Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

milka2008
17. nov 2010

@lucka1987 a všeobecne po MA sa dá lepšie otehontnieť, lebo telo je "nastavené", hormóny tiež a aj čistenie pomohlo, čo mi kamoška hovorila, ona je inštrumentárka na gynde, tak je krčok "roztiahnutý" pri čistení a ým aj lepšie "priechodný". Viem, že je to slabá útecha v tejto chvíli, ale ako píšeš, po roku a pol sa Vám zadarilo prirodzene, takže viete, že môžete mať spolu bábätko 😉 . A ak dovolíš ja mám otázku, som niekde čítala tvoj príspevok , že si mala "anembriomolu"- to je iba plodový vak bez plodu, ale nemala si ty už aj plod a srdiečko predtým? či to sa mi len zdalo? Ďakujem

lucka1987
17. nov 2010

@milka2008 hej ma to byt vak bez plodu... nie srdiecko nebilo.. teda som to nikdy nepisala..... ale na utz (na pohotovosti) mi povedali ze je tam plod... a hcg hodnoty som mala male ale mala som..takze nechapem.. cosi vravel ze uvidi sa podla vysldkov ze existuje aj akasi ciastocna anembriomola, kedy sa cast plodu vyvynie.. ze s aplod potom nasledne vstrebava do plod.tekutiny.... nerozumiem tomu presne lebo sa mi tak zda ze primar mi povedal ine. gynkac na pohotovosti ine, a moj obvodny gyn. zas nieco ine..)

milka2008
17. nov 2010

@lucka1987 - jaaj, sa ospravedlňujem, neviem, prečo som si to myslela, že si to písala. no tak to bol ozaj "babylon" z toho. Teraz to už bude v poriadku , uvidíš 😉 . Uvidíš zajtra podľa výsledkov, prípadne si daj porobiť vyšetrenia - hematologické na tromfobilné stavy , teda či nemáš hustejšiu krv a nedostáva sa potom výživa do plodu v dostatočnej miere.

lucka1987
17. nov 2010

@milka2008 to nic v pohode, ani ja si nepamatam vsetko... ale viem ze sme si pisali....uz... ale srdiecko som nevidela bit urcite... je mi jedno ci tam plod bol alebo nie.... vajicko sa oplodnilo a zacinal novy zivot.... je mi to luto ze sa takto rychlo skoncil.. no je to menej bolestne ako keby mam na utz vidiet babatko s rucickami a srdieckom (asi preto mi doki nechel dat foto fazulky)

buburka
17. nov 2010

@lucka1987 - Ahoj. Nic sa neboj...otehotnies v pohode.... 😉 My sme nevedeli dlho otehotniet, potom sa podarilo ale neuspesne ☹ , no a po cisteni ma primar sam upozornil ked som sa na to postazovala, ze nemam mat strach, ze teraz si uz musime dat skor pozor..... a pockat aspon 2-3 menstruacie, lebo muz sa o mna teraz uz len obtrie a uz budem v tom 😀 (zartoval na odlahcenie 🙂 )
Neviem ako to vedel, ale po 3 menstruaciach sme to skusili a na prvy sup sa podarilo. 😀 Takze po cisteni je vsetko spriechodnene a vystelka tiez prekrvena viac nez dost a ty mas velku sancu skoro otehotniet 🙂 ....ak sa samozrejme neobjavi nejaky zapal, mykoza a podobne..... 😒
Drzim palce a verim, ze coskoro napises super spravicku 😉

lucka1987
17. nov 2010

@buburka jeeej si ma potesila.. aj vsetky co mi napisali ze je vacsia sanca.. uz som ich stretla vela tak veeelmi tomu verim ... ze do leta ostanem tehulka... uz len cakat na vysledky zajtra utz kontola a tak... no nech uz to mam za sebou.. tak dik 😉

embabuli
18. nov 2010

tak nam uz bije tiez srdiecko 🙂
fuh, ale bolo radosti a na chvilu odlahlo...tak nech silno bije co najdlhsie, strasne sa tesim,
uplne az neverim jaka je to parada mat uz takeho cloviecika v sebe a to som uz ani nedufala, ze budem mat deti...

tak sa drzte aj vy holky, a vsetky nase babatka 😉

chomica
18. nov 2010

@lenocka80 ja som otehotnela 4 mesiace od MA.

chomica
18. nov 2010

@embabuli krasna potvorka malicka....neboj nic vsetko bude super 😉 tesim sa s tebou aj my mame fotecku ale z neskorsieho tyzdna a stale na nu pozeram 🙂

chomica
18. nov 2010

@lucka1987 ahoj ja som tiez mala podozrenie na anembryomolu...teda v nemocnici mi to tvrdili, ale nakoniec podla histologie to tak nebolo a anembryomola to nebola ale MA, lebo nasli tam zvysky plodu, ktory sa ale vstrebal.

chomica
18. nov 2010

@lucka1987 a neboj sa otehotnies raz dva, uvidis. My sme otehotneli presne po troch cykloch, no ale aj prvy raz sa nam podarilo na prvy sup.

embabuli
18. nov 2010

@chomica dakujem moc! 🙂
hejze je to nadherne stvorenie ? 😎
uz ani fazulka nemozem volat, mi na to pride dajako prilis inteligentne sofistikovane, normalne sa mi zda, ze si tam sedi a premysla 🙂
tak uz volam babatko 🙂

hej a na nevolnosti mi doporucil lekar zazvorove tablety a tiez ze kava kludne ked mi robi dobre..

winipega
18. nov 2010

@vavrenka mne nedala nic na tu nevolnost tak sa trapim.na uzv idem az 7.12.ak sa dovtedy nesckovnem uz z toho vsetkeho.depku nemam,nastastie,v robote nemam cas sa nad nicim zamyslat a doma ma zamestnava mala takze nie.ty mas s coho depku?ved vsetko mas oki tak neboj,dobre vsetko dopadne!@embabuli tie blbe sny mam aj ja v posl.case sa mi furt sniva ze idem na wc a tam zacnem krvacat.dufam ze to su len blbe sny...

chomica
18. nov 2010

@embabuli aha toto je nas cervicek...teraz je uz ovela vacsi...toto je z 10tt+6

A ja nemam take hrozne nevolnosti. Teda jeden den ano, dalsi nie a tak sa to strieda. Hlavne ked mam prazdny zaludok. Ale az tak ma tie nevolnosti netrapia. Akurat ma zacala trapit opat mykoza. Dnes, alebo zajtra musim ist na gyndu. Hlavne ze v pondelok ked som tam bolo, som mala vraj vsetko v poriadku no a od vcera svrbenie a palanie. Uz vidim ze ma to bude trapit cele tehu.
Prave som sa vratila od zubarky, vrtala mi zub auuuuuuu.....velky kaz ako svet. Ako naschval doteraz nic a ked som tehu tak ma zacne boliet zub 🙂

chomica
18. nov 2010
embabuli
18. nov 2010

@winipega tie sny su teda dost neprijemne...dnes som sa zobudila spotena, ze moj priatel ma opustil aj s babatkom koli byvalej a bolo to tak realne, ze som mu to dala hned pocitit samozrejme 😉

@chomica fuu tak to uz je ale velikan! nadherne 🙂
mna tiez bolia dasna dako aj krvacaju obcas, ale zubarky sa bojm jak cert,
mam zatial stresu az az..postupne
este ma caka na vianoce pohovor s priatelovymi rodicmi v presove, to bude len fuska, neviem neviem ako to vezmu..

chomica
18. nov 2010

@embabuli no a keby si vedela aky bol nas certik teraz v pondelok uz velky...na celu dutinku...sa hybal a kyval ruckami 🙂
No mna strasne zacal boliet zub tak som bola nutena ist,lebo som nemohla ani spat a bolela ma z neho uz aj hlava. Pre mna boli vacsi stres ta bolest ako zubarka. A dasna aj mne trosku krvacaju.
A preco pohovor s rodicmi priatela bude fuska ? Ak sa smiem opytat.

embabuli
18. nov 2010

@chomica no sme to stihli dako prirychlo 🙂
jeho rodicia su dost zalozeni, ze dietatko az po svadbe...co je jasne, ale stalo sa no...

ja neviem, snazim sa to brat tak, ze uz mam 30 predsa a sice aj bez penazi, ani regulerna svadba neni..ale vzdy pre mna mat babatko bola najkrajsia vec na svete a odjakziva som sa tesila az budem mamina..
okrem toho, ked som bola predtym vydata, boli aj peniazky aj sme sa snazili dlho a dvakrat potrat..

asi je tak ako ma byt...no snad to rodicia dako vstrebaju..
okrem toho zacinam v sebe zvlastnu silu ci co citit, ze za svoje babo sa aj s celym svetom pobijem! 🙂

chomica
18. nov 2010

@embabuli tu silu mam aj ja.Je to super. Inak my sme mali tiez podobny problem predtym ked som bola tehu, este sme neboli zobrati, ale to je dlhy pribeh.Doteraz s nami manzelova strana nekomunikuje ani na svadbe neboli.
Ale neriesime to. Zijeme si svoj zivot a je nam krasne a vsetci nam mozu vyliezt na hrb 🙂

embabuli
18. nov 2010

@chomica ajaj, tak snad to ti jeho rodicia prekusnu, ved by to bola skoda..
ja sama som rodinu nikdy moc nemala a tuzim po nej uz velmi dlho...

inak, zavolali ma na kontrolu 20.12 a mam tam napisane, ze screening plus NT plus odbery
co mi to vsetko budu zistovat, neviete dakto?

chomica
18. nov 2010

@embabuli jeeeeeeeeej ja 20teho 12. idem tiez do poradne 😉
Ja na ten screening a NT idem teraz 30teho. NT je sijove prejasnenie, bude to drobcekovi doki merat, je tam nejaka hodnota ktora je typicka pre Downov syndrom potom aj nosova kosticka sa meria a neviem co este. Ale bude ho premeriavat ci je vsetko ok. No a k tomu su aj odbery.
Ja na to meranie idem teraz 30.11 a potom toho 20.12 mam aj odbery a opat ultrazvuk.Uz teraz sa bojim ale verim ze nas drobcek je krasny zdravucky.

embabuli
18. nov 2010

@chomica tak to je fajn, pokial len uzv a krv, som sa bala, ze do mna budu dake ihly pichat...

tak daj vediet ako tebe dopadlo, ja dufam, ze pred Vianocami budeme mat len same dobre spravy 🙂

chomica
18. nov 2010

@embabuli urcite ano 😉

erika12345
18. nov 2010

Dievcata, tesim sa, ze vasi drobci su tiez v poriadku, nech sa to tu len pekne rozrasta, aspon povzbudime maminy, co sa na tehu po potrate odhodlavaju. Ja nejako stale neviem uverit tomu, ze je vo mne babatko a ze to tentoraz vyjde a v maji budem mamina. 😉 Zda sa mi to stale take vzdialene a nerealne, no ale ked uz zacne kopkat, tak tomu uverim. 😀

milka2008
18. nov 2010

Ahojte,
@embabuli - GRATULUJEM, nádhera 😉
@erika12345 - tiež GRATULUJEM, možno sa opakujem, ale radšej 2x ako vôbec 😉 A máš pravdu , nech sme povzbudením pre ďalšie žienky 😉 .

Ak hovoríte o poradniach, ja pôjdem na budúci týždeň už na prvú oficiálnu poradňu, teda aspon podľa môjho dr., prvá v 10. tt, asi v utorok a potom sa objedná ešte na sono a potom asi na to screeningové na NT a tak, to sa robí v ktorom tt?

embabuli
18. nov 2010

@milka2008 ja budem na prvej poradni 20.12 a to vychadza na 11+3tt
a tam ze poriesia vsetko, odbery screen, NT

luci79
18. nov 2010

Ahojte dievcata, chcem sa opytat na vas nazor 🙂 ....potratila som v 5-6tt, netrebalo ma cistit, vcasny potrat, telo si poradilo samo...stale, uz skoro 2.tyzden, sa stale cistim, nekrvacam velmi len tak minimalne, ked to mam tak napisat...
na gynde mi bolo odporucene pockat 3mesiace a zacat znova...nie je to 'zbytocne'? vraj, aby sme predislo tomu cim som presla....
prve tehotenstvo skoncilo presne ako toto, bez cistenia a hned na to, bez dorazenia ms, som bola znova tehotna...
nie je prave teraz ta najvhodnejsia chvilka pre pocatia? vsak je vsetko pekne 'pohnojene' na dalsie......ci?
ako dlho ste cakali vy?

ginger01
18. nov 2010

@luci79 aj ked si potratila spontanne, je lepsie pockat, aspon nejaku tu MS, lebo by sa mohol zopakovat scenar. Ono asi aj hormonalne nemusi byt zena vyvazena tak, aby sa jej to hned aj podarilo a vynosila .... Ja som po potrate, 7tt , nasledne kyrete tiez tak spinila, resp. 12 dni po kyrete som dostala MS, ale taku bezbolestnu, tak teraz cakam na dalsiu....potom skusim. TIez mi lekar povedal pockat 3 mesiace (to je limit pre potraty v 1. trimestri)....no tiez asi nevydrzim ako ty 🙂
ale super, ze sa Ti zadaril krasny chlapcek tak rychlo po tom nezdare.... je to proste hop alebo trop...
vela stastia !
PS. "Pohnojene" to moze byt, ale asi nie kvalitnym "hnojivom" 🙄

luci79
18. nov 2010

@ginger01 dakujem, no ja teda planujem pockat este jednu ms, ale neviem ci vydrzim 3.mesiace 🙂

chomica
18. nov 2010

@milka2008 ani neviem poriadne kedy sa ten screening na NT robi...ale sa mi zda ze od 11tt-14tt.....na to idem 30.11 a potom medzi 15tt-20tt sa tiez robi aj sa berie krv a na to idem 20.12. 🙂
Ono co sa tyka toho merania NT, tak to zalezi aj od dlzky babetka. Lebo je nejaka norma dlzky dietatka pri ktorej sa to ma merat. Nemoze sa to merat ked ta dlzka nie je splena. Ja som bola v pondelok v 11tt a este sme tu dlzku nesplnali, co je ale normalne lebo dietatko rastie strasne rychlo a prudko, preto je to rozmedzie od 11tt az do 14tt. No a takze preto mam prist o dva tyzdne a to budem uz v 13tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre