Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

juditkak
10. nov 2010

@zojka05 čítala som veľa vidím, že nie som sama. teraz budeme čakať na nejake 3 mesiace a potom sa dame na druhý pokus. Ako ste dlho vy baby čakali a potom šli na druhe baby? ďakujem

zojka05
10. nov 2010

@juditkak no prvé sa nám zadarilo hned na prvý meciac,druhé sa podarilo až po roku a pol dostali sme sa po 11tt,bolo mi povedané,že bábo už nežije asi od 9tt,takže kyret,potom sme čakali 3 mesiace,aj ked potom mi doki povedal,že sme nemuseli,tolko,že stačil jeden cyklus a mohli sme začat,ale my sme počkali 3 mesiace a potom sa nám zadarilo za dalšie 3 mesiace....takže asi je fakt pravda,že to príde ked to najmenej čakáš a,že sa nám zadarí za takú krátku chvílu sa mi ani nesnívalo.....

embabuli
10. nov 2010

@juditkak ja som cakala mesiac, zadarilo sa az po styroch a zase len po 6tt..potom som to vzdala
no a teraz o rok zrazu samo sa to dako 🙂

inak som sa radila s lekarmi co ich celkom respektujem a vraveli ze jeden cyklus staci

katy31
10. nov 2010

@chomica Dakujem velmi krásne. Ak máš ešte ďalšie, rada ich prijmem.... cmuk, drzim palceky babatkam

edmi
10. nov 2010

ahojte baby,som tu nova a chcela by som sa tak povediac trosku vyspovedat, 29.9 som prisla o svoje babetko bola som v 9 tyzdni ziadna akcia srdca,o tyzden nato som kyret podstupila znova lebo som silno krvacala tak ma museli znova cistit a mala som tam aj slaby zapal tak to riesili silnymi antibiotikami,uz som mala prvu menstruaciu a v januari to uz bude po 3 menstruaciach by som sa chcela zacat snazit ale mam hrozny strach ze sa to zopakuje,strasne som sa tesila

erika12345
10. nov 2010

@estanis, @juditkak, @chomica dakujem za reakcie, snad to neznamena nic zle, mozno je to len psychikou, aj pred 8tt sa mi stalo, ze po tom, ako som zakrvacala mi asi 1tt nebolo vobec zle a potom som videla male na ultrazvuku a nevolnosti sa zas objavili... K lekarke by som mohla ist, ale som objednana na utorok, tak uz to nejako vydrzim.
@chomica ja poznam trosku inu modlitbu, tu je ich viac:
http://www.gn221.estranky.cz/stranka/modlitba-k...

chomica
10. nov 2010

@erika12345 moze to byt kludne aj psychika. Mna napriklad bolievalo dost podbrusko a ked som zavolala lekarovi a povedal mi ze ak nekrvacam tak by to malo byt v poriadku tak zrazu ma to prestalo boliet 😉 Potom som sla na ultrazvuk a vsetko je v poriadku. Takze fakt psychika robi svoje. Urcite mas aj ine priznaky tehu ktore ti stale pretrvavaju. Mne napriklad vcera nebolo az tak zle,iba ma naplo raz a dnes mi je hrozne. Iba lezim a nie som schopna ludskej existencie. Ja sice negrciavam ale je mi blbo a o prsiach ani nehovorim, tie ma tak bolia ze koniec. Ja som v pondelok bola na ultrazvuku a na dalsi idem o dva tyzdne. Najhorsie je to cakanie. Pekne ti to ubehne do utorka neboj a napises nam super spravicku 😉 😉
Na tej stranke som uz bola ked som si hladala nejake modlitby 😉

chomica
10. nov 2010

@edmi ahoj je mi to luto, vsetky co sme tu,vieme ako sa citis. A to s tym opakovanym kyretom je inak fakt "super" !!!! Prvy krat to neurobili dobre,ked to museli opakovat. Mne doki povedal ze mozem otehotniet po 2-3 cykloch no a otehotnela som na 4ty mesiac po kyrete a strach sme mali vsetky a mame ho stale a budeme spokojne az ked sa nam narodia deticky. Ale tuzba po dietatku je u kazdej silnejsia ako strach, tak len mysli pozitivne a vsetko dopadne super. Drzim palce!

erika12345
10. nov 2010

@chomica mne tiez byvalo len zle, negrcala som...vacsinou to bolo hosie vtedy, ked som citila hlad alebo zjedla nieco sladke vcera som naschval hladovala a jedla sladke a nic...Niektore priznaky mam stale napatie v prsiach ( lenze to som mala aj pred rokom, dokonca niekolko tyzdnov po kyrete, bolo to hrozne), zmeny na prsnikoch, zmeny na pokozke, obcasne pobolievanie podbruska, nechutenstvo, ....ja som bola naposledy na ultrazvuku v 8.tt, tak uz sa mi to zda dlho, ale snad je vsetko v poriadku. Inak ta tvoja modlitba je velmi pekna, nikde na nete som ju nenasla, odkial ju mas?

chomica
10. nov 2010

@erika12345 No mne je presne tak, ze ked mam prazdny zaludok, tak mi zacne byt zle a to je pre mna znak toho ze sa musim najest aj ked ja keby som sa nenutila, tak aj cely den nejem. No a potom sa najem a je mi z toho zle 🙂
Verim ti ze sa ti to zda dlho. Ja som tiez mala ist na ultrazvuk v podstate az od mesiac na to ked uz bilo srdiecko ale mala som bolesti tak som bola na pohotovosti a tam mi urobili no a aj v nemocnici ked som bola teraz v pondelok. A dost ma to ukludnilo ked som vedela ze je vsetko v poriadku. Takze ta chapem. Ja uz teraz som na nervy z tych dvoch tyzdnov.
Tu modlitbu som nasla niekde na nete, ani neviem kde. Som snorila a nasla som ju. Chcela som hlavne nejaku taku kratucku nie velmi dlhu. No ale ja si k nej hovorim este svoje myslienky kazdy vecer ked uz lezim v posteli. Prihovaram sa fazulke a tak.

erika12345
10. nov 2010

@chomica aj ja sa prihovaram drobcovi, aby vydrzal, hovorim mu ako mu bude s nami dobre, ako sa na neho tesime... 🙂

chomica
10. nov 2010

@erika12345 tak presne aj ja nasmu hovorim 😉 Uvidis budeme mat nadherne leto s detickami 🙂

erika12345
10. nov 2010

@chomica snad mas pravdu. 😉 Ale aj tak sa utorka priserne bojim...

chomica
10. nov 2010

@erika12345 verim ti aj ja sa priserne bojim. Ale mysli pozitivne 😉

erika12345
10. nov 2010

@chomica vsak ja sa snazim a vzdy po ultrazvuku par dni som naladena pozitivne a verim, ze to dotiahnem do konca, lenze potom zas pridu pochybnosti...Ale snazim sa. 😉

embabuli
10. nov 2010

@erika12345 ja tie iste pocity 🙂

erika12345
10. nov 2010

@embabuli vidim, ze to tak mama vazne viacere. 😉

juditkak
10. nov 2010

@embabuli no ja pockam asi 2 cykle a potom sa skusime na to dať

juditkak
10. nov 2010

@zojka05 ja asi počkam 2 cykle a potom, Dcerku sme mali hned ako sa vravi na prvý krát druhe tiež len skončilo ako skončilo

estanis
10. nov 2010

@juditkak ja som tiez cakala po potrate nejake tri cykly a potom sme sli na to. no snazime sa 4 mesiace a zatial nic. Dufam, ze sa to coskoro podari 😢

chomica
10. nov 2010

@erika12345 ved jasne ja som na tom tak isto 😀 po ultrazvuku som par dni v pohode a potom opat strach a tak to ide dookola 🙂

juditkak
10. nov 2010

@estanis držim palce dufam že nebude problem aj u nas obidve tehotenstva dcerku aj to druhe sme mali ako sa vravi na prvy krat. takže asi nejaky januar hor sa do toho. musíme dúfať. najviac prvé čo ma "sralo", že ako si ta niektoré ženy vedia bez akýchkolvek výčitkov lahnut a byť spokojna ked som po. bože nechapem

buburka
10. nov 2010

Ahojte baby. Preco je to stale tak, ze den dva po ultrazvuku som plna energie a spokojnosti a potom nastupuje nervozita a stres? V piatok by mal byt aj vysledok tripple a ja som uz dnes akosi nekludna ☹ Viem, ze to malemu neprospieva, ale neviem si pomoct... ☹ proste citim, ze som stale v napati aj ked sa snazim na to nemysliet...ale velmi sa to neda.......ach uz nech je april 😵

vavrenka
10. nov 2010

@zojka05 cooo? ja sa spolieham, ze od 12 tt mi bude dobre. pomooocccc. ani presne neviem, kolko som schudla, ale vzhladom na to, ze jem tretinu ako som jedla pred tym a to este absolutne dietne.. tak asi nieco hej.. uz sa tesim az mi bude lepsie a moj zivot sa zacne tocit aj okolo inej temy ako jedlo...
chomica, milka a ostatne dievcata, krasny vecer a dobru noc!

chomica
11. nov 2010

@buburka u mna to je to iste par dni po ultrazvuku som v pohode a potom opat strach a nervozita. Vysledky testov budu v poriadku, neboj, urcite to tak bude a budes spokojna 😉 Ja tiez hovorim ze nech uz je jun, ale zase potom si poviem ze musim byt trpezliva a vsetko pride postupne pekne tak ako ma 🙂 Inak na tie vysledky sa caka ako dlho?U mna to vychadza tak,ze ich budem ocakavat okolo Vianoc, no super. Budem nervozna na Vianoce.

buburka
11. nov 2010

@chomica - poradna 1x za 3 tyzdne asi naozaj nie je nic pre nasu psychiku ☹
Mne brala krv sestricka v pondelok a vravela, ze mozem sa informovat v piatok....ale ze v pondelok uz budu urcite...cize u nas do tyzdna. Pozeram, ze si tiez z KE 😀 , tak asi to pojde do stejneho labakua vysledok budes mat este pred vianocami ked dobre pocitam 😉
My mame pred vianocami morfo Usg (17.12) tak dufam, ze bude vsetko ok a budeme mat o to krajsie a spokojnejsie vianocne sviatky......
Inac na jun sa tesim aj ja 😵 to mam narodeninky 🙂 a uz budeme dufam vtedy kompletna rodinka....a uz aj vy 😉 .aaaach nech je uz ta jar.....

milka2008
11. nov 2010

Ahojte,
najskor pre @vavrenka - drzim dnes vsetky palce na rukach aj na nohach na ultrazvuku 😉

A pozdravujem aj ostatne zienky, utekam k dr., mam hrozny kasel, hlavne rano, tak som zvedava, co mi nan da

Zatial sa majte 😉

chomica
11. nov 2010

@buburka dakujem za info...takze pred Vianocami by som mala mat vysledky, tak verim ze to vsetko dopadne tak ako ma. 22. idem do poradne tak dufam ze bude vsetko v poriadku, hlavne nech je krpec zdravucky. Uz teraz sa bojim. No a potom sa budem bat opat na vysledky atd. dokolecka dokola 😒
Ty si z Ke? Ani som nevedela 🙂
Aj ja si zelam nech uz je aspon jar.....

edmi
11. nov 2010

ahojte,chcem sa vas spytat tie co ste 1x potratili a teraz ste znova tehotne ci ste podstupovali nejake vysetrenia po potrate? ja som asi chytila zapal vajecnikov som mesiac a 4 dni po kyrete ,dosktor mi ma brat krv na toxoplaz . a rubeolu ale neviem ci bude moct ked mam zapal,prekonaliste uz takyto zapal? lebo ja sa chcem v Januari zacat snazit znova o mimi ale bojim sa,lieci sa to antibiotikami?? dakujem

buburka
11. nov 2010

@chomica - bude vsetko v poriadku neboj. 22je hned 😉 ...my mame poradnu az v decembri ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre