Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

chomica
6. dec 2010

@erika12345 ahoj..som hore uz od 6tej,,,ja dnes sa necitim velmi dobre...zacali ma pobolievat nohy,teda slabiny...podbrusko...no hruza....dnes budem len lezat...vcera som bola non stop na nohach...dnes uz budem lezat. Neboj sa drobcek je v poriadku urcite. Uvidis. To sa len roztahuje a rastie a tlaci ta 🙂 A tie pohyby.........aj ja uz by som tak velmi chcela drobceka citit.

erika12345
6. dec 2010

@chomica a nevyjadril sa ti lekar k tomu, preco ta to boli tak skoro? A poslali ta aj na nejake odborne vysetrenia, pozerali , ci je to ozaj tak kost? Da sa to pozriet ultrazvukom? Tych liekov proti bolesti sa praveze obavam, lebo to by som musela jest kazdy den...Vies, coho sa strasne bojim? Co ak uz babo nezije a ma to preto tak boli? Alebo sa mi posunulo ku krcku maternice..Napadaju ma hrozne veci.

chomica
6. dec 2010

@erika12345 sestricky "zboznujem" oni tak super vedia nastrasit ze az....babatko je urcite v poriadku...mozno mas nieco s klbamy..kludne to tak moze byt...ked uz to trva dlhsie...aj ked pri problemoch s klbamy to je naopak ranoje horsie a vecer dobre...budem ti drzat palce potom hned napis... 😉 viem ze sa bojis...ale uvidis bude to dobre.

erika12345
6. dec 2010

@chomica joj, to mas tazke, ked ta bolia aj nohy, aj podbrusko... Ak sa mozem spytat, aku mas postavu? Vies, ci nie si velmi utla, ci to nie je u teba preto..

erika12345
6. dec 2010

@chomica myslis klby na nohach, ci tie pri lonovej kosti? Inak tato sestricka je strasne mila, ona to tak nemyslela, len ja sa vsetkeho bojim, vsak vies.. Dakujem za palceky, urcite potom napisem..Snad to nebude nic vazne a babatko bude v poriadku.

chomica
6. dec 2010

@erika12345 mna lonova kost neboji moja, tak neviem....ale co sa tyka bolesti podbruska a noh...tak mi povedal ze raz to prist muselo....lebo ze vsetko sa natahuje maternica sa zvacsuje tlaci kde sa jej zachce a ze kazda zena je inak citliva na to no a ja som asi mega citliva aj ked nastastie to nemam kazdy den. Len sem tam.Na vysetrenie ma neposlali. Teba mozno poslu ked ta to tak velmi boli a v podstate stale. Tych liekov od bolesti by som sa ja nebala. Moja kamoska cele tehu brala paralen dva krat denne kvoli migrenam. Normalne to mala predpisane. A take myslienky nemaj...nesmies take si ani pripustit. Nesmies mysliet na to najhorsie.

chomica
6. dec 2010

@erika12345 celkovo klby...ja mam totiz artritidu druh reumy uz 11rokov tak preto ma to napadlo.....ale podla mna to bude lonova kost....proste sa natahuje a boli ta to...a podla mna to vobec nie je skoro...praveze v druhom trimestri sa vsetko natahuje najviac. Jednu znamu podbrusko bolelo do 6teho mesiaca non stop. A teba proste boli lonova kost asi sa ti velmi natahuje a rozostupuje. Nie si velmi utla v bokoch?

erika12345
6. dec 2010

@chomica s liekmi si ma ukludnila, nevedela som, ze to nevadi, ked sa berie pravidelne. Ja viem, ze nesmiem mysliet na najhorsie, cloveka vsak napada vselico..chuda toto babo , dufam, ze kvoli mne nebude z neho
pesimista. 😉 Myslim, ze ak ho uvidim, ze je v poriadku, tak ma to ukludni. A ked budu pohyby, tak sa hadam uz budem castejsie tesit a menej bat.

chomica
6. dec 2010

@erika12345 praveze mna ani tak podbrusko neboli ako nohy...tie vazy tesne pri bedrovych klboch sa mi natahuju a to mi vystreluje do noh. Tiez mavam obavy z toho...ale mne to vacsinou za den pejde. Aj minuly pondelok to bola hruza ale na utz bolo vsetko v poriadku. A v utorok uz ziadna bolest. A utla praveze vobec nie som, som taka normalna...boky mam aj vsetko 😀 a brusko mi rastie nejak do bokov tak rovnomerne...ze nie len do predu...

erika12345
6. dec 2010

@chomica joj, reuma, to musis dost trpiet, tak to mas asi z toho take bolesti. Asi si dost vytrpis, kym bude babatko na svete..A utla praveze nie som, ja mam panvu taku sirsiu, aj ked nie som tucna, ale teraz som pribrala. Ale vzdy som ju mala sirsiu a mala som problem s nohavicami, lebo stihly pas a siroke boky.. 😉 A vzdy som hovorila, ze aspon budem mat lahsi porod..

chomica
6. dec 2010

@erika12345 sranda najprv sme riesili srdiecka teraz riesime pohyby kedy uz budu 🙂 Mna by to uz tiez ukludnilo. Aj ked ja som si povedala ze uz sa bat nebudem a vsetko bude v poriadku a hotovo!!!! Najhorsie mame uz za sebou. Som zvedava na tie pohyby ze kedy nastanu...dufam ze nie az v 20tt 🙂
Dnes pojdes na ultrazvuk a ukludnis sa uvidis 😉 Som na beton presvedcena ze to je v poriadku.

chomica
6. dec 2010

@erika12345 nejako to prezijem 🙂 Zvladneme vsetko 🙂 Ale praveze to nie su take bolesti reumaticke, tie ja poznam toto je ine. Ale hadam je to ok ked minuly v pondelok bolo a az dnes ma to rozbolelo.Ja som tiez pribrala...sa smejem ze ako budem vyzerat v 9tom mesiaci 😀
A inak paralen sa moze brat najviac 1000mg denne...cize dve tabletky 500ky paralenu. 😉

chomica
6. dec 2010

aha co som nasla zoznam liekov ktore su vhodne pocas druheho trimestra

http://www.docsimon.sk/kategorie/lieky-vhodne-p...

erika12345
6. dec 2010

@chomica ja len dufam, ze paralen mozem, lebo je priserne vela liekov proti bolesti, kt. nesmiem kvoli trombofilii, lebo by mi zase rusili ucinky liekov.. Mala som problem nieco najst na zuby a to som este navyse nebola tehu.
Je to sranda, nasjkor clovek riesi ci je alebo nie je tehu pred testom, potom, ci ta ciarka je silna, potom som riesila, ci vo vacku bude babatko, ci bude srdiecko...stale nieco..Najradsej by som uz riesila, ci dost papa a pod., len to si este pockam. .😉 Tiez dufam, ze pohyby budu skor, nechcem cakat do 20tt, to je este dlho. Mozno u teba, ked si vnimavejsia a viac citis bolest to bude skoro. Dakujem za povzdbudenie, si zlata. 😉

erika12345
6. dec 2010

@chomica dobry link, dik. 😉

chomica
6. dec 2010

@erika12345 nemas zaco ved od toho sme predsa tu 🙂 tak som teda zvedava kedy tie pohyby nastanu. Aha tak to som si neuvedomila ale jedna tabletka nic neurobi neboj. 😉 drzim ti palce a cakam na super spravicku 😉

erika12345
6. dec 2010

@chomica 1 tableta nie, ale ak by som to brala casto, dostane sa mi to do krvicky a bala by som sa, ze zas by sa upchali nejake cievocky.. Ono teraz mi aj kazali malo pribrat a mat vela pohybu, vela pit, nech nie je krv taka husta...ale o par dni pojdem na hematologiu, tak sa popytam, ci to neva..Dik za palceky, dufam, ze spravicka bude dobra. 😉

embabuli
6. dec 2010

@erika12345 tak drzim palce nech to dobre u lekara dopadne! budem na teba mysliet 🙂

erika12345
6. dec 2010

@embabuli dakujem, strasne mi tu pomahate. 😉

chomica
6. dec 2010

@erika12345 tak ako moja?

erika12345
6. dec 2010

@chomica ahojky, nastastie dobre, pozrel ma, neotvaram sa, aj ma prehmatal, poskusal kosti, ale vraj ma tam ziadna kost urcite neboli, ze to je skor roztahovanie maternice a vraj to bude uz len horsie. 😉 Videla som male, kt. je uz opat vacsie, tak som kludnejsia. Aj ked sa mi zas potvrdilo, ze psychiku mam uplne nanic, dnes som sa po kontrole od ulavy uplne rozrevala. A taketo daco sa mi nestalo 1. krat. Uz aby som babo citila, snad sa skludnim. Dnes mi prislo strasne luto, preco si nemozem tehu normalne uzivat, tesit sa z dietatka...Vsak by som mala byt stasna, aby to dietatko citilo, no ja som takto stale v strese. Dakujem moc, mala si pravdu, ze to bude v poriadku, ale som rada, ze som tam bola, takto by som este tyzden trpla, ze ci je babatko zive. A pytal sa ma na pohyby, vraj uz budu coskoro, ak ich este necitim. 😉 Mne sa aj nieco obcas zdalo, ale som si myslela, ze si to nahovaram, tak teraz neviem. Lebo ze asi mam maternicu nejaku citlivejsiu, tak neviem.

chomica
6. dec 2010

@buburka bola si dnes na ultrazvuku? 🙂

embabuli
6. dec 2010

@erika12345 parada ze je vsetko v poriadku 🙂
ta maternica nam dava zabrat ako sa roztahuje...mna tiez hrozne boli, asi ze prve dieta a dost chuda som prirodzene..

fuh a ten stres, no treba to asi prekonat, inak to asi nikdy neprejde..ked sa aj babo narodi, zase sa bat ci bude zdrave, ci sa nahodou nieco nestane..treba skusat co najviac pozitivne optimisticky na to ist 😉

ja lezim co najviac sa len da a pozeram stale rozpravky 🙂

chomica
6. dec 2010

@erika12345 no vidiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis 🙂 super tesim sa s tebou 🙂 kedy si bola naposledy na utz myslim pred dnesnym dnom?
Som rada ze to je super. Tak budeme dve co nas to bude boliet, no super nie? Ale nevadi vydrzime. A nie si sama ja sa ties strasne bojim a placem den pred tym nez idem na ultrazvuk. Tak ako minuly tyzden, lebo v nedelu som mala strasne bolesti tak uz som myslela na najhorsie.Tak ak ta to potesi nie si sama🙂 Ja to roztahovanie maternice tiez citim strasne ale nastastie nie kazdy den, ale povedz si tak, ze aspon vies ze babo rastie 😉Aj ja si to hovorim ale aj tak sa tym neukludnim 🙂 A kolko malo cm?
Budem sa tesit s tebou ked budes citit uz naozaj pohyby a potom budeme cakat na moje 😉 Len ja ani neviem co presne mam citit takze neviem ci to postrehnem.
Fakt som na teba strasne myslela a som rada ze to je ok. Kedy ides najblizsie do poradne?

chomica
6. dec 2010

@embabuli s tou maternicou si asi zazijem svoje 🙂 ja dnes cely den lezim a lezim a lezim 🙂 a aj budem tento tyzden asi vkuse lebo vidim ze ked som dlho na nohach tak je to horsie....my dve si musime este pockat do toho 20teho 😉

embabuli
6. dec 2010

@chomica veru ja si tiez polezim asi az do vianoc 😉

ale mam radost ako nam tu stupaju tyzdne, na sebe si to ani neuvedomujem ked som na zaciatku tehu prisla do tohto fora vystrasena, ale teraz ked vidim aj u vas rastuce cisielka pri tt. mam fakt radost!
sa ani nenazdame a budeme v lete rodit, jaj po tych smutnych zazitkoch z minula, kolko to len bude radosti..

bude to zniet asi hlupo, ale po tych potratoch a beznadeji, ze to niekedy este vyjde si fakt vazim kazdy dalsi uspesny dnik...mozno aj ovela intenzivnejsie, nez ine tehulky bez tejto skusenosti..

vavrenka
6. dec 2010

ahojte, kocky, tak sa z vas tesim 🙂, aj z teba erika12345 😉 , ja som sa prestala bat. ale myslim si, ze je to nieco zhora 😉 , nejako mi doslo, ze NIC neovplyvnim, ci sa bojim, alebo nie... ze to babo, ja ked je v mojom tele, uz teraz zije samostatny zivot, ktory nemam pod kontrolou... hm... tak len verim a dufam a snazims a pocuvat moju intuiciu 🙂 .
ale velmi dobre rozumiem strachu. Ja som uplne zviazana (dufam, ze docasne) strachom z prace a momentalne zaidne racionalne argumenty na mna neplatia ☹ , tak dufam, ze ma osvieti a aj v tejto oblasti ostanem pokojna..

erika12345
6. dec 2010

@embabuli dik, no ved ja sa snazim, zacala som babatku spievat a asi zas oprasim klavir, rozpravam mu hluposticky a tak...len obcas pride taky strach, ze az..
@chomica predtym som bola pred 3 tt a asi viac nez tyzden boli tie bolesti, tak som mala nerviky. No a do poradne idem 16.,12. presne po mesiaci. Ultrazvuk bol len taky rychly, viac pozeral maternicu ako male, ale vyzeralo uz o dost vacsie, videla som, ako sa tam hybe, tak som spokojna. Inak ma vysetrenie strasne bolelo a lekar sa pytal, ako je to pocas styku..tak som priznala, ze styk teraz nemame, mam v tom blok, chudak mm, ale on to berie v poho, ved aj on ma strach..Ale lekar asi myslel styk pred tehu, aspon tak sa potom vyjadril, ci ma to neboli, lebo ja som nejaka stiahnuta, ze ma to tak bolelo.
Tak placeme spolu, ty pred a ja po. 😉 Aj ked ma to , samozrejme , netesi. Je to tazke, musime to vydrzat, aj ked su to nervy. Potom ti poviem, ako to bolo s tymi pohybmi, aby si vedela, co asi mas cakat, aj ked myslim, ze kazdy to popisuje a citi inak.. Inak my aj kludne mozme spolu rodit. 😉 Dakujem za povzdbudenie a pozitivne myslenie, pomaha to. 😉

chomica
6. dec 2010

@embabuli myslim si ze kazda zena co zazila potrat si vsetko vazi ovela viac ako zena ktora to nezazila.Ja si tiez vazim kazdy den a som sama prekvapena ako to ubieha. Tie tyzdne jeden za druhym. Ani sa nenazdam a budem v piatom mesiaci.Este nech ten odber na geneticke vady dopadne skvelo a bude dobre. V podstate som pokojna moj strach nastane az ked ma zacne boliet brucho. Ale uz to nie je take strasne ako to bolo na zaciatku, myslim moje obavy. Hovori sa, ze do 12tt je dietatko len na navsteve a rozhoduje sa ci ostane a u mna ostalo a ostane u kazdej zienky co sme tu. Rok 2011 bude pre nas najstastnejsim v zivote. Treba mysliet pozitivne a v lete jedna po druhej rodime. Musime si potom vytvorit vlastnu skupinu sukromnu kde budeme chodit klabosit o detickach. Uz nech radsej riesime ze krpcovia nechu spat 😀

Inak ked som bola mladsia nikdy som si nemyslela ze tehotenstvo moze boliet...myslim tym ked rastie maternica predstavovala som si to velmi jednoducho. Ze proste otehotniem a potom porodim 😀 Moja naivna dusa mlada 😀

erika12345
6. dec 2010

@vavrenka to mas dobre, ze to takto beries. Ja som si to po prvom potrate tiez hovorila, potom prisiel druhy.. tak v tom tretom tehu som mala velky strach az do srdiecka a to ked som videla, tak uz som verila, ze je dobre, ze je najhorsie za mnou... Lenze ked sa to potom v 12tt dokaslalo a zas bol koniec, tak ma to totalne zlozilo.. Vsak dnes mi aj lekar hovoril, ze ja tomu , ze som tehotna stale neverim, lebo ja sa vzdy pytam, ci babo zije...Ja si rozumom pripustam, ze nic neovplyvnim a co sa ma stat sa stane a viem, ze tym stresom nerobim babatku dobre, len toto ide mimo moje vnimanie..a co mas s pracou, mas v nej stresy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre