Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

bambi2
30. dec 2011

@evakva nedakuj, neni zac dakovat... 🙂 mam to z jednej nemeckej stranky.. ta zena je prirodna liecitelka, ak vies nemecky poslem ti jej stranky, mozes citat... objednala som od nej aj dost hrubu knizku o alchemilke, som strasne zvedava na nu, mala som ju uz v ruke vcera v tej bylinkarni kde som bola pre ten caj. a este jednu knihu zenske liecive rastliny... tak sa tesim 😵 😵 😵 😵
ja ho tiez zacnem pit okolo 11 januara... my skusime ale uz predtym... uvidime ci sa zadari... 🙂

uankab
30. dec 2011

baby, ja som mala MA v maji a odvtedy mam este stale rozhadzany cyklus, ktory sa mi skratil na 19-21 dni plus kopec spinenia pred a po... akurat som bola u lekara na krvnych testoch a som objednana na ultrazvuk... od leta uzivam agnus castus a posledne mesiace som zacala uzivat pupalkovy olej a ten sa zda ze zacal zaberat(posledny cyklus som uz mala 25dni), uvidim ako to bude tento, cakam ju uz kazdym dnom... kazdopadne pupalkovy olej je velmi dobry na upravu cyklu a taktiez na predlzenie fazy po ovu... ja ho uzivam v kapsulach, 1x denne... alchemilkovy caj mi totiz nechuti 😕

usacek79
30. dec 2011

@bambi2 noze supni nejaky web tej nemeckej liecitelky 😉 ich spreche deutsch 😀

evakva
30. dec 2011

@bambi2 Dik za imfo. Dufam, ze mi ten caj namiesaju u nas v lekarni. Ak nie, budem musiet hladat nejaku predajnu s bylinkami. Urcite ho ale chcem vyskusat

bambi2
30. dec 2011

@evakva ona napisala viacej tych knih, vsetko o bylinkach a ma aj svoju praxis... 🙂

bambi2
30. dec 2011

@evakva je vela internetovych obchodov kde caje maju, myslim, ze dostanes vsetko co treba ak nie na nete tak v lekarni

usacek79
30. dec 2011

@bambi2 juuj, ale po kyrete asi nikto neodporuca nesexovat 3 mesiace, to som este ozaj nepocula.. nemyslela si 3 tyzdne? lebo tolko lekari odporucaju - idealne do prvej ms po kyrete, lebo vlastne ms je znak, ze je to uz OK a ani infekcia by uz nemala hrozit 😉
ja som si s mojim muzom "vrzla" tusim necele 3 tyzdne po kyrete a to s prezervativom pre istotu.. ale to bolo take hnusne, ze sme ho uz viac nepouzili a teda ziadnu infekciu som nedostala 🙂

evakva
30. dec 2011

@bambi2 Verim, ze to zozeniem u nas v lekarni. Majitelkou je kamoska a vzdy mi vsetko zohnala. Tak od noveho roka sa pustim do pitia.

usacek79
30. dec 2011

@bambi2
@evakva
inak ja pijem teraz urogynekologicky caj, normalne som ho kupila ako namixovanu zmes, a je v nom -
list zihlavy
vnat alchemilky
kvet nechtiku
vnat rebricka
vnat levanduly

to je teoreticky podobna zmeska, ako pise bambi 😉

cajova_lienka
30. dec 2011

@bambi2 zlte telisko sa vytvara na vajecniku z prasknuteho folikulu - puzdra z ktoreho sa uvolnilo dozrete vajicko - toto teliesko hormonalne riadi telo - bud v pripade neuhniezdenia oplodneneho vajicka az po menstruaciu kedy zanikne a zhoji sa v podobe jazvicky - alebo prve obdobie tehotenstva - cca prve tyzdne - uz ale neviem presne kolko 🙂

bambi2
30. dec 2011

@usacek79 no vidis, tak nieco na tom bude pravdy co tvrdi ta ziena 😉 tak uvidime, ja som si ista, ze v januari alebo najneskor vo februari uz budem tehotna.. 😉 😵 😵 😵 😵

evakva
30. dec 2011

@usacek79 Uvidim, nieco vymyslim a urcite nieco kupim. Mne po MA dali antikoncepsiu na 3 mesiace a teraz douzivavam posledne. Tak sa tesim na snazilkovanie. Dufam, ze sa zadari skoro.

bambi2
30. dec 2011

@usacek79 no co som citala v inych temach tak co lekar to iny nazor... najskor vraj o 3 mesiace a neskor... 😕 ci som si to pomylila so snazenim?? 😕

bambi2
30. dec 2011

@evakva fuha a to na co ti dali HAK?? 😕

cajova_lienka
30. dec 2011

@bambi2 ich spreche Deutsch auch - aber ich habe jetzt keine Lust so viel Deutsch zu lesen 🙂 ich bin zu mude dazu 🙂 vielleicht morgen 🙂

bambi2
30. dec 2011

@cajova_lienka no super.. su to zaujimave clanky... a vela rad, tipov... 🙂 ja sa uz tesim na jej knizky...

ludmilaka
30. dec 2011

@bambi2 +cajova lienka. Babenky, stretli sme sa v júlovkách 2012. Nuž, tiež som nedopadla dobre. V lete to mimomaternicové s odstránením vajcovodu a včera kyret v 9.týždni MA. Mala som ísť až dnes, ale včera to zo mňa vyletelo, už som myslela, že vykrvácam. Uzdravme sa a ideme ďalej. Aj keď ja už mám neskutočný strach. Inak MA mi zistili na urgente 24.12.

usacek79
30. dec 2011

@bambi2 😀 aaaano, to si si pomylila so snazenim 😀 to odporucaju po 3-4 mesiacoch a niektori paranoidni poseroutkovia az po pol roku 😉
sex je dovoleny idealne po prvej ms, neidealne s ochranou aj skor...

to s tou antikoncepciou bolo pre mna? nejako mi unika suvislost... 😅

also heute hab ich ´was zum lesen, schon! 😉

cajova_lienka
30. dec 2011

@usacek79 @bambi2 a z tych zmesiek mam doma akurTat tak ten mysi chvostik 🙂 a kedze som PN tak asi ani tak skoro mat nebudem 🙂 az buduci tyzden idem na kontrolu 🙂

cajova_lienka
30. dec 2011

@ludmilaka je mi to luto - viem aky je to sok najme uz tak ku koncu prveho trimestra - kedy som sa ja osobne uz citila ze som pomaly "za vodou" a potom zrazu krv..... ☹ vela vela sil, optimizmu a rychle liecenie nech sa da co najskor snazilkovat zase 🙂

bambi2
30. dec 2011

@ludmilaka jemine, neblazni!!!!!! ☹ ☹ ☹ uz som pisala, nech sa sem uz nikto neopovazi prist z juloviek!!!!!! 😠 😠 😠 strasne mi je to luto, to je uz nenormalne... ja si myslim, ze ten oktober bol nejaky "prekliaty" mesiac 😖

ludmilaka
30. dec 2011

@bambi2 Asi áno, pomýlila si si to. Ja mám na prepúšťacej správe, že sex o 2 týždne a snažiť sa po 3 mesiacoch.

evakva
30. dec 2011

@bambi2 Ja mam problemy so sliznicou. Nakolko mi robili kyret po porode pre zvysky a pravdepodobne (ziaden lekar mi to do oci nepovedal, ale asi to bude pravda) ma vyskrabli tak, ze mi nechcela rast. Robili so mnou rpzne veci, az nakoniec jedna zabrala a ja som po takmer 3 rokoch dostala menzes. Teraz som otehotnela prirodzene, vsetko bolo OK, no male sa prestalo vyvijat. Mala som ist na kyret, no potrat sa spustil sam a takmer vsetko zo mna vyslo. Zvysok len odsali, nekyretovali, lebo sa bali. HAK mi dali na doplnenie hormonov.

usacek79
30. dec 2011

@cajova_lienka ten moj je tento - http://www.caj.sk/index.php?page=2&cat=8&id_pol...
a vlavo v stlpceku je milion dalsich, ktore predavaju, aj samostatne byliny 😉

bambi2
30. dec 2011

@usacek79 nie s tou HAK to nemalo byt pre teba...

cajova_lienka
30. dec 2011

@usacek79 obdivnujem 🙂 ja som to skusila - precitala som "dritten mal erste Satz" a pochopila ze to dne nema vyznam a ze sa na to absolutne nesustredim 🙂))) pomaly pojdem do hajan - vyzera to podla stavu nekludu a urevanosti mojho drobca ze tie zuby uz hadam konecne aj vylezu ( ma 10 mesiacov a zubov 0) a teda asi ma zrovna kludna a prespata noc necaka - a tak je fajn skusit spat aspon kym sa da 🙂

usacek79
30. dec 2011

@evakva no teda to je radost, precitaj si moj cerstvy pribeh s lekarmi a kyretazou.. tu na strane 233 to najdes - ja som nechcela kyret ani za svet uz, aj pre mozne rizika a najma preto, ze mi jeden robili v auguste 😒
@ludmilaka je mi luto, ja to mam za sbeou dva krat v priebehu 4 mesiacov, vzdy na konci tretieho mesiaca tehu 😒 ale omielam si dokola, ze do tretice 😉 drzim nam palce!

bambi2
30. dec 2011

@evakva to fakt?? to je sila!!!!!!!!! 😕 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre