Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

milka2008
16. nov 2010

@vavrenka - ďakujem 😉 ja som dnes 8 tt + 2 podľa PM a podľa dnešného sona o jeden deň menej, ale nemám z toho vraj robiť paniku. Tak som kľudná, Veď bábatko si vypýta, keď bude hladné, veď mňa je dosť 😀 nech len papá 😀

a vy ste mali aké "miery", ty si bola myslím 11. nov. vo štvrfok?

vavrenka
16. nov 2010

@milka2008 netusim 🙂 , zabudla som sa spytat, bola som tak vyvalena zo vsetkeho a skoro som sa tam k tomu povracala, bolo mi fakt zle, ze somsa nic nepytala. ale ai je vsetko ok, inak by mi to moja doki povedala, je velmi starostliva. iba mi povedala,ze babatko je v poraidku a dala mi termin na odbery k tehu knizke.

embabuli
16. nov 2010

@milka2008 gratulujem a parada! 😉
ja idem zajtra na uzv, snad tiez bude srdiecko...

milka2008
16. nov 2010

@embabuli - ďakujem 😉 a uvidíš, bude už srdiečko 😉 ty si teraz nejako 7 plus niečo, však?

A aby som nezabudla - ĎAKUJEME VÁM VŠETKÝM, KTORÉ STE NA NÁS S FAZUĽKOU MYSLELI! 😉 Som rada, že sme tu takáto partia 😉 .

@vavrenka - no nech ti tie nevoľnosti už prejdú, lebo keď to čítam, ako ti býva zle, tak veru, aj mňa to chytá, akoby som trpela s tebou. Hoci mne zatiaľ vôbec ani raz zle nebolo a dokonca túto noc, resp. nadránom som mala pocit, akoby ma už ani prsia neboleli, to boli asi už nervy z čakania.

embabuli
16. nov 2010

@milka2008 zajtra podla mojho odhadu budem 7+3 tt...inak je mi snad stale horsie, uz nielen ranne nevolnosti ale celodenne,
nemozem moc jest, potom je mi este horsie, tak do seba tlacim aspon rohliky s maslom ale nic moc,
nevraciam ale tak zle od zaludka a jedlo prezuvam jak slamu...

no a vcera som zistila, ze kedze som si platila `len` zdravotne, socialne dochodkove, zivotne a urazove poistenie, tak ako OSVC nemam narok na matersku, takze budeme total bez penazi..

no snad to dako prekoname, teraz ma hlavne tesi, ze vobec po tych potratoch minulych som sa dostala az k siedmemu tyzdnu, a aj ked by sme mali len rohliky jest, hlavne nech je babo zdrave 🙂

chomica
16. nov 2010

@milka2008 SUPER gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem...tesim sa s tebou ja som tiez prvy krat nic nevidela 😀 tak mi musel doki ukazat a pustit srdiecko buchajuce 😉 Tak a uz odpocitavas aj ty 🙂 Si uz na PN ze?A to ze je mensie o den je v pohode. Ono sa to teraz dost meni. My sme to na zaciatku mali na rovnako aj podla ms aj polda ultrazvuku, minuly tyzden sme boli o dva dni mensi a vcera jeden den dopredu,alebo tak nejak, ani neviem lebo som sa tak tesila ze je vsetko v poriadku a mne sa potom zatemni mozog a ani neviem poriadne co mi doki hovori 🙂

chomica
16. nov 2010

@milka2008 mna v den ked idem na gyndu z toho stresu nic nebolo 😀 akoby som ani tehu nebola 😀 psychika je mocna carodejka.

chomica
16. nov 2010

@vavrenka som rada ze dnes ti je lepsie a verim ze nevolnosti ti budu prechadzat. Mne dnes nie je zle ale zato od 12tej som zaspala a zobudila som sa pred chvilou 🙂

milka2008
16. nov 2010

@chomica - ďakujem chomica 😉 no veru, teraz už odpočítavam a ešte urobím pre mojich rodičov nejaké prekvapko, lebo ešte nevedia. Nechcela som im to hovorit, ešte dopredu , otec bojuje chemoterapiou.... ale verím, že to bude v poriadku a v júni sa budú tešiť obaja - babka aj dedko - z ďalšieho vnúčatka 😉 . Chcela som počkať do Vianoc, ale už to ani ja nevydržím. 😉 Tak verím, a modlím sa, nech je to všetko v poriadku .

chomica
16. nov 2010

@embabuli zajtra ti drzim palce. Akotoze nebudes mat narok na matersku?

chomica
16. nov 2010

@milka2008 bude bude neboj sa jun je nas mesiac 😉 teda moj mozno uz koniec maja.

milka2008
16. nov 2010

@chomica - ja verím tiež, že bude a či už máj alebo jún, hlavne nech sú detičky zdravé. 😉

chomica
16. nov 2010

@milka2008 inak stale sa chodim po utrazvuku pozriet na tuto stranku, ci sme v norme a tak. :

http://baby-web.topky.sk/Vyvoj-babatka.aspx

chomica
16. nov 2010

@milka2008 presne tak. Ja 30teho idem na ultrazvuk na tie "vyinove vady". Tak to sa budem bat poriadne ked krpca bude merat doki. Ale verim a citim ze budeme mat zdrave zabiatko.

embabuli
16. nov 2010

@chomica no nebudem, tiez som bola v soku ☹

totiz som zivnostnicka a platim si socialne dochodkove zdravotne poistenie,
k tomu sukromne urazove a zivotne
aj ked nijako extra nezarabam, skor s peniazkami dost problem...
ale som sa dozvedela, ze ak chcem mat narok na matersku, tak musim platit aj dobrovolne nemocenske a to 270 dni pred porodom,
to znamena, ze aj ked som si uz aj toto nemocenske teraz zacala platit, tak jednoducho nestihnem ten limit 270 dni a som bez materskej 😒

chomica
16. nov 2010

@embabuli aha lebo ja som tiez zivnostnik....ale ja si platim dobrovolne uz od januara z maxima a teraz v septembri uz ubehlo tych 270 dni. Takze ja nastastie budem mat narok.Hmmmmmmmm strasne s tymto statom inak co sa tyka tychto veci.

embabuli
16. nov 2010

@chomica no ved to som ja blbka nevedela 😒
v podstate ja som toto tehu neplanovala, aj ked som teraz velmi vdacna za to, ale som uz po tych potratoch myslela, ze ja snad ani deti nemozem mat... 😖
no a teraz si nepomozem, lebo je tu ten debilny zakon o 270 dnich pred porodom... ☹

kormelia11
16. nov 2010

dobry den som pred par dnami som potratila a mala by som na vas par otazok ak ma na mna niektora z vas trochu casu tak nech mi napise IP ☹

winipega
16. nov 2010

@erika12345 no porozmyslam o tej pnke,aj ked moc ma to nelaka,ked nemam ziadne nejake problemy(okrem toho ze mi je vkuse zle)
@milka2008 gratulujeeem!!! 🙂
@vavrenka tak ako?na pn lepsie?mne je vkuse zle,rano mi je len tak tazko,to najhorsie zacne okolo obeda a trva do noci,hruza.dnes som skoro ogrcala jednu pani co bola u mna v kancli,som ledva stihla vybehnut na wc 😵 a cele poobedie a vecer ma napina,z nicoho nic,ja neviem uz co to je,boze nech uz to skonci.ja len dufam ze to ze nam je takto zle je znamenie ze tehu je v poriadku. 😉 kedy ides na dalsi uzv?
@chomica ahoj ako sa mas?

chomica
17. nov 2010

@winipega Ahoj dobre sa mame. V pondelok som bola na gynde a vsetko je poriadku, tak verim ze to tak aj ostane.

lenocka80
17. nov 2010

Ahoj maminky, prepacte, ze sa vam tu takto zamotam...Dufam, ze raz sem budem patrit 😉 , ale chcem sa vas opytat, po akom case od MA ste znova otehotneli? Inak strasne silno vam vsetkym drzim palce, nech su babatka v poriadku.

lucka1987
17. nov 2010

@lenocka80 ahoj aj ja sem len tak nakukam a tiez dufam ze sem budem patrit coskoro.. pred 11 dnami som mala MA. 😔
no uz sa citim fajn a ty? kedy si mala MA? a kedy ti povedal doki ze sa mozes zacaz snazit? lebo stale pocuvam rozne nazory ... 😅

lenocka80
17. nov 2010

@lucka1987 napisala som ti do IP

embabuli
17. nov 2010

@winipega mne zacina byt tiez vkuse zle 😖
vobec neviem co s tym, tento vikend ma caka tazko pracovny, ani neviem ako to dam..
od rana do vecera napinanie na zvracanie, nemozem jest, zavrate..a v noci sa mi snivaju hlupe sny, stale len beham na zachod..

jaj no za par hodin lekar, snad daco poradi...

erika12345
17. nov 2010

Ahojte, drobcek krasne rastie a vyzera zdravucky, este idem zajtra na meranie NT. Je taky krasny lenivcek, tak pomalicky si tam plaval hore dole, zakyval rucickou a krasne hybal nozkou.🙂 Mm mi hovori, ze ja hybem nohou zo spanku, tak to ma po mne. 😀 Stale chodim s jeho foteckou, je to fakt zazrak.🙂 Inak sa mi termin trosku posunul o 2 dni dopredu, tak uz mam sklz oproti ms len 2 dni, co je pohoda. Dakujem moc, ze ste na nas mysleli.

vavrenka
17. nov 2010

@winipega tie nevolnosti su fakt neprijemne, totalne. na webe som nasla, co ich moze trochu zlepsit, tak som zacala skusat, zatial sa drzim - oprti vcerajsku je tu uplna rozpravka.. vraj zene je zle, ked ma hypoglykemiu a malo B vitaminu. preto je vraj dobre, vzdy ked sa zena v noci zobudi a citi prazdny zaludok, do niecoho hryznut. ja som si pripravila na kusky rozok a vzdy som to zapila mierne osladenym ciernym cajom- studenym - ten znesiem (nie silny). sice som sa v noci nevspala a som slaba ako mucha, ale nie je mi dnes tak zufalo zlea ako zvycajne. uvidime, co bude dalej, lebo presne ako tebe,mne sa v priebehu dna pritazuje a podvecer, vecer a noc su priserne. Ale vcera som si urobila na veceru detsku kasicku - iba vo vode, minimalne osladila a 2ks z uvareneho jablcka... no nic moc jedlo, ani sa nedivim batolatam, ze to nechcu papat 😀 , ale bolo mi potom len tazko, ale nevracala som.
dala ti doki nieco proti nevolnostiam? ja mam torecan. ten som si vecer dala pred spanim a celkom sa dalo.
neviem,kedy idem na uzv, na odbery k tehu knizke idem 23... vydrzme!
mas k tym nevolnostiam aj depku?

chomica
17. nov 2010

@erika12345 super!!!!!! tesim sa s tebou 😉

milka2008
17. nov 2010

@erika12345 - GRATULUJEM 😉 tak sa nám to tu pekna zapĺňa pozitívnymi správami. 🙂 už som ťa vykúkala, že nepíšeš a zrazu - gratulujem ešte raz 🙂

Prepáčte, že vám to tu trochu "pokazím", ale musím to zo seba dostať.

Ja som zasa mala jendu z tých horších nocí, pedchádzal tomu veľmi nepríjemný telefonát od jednej "skvelej a podarenej" maminy synovho spolužiaka, vraj môj syn mal doňho nejako v škole drgnúť, až tak, že ten chlapec teraz leží v nemocnici so slabým otrasom mozgu na pozorovaní. No som z toho totálne vygúľaná, vyľakaná. Na jednej strane mi je veľmi ľúto toho chlapca, nie je to nič príjemné, ale na druhej strane - môj syn tvrdí, že on nič nespravil a ja mu VERÍM VERÍM a ešte raz VERÍM !!!!!!!!!!!!!!
Nedalo mi to a overovala som ti túto situáciiu u ich triednej učiteľky, ktorá tvrdí, že o žiadnom takom incidente jej deti nevraveli a deti zato takého veci vždy žalujú, čo je na jednej strane aj dobre, a ešte som to overovala aj u ďalšieho spolužiaka, ktorý tiež o ničom takom nevie. No nám sa toto stalo už 3-krát, že môj syn je zatiahnutý do situácie, v ktorej vôbec nefiguruje, alebo iba ako "náhodný okolidúci", teda v nesprávny čas na nesprávnom mieste.

Takže po tomto všetkom nervy vybičované na maximum a dnešná noc, doslova horor, hlavne nadránom a tie myšlienky, no negatívnejšie už ani nemohli byť...................hlavne čo sa týka bábätka...........Tak pevne verím, že to bude všetko s bábätko a s mojim synom v poriadku!!!!!!!!!

@vavrenka - som rada, že ti už je trošku lepšie . No ja neviem, ja stále nič, a verím, že to tak aj zostane.

@lenocka80 , @lucka1987 - vitajte, ak vás čistili v nemocnici, odporúčajú mini 3 mesiace, ale sú maminy ktoré oteho hned po prvej MS. Ja osobne som mala MA v decembri a oteho som "až" v septembri, ale tomu predchádzala niekoľkomesačná liečba ATB spolu s liečbou následných mykoz tam dole, takže plodenie muselo byť z týchto dôvodov odložené. Držím vám všetkým palce , nech nám čoskoro napíšete // správičky 😉

lucka1987
17. nov 2010

@milka2008 dakujem . hej v nemocnici cistili. no ja cakam ako na ihlach som zajtra idem na kontrolu a mozno uz aj vysledky z histologie budem vediet 😒 😒 tak som straaasne nervozna,len nech tam nic nenajdu.... bojim sa ze zas nam snazenie sa o mimco bude trvat dlho.. uz ten rok a pol mi pripadal ako vecnost(a to ma doki uz posielal na laparku a myslela som ze nikdy nebudem mat babo) teraz aspon viem ze budem mat

lenocka80
17. nov 2010

@milka2008 aj ja dakujem za info. Ja viem kolko odporucaju, ale bola som zvedava ako ste na tom vy, maminky z tohto fora 😉 Dufam, ze za "chvilu" sme medzi vami 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre