Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

pampusik1987
27. jan 2011

@froschka a inak mas pekne deticky 😀

froschka
autor
28. jan 2011

@pampusik1987 dakujem, a drzim palce aby sa to podarilo 😉

marikac
28. jan 2011

@katy31 na plodny hlien pomaha pitie grepoveho dzusu pred ovulkou 😉

katy31
28. jan 2011

@marikac dakujem veľmi krásne, ale to som skúšala a nič, tiež beriem Omega 3 mastné kyseliny a jedla som aj ľanové semiačka, čo mi poradili na www.fertility.sk. Začínam byť zúfalá.. hlienik nikde.. mám sice pocit mokra pre ovu, ale ten ťahavý, číry, vaječný bielok nebadám, ani na krčku... ☹ a pred tým som ho mala hojne... tento mesiac sme použili gel na podporu otehotnenia Concive plus, síce zázraky nečakám.. ale tak uvidím.. ďakujem krásne...

marikac
28. jan 2011

@katy31 ale mozno ta potesim. Nam sa taky zazrak stal s podobnym gelom. 😉 Len sa volal pre seed. Takze schvalujem,ze ste to s nim skusili. 😉

katy31
28. jan 2011

@marikac 😵 😵 vážne? tak ďakujem, si ma potešila... včera som čítala na ich stránke odozvy a tam kočky písali, že otehotneli na prvý krát... tak dúfam, že pomôže... tiež mi ho poradili na fertility.. aj keď si myslím, že to záleží od toho hore na nebi.. ak on dá.. tak aj bez hlienu.. 🙂

katy31
28. jan 2011

@marikac nasla som ten pro seed na webe... no uvidím budúci mesiac, ak nebude hlien, skúsim aj tento... možno sa dočkám... 🙂

marikac
28. jan 2011

@katy31 kedy si prisla o babo?

katy31
28. jan 2011

@marikac v októbri... 😢

marikac
28. jan 2011

@katy31 ja v decembri. Este par dni a budu to uz dva mesiace. 😒 Odporucali mi prestavku 3 mes. ale na kontrole mi lekarka povedala,ze vsetko je v najlepsom poriadku,tak necakam.
Tie gely funguju na rovnakom principe, podla mna si novy kupovat nemusis.

katy31
28. jan 2011

@marikac viem, sledujem Vás tu už od októbra, je mi to ľúto.. ☹ ja som bola v hroznom stave, tak sme sa začali snažiť hneď, staršie príspevky ako frohska, bibi, mi dali nádej, že sa možno zadarí.. mrchu som dostala na 28 den po kyrete.. ale vidíš, asi hlava nie je pripravená na ďalšie tehu... ale ja som si povedala, že nepremeškám žiaden cyklus.. psychika robí svoje a tá moja lieta hore dolu... veľmi Ti držím palce.. pijem alchemilku od vtedy... ale ten hlien som videla naposledy po kyrete treti tyzden... vtedy sme to premeskali.. lebo som začala až po prvej mrche...

marikac
28. jan 2011

@katy31 uz som sa cez to preniesla, aj ked viem,ze to nebolo fer a nezasluzila som si to. Ale co narobim. Je mi luto, ze nas je tak vela. 😠 ☹
Prakticky, my ideme na to po prvej mrche tiez, ale presli skoro tie 2 mes. Ja som dostala mrchu az na 41 den 😠 😠 Uz som chcela ist na vyvolavacku.
K tomu hlienu,pijes dostatok tekutin?

katy31
28. jan 2011

@marikac veľmi Ti držím palce... neviem, tak normálne pijem.. skúsim o mesiac viac tekutín, každopádne, veľmi Ti ďakujem za rady.. 🙂

marikac
28. jan 2011

@katy31 dakujem, aj ja tebe zelam skore a bezproblemove tehu. a keby nieco , ozvi sa. 🙂

lu27la
28. jan 2011

Ahojte kocky,ja uz budem mat v utork tiez 7,tyzden po kyrete. Lekarka ma vysmiala ze musim cakat pol roka a kto mi taku blbost povedal ze menej. Tak som nasla na nete fakt dobreho lekara,kt. mi povedal ze sa uz moze o babatko pokusat po prvom normalnom menzese,ze robili vyskum v Skotsku na 300 zenach. A ked som mu napisala ze co sa mi stalo,povedal ze neveri ze mi niekto urobil kyret. No skoro som odpadla. Mne totiz HCG stupalo,len pomalinky.A vsade vravia ze musi zo dna na den stupnut o 100% ale ze podla najnovsich studii staci 30%. No,mozno sa to nemuselo stat,mozno ano,kazdopadne baby,nedajte sa odpinknut.Ja uz by som nesla len tak lahko na kyret znova. Treba bojovat... a ta alchemilka je hnusna marikac a katy31 ale to iste mate v kvapkach dr. Valovica femi. Ja som si ich kupila,lebo som to pitie flakala a tie kvapky ju obsahuju,su to homeopatika a aspon na ne nezabudam 🙂) a su na 7 tyzdnov za 6 eur zhruba,co je lacnejsie ako caj a mate tam asi 5 liecivych rastlin 🙂) marikac ja som dostala na 39 den takze nic si z toho nerob 🙂)

ema72
28. jan 2011

@erin365 Prapodsta tvojho problemu spociva v tom, ze tehotenstvo v 5tt je len velmi latentne a kedykolvek sa s nim telo moze rozlucit. Zda sa mi babenky, ze Vam chyba trpezlivost a bezbreho sa spoliehate na lekarsku vedu. Zdrava gravidita sa vo vacsnine pripadov sama udrzi, vitaminy a mineraly si mozes ordinovat aj sama. Napr. v lekarsky vypelejsich krajinach ako je UK, graviditu v 5tt nesupportuju, nechaju veciam priebeh. Cudujem sa aj nemocnici ze ta vobec prijali, asi maju financne suchoty tak kazda dusa dobra. Inak sa to vysvetlit neda. Ja som momentalne v 7tt a plne si uvedomujem ze sa to moze kedykolvek skoncit. Ale verim svojmu telu a doverujem mu. Necham to na neho. Kyselinu listovu a min. beriam a ostatne je na nom. Pred dvomi mes. som mala spon. potrat po 6tt a verim, ze telo malo na to nejaky dovod. A keby sa to stalo v 6tt znova, urcite nebudem bezat do nemocnice.Pokrocilejsia gravidita a hlavne potvrdena zivotaschopnost plodu je damozrejme nieco ine.

gerdusha
28. jan 2011

@ema72 ,
vobec nesuhlasim s tym, ze keby sa potrat stal znova netreba ist do nemocnice...a najma nesuhlasim s tym pisat to pausalne! ved predsa sa moze dat zistit pricina potratov a tymto potratom predist...ASPON SA POKUSIT! ved zijeme v 21. storoci.
a ze chyba niektorym z nas trpezlivost a bezbreho sa spoliehame na lekarov? nuz, pozri sa, ak ma niektora z nas za sebou 4-5-6 potratov, pripadne aj smrt dietatka a vek dost nad 30...tak sa ani necuduj...a to, ze vo vyspelych krajinach rane tehotenstva nepodporuju nejakymi hormonmi, doplnkami...nuz...kde je napisane, ze je to spravne? nie vsetko, co je na zapade musi byt aj spravne...

proste je zena a zena...kazda ina...tak budme toleratna jedna k druhej...kazda ma tu tuzbu inu...

gerdusha
28. jan 2011

@pampusik1987 ,
ak lekari povedia, ze treba byt bez pohlavneho styku po kyrete, je to preto, aby sa zabranilo infekcii a pripadnym zapalom...

katy31
28. jan 2011

@lu27la ahoj, ja užívam aj Femi kvapky, aj alchemilkovy caj, mne chuti, ja si bez neho den do ovu neviem ani prestavit.. a obnovuje maternicovu sliznicu po kyrete.. volaju ho aj zensky zazrak...

lu27la
28. jan 2011

@katy31 ahoj 🙂 jasne ale ked beries tie kvapky tak nemusis uz caj,v tom je to caro 🙂 ja uz mam po mrche,mne tam uz moc toho nenarastie 🙂)

katy31
28. jan 2011

@lu27la ako to myslíš, že ti moc toho nenarastie? 🙂 si tehu?

lu27la
28. jan 2011

nie nie ale sliznica ti narastie len kym nemas prvy menzes po kyrete,lebo vtedy ju nemas.Mne uz narastla hadam a dufam ze dalsia mrcha sa nekona 🙂 budem sa snazit o sto sest 🙂))

vavrenka
28. jan 2011

@katy31 precitala som si tvoju otazku ohladne hlienu. ja som si vedela hlien tiez vzdy pozorovat, ale posledny cyklus som nevidela ani necitila nic, nastastie som v tom case bola u doki (kvoli inemu) a ta mi povedala, ze som tesne pred ovu, ze vidi aj hlien.. neviem, preco som ho necitila, asi som sa prilis sustredila, netusim... a zadarilo sa 😉
dolezite je, aby bola ovulka a utesovala som sa, ze aj ked som potratila som na tom stale dobre, lebo viem, ze mozem otehotniet... to sa viacerym mojim kamoskam nedari... drzim palce

katy31
28. jan 2011

@vavrenka ďakujem vavrenka, ja ovuláciu mám.. len sa nedarí, mesiac čo mesiac, ale u mňa bude asi iný problém psychika.. vieš, ťažko znážam tú stratu bábätka, stále na ňho myslím.. asi to chce pustiť z hlavy, no to zatiaľ veľmi neviem, veľmi túžim po bábätku, možno sa to spraví samo, ale srdečne ďakujem, keď som začala čítať tému, bola si na začiatku.. a vidím, že máš krásny 20 TT. tak nech je všetko v poriadku, drižím silno pršteky..

katy31
28. jan 2011

@lu27la ale veď sliznica sa tvorí každý mesiac nová.. no my skúšame od prvej mrchy... zatiaľ bezúspešne.. ☹

lu27la
28. jan 2011

ale nie uplne,ako ked ti spravia kyret.Ja uz novu nechcem 🙂) a kedy si mala kyret? A preco?

vavrenka
28. jan 2011

@katy31 hm, ono sa niekedy neda srdcu rozkazat, aby nebolelo... ja si dodnes poplacem, ked to na mna pride.. a dobra sprava - nemusis prestat mysliet na to, ze chces babo, ze tuzis po dietatku - myslim, ze na to sa neda prestat mysliet ani sa nemusis vyrovnat so stratou pre tym, nez otehotnies. Tajomstvo spociva - plac, ulav si ked to na teba pride, maj odvahu byt smutnou, "slabou" a a stale nevyrovnanou s tym, co sa stalo, a zacni robit nieco pre svoje potesenie (cokolada, oblecenie, ralax, konicky, cokolvek), nieco co ta bavi, urobi ti radost, a vraj je este jedna pomocka na otehotnenie - uznanie, ze to aj tak vlastne nemame vo svojich rukach.. vies ja som absolutne presvedcena, ze otehotnies. je to len otazka casu.

katy31
28. jan 2011

@vavrenka ďakujem, si milá, ja si to uvedomujem čím viac, že to nemám vo svojej moci, že je to dar od Boha.. tak verím, že raz sa mi bábätko vráti.. živé, zdravé, krásne.. moje.. každý večer poviem svojmu anjelikovi, ako veľmi ho ľúbim a ako mi chýba.. a prosím, veľmi prosím.. vyplačem sa a uľaví sa.. a viem, že to chce čas.. zo srdca ďakujem za tvoje písmenká..

pampusik1987
28. jan 2011

@gerdusha ja viem,dnes som sa to dozvedela,som bola u doktora 🙂
ale dakujem za info 🙂)

pampusik1987
28. jan 2011

@froschka dakujem a dufam aj ja 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre