Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zuzanka2905
26. mar 2011

@vavrenka ja neviem až teraz by mali byť výsledky takže som z toho nervozna a riadne

vavrenka
26. mar 2011

@zuzanka2905 ak by to bola mykoza, tak je to pre babo v pohode. neboj 😉, mne zacali problemy priblizne v tom case ako tebe a doki mi povedala, ze to do 13 tt nebude riesit a neriesila. babo prezilo, ale ja som potom ako som uz pisala zacala mat v 20tt problemy. takze je super, ze tvoj doktor to riesi za pohcodu a nenechava ta tak. neboj.

zuzanka2905
26. mar 2011

@vavrenka ale ja sa aj tak velmi bojím je to strašne mám srach dnes som si našla pod prsnikom take jak vyražka abo čo alebo plno malých pri sebe neviem ti vysvetliť proste pri prvom potrate som sa cela vyhadzala a už si nahovaram či to nezačína znova proste je to na nič modlím sa aby to zmyzlo a nerozširovalo sa dalej lebo už budem vedieť čo to znamena ☹

vavrenka
26. mar 2011

@zuzanka2905 moja zlata...asi ti budem zbytocne pisat, ze hlavne ziadna panika.. dufam, ze v po ides k lekarke. ak by sa ti pohorsilo, zbehni zajtra na pohotovost a hotovo.. ja som prave pred hodinou zase zacala spinit, aj ma boli podbrusko, tak som si poplakala, ale mala sa hybe, tak dufam, ze sa nedeje nic osudove..

zuzanka2905
26. mar 2011

@vavrenka no určite nie neboj sa ty už si ovela dalej ako ja ja iba môžem snívať o tom ked budem v 28týždni musím sa ukludniť lebo nič ine mi neostava stane sa čo sa ma aj ked sa zbláznim od zúfalstva že to nemôžem nijak zmeniť a aj ty sa upokoj určite si v pohode ja uvidím zajtra ráno či sa mi to zmenší alebo............. no ta tak

vavrenka
26. mar 2011

@zuzanka2905 daj zajtra vediet, ako si na tom.. budem na teba mysliet.

zuzanka2905
27. mar 2011

@vavrenka no zda sa že to ustupuje uvidím lebo som si dala aj mastičku taku na to určenu som ešťe mala odloženú ale už je to menšie dúfam že sa nevitvorí nanovo alebo väčšie zajtra idem na kožne aj ku gynekologovi ak bude ordinovať dúfam že hej

vavrenka
27. mar 2011

@zuzanka2905 no super! sa tesiiim, ze ti to ustupuje 😉, to je dobre znamenie. dnes len lez, odpocivaj, vnutorny stres vie poriadne unavit organizmus. mne sa mala veselo hybe, to je podstatne a zajtra tiez k dokimu, asi ma antibiotika neminu, z coho nie som vobec nadsena, brrr, ale hlavne nech ma preliecia.

zuzanka2905
27. mar 2011

@vavrenka no ved hej aj ja idem k doktorovi tak dúfam že to bude v poriadku 😉

majaja86
28. mar 2011

@vavrenka je príjemne počuť povzbudivé slová od človeka, ktorý si tým už prešiel a teší sa už z vysokého štádia tehotenstva... dúfam, že aj my sa dočkáme 🙂 Ďakujem za povzbudivé slová 😉 Aj keď ako vravíš strach budeme mať, to sa nedá len tak ľahko odbúrať, ale aspoň ak mám nádej, že tentokrát to už dopadne dobre hreje pri srdiečku 😵

vavrenka
29. mar 2011

@zuzanka2905 ako si dopadla u lekara?

vavrenka
29. mar 2011

@majaja86 🙂 , ja som sa vcera dozvedela, ze mam trombofiliu, z toho tie dva potraty. ☹ a je zazrak, ze som sa dostala do takeho vysokeho stadia bez liekov - doslova a vazne Bohu vdaka! a odvcera si picham injekcie, dnes musim utekat na hematologiu.. ale citim v kostiach, ze to dobre dopadne...
drz sa a nech sa co najskor zadari zdrave krasne buclate mimi 😉

zuzanka2905
29. mar 2011

@vavrenka no neišla som lebo ma to prestalo štípať a ta vyrážka ešťe je tam ale sa zatial nerozširuje ale ked niečo zjem sladke alebo štiplave hned sa cela vyhádzem takže to musím riešiť na kožnomale uvidím či pojdem nebudem také veci jesť a uvidím ako bude

majaja86
29. mar 2011

@vavrenka Tak to je veľa žien s týmto problémom.....fakt vďaka Bohu, že si sa dostala tak ďaleko... držím vám prstíky.... Mňa tiež doktorka poslala na hematológiu, aby sme prípadne predchádzali tej trombofílii.... dúfam, že tentokrát, pri novej lekárke to už dotiahneme do úspešného konca a budeme konečne traja 🙂 😵 😵 😵

zojka05
30. mar 2011

ahojte babenky,dlhšie som tu nebola,tak ste sa tu pomenili,niektoré pribudli....ale chcem vás všetky povzbudit,aj ja som prišla o mimi a to minulý rok na jar,bolo to hrozné,a vtedy mi velmi pomohli dievčatá od tialto,teraz som znovu tehu a už rátam posledné týždne.....takže babulky nevešajte hlávky,aj ked tá strata hrozne bolí a asi nikdy ani neprestane ale na každú z vás určite čaká ten malý vonavý uzlíček!držím vám všetkým palce a aj vy mne,aby sme to už dotiahli do úspešného konca....

zojka05
30. mar 2011

@vavrenka drž sa!

vavrenka
30. mar 2011

@majaja86 tebe tiez diagnostikovali trombofiliu? a ake mas mutacie?

vavrenka
30. mar 2011

@zojka05 dakujem, mala sa veselo hybe, takze ZIJE! a to je podstatne 🙂

vavrenka
30. mar 2011

@zuzanka2905 super, ze sa ti to zlepsilo, dobra sprava, nie? 😉 , a uz ste opat o par dni vacsi 🙂, gratulujem....

zojka05
30. mar 2011

@vavrenka rebrá si ešte cítiš? lebo ja mám malinké otočené už mesiac a rebrá veru dostávajú riadne zabrat..... 😀 ale inak je všetko ok,teda dúfam,zajtra idem ešte na sono ,tak uvidíme....

vavrenka
30. mar 2011

@zojka05
moja je uz otocena tiez, ale kopka velmi decentne smerom hore 😀 , skor ju fascije moj zadok a mocovody 😀, ale okolie praveho rebra aj spredu aj zozadu mam "odpalene", skoro stale bolesti, pichanie a z palenie koze, neviem z coho, ulavi sa mi, len ked lezim na lavom boku, alebo sa zavesim na radiator v kupelni..
co budete mat? a kolko vazi?

zojka05
30. mar 2011

@vavrenka no my budeme mat prekvapenie,som v 33tt a pred mesiacom vážilo 1560g,doki povedal,že je dost velké....,takže mi zakázal akékolvek sladkosti...no a o kopancoch do mechúra ani nehovorím,to už si nevšímam,ale pravá strana rebier dostáva riadne zabrat,hlavne v noci a ked si sadnem k pc,takže sem odbehujem len po po pár minutkách,lebo neobsedím... 🙂 a ked sa začne ryt ako taký krtko,behajú mi kopčeky po bruchu tak sa všetci smejú...

vavrenka
30. mar 2011

@zojka05 a nechceli ste vedeiet pohlavie, alebo sa male skryva? my, s vysokou pravdepodobnostou budeme mat dievcatko, ale stale sa ukryva, takze lekar na neviem povedat naisto... tebe sa to uz poriadne krati, coskoro budes v porodnom obdobi...kedy mas termin? ja 24.juna, na jana. pekny datum, nie? 😎

zuzanka2905
30. mar 2011

@vavrenka no hej je normálne že som mala taky výtok trochu so špinením nebola to krv ale take čudne noa dnes som si 2krat tak silnejšie kýchla mohlo to sposobiť práve to?

vavrenka
30. mar 2011

@zuzanka2905 a v ktorom tyzdni si? v 7tt sa babo hlbsie uhniezduje, vtedy sa moze stat, ze zena trosku spini. pokial to nemas permanentne alebo nesilnie to, alebo nejde z teba cervena cerstva krv, tak by to mohlo byt toto. vlemi vela kociek to mava prave v tomto obodbi a vie to dost vystrasit...

zojka05
30. mar 2011

@vavrenka no my vieme pohlavie,ale pre všetkých ostatných,to bude prekvapenie 😀

vavrenka
30. mar 2011

@zojka05 🙂 🙂 🙂

zuzanka2905
30. mar 2011

@vavrenka no už to prešlo vieš ja som si dnes riadne 2krat kychla a ba zabolelo v podbrušku z toho zľakla som sa ale už nemám žiadny výtok prešlo to našťastie ja som no plod má 7týžnou tak ako hovoríš ja som v 9viatom od poslednej menštruácie

vavrenka
30. mar 2011

@zuzanka2905 mas 9 t od poslednej MS a male ma 7 t? to si mala asi ovulku v case MS alebo mas taky dlhy cyklus?
no super, ze to ustalo. pekne odpocivaj, papaj vela kyseliny listovej a pyridoxin, ostatne je nanic a tes sa 🙂 🙂 a hlavne nekychaj, nekasli 😀 😀 😉

lenkakusi
30. mar 2011

ahojte, velmi sa z vas tesim, ze sa vam a babenkam dobre dari 😵
kocky, chcem sa spytat ako dlho po potrate ste znovu otehotneli?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre