Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

embabuli
6. dec 2010

@vavrenka strach stres z prace to je naprd ..mna to tiez tak vedelo dostat, ze som sa rozhodla a na cas uplne prerusila karieru, sice bude nudza s peniazkami, ale aspon mam vacsi klud na dusi..
co mas s pracou za problemy ak sa smiem spytat?
a inak mas pravdu, verit intuicii prirode..mat pokoru v sebe, aspon sa ulavi, tak pomozeme babatku najviac..

@erika12345 tak to sme tu same spevacky 🙂
a ja som tiez klavesy oprasila a hram si spievam kazdy den, dobre nam to robi 🙂

chomica
6. dec 2010

@erika12345 nemas za co a hej mozme rodit aj naraz, to by bola sranda 🙂 medzi nami je len 11 dni rozdiel takze kludne to tak moze byt. Ale celkovo budeme rodit vsetky pekne za sebou 😀 ako na beziacom pase 😀

vavrenka
6. dec 2010

@erika12345 ups, moja ty si prezila 3potraty? tak to sa vobec nedivim........
v praci ma caka vela roboty a vela stresu. uz som chcela dat vypoved a odist, lebo som citila, ze som unavena a uz to nevladzem robit, nie som az taky dravy typ, aky je na tej pozicii potrebny... a robila som chyby atd.. no a do toho som otehotnela, takze vypoved sa nekona, ale predstava, ze tam mam vydrzat do MD mi fakt sposobuje uzkost.... ☹

chomica
6. dec 2010

@vavrenka a nemozes ist za obvodnou nech ta vypise na PN? ked uz ta na gynde nechcu vypisat comu do teraz nerozumiem...Stres ti urcite vobec neprospieva.

vavrenka
6. dec 2010

@embabuli ako som pisala - robim recruiterku, uzu som z tohto unavena, nestiham, robim chyby a nie som na to uplne ta najvhodnejsia.. no a u nas vo firme to robim sama a mame 1500 zamestnancov, takze mam total stres.
ja nie som psychicky velmi ododlna, aj v minulosti som riesila nejake psych. veci, takze predstava, ze idem do prace, tam sa to na mna navali mi sposobuje naozaj taky strach, ze to citim az v bruchu a v noci sa na to budim ☹

erika12345
6. dec 2010

@chomica to so sukromkou je super napad, nemusime pisat takto "verejne", teraz budeme spolu zazivat obavy, potom radost. 😉 Ta tvoja veta mi bola este pred 3 rokmi povedoma - ze otehotniem a porodim.. Joj, taka sladka naivita, keby som vedela, cim bude treba prejst...

vavrenka
6. dec 2010

@chomica hm a na aku dg. by ma vypisal? hm.. zajtra idem za svojou terapeutkou, tak sa s nou poradim, ci mi nevie nejako pomoct.. uvidim.. ale nedavam tomu velku sancu..

vavrenka
6. dec 2010

kocky, to by bolo fajn, mat sukromku 😉

chomica
6. dec 2010

@vavrenka no to je uz na lekarovi aku diagnozu by ti napisal on vie, ty to nemozes ani tusit tak ako ja. Neviem, ja mam v poho gyndosa aj obvodneho a nikdy nerobia problem. Aspon na chvilku by si si aspon oddychla, ak uz teda sa to neda na cele tehu.

chomica
6. dec 2010

inak tu sukromku si mozme vytvorit aj teraz kludne,lebo vsetko co tu piseme si ktokolvek cita.

embabuli
6. dec 2010

@vavrenka jaj tak to skus tu PN ako radi chromica, sa fakt neda takto...
velmi dobre viem o com hovoris, tiez som mala strasne narocnu pracu aj kopec okolo stresu, nebudem to tu ani rozpisovat,
jednoducho som s tym vsetkym sekla, pre babo ale hlavne aj pre samu seba, sa neda dlhodobo takto trapit, sa znicis..
tolko stresu je tazke zvladnut aj ked nie si tehotna..ale tie hormony a citliva dusicka nasa aj zdravicko,
davaj pozor na seba*

@erika12345
@chomica
ja som tiez za sukromku 🙂
vy ma s rodenim predbehnete ale vsetko chcem pocut potom, nech viem na co sa `tesit` 😉
niektore veci ani ja tu verejne moc radsej nepisem..

chomica
6. dec 2010

@embabuli tak vytvorim sukromnu dobre? ale este mi pomozte jej dat nejaky pekny nazov....ale nech v nom uz nie je abort...a podobne....musi to byt nejaky optimisticky nazov.

erika12345
6. dec 2010

@embabuli no ja som sem tam babu spievala, ale odteraz budem viac. A s hranim som mala taky blby blok, lebo ked som potratila naposledy, tiez som mu hravala, tak som si to s tym spojila, viem, ze je to blbe...Ale uz zacinam, nech je nam obom veselsie. 😉 A mozno to bude chciet i po narodeni. 🙂
@chomica vsak to bude na tom najlepsie, ze potom budu same dobre spravicky ako budeme rodit jedna za druhou. . 😉 Mohli by sa tu pridat este dalsie tehulky. 🙂
@vavrenka ja som myslela, ze to budem lepsie znasat, ale uz je toho na mna niekedy jednoducho vela...mat troch anjelikov je dost tazke. To s pracou mas zle, takyto stres ti urcite neprospieva. Urcite nepracuj na 100 % a zlav z narokov na seba. A chyby robi kazdy, kasli na to. Najlepsie by si mala ist na tu PN, mna napr. obvodna nechala doma na viac ako mesiac s chrbticou. Rovno som jej povedala, co mam za sebou, ze by som potrebovala byt nejaku dobu pn. Alebo ta moze vypisat terapeutka, to by si mala este lepsie, lebo by si mozno mala neobmedzene vychadzky, co ti gynekolog neda.

vavrenka
6. dec 2010

@chomica junove mamicky, hrdinky 2011, zdrave babatka 2011, jun 2011 - najkrajsi mesiac
nuz nic originalne mi nenapada ☹

erika12345
6. dec 2010

@vavrenka, @chomica, @embabuli aj ja chcem sukromku, strasne ste ma potesili. 🙂 🙂 🙂 Je fakt, ze to tu hocikto cita a clovek nikdy nevie..tiez nechcem mat v nazve slovo potrat..

embabuli
6. dec 2010

@chomica mna napadaju same blbiny 😀
skusme teda nieco neutralnejsie ako Maminky 2011....fakt neviem, ja som vseobecne odkedy som tehotna uplne guma a nemysli mi to 🙂
@erika12345
jaj taky blok poznam, tiez som potom zrusila par koncertov..ale o tom viac az v sukromke 😉

erika12345
6. dec 2010

@vavrenka mohlo by byt, ale napr. ja som majova a mozno sa k nam budu chciet neskor pridat i ine maminy, mozno i buburka, ta rodi predo mnou viac ako mesiac, mozno milka a ine..

erika12345
6. dec 2010

@embabuli o.k. tesim sa. 🙂

vavrenka
6. dec 2010

este mi napadlo - krásne leto 2011, naplnené túžby

vavrenka
6. dec 2010

@erika12345 dobra pripomienka - takze nemal by tam byt konkretny mesiac...
Nemate este niektora iny napad? v pohode napiste - bude to taky brain storming

erika12345
6. dec 2010

@vavrenka s tymi tuzbami suhlasim. Mna napada Splneny sen.

chomica
6. dec 2010

moze byt naplnene tuzby 2011? to sa mi paci je to take optimisticke...juuuuuuj aj splneny sen je super tak teraz neviem:D

erika12345
6. dec 2010

@chomica ja som za. 😉

vavrenka
6. dec 2010

kocky, super! ci uz naplnene tuzby 2011 alebo splneny sen 2011 su take pekne, ze ma to rozplakalo 😵 , ach jaj, asi som tehotna 😉

embabuli
6. dec 2010

mne sa tiez paci Naplnene tuzby 2011 aj ked ten sen je tiez ok 🙂

chomica
6. dec 2010

@vavrenka haha zlata si dobre tak idem vytvorit skupinu...........a vas popridavam...nazvem je splneny sen 2011

vavrenka
6. dec 2010

kraaasnnneeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 uz nech splneny sen ozije

erika12345
6. dec 2010

Ako rychlo pisete, ja som bola za naplnene tuzby. 😉 Ale mne sa paci kazdy navrh, uz len ta prestava je super 😉 .

chomica
6. dec 2010

dievcata tu je link tak sup sup pridala som eriku vavrenku embabuli ....zatial a dalsie postupne...ta ktora bude chciet 😉

martina_r
6. dec 2010

froschka, sono dietatu neskodi. neboj sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre