Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

damka
20. feb 2011

@bosoriak @lu27la dakujem vam za rady 🙂 ano, viem, ze zdravie je prvorade, len ako tie dni tak plynu a nic mi nie je, tak obcas uz aj zabudnem, ze som bola v nemocnici... mozno je to kvoli tomu, ze sme nase babo nikdy nevideli, ziadny tlkot srdiecka, nic, preto som sa psychicky nejak asi rychlejsie "zotavila"... samozrejme pockam do vysetrenia a uvidime, co mi lekarka odporuci. ale zaujimalo ma to 😅

tatiana77
22. feb 2011

@veva82 gratulujem a drzim silno palce, aby vsetko dobre dopadlo....ja som po prvom MA a dufam, ze poslednom 🙂 teraz ocakavam druhu mrchu, len mam zvlastny pocit, snad nebudem tehotna 🙂, no davali sme si pozor, tak snad nie... dr povedal, ze aspon 3 menstr.cykly mame cakat, aby sa maternica zosilnela....tesime sa na april...snad sa podari na prvy krat 🙂 ako si sa citila, ked si zistila, ze si tehotna?

veva82
22. feb 2011

@tatiana77 ahoj mala som dvojdňové špinenie,ktoré som bežne mávala od 1.potratu tak 3-4dni pred menštruáciou,no po 2 dňoch prestalo....a bola som unavená týždeň pred ale myslela som si že z lyžovačky,lebo sme chodili každý deň....v deň príchodu MS (2dni bez špinenia) som si spravila baby test a vyšiel pozitívny.Myslela som že sú to pozostatky HCG s predchádzajúceho tehu kedže to bol len 2mesiac od potratu.V utorok vyšiel baby test pozitívny a v piatok mi z krvi aj na sone potvrdili tehotenstvo,bola som v 4tt.

tatiana77
23. feb 2011

@veva82 tak super, prajem nech vsetko pojde ako ma a v septembri porodis krasne zdrave babo....ja som mala vcera dostat mrchu, ale este neprisla...asi bude haprovat...pisala, ze si otehotnela neplanovane..to znamena, ze ste si davali pozor a i tak si otehotnela?

veva82
23. feb 2011

@tatiana77 tak si urob testík,možno si tehu 🙂 noo nedávali sme si pozor iba raz a hned som otehotnela.Vieš človek nepredpokladá ked sa mu zadarí až po 7.mesiacoch a bohužiľ to skonči MA, a že zrazu môže otehotnieť na prvú šupu........a dakujem krásne za povzbudivé slová 🙂

tatiana77
23. feb 2011

@veva82 este si nebudem robit test, lebo neviem ci by som mohla byt....je mi trosku blbo, aj ma prsia bolia, aj unava je...len to mozu byt priznaky menzesu, ale my sme si davali pozor, aj ked clovek nikdy nevie.... 🙂 inak by som bola velmi prekvapena, ale aj milo, lebo rozmyslame, ze zacneme teraz po tejto mrche....sice dr povedal, ze az tri mame pockat, sama neviem...

damka
23. feb 2011

ahojte vospolok, dnes som prisla od lekarky, som 2 tyzdne teraz po kyrete a povedala, ze ak zena nema tyzden po krvacani ziadne bolesti, ani ziadne ine komplikacie, tak sa moze zacat s pohl. stykom a tiez kupanim, adt. tiez povedala, ze uz po prvom menzese sa mozeme pokusat o nove babo.... v nemocnici mi povedali, ze niektori radia 3 mesiace, ini vravia, ze 1 mesiac staci... podla mna to zalezi na tom ako sa kto na to citi... je to strasne emocionalny zazitok, niektorym to trva dlhsie kym sa do toho daju, niektorym kratsie... ja by som sa do toho vrhla hned, len sa strasne bojim, ze sa to stane opat... ale asi to nechame na matku prirodu 🙂

lucka1987
23. feb 2011

@damka ahoj.. no aj my sme mohli zacat so stykom hned po spineni zacali sme po dvoch tyzdnoch. ze pokial nespinim ani nic , mozme mat sex v pohode. a zacali sme sa snazit hned po prvej mrche , lebo som to tak citila.. a podarilo sa.. 😉 drzim palceky

veva82
23. feb 2011

@tatiana77 mne povedal jeden že môžem hned po prvej....keby sme mali čakať 3 mesiace asi by som sa potom na to nedala a zas by sme vyčkávali a keby sme chceli určite by sa zas dlho nedarilo.Tak ja som rada že nám to takto dopadlo.A malá pôjde od septembra do školy akurát tak som rada 🙂 že ju ráno budem vyprevádzať,lebo v práci by som bola nervozna či stíha ráno na vyučovanie.....hmmm ale človek si niekedy aj dáva pozor a zadarí sa......držím ti palce aby sa vám pdarilo

damka
23. feb 2011

@lucka1987 dakujem ti!! 🙂 a velmi prevelmi vam gratulujem!! 😵 ja potrebujem asi este trosku nejake rozptylenie, mozno nejaky vylet alebo tak, aby som prisla na pekne myslienky a prestala sa obavat... uvidime, budem informovat 🙂

lucka1987
23. feb 2011

@damka hej treba sa niecim zamestna.. to velmi pomaha.. drzte sa 😉

tatiana77
23. feb 2011

@veva82 no vidis...inak citim, zeby sme mohli aj po tomto menzese.....dam vediet.....ty uz mas jedno dieta? aj ja mam, ale bude mat dva roky....odkial si
vsetkym drzim palceky, aby sme dotiahli tehotenstvo do uspesneho konca....

veva82
24. feb 2011

@tatiana77 ano ja mám dcérku v januári mala 6 rôčkov a v septembri nás čaká škola.....a som z BB 😀
Dnes idem na kontrolu tak som zvedavá ako drobček rastie......budem ti držať palčeky aby sa vám podarilo 🙂

veva82
24. feb 2011

@damka Ahoj.Ja som mala MA v novembri.My sme s manželom dodržali 21 dní od kyretu a potom sme začali so sexom.Po prvej mrche sme si nedali pozor a podarilo sa mi otehotnieť.Môj lekár mi vravel že môžme skúšať hned....aj ked niekto odporúča 3-6 mesiacov no verím že by sa nám potom zas nedarilo a asi by som to aj ja odkladala.Takto to bolo správne,veľmi sa na drobca tešíme a veríme že do tretice vynosím zdravé bábo a dotiahneme to do úspešného konca.

tatiana77
24. feb 2011

@veva82 tak dnes som dostala menzes....a po nom si nebudeme davat pozor, dufam, ze vsetko dobre dopadne a budeme cakat babo...velmi sa tesime......drzim palce a daj vediet ako dopadla kontrola, som zvedava.....ja som z BA....

damka
24. feb 2011

@veva82 no ved prave, ze ani nam sa dlho nedarilo, asi po 8 - 9 mesiacoch sa nam podarilo otehotniet, preto aj ja rozmyslam, ze by sme zacali skusat po prvom menzese, vtedy je vraj najvacsia pravdepodobnost, len stale mam taky vnutorny strach... no ved uvidime, mozno sa po mrche moje pocity zmenia 😵 v kazdom pripade sa drzkaj a pekne si uzivaj bruska a vela stastia a pevnych nervov s vasou skolackou 🙂

hanina19
25. feb 2011

ahojte babenky,
no ani neviete ako ste ma potešili. Ja mam za sebou dva potraty. Prvý bol vo februári 2010 a druhý v auguste 2010. Pri prvom som začala špinit a potom aj silno krvácat. V nemocnici sa to snažili ešte zastavit, ale nepodarilo sa im to. Pri ultrazvuku zistili, že vo mne už nič nezostalo, len nejaké zvyšky, takže nasledoval kyret. To som bola asi v 6tt, pri tomto tehotenstve som nevidela ani srdiečko bit.
Druhé tehotenstvo som zistila začiatkom letných prázdnin. Všetko o.k. V 7tt na ultrazvuku sme videli akciu srdiečka, všetko bolo o.k. Potom v 9 týždni som išla do poradne, fakt som nečakala čo mi lekár povedal. Povedal : nemám pre Vás dobré správy, nieje akcia srdiečka...
Nasledovala hospitalizácia do nemocnice a kyret. Zasa!!!!Stále som len plakala. Nechcela som vidiet deti, stretla som sa so sesternicou tehotnou, nedokázala som sa jej ani na bruško pozriet. Nikto o tom naštastie nevedel, okrem najbližšej rodiny, takže som nemusela počúvat tie samé lutostivé a povzbudzujúce reči, typu neboj nabuduce to bude o.k., ešte budete mat kopu detí a pod. Toto ked mi povedala svokra, že sme ešte mladý a že budeme mat kopu detí ešte!Ale ved ja som chcela to, ktoré mi teraz zomrelo!!!
Zistili mi tu mutáciu toho genu, teraz neviem ako sa to volá. Jedná sa o zlú zrážanlivost krvi. Tak som sa pýtala lekára, že čo to znamená. Tak mi to všetko vysvetlil, a povedal, že potom si budem v tehotenstve musiet pichat injekcie na riedenie krvi. Ja som tomu nejako neverila, že by mi mohli tie injekcie pomoct, ale vidím, že Vám to pomohlo. A to ma strašne povzbudilo 🙂 Už verím, že mi to pomože. Len už asi budem cele tehotenstvo žit v neistote, vobec to nebude pre mna najkrajšie obdobie života. Pre ultrazvukom budem asi uplne v strese. Neviem si to ani predstavit. Najštastnejšia budem ked budem toho nášho prcka držat v náručí, vtedy si už oddýchnem a budem spokojná. Už nech to je 🙂
Dnes je to pol roka po 2. potrate,od poslednej ms sme sa začali snažit. Je to asi 2 týždne.
Baby chcem Vám podakovat za Vašu psychickú pomoc. Mne stačí si prečítat Vaše príspevky a som kludnejšia.
Prajem Vám všetkým štastné a bezproblémové tehotenstsvo a držím všetkým palečky aby sme mali kopu detičiek.

lucka1987
25. feb 2011

@hanina19 drzim palceky nech sa coskoro podari a pekne si uzijes tehulkovanie bez problemov.. 😉

hanina19
25. feb 2011

@lucka1987 ahojky Lucka dakujem Ti moc 🙂 ty čakáš teraz mimčo? mala si MA?

lucka1987
25. feb 2011

@hanina19 hej mala som.. 6.novembra minuly rok... po roku a pol snazenia sa o babo.. a po prvej mrche som si povedala ze nebudem zas cakat rok a pol... a teraz uz mam aj tehu knizku... 😉 aj ked aj teraz sme takmer o babo prisli.. nastastie je vsetko ok.

hanina19
25. feb 2011

mrzí ma, že aj ty si to zažila ☹ je to nespravodlivé rok a pol sa snažit,čakat na tie dve čiarky a potom toto! Som pozerala fotky u teba 🙂 pekne rastiete 🙂 Držím palčeky nech všetko dobre dopadne a dotehulkujete až do zdarného konca 🙂

lucka1987
25. feb 2011

@hanina19 dakujem.. no hej.. vtedy som sa hnevala na cely svet.. ale nakoniec aj nam sa postastilo... neboj mozno uz o par tyzdnov to caka aj teba.. drzim palce 😉

erika12345
25. feb 2011

@hanina19 ahoj, zazila som tiez to co ty...Citam, ze mas problemy so zrazanlivostou, bola si na hematologii? Ja som prisla o babatko 3 krat, uz som nikdy nechcela otehotniet, viac nez rok som sa odhodlavala na dalsie tehu, zistili mi trombofiliu , picham injekcie, uzivam anopyrin a babatko krasne rastie a ja verim, ze to dotiahneme do uspesneho konca. Mala som problem v 13tt uverit dr., ze toto babatko zije. 😉 Vzdy, ked som spinila alebo krvacala, bola som si ista, ze je koniec, bolo to strasne tazke....Neverila som, ze to moze fungovat, ale funguje to. Nech ti zistia konkretne, v com je problem, lebo zrazanlivost je rozna a su rozne poruchy, pri niekt. si musis pichat hned od testu, napr. ja musim uzivat lieky aj mimo tehu, niekto musi nariedit krv pred tehu....Tak si zisti o svojom probleme co najviac a pusti sa do toho, strasne moc ti drzim palce. Ak chces, chod do tejto temy, https://www.modrykonik.sk/forum/tema/trombofili...
tu ti dievcata ohladom trombofilie poradia, skoro kazda tu zazila potrat a niektore prisli o babatko testne pred porodom kvoli tomu, ze mali infarkty na placente a babatko nemalo vyzivu...Hrozne osudy, ale co je hlavne, podarilo sa im vdaka liecbe dalsie babatko uspesne donosit. Velmi ti zelam, aby to nabuduce vyslo a ak mas problem len v tomto, tak to urcite aj vyjde. 😉

hanina19
28. feb 2011

@erika12345 ahoj, dakujem Ti za povzbudzujúce slová 🙂 všetky dobre vieme, že to velmi pomáha. 3 krát si prišla o bábatko? kvoli tej zlej zrážanlivosti? a kedy ti robili tie testy? hned po 1.potrate?
Gratulujem Ti velmi k terajšiemu bábatku. Verím, že všetko dobre dopadne 🙂 a už v máji budeš držat v náručí toho prcka 🙂
Mne po druhom potrate lekár zobral krv a posielal to do Bratislavy na testy. Výsledky boli tak o 2 mesiace a lekár mi povedal, že mám mutáciu toho genu MTHFR. Mám mutáciu len jedného toho genu, ževraj býva aj dvoch genov a to je potom horšie. Na hematologii som ešte nebola. Lekár mi také niečo ani nepovedal, myslím, že tam pojdem až ked otehotniem. A že tie injekcie si budem pichat až od niektorého mesiaca, tak potom uvidím. Síce mám len 23 rokov, ale mám ohladom tohoto už vela za sebou, chcem strašne bábatko, ale aj sa strašne bojím. Neviem si ani predstavit ako sa budem cítit vždy pred kontrolou.
teraz sme sa začali snažit, momentálne ma rozplače každá maličkost ohladom bábatiek, a dnes ráno som mala taký ružový výtok ( s troškou krvi). MA mam dostat až o týžden a pol. Takže teraz budem ešte ten týžden čakat.
Chcem Ti naozaj ešte raz podakovat, naozaj si mi pomohla, ani nevieš ako. Ja nejako o tomto nedokážem nejako hovorit, s blízkymi o tom nehcem rozprávat a nikto iný o tomto nevie. Velmi mi pomože, ked si o tom možem s niekým popísat. Dakujem 🙂

hanina19
28. feb 2011

@lucka1987 dakujem aj ja 🙂

tatiana77
28. feb 2011

@veva82 ahoj, ako sa mas? Dufam, ze kontrola dopadla dobre......velmi silno drzim palceky....

zuzanka2905
28. feb 2011

ahojte potrebujem radu robila som si 3testy a všetky vyšli pozitývne ale dnes som bola na sono a doktor tam nič nevidel vravel že je to priskoro kedže poslednu menštruáciu som mla1.2.2011 a mám aj nádch bojím sa že sa nič nevyvinie môže to nádcha spôsobiťale ohroziť vývoj

romanita
28. feb 2011

@zuzanka2905 Na sone urcite nic nebolo vidno lebo je este skoro 😅 .....Myslim, ze nadcha by nemala nejako uskodit babatku......

erika12345
28. feb 2011

@zuzanka2905 ved to si vlastne len 2tt ozaj tehotna, to este vazne nebude nic vidno.

veva82
28. feb 2011

@tatiana77 ahoj máme sa fajn,drobček rastie ako z vody,hematom mi zmizol takže som šťastná,lebo doki mi oznámil samé dobré správy.Drobec si aj kýval nôžkami a rúčkami.... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre