Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

milka2008
9. nov 2010

@buburka 😉 😉 😉 a poslala som ti potvrdenie, dakujem 😉

embabuli
9. nov 2010

ahoj,
nemali ste niektora na zaciatku tehu zimnicu?
mne vcera prvykrat prepadla hrozna zima az som sa triasla, dnes trocha pokracuje...nerozumiem tomu a bojim ci je to ok.
Predtym navaly tepla, teraz zima ze lezim pod paplonom v svetri a hrubych ponozkach..
😒

juditkak
9. nov 2010

ahojte baby, pridávam som do klubu po potrate v sobotu mi spravili kyret v 12 týždni. ☹ Strašný smútok, veď asi viete o čom hovorím. najhoršie to bolo povedať dcérke, ktorá sa tak strašne tešila. No počkáme tie nekonečné 3 mesiace a dame sa na druhé. Ešte som zvedavá čo povie histológia. ☹

embabuli
9. nov 2010

@juditkak drz sa!* vela sily prajem

chomica
9. nov 2010

@winipega ja som na PN od zaciatku tehu....a PN ti vypise tvoj gynekolog 😉 aj vychadzky....teda neviem ako to ked citam ze nie kazdy gyndos vypisuje PN. Tak neviem,ale moj ano.

chomica
9. nov 2010

@winipega a na knizku nie je skoro,mne vypisal hned ako bolo srdiecko. No zalezi od gyndosa, niektori davaju knizku az neskor.

chomica
9. nov 2010

@milka2008 neboj nic, ani neviem ci to boli klby alebo co, ale preslo to nastastie. Kebyze to u mna opat nastane pojdem do nemocky si polezat, pre istotu.Ale vsetko v porádku je zatial 😉 Inak ja kazdy vecer sa modlim k sv. Gerardovi tiez, mam taku modlitbicku.Takze bojujes s nadchou? Ja momentalne nie. Som aj rada ze som PN a nie som v styku s ludmi a ich chorobami. S tym HCG je to super aj ked ja ani neviem ake hodnoty som mala 😉 A doteraz to neviem 🙂

winipega
9. nov 2010

@milka2008 ja ani nadchu nemam.v piatok rano ma bolelo hrdlo tak som cely vik pila caj s citronom a medom a strasne ma bolela hlava,myslela som ze su to dutiny ale preslo mi to vsetko,tak neviem,snad sa to nevrati.ale mozem cakat ze daco chytim lebo robim s ludmi a bezne je tu 50 az 70ludi denne takze rozmyslam ze sa dam vypisat.

romanita
9. nov 2010

Ahojte baby
Ja sa tiez pridam do vasej diskusie...Tiez ma postihol osud menom potrat.....Je to uz skoro pol roka a neviem sa s tym akosi vyrovnat.......Uz sa chceme snazit na druhe mimco len akosi nemozem prekonat strach, ze sa mi to stane zase..... ☹ .....

zojka05
9. nov 2010

ahojte babenky,tak a už som dnes konečne dostala aj ta tehu knižku,bola som aj na odbery na krv,tak uvidíme ako ešte tie dopadnú...ale ja dúfam,že už bude všetko v poriadku a už dotehulkujeme až do konca....
@juditkak
@romanita mrzí ma,že sa vám to stalo tiež,strata drobčeka je hrozná,a vžy sa o tom tažko rozpráva....ale netreba sa bát a treba to skúsit,znova a znova,az pokial to nevíde,ja som si tiež po tom zážitku povedala,že to už nikdy nechcem zažit znova,ale odhodlala som sa a vyšlo to do pol roka,teraz vraj vyzerá všetko dobre.budem vám držat palce!

estanis
9. nov 2010

ahojte, prave som sa tu zaregistrovala, pretoze aj ja som si presla potratom. stalo sa to sice uz v marci, ale aj tak, ked si spomeniem... tak mi vzdy pride luto. hlavne ked vidim kamaratky - ktore boli v rovnakom stadiu ako ja - ako kocikuju svoje ratolesti. nastastie uz jednu dcerku mam, takze v tych najtazsich chvilach, ked som sa venovala jej, aspo na chvilu to tak nebolelo. teraz sa snazime o druhe, uvidime ako dlho nam to bude trvat...

erika12345
9. nov 2010

@romanita , @estanis je mi luto, ze tiez ste sa s tym stretli, snad vam tu kocky pomozu prekonat strach a dockate sa babatiek, mne tu najviac pomaha, ked citam, ako ma niekto napriek predchadzajucim problemom babatko. Urcite sa toho tiez dockate, len treba verit a nevzdavat sa.
@chomica aj ja mam tu modlitbicku, tiez sa ju modlievam. 😉
@zojka05 tak to je super, ze uz mas i knizku, ja mam dostat o tyzden, ak bude vsetko o.k., tak snad, bo naposledy som ju drzala v ruke len par minut...
@juditkak mrzi ma, co sa ti stalo, po ms sa budes citit trosku lepsie, aspon u mna to tak bolo, aj ked boliet to bude este dlho...je skvele, ze sa nevzdavas, urcite budes coskoro opat tehulka.

Mna teraz trapi, ze mi od zaciatku 12tt nie je zle, dufam, ze to neznamena to najhorsie, mam strasny strach... Som myslela, ze to skonci tak po 13tt....Tym, kt. vam byvalo zle, kedy vam to preslo? Ja som sa tesila, ze to musi dobre dopadnut, ked mi byva takto, ale teraz mam obavy.

chomica
9. nov 2010

@erika12345 neboj sa ono ti moze byt prestat zle uz na zaciatku tretieho mesiaca a ty uz si na konci.Kazda zena je ina. Niektorym je zle dlhsie niektorym kratsie. Takze sa nestresuj a bud rada ze nastanu krasne casy 😉

erika12345
9. nov 2010

@chomica ja som praveze vsade citala, ze az na konci toho trimestra a to je v 13tt, preto ten strach...Asi by som bola najstastnejsia, keby mi bolo stale zle. 😀 Neviem, ako to ten tyzden vydrzim, ukludnim sa az ked male uvidim na ultrazvuku. Ale dakujem ti moc za ukludnenie.

katy31
9. nov 2010

Chomica... mozem Ta poprosit o tu modlitbicku k sv. Gerardovi? Velmi by si mi tym pomohla a nie len mne.. Drzim Vam palce dievcata... ja uz tiez snazilkujem, aj ked sa bojim trosku... ale ta tuzba je silnejsia... A DAKUJEM

romanita
9. nov 2010

Dnes cely den rozmyslam nad tym a rozhodla som sa ze idem do toho, vsetky pochmurne myslienky hodim za hlavu a vsetko necham na osud....... 🙂 Tesim sa s Vami, ktore ste tehotne a drzim Vam palce nech to dotiahnete do sameho konca bez problemov...... 😅

erika12345
9. nov 2010

@romanita ked po babatku tuzis, treba ist do toho. 😉 Drzim palce, aby toto tehu uz dopadlo dobre a do roka si sa mohla tesit z maleho drobca. 🙂

romanita
9. nov 2010

@erika12345 ja som chcela ale stale mi to v hlave vrtalo co ak zase......Ale dnes sme sa o tom s manzelom rozpravali a zhodli sme sa v tom ze uz by sme nieco mohli poriesit.......tak sa zacinam pomaly tesit 😀

erika12345
9. nov 2010

@romanita rozumiem ti, strach, ze sa to zopakuje, mame ho tu vsetky...

vavrenka
9. nov 2010

@milka2008 nech uz je stvrtok! je mi skoro stale zle, fuuuj, tak dufam, ze vsetko bude dobre....

estanis
9. nov 2010

@erika12345 naozaj je to u každej ženy iné. mne pri mojom prvom tehotenstve prešli nevoľnosti doslova zo dňa na deň. bolo to nejako koncom tretieho mesiaca. moja sesternica vracala až do piateho mesiaca no a jedna kamoška až do siedmeho a ona sa - chuďatko aj vďaka tomu dostala do nemocnice a odležala si to tam až do pôrodu.

juditkak
10. nov 2010

@erika12345 no mne tiež v 11-12 týždni prestalo byť zle a pripisovala som to tomu, že už skončilo obdobie toho zla -no len u mňa pravda bola iná. držím palce zabehni na kontrolu

juditkak
10. nov 2010

@zojka05 ďakujem musím nejak predýchať veď nie som sama . ☹ 😒

chomica
10. nov 2010

@erika12345 podla mna to je individualne. Mojej mamine nebolo vobec zle a porodila tri zdrave deti bez problemov. Kamoske co porodila vcera tiez nebyvalo vobec zle a vsetko v poriadku. Kazde telo reaguje uplne inak. A v inom case si telo zvykne na tehotenstvo. U niekoho to pride zo dna na den u niekoho postupne. Nemyslim si, ze to ze ti prestalo byt zle je priznakom niecoho zleho.

chomica
10. nov 2010

@vavrenka jasne ze bude vsetko super 😉 😉 vo stvrtok nam napises super spravicku 😉

chomica
10. nov 2010

@katy31
Otče,viem, že sa o mňa staráš a rozumieš,ako sa cítim.Staral si sa o Máriu, Alžbetu, a teraz ťa ja prosím o tvoju opateru, aby skrze modlitby svätého Gerarda si mi pomohol.
Vždy sa ma zahŕňal svojou láskou. Pomôž mi zahŕňať láskou tento nový život, ktorý denne vo mne rastie.
Prines moje dieťa na svetlo dňa a k vodám spásy.
Závisím od teba, Otče, teraz viac než kedykoľvek.Stoj pri mne blízko v dňoch , ktoré sú predo mnou. V akejkoľvek neistote, úzkosti a pochybnosti,nech ma tvoj Svätý Duch ochladí, občerství a uistí.
Prosím ťa o to skrze Ježiša Krista, tvojho Syna. Amen

milka2008
10. nov 2010

Dobre rano,

@chomica - toto sa modlim aj ja 😉 a este mam jednu, napisem do IP.

chomica
10. nov 2010

@milka2008 super napis 😉

zojka05
10. nov 2010

@juditkak je nás tu vela,a ked budeš chciet,tak sa kludne ozvi,mne tu babenky velmi pomohli,niekedy mi stacilo si prečítat,aké mali problémy oni,a vedela som že nie som v tom sama,dobre mi padli aj slová povzbudenia....

zojka05
10. nov 2010

@vavrenka zajtra čakáme dobré správy,držkajte sa! a aj mne býva hrozne zle,ešte stále a najhoršie mi je večer to striedam Wc,alebo umývadlo,kam skor dobehnem.... 😀 ,ale aspon sa utešujem tým,že malinké mi dáva najavo,že je tu....pred tým mi prestalo byt zle z jedného dna na druhý a potom mi bolo povedané,že to bol jeden zo znakov,že niečo nie je v poriadku,že nikdy to neprejde len tak zo dna na den...takže hlavu hore a vydržme to nejako....(ja som ešte vobec nič nepribrala,skor schudla)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre