to cakanie je naozaj to najhorsie....ja si tiez hovorim, ze tie poradne a usg by mohli byt aspon kazde 2 tyzdne...to by sa dalo asi lahsie vydrzat....ja som potom usg vzdy taka plna optimizmu a radosti...no po tyzdni to vyprcha a na dalsi pridu do hlavy zas obavy ☹ nuz ale musime byt silne

embabuli
8. nov 2010

vcera ma nas spolubyvajuci strasne rozosmial..
som sa mu stazovala jak sa bojim o fazulku, ale ze snazim mysliet pozitivne a blablabla...

a on ze: No ved jasne, fazulka for president! 😀

erika12345
8. nov 2010

@embabuli ved to, ze aj po 12tt sa moze stat hocico, radsej take veci ani necitam...hovorim si, ze ak to bude teraz dobre, tak to uz nejako musime zvladat. mne sa tiez vzdy zrutil svet, najhorisie to bolo na vianoce, ked sme uz mali byt traja...potom tie datumy, kedy by sa babatka narodili..vsetko mi pripominalo mojich drobcekov..
@buburka ono je lepsie take veci asi nepocuvat, tiez mam pocit, ze stasne tehu nie je, ale na 2. strane, preco je tolko tehuliek vysmiatych? Asi preto, ze o rizikach netusia alebo si ich nepripustaju. Kazdy mi hovori, ze mam mysliet pozitivne, ono sa da lahko mysliet pozitivne, ak niekto nemal a nema ziaden problem, ale ja to jednoducho neviem. tiez by som brala ultrazvuk co 2tt. Potom, ked uz budem babo citi, tak to uz bude ine, ale takto sa fakt nemozem vediet, ci je vsetko v poriadku.

buburka
8. nov 2010

@erika12345 - ja sa tiez neviem dockat prvych pohybov...veeeelmi. Len neviem, ci zas nebude este vacsi stres, ked nebudem citit pohyby ... ked babo spi, alebo tak... a ja budem mysliet zas na to najhorsie ☹ Jaaaaj..ja budem kludna uz len ked bude drobec v mojom naruci asik 😉

buburka
8. nov 2010

@embabuli - 🙂 vidim, ze fazulkujete ako moj muz doma 😉 Po 13tt mu ale uz potom zacal hovorit krumplicek...xi xi...zlate 😉

erika12345
8. nov 2010

@buburka tak vtedy budeme asi najkludnejsie vsetky, uz keby to bolo, najradsej by som zaspala na niekolko mesiacov a zobudila sa na porod. 😉

buburka
8. nov 2010

@erika12345 - to je super napad 😀

chomica
8. nov 2010

Ahojte dievcata. Bola som dnes v nemocke za znamym primarom kvoli tym bolestiam a vsetko je v poriadku.Tak strasne som sa bala tam ist. Strasne ma vie strach opantat. Nikdy som tak nepocitovala strach ako teraz. Ale nastastie je to fajn, iba ak by sa mi vratili bolesti mam ist si polezat do nemocky len tak pre istotu,kedze uz mam za sebou potrat. Ale inak vsetko v poriadku krpcek ma uz 2,77cm. Mame aj fotecku. Tak sa mi stale ulavi po ultrazvuku, ale prejde par dni a opat stach nastane.
@erika12345 ja som to iste vravela vcera manzelovi ze kebyze mozem zaspat a zobudim sa az tesne pred porodom.

buburka
9. nov 2010

Jeeej....my sme uz vlastne v 17tt 🙂 Vcera nam sestricka spravila odber na tripple test...vraj budu vysledky v piatok? ci pondelok? Dufam, ze budu ok 🙂 zatial som pokojna...verim, ze budu ok 😉 maly bol vcera kraaaaasny na usg...krasne ukazoval nozicky.....juj ako by som ich uz vybozkala !!!! 🙂

winipega
9. nov 2010

ahojte dievcata.tak ja som dostala uz teh.knizku:-) aj ked sa mi to zda dost skoro,ci nie?na uzv idem 7.12. To by som mala byt 13tt.@chomica chcem sa spytat,ty si na pn?a kto ti ju vypisal,asi obv.lekar ze?a musela si mat nejake doporucenie z gynekologie?

buburka
9. nov 2010

@winipega -Gratulujem 🙂 zrejme je vsetko ok 🙂 ja som tiez dostala Teh.k. v 9tt ked som mala vysledky krvi 😉 a na PN ma vypisali ned hna gynde...ja som u svojho obvodneho nebola ani nepamatam 🙂

milka2008
9. nov 2010

Ahojte,

@buburka - tak to som velmi velmi rada, ze ste to ustali. A veru, ked sa clovek dostane do nemocky, tak si toho tam vypocuje az az. Hlavne, ze ste vy obaja v poriadku a pohyby pridu, uvidiis 😉 . Teraz pekne oddychuj a hladkaj fazulku 😉 . Ved ked tak pozeram, tak ty si medzi nami v tehu najdalej 😉 .Tak pekne pokracujte 😉 . Jooj aj ja sa tesim, ked budem drzat v naruci to male mrnciace vonave babatko 😉 a obdivovat ten velky zazrak - CLOVEK 😉

@chomica - som sa aj zlakla, co sa deje, ale ked su to "iba" klby, tak to som kludnejsia. Hlavne, ze babatko je v poriadku.

@winipega - tehu knizku? v 9. tt? Ale ked je uz srdiecko, tak treba verit, ze to dopadne dobre.

@erika12345 - ze prespat cele tehu 😉 keby to bolo take jednoduche 😉 .Ale urcite sa toho dockame a v maji a v juni tu budeme ochkat, jajkat, ze tam ma boli, tam ma tlaci a tam kope 😀

No dievcata, vy uz vsetky mate aj srdiecka, teda myslim, ze este @vavrenka caka - ale ona ide uz teraz vo stvrtok 11.11. No len ja stale cakam. A som sa rozhodla, ze pockam predsa len do toho 9-10 tt. Co ma byt, bude, ja sa kazdy den modlim k sv. Gerardovi, patronovi tehotnych zien a rodin. A verím, ze nas anjelik nas zhora opatruje 😉 . A inak dnes som 7tt plus 2 dni. A kontrolne hcg na 6 tt plus 2 dnim som mala viac ako 44 tisic jednotiek, tak snad to uz bude dobre 😉

Dnes som uz druhy den v praci, no a vcera som prisla domov, vylozila nohy a relaxovala. A k tomu este aj ta nadcha, ale uz sa to pusta. Tiez som si kupila vincentku a na kasel Stodal. Som uvazovala, ze si dam polku paralenu, ale este skusim vydrzat.
A este ktora tu bojujete s nadchou, myslim @winipega?
Inak vcera som si po dllhom case dala kavu a 😝 😝 😝 nemusim. Vobec mi nepride na chut 😝
Zatial sa majte a prajme pekny den 😉

milka2008
9. nov 2010

@winipega - mne dal moj gyndr doporucenie, on PN-ky nevypisuje. Ked budem chciet, vypise ma moja prakticka dr., uz som sa s nou dohodla.

buburka
9. nov 2010

@milka2008 - Dakujem...a inac nestiham sledovat aky mas ty prehlad 🙂 Tentokrat srdiecka budu.....nebojte baby! Drzim vsetkyyyym palce! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre