Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zuzula221
22. nov 2010

@erika12345 to mi je luto, ze mas take zdravotne problemy... verim aj ja, ze vsetko bude ok, ale zena, ktora ma uz negativnu skusenost sa bude bat cele tehotenstvo... ale co uz, s tym nic nenarobime

zuzula221
22. nov 2010

@kvietocek55 a uz si mala aspon jednu mrchu od potratu??? aj ja som otehotnela hned po druhej mrche a zatial je vsetko ok... tak drzim prsty a gratulujem 🙂

kvietocek55
22. nov 2010

@zuzula221 ano mala som dve.. zajtra idem hneď k lekárovi, povedal, že ihneď keď otehotniem mám prísť a dá mi niečo na udržanie tehotenstva.. ale dosť ma pobolieva to brucho.. niekde pri pravom vaječníku.. hádam to bude dobre. Vlastne aj kôli tomu som mala podozrenie, že asi budem tehotná. Presne takéto nejaké bolesti som mala aj pri prvom tehotenstve.. tak hádam to nedopadne rovnako ☹ dokonca mi tá bolesť vyráža kdesi do nohy.. sme sa s drahým smiali, že príznaky môjho tehotenstva sú bolesti pravej nohy... presne takto ma bolela aj vtedy. Mali sme pred svadbou a ja som akurát skúšala šaty.. a tá noha ma tak bolela, že som ani stúpiť na ňu nemohla 😀 ste to zažili niekto? takéto niečo?

kvietocek55
22. nov 2010

@katy318 no ovulačným testuješ, kedy máš ovuláciu.. t.z. zisťuješ, kedy sa vajíčko uvoľňuje a ty máš najväčšiu šancu otehotnieť.. niekedy v polovici cyklu... tehotenským testuješ či si počas tej ovulácie otehotnela 😉

katy318
22. nov 2010

@kvietocek55 Dakujem kvietocek, zas som o nieco mudrejsia. Vy tu riesite problemy ako otehotniet, ja zas by som potrebovala ako neotehotniet 🙂. Aj u sesternice sa potvrdilo, ze ked sa vnutorne zmierila, ze nebudu mať deti (po asi 10 rokoch od zaciatku chodenia), vtedy sa im 1 krasne babo podarilo. A uz maju aj druhe (je na tom nieco pravdy). Takze musite to nejako vyriesit so svojim vnutrom a uvidite, zostanete tehotne aj ked uz nebudete chciet 😀
Prajem vam usporiadanie si svojich pocitov a myslienok a krasne, zdrave deticky.

chomica
23. nov 2010

@kormelia11 mam termin zatial 7.6.ale presne budem vediet ci sa mi posunie alebo nie podla ultrazvuku v pondelok.

chomica
23. nov 2010

@kvietocek55 neboj sa tento krat to dopadne super! mne doki povedal ze ked otehotniem po dvoch mrchach tak v pohode...ja som otehotnela po troch.A mala som aj bolesti poriadne pred tym ked som mala dostat kramy a tiez az nohy ma z toho boleli.Drzim palce!

zuzula221
23. nov 2010

@kvietocek55 no mna noha nebolela...u mna tehotenstvo, ktore dopadlo potratom prebiehalo uplne bezproblemovo az v 7tt som dostala dost silne bolesti v podbrusku ako pred menstruaciou a rano som sa zobudila s tym, ze krvacam jasnocervenu krv... a to som vedela, ze je zle... tak ale u teba si myslim, ze to teraz vyjde... doky ti da urcite dufaston na udrzanie aj ked mne povedala doktorka, v tedy ked som potratila, ze zeny maju mylny nazor, ze dufaston udrzi babatko... vraj priroda to ma tak zariadene, ze ak ma byt chore neujme sa a ani dufaston nepomoze

tak drzim prsty a potom daj vediet co ti doky povedal 🙂... a inak aj ja som po potrate mala dve mrchy a posnazili sme sa (na prvykrat to vyslo) a cakame mrnuska :D.. aj teraz pri tomto tehotenstve som presne pred terminom, kedy mala prist mrcha mala bolesti v podbrusku (pre istotu som cele dni lezala a nic nerobila len aby sa udrzalo) a v den mrchy som aj spinila... doky mi dala dufaston, ale to spinenie sa uz neopakovalo a dufam, ze ani nebude... no a mala som aj mam strastne bolesti v krizoch a vraj to je hormonami a maternicou tak v to pevne verim

erika12345
23. nov 2010

@zuzula221 ja som paradoxne bola stasna, ze sa na nieco prislo, inak by som uz na dalsie tehotenstvo nenabrala odvahu... A je to na nieco dobre, lebo rovnaky problem ma i moja mama a ta mala nieco ovela vaznejsie a horsie ako potrat, mala kvoli tejto poruche mozg. prihodu, takze vdaka mojim potratom je teraz i ona aspon trosku v bezpeci...
@kvietocek55 drzim palceky, nech je to tentoraz v poriadku, drz sa. 😉

vavrenka
23. nov 2010

@chomica ahoj, moja, dlhsie som tu nebola, lebo som sa zaoberala zvracanim 😠 , ale dnes som bola u doki, brali mi litre krvi na tehu knizku a aj na mineraly, lebo chudnem a nejem. ak sa to do tyzdna nepolepsi, hrozi mi nemocnica ☹ , tak mi doki kazala kupit si nutridrinky a mam sa pokusit denne postupne vypit jeden. esteze to je chutne..
ale babo bolo zlatucke, hmyrilo sa, mykalo ruckami, az som sa zacala smiat, cakala som, kedy zacne robit kotrmelce, bolo to take povzbudive, ze aspon ono je ok a zive 😀 , tak dufam, ze je to na dobrej ceste a ze sa nemocnici vyhnem.

chomica
23. nov 2010

@vavrenka ahoj...ty vole az tak ti je zle? chudinka, ale dufam ze sa nemocnici vyhnes a aj ked by si sa nevyhla, neber to tragicky, tam ta daju do poriadku a budes pod dohladom. Ale verim ze nutridrinky zaberu 😉
Som rada ze krpcek je v poriadku, no vidis tebe je zle a ono ma diskoteku 😀
My sa mame v pohodicke. Pribrala som uz dve kila, rozsirujem sa v pase a bokoch a o prsiach ani nehovorim. Minuly pondelok som bola na utz a cervik bol rozkosny plaval si a hral sa z ruckami, akoby mi zamaval.
Dalsi pondelok ideme opat na utz na merania NT, tak dufam ze krpcek bude v poriadku bude si plavat.srdiecko bude bit ostosest ,doki ho pomera a povie ze je vsetko v poriadku. Mne uz nebyva tak brutalne zle ako pred tym, len mavam take zavraty a potim sa ako prasiatko 😀
No a 20.12 pred Viankami idem do poradne na odber krvi na AFP a tiez na utz. Takze tak. Verim ze bude vsetko v poriadku, lebo tym ze mi nebyva tak zle uz tak mam obavy. Ale verim ze je to oki.
Drz saaa!!!! a uz stop zvracaniu 😉

weverka11
23. nov 2010

Baby aspon vam zdvihnem naladu niektorým... Tiez som potratila a bola som z toho stráááásne smutná, ze babatko nechce zostat vo mne a teraz uz 4 dni prenášam a som na nervy že ten krpec krpatý nechce ist von 😀 😀 😀 😀 😀

chomica
23. nov 2010

@weverka11 hehe...v brusku je mu super 😉 drzim palce a dakujeme za povzbudenie 🙂

kvietocek55
23. nov 2010

@chomica no ja tiež mám dosť bolesti, akoby pravý vaječník ma bolí.. vo štvrtok mala prísť mrcha, tak verím že sa to nepototo.. dnes som ráno šla k lekárovi ale ako na truc mal dovolenku, bude tam až vo štvrtok.. tak ešte štvrtok ráno testnem a hádam bude ok. Inak som nenormálne unavená.. poobede v práci to je pre mňa hrúza.. spala by som až by som plakala 😒 ale myslím dosť pozitívne, ja verím že to teraz dobre dopadne. Držím palčeky aj tebe 🙂 v lete kočíkujeme xi xi. Inak tebe dal dr. nejaké lieky na podporu tehu?

kvietocek55
23. nov 2010

@zuzula221 ja mám tiež bolesti podbruška tak uvidíme. Dr. dnes mal dovolenku takže až vo štvrtok.. ☹ vo štvrtok mala aj normálne prísť MS tak sa toho trošku bojím, keď začnem špiniť budem celá nesvoja.. ale viem že je to normálne aj vtedy prvý krát som špinila keď som mala dostať MS. Ja sa tiež snažím oddychovať, no do práce zatiaľ chodím.. ale doma oddychujem 🙂 som dosť unavená, len by som spala. Ale straaašne sa teším 🙂 tak držím palčeky aj tebe 🙂

@erika12345 ďakujem 🙂 aj tebe a babatku držím palčeky

@vavrenka ahoj, to v 10 tt sa už tak hmýri a pohybuje? to som ani nevedela... jeeej už sa teším až to uvidím vo vlastnom bruchu 🙂

kvietocek55
23. nov 2010

inak baby mne vôbec nieje zle? Myslíte že to nieje dobre? no ja som iba asi tak v 4tt.. 😒

meusicka
23. nov 2010

ahojte baby, chcela by som sa spytat po akom case ste znova otehotneli? ja som teraz 3 mesiace po kyrete, akurat som dostala MS. chcela by som dalsie mimi, ale je tu aj strach 😒 ci to nebude prilis skoro 😕

milka2008
23. nov 2010

ahojte,
@vavrenka - tak to je nádhera že maličké tam "tancovalo" 😉. a verím, že sa nemocnici vyhneš, moje chúďa, to musí byť strašné... Ale na druhej strane aspoň si môžeš byť istá, že je babatko v poriadku.
@chomica - neboj, všetko bude v poriadku na meraní 😉
@erika12345 - tak aj mama mala tieto problémy? To ma mrzí, že sa jej to stalo, ale verím, že sa budete v lete tešiť obidve z drobčeka 😉
@weverka11 - ďakujeme za povzbudenie 😉 a uvidíš, čoksoro budeš držať drobčeka v náručí 😉 .
@kvietocek55 - neboj, teraz to bude už v poriadku 😉

No a ja som zasa v rozpakoch, dnes som bola na prvej oficiálnej poradni u svojho dr., zmeral tlak, vypísal "výhernú knížku", ako povedala moja kolegyňa 😉 a urobil aj uzv, no a tam je kameň úrazu.............. On nemá kvalitný uzv, to mi aj povedal, videl plod, plodový vak, ale srdiečko nevidel.........čo ma zarazilo. Keďže pred týždňom bolo, ja som ho vtedy na vlastné oči videla. Ale zároveň mi povedal, že on vidí srdiečko na svojom uzv až od ukočeného 10.tt., čo ja ešte nie som. No tak teraz neviem. A povedal mi,že na kvalitnejšom uzv prístroji už srdiečko v tomto tt uvidia.
V pondelok sa idem prihlásiť do rizikovej poradne po prvý x a tam mi snáď urobia aj uzv. Tak snáď je všetko v poriadku .

kvietocek55
23. nov 2010

@milka2008 a prečo ideš do rizikovej?

milka2008
23. nov 2010

@kvietocek55 - hlavne kvoli veku, potom mojim zdravotnym chronickym problemom minuloročnomu abortu. Nech to mám podchytené. A som strašne zvedavá na ten uzv, ak mi ho tam v pondelok nespravia, pôjdem súkromne, lebo ďalej čakať nevydržím..

chomica
23. nov 2010

@kvietocek55 jasne ze v lete kocikujeme!!!!!! a ano od zaciatku tehu, od 4tt beriem Duphaston az do teraz, ale uz len do buduceho pondelka, lebo sa berie len do konca 3.mesiaca, potom uz dietatko vyzivuje placenta.

lucka1987
23. nov 2010

@meusicka ahoj ja som dva tyzne po MA a ak budu vysledky ok tak podla gynkaca sa mozme snazit na vianoce cize po prvej mrche.... ze po aborte je velka sanca opat otehotniet do pol roka....

meusicka
23. nov 2010

@lucka1987 dakujem za odpoved, ja som este u Dr. nebola od kyretu, riesila som si svoj zdravotny stav u inych Dr. kedze v dobre potratu som mala silny zapal dychacich ciest. ale uz to mam nastastie podchytene 🙂

lucka1987
23. nov 2010

@meusicka niet zac.. no som sa pomylila uz nie dva tyzdne ale uz 17 dni... kdesi sa udava ze aj pol roka cakat, no podla doktora je to zbytocne vela.. ze je to hlavne podla psychikky zeny.. nepustat sa do tehotenstva, pokial nie je zmierena s predoslým koncom... preco si nebola na kontrole? ja som bola hned o 10 dni... ci je vsetko ok.. a idem zas po prvej mrche.. no a potom ze este raz po drzhem mrche .. a potom raz za pol roka na kontrolu

chomica
23. nov 2010

@milka2008 dakujem si zlata, verim ze vsetko bude ok 😉
Inak ma mrzi to s tym ultrazvukom u teba, musi to byt strasny stres ked si srdiecko videla a zrazu nie. Ja by som sa hadam aj rozrevala. Hmmm,blbe ze tvoj doki ma taky utz. Ja som pred tym mala gyndosku, ktora tiez nemala bohvie aky uttrazvuk no ale tento gyndos je mega vybaveny. Vsetky ultrazvuky mi bude on robit aj screening aj vsetko. A som spokojna lebo nemusim sa trepat kvoli ultrazvuku niekde inde.Drzim ti palce!!!!!!!!!!!!!! 😉

lucka1987
23. nov 2010

ahojte mam jednu otazku je vas tu viac.... po kyrete ste pouzivali tampony alebo vlozky? lebo ja som vzy len na tamponoch, ale premyslam ze asi zacnem z vlozkami..... neivem asi su zdravsie ci? co poradite?

milka2008
23. nov 2010

@chomica - tak verím, že to bude o.k. a ďakujem za povzbudenie 😉

@lucka1987 - ja som "stará škola" odchovaná na "šmirgľových" vložkách 🙂 ale nie, ja som nikdy nepoužívala tampóny, iba vložky, takže ja hlasujem za vložky . Neviem sa vyjadriť k tampónom.

lucka1987
23. nov 2010

@milka2008 😉 pocula som ze z tamponov po kyrete sa moze dostat infekcia.. asi skusim vlozky pre zmenu... takze pre tentokrat podporujem staru skolu

kvietocek55
23. nov 2010

@milka2008 aha, tak to potom hej, radšej tá riziková.. ale ten utz to je divné.. nemôžeš ísť k inému lekárovi?

@chomica aj mne dr. hovoril, že hneď keď otehotniem mám prísť, že mi dá duphaston.. dúfam, že to nemá nejaký zlý vplyv.. niesom veľmi za lieky v tehotenstve, ale keď pomôžu..

chomica
23. nov 2010

@lucka1987 ja som pred kyretom pouzivala vacsinou tampony, teda iba tampony,lebo som mala na vacsinu vloziek alergiu...ale po kyrete uz len vlozky. Ziaden dovod na to nebol, proste som na ne presedlala nastastie nie na dlho 🙂
Takze ja hlasujem tak, ze podla toho co je tebe lepsie. Neviem o tom ze po kyrete by sa nemohli tampony.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre