Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

usacek79
28. dec 2011

@bambi2 😀 😀 a este by som odporucala - "urcite ho stihnem vytiahnut vcas" 😀

cajova_lienka
28. dec 2011

@bambi2 no vdaka Bohu toto nam zatial nebolo treba - obaja sme s manzelom nejaky lepkavy - obe baba sa zadarili na prvy pokus aj ked teda uspesne z dlhodobeho hladiska iba jedno 🙂

cajova_lienka
28. dec 2011

@usacek79 a tiez sa snazim byt optimista - ze povinna pauza a snad sa zadari uspesne a rychlo 🙂

bambi2
28. dec 2011

@cajova_lienka aj ja tak... ale ja mam taky dojem, ze sa vsetky stretneme v novej teme.. prestaneme to kazda riesit a zrazu bum... mam taky dojem, ze uz nas matka priroda nerozdeli... 😀 uz sme boli v julovkach, teraz sme tu a do tretice vsetko dobre v novej teme... 🙂 😵 😵 😵 uz neostava nic ine iba aby to klaplo a vsetkym do jednej!!!!!!

cajova_lienka
28. dec 2011

@bambi2 tak ja som optimistka - bud bude mat manzel "darcek na narodky" t.j. 22,10. alebo potom na Jeziska spolocne 🙂 (v July mam zas narodky ja - sme sa smialy ze budem mat "darcek na 30ku")

bambi2
28. dec 2011

@cajova_lienka moj ma 8 janurara narodky tak bude mat darcek na valentin... a ak nie tak ja v juni... 😀 😀 😀

cajova_lienka
28. dec 2011

@bambi2 heheh asi mam kus viacej naponahlo 🙂 no co sme chceli maly vekovy rozdiel - uz aj tak budem mat medzi detickami takmer 2 rocky - a to sme povodne planovaly tak do 1,5 roka 🙂

bambi2
28. dec 2011

@cajova_lienka nevadi, hlavne, ze to klapne a bude vsetko v poriadku... mne uz je to jedno aky vekovy rozdiel bude. mam kamosku, rodila v novembri a ma 12 rocnu dceru uz. vies co mi hovori?? ze je to super, Patka jej pomoze popestovat, ona si moze pospat, zobere ho von, ona si moze doma robit.. ze parada... vela jej s nim pomoze. viem, pre mna je to tiez vela ale hlavne, ze to dieta bude a je jedno kedy. aj ked viem, ze v januari uz budem v tom 😀 😀 😀 teda bodaj by...

cajova_lienka
28. dec 2011

@bambi2 ja by som mala cakat 2 mesiace vravel lekar - nam sa to stalo len min. tyzden 21ho. premlcany potrat som mala byt v 10tt a drobec zostal niekde na rozhrani 6/7tt. ☹ a ked pojdem buduci tyzden na kontrolu dufam ze mi Dr. povie ze je pekne vsetko zhojene a ze po 1. mrche mozme ist na vec - aj ked je hodne otazne kedze este vzdy kojim ci nejaka mrcha vobec bude 🙂

bambi2
28. dec 2011

@cajova_lienka aha... tak ty si zase iny pripad... to ti veru povedat neviem, ci mrcha pride... aj si bola na kyret??

cajova_lienka
28. dec 2011

@bambi2 hej ma rovno v spitali nechali bo som bola komplet otvorena aj ked krvacala som malo a bolesti som tiez cakala ovela horsie

bambi2
28. dec 2011

@cajova_lienka tiez si krvacala ci ako?? ci iba spinila??

cajova_lienka
28. dec 2011

@bambi2 doma na zaciatku vcelku dost jasnej krvi a potom uz len kde tu trosku, po kyrete prvy den nic a potom som sa pri dvihani toho mojho 10kg sloniak kus rozkrvacala na takych 6 dni. teraz uz je cisto

bambi2
28. dec 2011

@cajova_lienka fuha...a tu si clovek mysli, ze uz je skoro za vodou.. u mna to nastastie dost skoro prislo, este som sa necitila ani moc tehotna... az potom som si to trochu viac uvedomila ked bolo potom...
no co zivot ide dalej... a ja som pripravena na nove tehotenstvo, tento krat na 9 mesiacov... 🙂

usacek79
28. dec 2011

@bambi2 inak teda tie linky co si dala su uuuzasnee!! totalne odporucam vsetkym babam s diagnostikovanym MA najma tento https://sites.google.com/site/missedabortion/

yasmin0001
28. dec 2011

@cajova_lienka Bohuzial vitaj. Aj ja som exjulovka 😠 Ja uz som pocula, ze v nasom mesiaci pocatia bolo nejake blbe posobenie mesiaca...
Noooo my mame celu rodinu narodenu sept.okt.nov. takze tak nejako snad vyjde aj babo. Aj ako vianocny darcek by potesilo takto o rok 😵

Baby treba ist po prvej mrche na kontrolu? Moj dr. mi povedal, ze ma chce vidiet zase az tehotnu...

bambi2
28. dec 2011

@usacek79
ten clanok by mala dostat kazda zena povinne do ruk u dr. ktora nechce ist na kyret a chce to nechat na prirodu... Mne to dost pomohlo a podla tohoto clanku som vedela, ze konam spravne.. som si pisala osobne s tou mamickou, velmi mi pomohla a som jej za to velmi vdacna:o)

cajova_lienka
28. dec 2011

@bambi2 ved to bolo najhorsie - vobec som to uz necakala - v podstate to co som bola na prvej kontrole u lekara a co som pocula srdiecko uz bolo niekde na konci ked mal problem - v tej istej velkosti to uz zostalo ☹ to som rozdychavala si najhorsie... idem pozriet ten link co si dala 🙂

cajova_lienka
28. dec 2011

@yasmin0001 ja som bola na kyret - nejak som nevedela o moznosti neist na neho - a navyse som mala dojem ze pri 10 mes. syncekovi proste musim byt fit a preniest sa cez to aj fyzicky aj psychicky co najskor - lebo drobcek ma potrebuje a potrebuje ma v 100% stave. a tak sa mam ist ukazat na kontrolny ultrazvuk
@bambi2 som si poplakala - ja som uz bola komplet otvorena - v podstate drobec 3tyzdne nezil - mozno by som sa vycistila rychlo aj sama - ale ten prvy den sa to rozbiehalo pomalicky a potichucky a nejak som to uz chcelamat za sebou - ani som netusila ze sa to da inak - a cas na hladanie info som nemala ziaden - 3 hod. od prvej krvi som bola v nemocnici a este ten vecer ma robili - a rano o 9tej som sla domov

bambi2
28. dec 2011

@cajova_lienka hej clovek musi doslova patrat po takychto info..vela toho na nete neni a najlahsie je povedat kyret.. Ja som rada, ze tato mamicka zverejnila jej clanok, pomoze to hadam viacerym pri rozhodovani..

cajova_lienka
28. dec 2011

@bambi2 dufam, ze to uz nikdy nebudem musiet riesit ale ak nahodou ano tak je fajn vediet ze aj takato moznsot existuje - inak tiez sa mi tie mozne komplikacie co mi davali podpisovat nepozdavali - a mala som k nim iny komentar - sestricka s Dr. na mna inak zazerali 🙂

cajova_lienka
28. dec 2011

ok zienky - idem Vas ja opustit - idem hajat - myslim ze sa nam zas ozyvaju zuby lebo uz 2 noci mi drobcek robil cirkusy od tretej tak nech dovtedy aspon kus pospim 🙂

cajova_lienka
28. dec 2011

dobru nocku a sladke sny 🙂

bambi2
28. dec 2011

@cajova_lienka idem pomaly zajtra tu budem ako na koni. hej dobre je vediet v buducnosti o tychto veciach a ja si myslim, ze by tu mala byt ta moznost rozhodni sa sam.. Ale co dr. asi sam nezazije to neuveri.. Dobru nocku

usacek79
28. dec 2011

@yasmin0001 mne po prvom potrate (po kyrete) povedali, ze mam prist po prvej ms na kontrolu, ci dostatocne hrubne a je vsetko ok... ale urcite sa z toho nestriela, ak nepojdes, ono v podstate zasadna je kontrola tyzden po kyrete, ked kuknu, ci neostali vnutri nejake zvysky..
rozhodni sa, ako ty chces, ci kontrolu alebo nie 😉

siesta123
28. dec 2011

AHOJTE zenky 🙂 chcem tiez sa pridat mala som pred 4-mesiacmi missed abortion bola som takmer 3 mesiace teh, ale do8 tyz,mi vsetko bolo OK, o par tyzdnou som sla na ultrazvuk kde mi oznamili ze mojmu dietatu nebije srdiecko ja ako mrtva vstala z tej postele som nevedela kde soma co vlastne pocujem, ☹ mala som teda krce bolesti v bruchu som v zahranici nemohla som si dovolit len tak ist a ze bude dobre , nebola som od vtedy na ziadnej kontrole moze to bit ze vsetko je OK??? ked mi doktorka povedala neje povinna kontrola dakujem za pochopenie

bambi2
29. dec 2011

kde ste vsetky... 😕 nemam s kym kecat..

ssassa
29. dec 2011

Ahojte. Ja sa k Vam tiez pridam. 18.12 som sa dostala do nemocnice pre slabe spinenie ked ma dr. vysetril povedal, ze ide o missed abortion bola som v 12.t.t ale srdiecko prestalo byt v 9.t.t . Teraz sa
len bojim aby sa to uz nezopakovala, keby clovek vedel preco sa to stalo...

katkarv
29. dec 2011

@siesta123
@ssassa ahojte baby,chcem vas podporit 🙂 Ja som mala 2x missed abort,kuknite do mojho pasu.Po druhom mi urobili vsetky mozne vysetrenia a nic nenasli a teraz sme v 25tt 🙂 Ono sa to stava a aj ked je to tazke,netreba to vzdat.Co je zaujimave ze pri tych missed som nespinila ani nic mi nebolo a pri tomto tehu som od 5tt do 7tt spinila vkuse a nic nepomahalo,viete si predstavit ako som sa bala.Ked som mala absolvotat usg stale som trpla ci je babo v poriadku.

cillamilla11
29. dec 2011

@usacek79 a preco si nechcela ist na ten kyret? je to lepsie ked samo to vyjde z teba?ja som tiez bola minuly tyzden.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre