Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katywien
2. jan 2011

@froschka ja som potratila v 3 mesiaci tehotenstva.bolo to hnusne,ale potom som si povedala ,ze radsej teras ako neskor,alebo ako by sa mi malo narodit chore babo.co sa ma stat ,stane sa .tri mesiace nato som zistila,ze som zasa tehotna.bala som sa.stale som chodila na kontroly,aby som vedela a kazdy vecer som sa modlila,nech to dobre dopadne.v stvrtom mesiaci som zacala krvacat ☹ uz som myslela na najhorsie a bezala do nemocnice,ale chvala bohu babo bolo v poriatku.teras mam trojmesacneho krasneho synceka.a doteras sa kazdy vecer zanho modlim,nech je zdravucky.... 😉

lukinkowa
2. jan 2011

@kvietocek55 Tak isto aj ja Tebe, nech UTZ potešííí.. 😵 😵 😵

buburka
2. jan 2011

@chilli Ahoj. Som prekvapena co pises o tom srdiecku...my sme mali srdiecko v 7tt a bilo ako zvon a pozerali sme nan s mm ako na zazrak, kedze pri prvom tehu sme sa srdiecka v 9tt nedockali a Dr povedal, ze musim ist na cistenie, ze dlhsie cakat nema vyznam ☹

froschka
autor
3. jan 2011

@katywien 🙂 tak to ma byt, ten osud si nevybera, uz som to pisala aj predtym ze je to zakon prirody...v nej preziju len silny a zdravy jedinci....a tak je to aj u nas u ludi, az s tou vynimkou ze si s niektorymi ludmi osud pekne zahra - myslim skaredo zahra, ze aj napriek istej poruche plodu ho vynosia az do konca a zistia vadu az po narodeni ☹ to neprajem nikomu a ten komu sa to stalo vzdavam obrovsku uctu ako to zvlada

rena
4. jan 2011

ahojte neviete poradit bola som tehotna v 12 tyzdni a pred 2 tyzdnami som bola na zakroku.dnes som bola na kontrole u svojho ginekol a vravel ze som zle vycistena tak musim ist zajtra na dalsi zakrok mam dost je to strasne bolestive nechapem to lekarstvo ako sa to mohlo stat ze ma zle vycistili.mali ste uz niektora taki problem dakujem .renat

erika12345
4. jan 2011

@rena mne sa to tiez raz stalo, az na to, ze lekari si boli vedomi toho, ze nieco "dokaslali", lebo ma jeden den pustili domov s tym, ze o 2 dni mam prist na ultrazvuk, vraj mali so mnou nejake problemy, ze som vela krvacala... No a na kontrolnom prisli na to, ze tam este nieco zostalo, tak som musela opat pod narkozu. ☹ Ja som vtedy nejake bolesti nemala, ale ty uz mas po 2tt urcite velke. Mna na tom najviac nahnevalo to, ze mne v nemocnici povedali, ze tam mam zrazeniny, vraj sa to stava...ale az po mesiacoch som zistila, ze klamali, lebo v sprave bolo, ze su tam zvysky plodoveho vajca. A kedze neviem po latinsky, tak som im verila. Viem, ze to nie je prijemne, ale nic ine ti nezostava, hrozila by ti infekcia. Drzkaj sa.

juriva
4. jan 2011

@rena a to krvacas?alebo ako to mam chapat?ze zle vycistena suvisi ze stale krvacas?

rena
4. jan 2011

@erika12345 dakujem pekne ja praveze nemam bolesti ja som dnes sla k svojmu lekarov a on nadaval ze som zle vycistena ja som v tom soku ani nevedela ze co sa deje az ked som vysla vonku tak som hned sla do nemocnice kde som lezala a sla som rovno za primarom on vybavil ultrazvuk a vravel ze mam prist rano na lacno najradsej by som ich udala mohla by som dostat aj nejaku otravu krvi.moj lekar my predpisal antibiotika tak sa bojim dufam ye to bude vsetko v poriadku clovek sa ymierni s tim co sa stalo a potom to je to smutne.nase lekarstvo je ozaj strasne

rena
4. jan 2011

@juriva nie nekrvacam krvacala som 2 tyzdne asi 4 dni uz nekrvacam ale ze vraj ma nevicistili dobre nechapem to ako sa to moze stat

juriva
4. jan 2011

@rena a to nechapem ani ja...cudne nie?som si myslela ze znak toho ,ze je zle zena vycistena je prave enormne krvacanie. Nuz naozaj cudne.
Slovenske lekarstvo co ti poviem. Ale skus ist za druhym lekarom...ja na tvojom mieste by som urcite sla na konzultaciu inemu.

erika12345
4. jan 2011

@rena no mna to vtedy tiez stvalo. Vsak este ked som sa preberala z narkozy, tak som vraj nieco brblala pred sestrickami v tom zmysle, ze to uz k posteli prejdem sama a dufam, ze to zas neposrali... Clovek nevie, co z neho pod narkoze vylezie. Udat ich v podstate asi nemozes, podpisovala si urcite papier, kde su rizika... Nemala si ani zvysenu teplotu? A preco si isla k svojmu lekarovi az po 2tt? Ja som sa mala u mojej hlasit do 5 dni.

erika12345
4. jan 2011

@rena potom to mozes konzultovat s inymi, ale aj tak musis ist cim skor na cistenie, radsej ani nemysliet na to, co sa mohlo stat. Je dobre, ze ti tvoj lekar dal antibiotika.

rena
4. jan 2011

@erika12345 ja som sla ku lekar preto tek neskor lebo som bola vypisana ale podla mna mi mali ho spravit ked ma prepustali z nemocnice ale nespravili to.moj lekar mi dal hned po zakroku antibiotika a dnes mi dal dalsie .a ked si bola 2 krat tak si bola v celej narkoze.dnes ked som bola v nemocnici tak som sla hned za primarom a potom sa zrazu ponukol ze aby som bola kludna tak ze ma on bude zajtra robyt taki su neschopni

rena
4. jan 2011

@erika12345 ak berem antibiotika tak sa dufam ze nemoze nic stat nie

erika12345
4. jan 2011

@rena ano, aj 2. krat som bola v celkovej narkoze. Tazko povedat, ci je to chyba lekarov, aj ked aj ja som na nich bola vtedy nahnevana.. Ked budes tehu, tak nech ti to lekar napise do knizky, mne to dr. napisala, vraj kvoli placente, ze ked som mala taky problem s placentou, tak nech su na to pripraveni. A primara ber, budes sa citit istejsie.

rena
4. jan 2011

@erika12345 dakujem dufam ze vsetko bude dobre a v ktorej nemocnici si bola nie nahodou v starej v kosiciach

majaja86
4. jan 2011

Ahojte dievčatá.... pridávam sa k vám.... potrebujem radu od tých, ktoré si to už zažili a sú šťastnými čakajúcimi mamičky.... ja som potratila v 10/11 týždni... dnes je to už 30 dní od zákroku a dostala som M. Veľmi túžim po ďalšom bábätku, ale bojím sa začať snažiť hneď. Akú máte vy skúsenosť? Snažili ste sa hneď po prvom M alebo nie? Vraj záleži aj od toho v ktorom mesiaci prídete o bábo? Mne odišlo samo, ale aj tak ma dali na vyčistenie... aj ked tam už na ultrazvuku nič nevideli, ani zvyšky....

bosoriak
4. jan 2011

@majaja86 Myslim, ze to zavisi od toho, ako sa ti zahojila maternica, to by ti mal povedat lekar. Doktori vravia, ze treba pockat 3 mesiace, ale mne moja lekarka po kontrole po prvej menstruacii od zakroku povedala, ze mozme skusat. Aj sme skusili a hned sa podarilo. Akurat mam trochu komplikacie, dake spinenie a tak, ale male je vraj zatial v poriadku.

majaja86
4. jan 2011

No teraz mám isť na kontrolu, tak dúfam, že mi povie, to čo aj tebe, že je všetko OK a môžem sa snažiť....tak veľmi by ma to potešilo 🙂 🙂 🙂 🙂 ..........len ked väčšina doktorov asi pre istotu hovorí 3 mesiace čakať, aj keď vedia, že je mnoho takých, ktoré otehotneju skor a všekto OK.
Držim ti prstíky, aby vám to vyšlo... aby ste boli zdravučky 🙂

majaja86
4. jan 2011

@bosoriak No teraz mám isť na kontrolu, tak dúfam, že mi povie, to čo aj tebe, že je všetko OK a môžem sa snažiť....tak veľmi by ma to potešilo ..........len ked väčšina doktorov asi pre istotu hovorí 3 mesiace čakať, aj keď vedia, že je mnoho takých, ktoré otehotneju skor a všekto OK.
Držim ti prstíky, aby vám to vyšlo... aby ste boli zdravučky

bosoriak
4. jan 2011

@majaja86 Dakujem. Skus pit alchemilkovy caj a brat wobenzym, mne to pomohlo na zahojenie. Drzim palce, nech to dobre dopadne.

majaja86
4. jan 2011

@bosoriak No mne odporúčila v lekárni afroditin čaj lebo obsahuje viac tých byliniek a jednou z nich je aj alchemilka, no ja si ho občas zabudnem urobiť a vypijem max. jeden za deň. 😒 Ty si ho pila pravidelne? ja som zatiaľ vypila iba asi 5čajíkov. A ešte ak sa môžem opýtať v akom týždni si prišla o bábätko. Ak nechceš nemusíš odpovedať. Dakujem

bosoriak
5. jan 2011

@majaja86 potratila som v 7+6, ale plod bol velky len na 5+3, takze tam bolo jasne nieco v neporiadku, histologia nepreukazala nic samozrejme 🙂. Ja som caj nepila, brala som len ten wobenzym a velmi mi to pomohlo (minimalne psychicky, ze aspon daco robim 🙂 ) Ale su kocky, co neberu nic a otehotneju hned po, obcas sa ani nepodari pockat na prvy menzes a donosia zdrave babo. Proste, ak sa ma udrzat, tak sa udrzi.

erika12345
5. jan 2011

Dievcata, ked pijete cajiky, pijte ich len do ovulky, ak sa uz budete pokusat o mimi, lebo by mohli zapricinit, ze vypudia uz oplodnene vajicko a vlastne sposobia potrat a vy dostanete ms. Ja som tak pila alchemilku a mysi chvostik, ale vzdy len do ovulky a potom 2tt pauza. Treba celkovo vela pit a chodit cikat, ked sa este cistite po kyrete, nech vam vsetka krv vyjde von.

majaja86
5. jan 2011

@bosoriak No veď to čítam tu o mnohých dievčatách, ktoré otehotneli hneď a majú zadrave bábo, ale keď ja neviem čo by bolo najlepšie zatiaľ sme sa snažili vyhnúť tomu aby som otehotnela, no keďže už prišlo M, tak neviem či už môžme alebo mám radšej počkať... bojím sa 😒 ... no ty si príkladom, že vám to vyšlo.... držte sa 😉

majaja86
5. jan 2011

@erika12345 ďakujeme za radu... už aj mna napadlo či ich možem piť kedy chcem aj ked doteraz sme sa ešte bránili otehotneniu, pretože mi doktorka povedala, že mám počkať 3mesiace.... zatiaľ prešiel iba mesiac, ale čo ak..... bábo by sme uvítali vždy s otvorenou náručou 🙂

erika12345
5. jan 2011

@majaja86 to len tak pre istotu, viem, ze vy ste posledne, co by ste svojmu babatku chceli umyselne ublizit, ale aj tak som to tu chcela dat, ked ste sa o tom bavili. Takze este 2 mesiace a idete na to? Vlastne cakas asi, nez ti prejdu 3 cykly, vsak? Drzim palce, nech to tentoraz vyjde. 😉

majaja86
5. jan 2011

@erika12345 no práve to neviem či budem čakať 3 cykly.... manžel by išiel do toho aj hneď po tomto prvom M, ale.... neviem .... uvidím čo mi povie moja doktorka, ako je na tom maternica a tak, aj ked plánujem asi zmeniť doktorku lebo som sa o nej práve tu na koníkovi dozvedela negatívne veci... takže asi čískor preč od nej 😒

erika12345
5. jan 2011

@majaja86 vsak uvidis, ako sa budes citit, v podstate tie 3 cykly, to nie je vela, zatial si daj predpisat listovku a pekne ju uzivaj a aj ine vitaminy a cajiky, relaxuj, cvic, vitaminy kup aj mm, robte si zdrave salatiky, nepijte, niekde si vyrazte, ono to ubehne rychlo, uvidis. A dr. zmen, ak nie si spokojna.

majaja86
5. jan 2011

@erika12345 No ja sa cítim celkom fajn.....nevyskytli sa žiadne komplikácie (aspoň dúfam), ktoré by som na sebe ja spozorovala, pretože moja doktorka ma ešte od zákroku vôbec nevyšetrila, ani žiadne odbery mi nerobila a to ma trošku zaráža, keď tu čítam ako postupujú doktori u iných žien.
Ďakujem za rady, ale napr. aj ta listovka je kameň úrazu, lebo mojej doktroke som to navrhla, aby mi to už teraz predpísala a odbila ma slovami, že potom mi ju predpíše.... tak som to pochopila, že ako až potom keď budem tehu.... no ja som chcela ešte pred tým.... fakt neviem čo si o nej mám myslieť 😒
Neviem ako ty to zvládaš, a ako dlho si po zákroku, ale pre mňa sú tie 3 cykly dlho ☹ Ťažko znášam myšlienku, že dievčatá v mojom okolí čakajú bábätka, ktoré sú približne rovnako staré ako by bolo naše.... občas mám pocit akoby som ich chcela dobehnúť... vrátiť si svoje bábo 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre