Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

usacek79
29. dec 2011

@cillamilla11 nuz bola som na kyrete presne pred 4 mesiacmi... som presvedcena, ze vsetko, co priroda zariadi sama je v principe lepsie - pre telo to nie je taky sok, ako nasilne chirurgicke riesenie. samo telo si povie kedy, pripravi sa na to, urobi to ako najlepsie moze a ani potom netreba taku rekonvalescenciu, ako pri kyrete. po prirodzenom potrate neplati, ze az do prvej menstruacie zena nesmie milion veci (kupat sa, sulozit atd)
isteze, nejaky tyzden pre istotu nie je zle si dat pauzu, ale rozdiel je ten, ze kym pri prirodzenom potrate sa krcok maternice roztvori sam tak, ako potrebuje a potom sa sam automaticky zavrie, tak pri kyrete ti vlastne nasilim krcok roztvoria - cim sa moze oslabit a zena teoreticky moze mat potom problem donosit (ze by to krcok neudrzal)
ale to samozrejme teraz nechcem strasit, ale aj moj krcok sa uz po kyrete uplne dokonale neuzavrel, citila som, ze tam proste ten otvor je, co som predytm nevedela nahmatat.
odhliadnuc od narkozy, ktora je taka zataz pre pecen, ze az..
ale hovorim, jeden kyret mam za sebou a nemala som z toho zly pocit, no viac si uz neprosim 🙂 preto som chcela spontanny potrat

zuszana
29. dec 2011

@ssassa ahoj, každá z nás čo sme to prežili sa bojíme ,či sa to nezopakuje a kladieme si otázku, prečo? ale na to odpoved nedostaneš, preto je lepšie nepýtať sa nerozoberať to, ale veriť, že raz to vyjde a ísť zatým, optimizmus je jediná zbraň, ktorú máme a môže nás doviesť do úspešného konca 🙂 tak držím place nám všetkým aby sme takto o rok držali v náručí naše bábiky 🙂

natalinda88
29. dec 2011

ahojte.. ja som musela ísť na kyret v auguste, keďže bábätku prestalo biť srdce v 11.t... zrútil sa mi svet..... :( chcela som z toho rýchlo spamätať, pomohla mi práca a ľudia, ktorí boli pri mne......no žiaľ mesiac som stále špinila, doktorka mi preto dala injekcie na rozohnanie , no žiaľ ani to nezabralo, takže o mesiac po jednom kyrete som musela absolvovať druhý kyret :( nezabudbuteľný zážitok, však viete... :( a ani potom ešte nebolo dobré....dala mi nejaké antibiotiká a až potom sa moje telo naštartovalo, vlastne reštartovalo.....pohlavný styk sme smeli mať až po menzese, no keďže som mala 2.kyrety tak som musela čakať na spontánny menzes, ktorý prišiel na 31 dc, týždeň pred svadbou, tak sme mali aj krásnu svadobnú noc po 3-mesačnej pauze...., ideme ďalej, zatiaľ sa nedarí, snáď rok 2012 bude náš, vraj je to rok manželstiev a tehotenstiev, rok draka.. 🙂 držím nám všetkým palce... 🙂 🙂

siesta123
29. dec 2011

@bambi2 tu sme vsetci ako inac sa dari?? 🙂 ja som si robila test visiel mi negativny ale napriek tomu pobolieva ma pod brusko aj do lavej strany neviem teraz cakama tu mrchuuuuuuuuuuuuuuuuuuu tak uvidime drzim palceeeeeeeeeee 🙂

bambi2
29. dec 2011

@cillamilla11 hej je to lepsie, ani ja som nebola na kyret, u nas to nerobia automaticky ako na sk... a myslim, ze neni nic lepsie, telo si vie poradit aj samo.. len je malo info o tom aj na nete, kyret mi pride ako ockovanie- povinny... 😠 😠 😠

bambi2
29. dec 2011

@usacek79 vies nieco o tom zltom teliesku, ten hormon ci co to je??
vraj väcsina potratov je prave koli nemu ak je oslabene ci co a telo ho neprodukuje dostatok. na jednej stranke som to nasla... vraj tomu znacia predms. syndromy ako velmi naliate prsia, naladovost, bolesti brucha, zrazeniny krvy cez ms, schodovite stupanie teploty po ms, kratky cyklus menej ako 24 dni... no ja co viem, co zenam co potratili, vela ich malo testy v poriadku... tak mozno na tom nieco pravdy bude, ktovie... az potom su tie geneticke poruchy a neviem co vsetko ine...
na tej stranke je aj caj na posilnenie toho zlteho telieska, bola som si ho dat dnes namiesat.. ak chcete niekto, napisem 😉

usacek79
29. dec 2011

@bambi2 no hladam info o zltom teliesku, podla toho co nachadzam, u mna sa nejaky problem neprejavuje - cyklus mam ako hodinky cely zivot a krvacam pekne na cerveno 😉 ale hladam dalej, dik za tip 😉

inak mimo temy pre prvotehule - tu je celkom dobre vysvetlena cela postupka tehu 😉 aj s videjkami 🙂
http://www.ehd.org/resources_bpd_illustrated.ph...

bambi2
29. dec 2011

@usacek79 aj ja mam cyklus vzdy pekne rovnaky, pravidelny, dokonca aj teraz po 31 dnoch, no ja mam akurat vzdy naliate prsia, pred prvym tehotenstvom som ich take nemavala ako teraz. teplotu si nemeriam, takze neviem, ale ta nalada niekedy pred ms, to tiez pasuje... nemusia byt vsetky priznaky, niekto ma 1, niekto 2, niekto 3... ono to vraj suvisi aj s vekom... ja som mala 28 ked som otehu, teraz pomaly 33... 😎
a u mna tiez nebol problem otehu, skor s tym, ze plod bol oneskoreny vo vyvoji alebo prestal rast, to presne neviem. ale vraj plod vyzivuje prve dni plod, nie?? mozno sa mylim ale nieco sa mi mari.. takze to moze byt pricina potratu... ono staci vraj iba ak je oslabene a vedie to k potratu... ja si myslim, ze mne dal dr. preto tiez tie hormony vtedy po potrate, je to presne to zlte teliesko ale ja som ich nebrala. chemiu totiz nemusim.. radsej bylinky... neviem, vyskusam ten caj... a uvidime...

cillamilla11
29. dec 2011

@bambi2 aha 😒 mne automaticky ten lekar hovoril ze da to prec hlavne ze pred 3ma dnami na ultrazvuku mi hovoril ze vsetko je ok vyzera to na normalne teho, no o try dni uz nieco ine ze sa mu nezda ten plod ze nenarastol? 😖 tak neviem, a automaticky ze na reviziu, ja ze coooo ☹ trosku som spinila no,neviem co by sa stalo kebyze nejdem na tu kyretaz,tak ale hovoril mi ze to je ok, ze jeho manzelka mala uz dva taketi zakroky plus jeden vajecnik vybraty a ma dve deti.tak som sa trosku ukludnila.,no teraz pijem tu alhemilku kazdy den a listovku este a cakam na 1. menzes hoci netusim kedy by som ho mala dostat 😒 no lekar mi hovoril ze cca. 3 mesiace pockat a zas mozem ist nato, no este raz asi skocim na uzv nech sa mi pozrie co mam s cystou lebo mala som 6x5 cm cystu co mi nechal tam ze to je .. OK,, 😖 no dufam ze mi ta cysta nezabrani v tehotenstve.

bambi2
29. dec 2011

@cillamilla11 no keby ste pockali par dni, tak sa telo toho zbavi same... ono vie co ma robit... 😉 ja tiez pijem alchemilku a od polky cyklu budem ten caj na posilnenie zlteho telieska pit.. tak som zvedava kedy to klapne. este chcem urobit kupel na posilnenie maternici, som chcel dnes ale to uz asi nevyjde tak zajtra posledna sanca lebo zajtra uz nebude mrcha... dnes este 3 kvapky tak nevadi ale zajtra to musim urobit...
no po kyrete by som asi nemala odvahu ist hned na to, myslim, ze tie 2- 3 mesiace telo potrebuje aby sa dalo zasa do poriadku... ale po samovolnom potrate a cisteni nie je problem ist na vec hned...

usacek79
29. dec 2011

@bambi2 ja nemam ani jeden priznak.. v zivote som nemala PMS, bolesti, prsia bolave (to skor pocas ovu mavam), teplota stupa a klesa uplne tabulkovo, cyklus ako hodinky... takze pochybujem, ze u mna to bude nieco so zltym telieskom.

plod sa nevyzivuje sam nikdy - akonahle sa zo zhluku buniek vytvori "fetalny pol", teda plodik, vyzivuje ho zltkovy vak, ten zanika ked sa vytvori placenta, zhruba v 8-9tt. ak je zltkovy vak deformovany, tak plod dostatocne nevyzivuje a tak samozrejme dochadza k potratu. No u mna napr. boli zltkove vaky pekne gulate v oboch pripadoch, takze to tiez nebol dovod 😒

ja neviem, ja dam testnut este muzove spermie, lebo nejako nemozem verit tomu, ze by chyba bola v mojom tele, skor naozaj dochadza k spojeniu nejakej degenskej spermie, resp. oplodnenia degenskeho vajicka 😖 a priroda to radsej zabije, ako nechat vyvijat sa nepodarok 🙄 ved preto sa rodi tak malo postihnutych ludi a je tak vela potratov.

cillamilla11
29. dec 2011

@bambi2 aha no uvidim teda :/ ja sa citim super aj ten zakrok som zvladla lavou zadnou, oststane baby este splai a odpocivali no ja som uz stepovala ze kedy mozem ist domou a ze som hladna :D absolutne nic ma nebolelo,lekar hovoril ze to bolo velmi miniaturne. a co to je za kupel? nejake kvapky si davas do vody? 😕

bambi2
29. dec 2011

@usacek79 to je pravda, moze byt aj u muza nieco zle... ktovie.. u nas je vsetko v poriadku u oboch... takze ja to vidim inak. inak tie hormony co mne dal dr. po potrate to je tiez to zlte teliesko ci co... ja som ich ale nebrala... 😀 a som zvedava co mi povie ked mu to poviem.. 😀 😀 😀

bambi2
29. dec 2011

@usacek79 pocuvaj mne pichli ale aj to rh ci co to je... tebe nie??

usacek79
29. dec 2011

@bambi2 tvojmu muzovi ste dali kontrolovat spermie?
ja si teiz myslim, ze moj ich ma v poriadku, ved tak sikovne oplodnuju vzdy na prvy pokus 😉 ale pre istotu to checkneme 🙂

predpokladam, ze tie hormony co ti dal je progesteron, to je hlavny zensky hormon a teda tvori sa prave vdaka zltemu teliesku, a ktoreho hladina je pre tehu velmi dolezita.. no ja teda ziadne hormony brat nechcem - brala som pocas prveho tehu (len tak pre istotu mi ich dali, nic netestovali..) a prd z toho..
teraz ked tak by som si dala mozno nejako hladinu mojho prirodzeneho hormonu testnut, kym by som sa nechala presvedcit na hormony..

toto som nasla - Progesterón spôsobuje pretkanie sliznice maternice hustou sieťou krvných vlásočníc a kapilár tak, aby umožnil vyživovanie rastúceho embrya. Vysoké dávky progesterónu pravdepodobne utlmujú imunitné bunky matky, čím chránia plod počas prvého trimestra. Predpokladá sa, že práve progesterón môže byť zodpovedný za rozvoj lokálnej imunitnej tolerancie v maternici. Je tiež pravdepodobné, že hladina hCG súvisí s výskytom rannej tehotenskej nevoľnosti.

aha, a vlastne zistila som, ze podla vsetkeho zlte teliesko je vlastne zltkovy vacok v tehu.. ak tomu dobre rozumiem podla tohto - http://www.fertility.sk/sk_SK/riesenie-problemo...

mne nepichli nic, lebo podla nich aj tak pridem nabuduci tyzden na kyret 😠 predtym mi po kyrete pichli cosi na zavinutie maternice, ale to podla mna pri spontannom potrate dokaze maternica aj bez injekcie.. opytam sa lekara.

bambi2
29. dec 2011

@usacek79 hej... to bude asi ono co myslim, ja totiz neviem niektore nemecke nazvy pomenovat presne do sk.. lebo uz sk pomaly zabudam a hlavne tie odborne nazvy moc nepoznam.. takze je to tak... co som pisala, ak funguje to zlte teliesko dostatocne tak by sa mal tvorit ten progesteron. u mna sa tiez zastavil rast, bolo to na 6 tt podla sona ale podla ms na 9tt. takze to bude pravda... dufam, ze cajik a alchemilka teraz tomu zabrania.. 😉

manzo nema testovane spermie, malu sa nam podarilo na prvy sup aj teraz akurat, ze to nevydrzalo dlho. ale teraz to vyjde..

usacek79
29. dec 2011

@bambi2 no aj mne sa zastavil rast, ale to je vlastne pri kazdom MA tak, to neznamena, ze kvoli zltemu teliesku, to naozaj moze byt uplne akakolvel pricina.. jasne, ze u takych starych bab, ako sme my, je mozno trosku vyssia pravdepodobnost, ze progesteron sa netvori tak, ako za mlada 😀 ale co ja viem, nejako to tak necitim u mna, a teda ako hovorim, v prvom tehu mi ani vysoke davky progesteronu tehu nezachranili, takze to urcite nebolo tym.

a teda uzivanie progesteronu nie je uplnou mnamkou 😒
"Relatívnou kontraindikáciou je podávanie pacientkám s astmou, epilepsiou, ochorením srdca alebo dysfunkciou obličiek pre možnosť zvýšenej retencie tekutín. Progesterón zhoršuje pečeňové funkcie a pri akútnom alebo chronickom poškodení pečene je kontraindikovaný. Pri poškodení obličiek sa absolútne kontraindikácie neuvádzajú, ale je potreba podávať ho s opatrnosťou kvôli možnosti retencie tekutín.
Progesterón zvyšuje bazálnu plazmatickú hladinu inzulínu a pri dlhodobom podávaní môže znížiť toleranciu glukózy. V prípade veľmi vysokých dávok sa môže prejaviť' hypnotický efekt, ktorý závisí od dávky."

bambi2
29. dec 2011

@usacek79 no mozno telo ho nevie dobre vstrebat ak je dodavane chemiou.. ale da sa tomu pomoct inak, ja si myslim, ze zalezi na tom akou formou ten hormon prijmeme... myslim, ze to nepomohlo aj preto, ze bolo neskoro. ale ak sa zacne vyzivovat napr. bylinkami uz pred tehotenstvom, moze byt, ze to nieco pomoze... neviem, ktovie.. to je len moj nazor... 😀

usacek79
29. dec 2011

@bambi2 no neviem... moje telo je tak ukazkovo vyzivovane, ze az... vselijake bylinky, mineraly, zdrava strava aj cely zivotny styl, milion ovocia a zeleniny, kyselina listova v prirodnej aj umelej forme.. a ten progesteron som brala takmer od zaciatku - od 5tt, ked mi este nasli len plodovy vak a zltko - potom babo normalne pekne rastlo, srdiecko bilo a zrazu game over...
ja nejako tie hormony u mna z toho nevinim, naozaj tomu nic nenaznacuje..
ale ak mas pocit, ze u teba by to mohlo byt ono, chod do toho 😉

evakva
29. dec 2011

@bambi2 Mozes mi poslat prosim zlezenie toho caja na posilnenie zlteho telieska. velmi dakujem

bambi2
30. dec 2011

@usacek79 ved aj ja tak isto s tou stravou.. mam dostatok vitaminov,odstavujem zeleninu, kazdy den mam vyse litra- liter a pol stavy, vela parenej zeleniny, pohybu mam dost, vitaminy a kys. Listovu beriem tiez tak neviem preco sa to mohlo stat.. Ja si iny problem neviem a nechcem ani predstavit.. Jedine co viem, ze to nechcem viac zazit! Ja vyskusam ten caj, ved ublizit to nemoze, skor naopak- pomoct:o)

bambi2
30. dec 2011

@evakva tu su tie bylinky...

alchemilka obycajna / alchemilla xanthochlora 50g
vitex jahnaci / vitex agnus castus 50g
rebricek obycajny- kvety / achillea milefolium 30g
pakost smradlavy / geranium robertianum 40g
medovka lekarska / melissa officinalis 30g

davaju sa 2 cajove lyzicky do salky na 200ml vody, 10- 15 min nechat luhovat, caj treba pit 2- 3x denne v 2pol. cyklu, teda od zaciatku ovulky po zaciatok mrchy... 🙂

zuszana
30. dec 2011

@bambi2 ahoj, tá alchemilka je na podporu žltého telieska? ja som ju pila vyše mesiaca po kyrete, každý deň aj liter niekedy, len neviem čo vlastne ona ovplyvnuje okrem toho, že regeneruje maternicu.

bambi2
30. dec 2011

@zuszana bylinky treba zmiesat a z toho pit caj... ja pijem alchemilkovy caj prvu polovicu cyklu. a tento caj zacnem teraz prvy krat druhu polku cyklu.. vraj v takom malom mnozstve nevadi, som sa pytala v tej bylinkarni u nas... 🙂

bambi2
30. dec 2011

@zuszana http://www.burko.sk/rodinka/alchemilka obycajna... a je dobre ju pit stale, teda iba prvu polku cyklu. myslim teraz ale iba alchemilku cistu...

zuszana
30. dec 2011

@bambi2 hej aj ja som ju pila len prvú polku cyklu, tú stránku mi nenašlo ☹

bambi2
30. dec 2011

@zuszana skus si hodit alchemilku do google..

cajova_lienka
30. dec 2011

baby potrebujem poradit - tiez ste po MA a kyrete pocitovali taku straaasnu unavu? neviem sa dat dokopy - mam spavu nemoc ako by ma stipla mucha tse tse - doobedu sa neviem prebrat - ak je manzel doma tak ked mam stastie spavam okrem kojenia do deviatej a poobede - su 3 -4 hodiny a ja ledva drzim viecka. iba sa tmolim a vecne by som spala. navyse este stale spinim - kyret som mala 21.12. - krvacala som od 23 do 27.12. potom som dva dni bola cista a teraz zase spinim - sliznica a hneda krv..... do kedy je normalne spinit? a co s tou unavou ? na kontrolu mam ist az buduci tyzden a to som optimisticky dufala, ze mi lekar povie ze som krasne zhojena a mozme sa po prvej mrche pokusit znova..... teraz si uz nesom celkom ista ci je to dobry napad kym som taka rozbita? mam to riesit s dr? alebo je to normalne?

evakva
30. dec 2011

@bambi2 Moc dakujem. Vyskusam. Po MA som tiez pila alchemilku. Teraz sa uz mozme pomaly zacat snazit, tak to budem striedat, najprv alchemilku, potom tento. Snad mi to teraz vyjde. Odkial mas tento recept?

bambi2
30. dec 2011

@cajova_lienka vraj je dobre pit teraz odstavenu cviklu, koli oblickam a koli zelezu, ze vraj tie vela pracovali ci co mi to vysvetlovala ta znama co pisala ten clanok o MA... ja som pila vela cviklovej stavy, myslim, ze to pomohlo, ja som unavena moc nebola... so spinenim neviem ako to je ale ty ked si bola na kyret tak by si asi uz nemala krvacat a spinit kedze ta vycistili.. ale to je moj nazor, neviem...
a vraj po kyrete neodporucaju sex viac ako 3 mesiace aj koli infekciam.. ale ja neviem, podla mna kazdy tolko na ako sa citi... ja by som to teda nevydrzala tak dlho cakat... 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre