Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

cajova_lienka
30. dec 2011

@ludmilaka to mas nejaku super spravu 🙂 ja som mala len ze do troch dni hlasit u lekara - ten ma skoro prekusol ze co mu tam chcem ze kontrolu mi kazal tak o desat dni 🙂 ale potrebovala som priepustku pre mm a v nemocnici mi ju odmietli potvrdit ☹ a inak nic - o snazeni alebo sexovani ani zmienka ☹

bambi2
30. dec 2011

@usacek79 vyjde to urcite... ja som si ista, my sa stretneme v novej teme... 😉 novembrovky 😀

ludmilaka
30. dec 2011

@bambi2 Koľko nás je tu z júloviek? Štyri? Aj ušaček, že? To už je pomaly na súkromnú skupinu... Ty si mala vtedy zlý pocit, že ti robili často ultrazvuk? Tak mne ho počas 9.týždňov robili 15x. Ale vraj to neškodí.

evakva
30. dec 2011

@usacek79 Citala som si. Ja by som na ten kyret nesla, sama som si povedal, ze to pojde aj bez a islo. Len som dost krvacala a bala som sa, aby sa nic horsie nestalo. Tak sme isli do nemocnice, kde ma poznaju ako satru znamu. Kyret hned odmieti. Tak som rada, ze to tak dopadlo. Dufam, ze to bolo naposledy.

bambi2
30. dec 2011

@ludmilaka ale kde uz nas je okolo 15 ak nie viac 😖

evakva
30. dec 2011

@bambi2 A potom ma clovek verit lekarom. Teraz uz nechcem nemocnicu ani vidiet.

evakva
30. dec 2011

@bambi2 Ja som mala termin v juni a ultrazvuk mi robili 2-krat do tyzdna.

bambi2
30. dec 2011

@ludmilaka hej, ja som mala zly pocit z toho... 15x za 9 tyzdnov???? 😕 😕 😕 😕 tak to je podla mna prehnane moc!!!!!!!!!! a preco ti ho tak casto robili?? ja som teraz rozhodnuta, ze ked otehotniem, tak skor ako po 12 tyzdni k dr. nejdem...

bambi2
30. dec 2011

@evakva no podla mna tiez na tom nieco bude... ktovie... ale urcite to nie je zdrave robit tak casto...

bianka1
30. dec 2011

ahojte 😉 chcem vás trošku povzbudiť a podeliť sa s mojou skusenosťou..je to už stare 4 roky po dvoch rokov snaženia som našla vytúžené 2čiarky bolo to v decembri 2007 moja radosť netrvala dlho začiatkom januara som mala MA..vtedy mi jedna super žena radila aby sme nečakali tri mesiace a nie to ešte 6 ako nám to radili lekári 😕 že po potrate je žena najplodnejšia..a tak sme tomu nechali ,,volný priebeh,, a na mojej gyn. kontrole v marci lekár nechcel veriť keď uvidel naš zázrak..tehotenstvo som mala ok a v oktobri sa mám narodil synček..baby držím vám palčeky aby ste čím skôr mali čiaročky na teste a bezproblemové tehu s uspešným koncom 😵

cajova_lienka
30. dec 2011

@usacek79 som si presitala tvoju story - mas moj straaasne velky obdiv a jedine co lutujem je ze som si to necitala skor - bola by som sa rozhodla inak - utesujem sa tym ze lekar povedal ze som komplet otvorena, a ze sa sliznica olupuje uz sama - takze snad ma az tak nasilu ani otvarat a ani skrabat nemuseli. druha vec je ze asi ma len vysavali - jednak to bolo expresne rychlo - za 20 min som bola uz na izbe, a jednak zo mna nejake kusky padali este doma ( aj ked relativne drobne - do 3cm) a hnede kusy sliznice zo mna este lezu aj teraz - aj ked som uz dva dni vobec nekrvacala a ani nespinila.... No verim ze sa to docisti, bolesti nemam, teplotu tiez ne, len som uz od zakroku strasne unavena - ale to moze byt aj s narkozy - pecen mi nemusi zvladat - v 2009 som mala kvoli zlcniku hepatopatiu a to som mala kus horsie ale podobne stavy unavy

evakva
30. dec 2011

@bambi2 Tiez si myslim, ze to nie je zdrave. A to stresovanie, ci je vsetko OK. Tiez ak otehotniem, skorej ako v 10tyzdni nepojdem k lekarke (iba ak by sm spinila).

bambi2
30. dec 2011

@bianka1 to som aj ja citala, vraj sa nemusi cakat a zacat co najskor... kym je maternica pohnojena tehotenstvom... cim neskor sa zacne, tym horsie to pojde...

ludmilaka
30. dec 2011

@cajova_lienka No veru, tá správa má 4 strany aj odporúčania aké vyšetrenia si mám dať v budúcnosti urobiť. Bol tam taký mladučký lekár, ktorý sa takmer zrútil z toho, že som potratila. Normálne mi kondoloval, v mojom zlom psych. Rozpoložení mi z toho bolo ešte horšie. Dosť má človek robiť čo so sebou, nie ešte kriesiť lekára. Povedala som jeho nadriadenému nech mu dajú pred službou diazepan.

cajova_lienka
30. dec 2011

@bianka1 dakujeme krasne za povzbudive slova 🙂 a uz nech sa docistim, kukne ma doktor a ide sa na vec 🙂 aj ked moj chlap je volajaky vylakany teraz z toho ☹ nehovoriac o tom ze nam ten nas celibay leze na mozok - posledny sex sme mali ked sme to babo o ktore sme prisli splodili ☹ aj ked dnes mi zahlasil ze je celkom rad ze sme nesexovali - teraz aspon nemusime mat obavy a vycitky ci sme tym mi nieco nesposobili - Boze sme my ale vadny 🙂

bianka1
30. dec 2011

@bambi2 presne tak, len naši lekári maju nato iný názor 😒

ludmilaka
30. dec 2011

@bambi2 Museli, pre to predošlé mimomaternicové, ak by som prišla aj o druhý vajcovod, tak som v prdeli.

cajova_lienka
30. dec 2011

@ludmilaka ajejej chuda mladucke - mozno jedneho ludskeho lekara si prizabila -aj ked ja som mala takeho neskuseneho porodnika - sa tvaril ako tazky macher kym som nezacala realne rodit a ked to uz islo tak len hroza v ociach a najprv kazal tlacit a potom drobca ledva chytil 🙂 (aj kled ludsky pristup mu iste chybal)

bambi2
30. dec 2011

inak ja pojdem buduci tyzden este na kontrolu ci je vsetko ok, teda vsetko bude dufam este lepsie ako OK a spytam sa co mi povie moj dr... cakam od neho velmi zdvorilu odpoved, ze hned.. 😀 😀

cajova_lienka
30. dec 2011

@bambi2 ja cakam podobnu - aj ked vzhladom na termin kyretu 21.12. ju asi este buduci tyzden nedostanem.... aj ked kto vie - po porode na mna na kontrole po sestonedeli kukal jak puk - som mala strasne vysoku stielku, komplet funkcne vajecniky - a hned na druhy den po konci 600nedelia som mala menzes -- nechcel mi verit ze drobec je vylucne kojeny

bambi2
30. dec 2011

@ludmilaka aha... tak to je potom ok ale podla mna je to aj tak vela... 😖
ja nemam rada takych mladych lekarov, ja radsej starsich, citim sa u nich nejako bezpecnejsie neviem mam viac dovery v nich... tento moj je stary dedko, myslim, ze ma okolo 60, citim sa u neho dobre tak som zvedava co mi povie, kedy sa mozme zacat snazit... dufam, ze ma nesklame a povie HNED 😀 😀 😀 a dufam aj to, ze mi neodide za chvilu do dochodku ako ten predosly 😠 😠 😠

bianka1
30. dec 2011

@cajova_lienka velmi držím palce,netreba sa báť, poznám vela prípadov keď poctivo dodržali 3až 6 mesiacov a teraz akosi nevedia otehotnieť..my sme akosi neverili že by to hneď vyšlo veď sme čakali dva roky a vtedy na ,,jednu šupu,, lekár mi potom naordinoval lieky na udrženie tehu a bolo ok 😉

bambi2
30. dec 2011

@bianka1 no ved to je to, ze cim dlhsie sa caka tym horsie to ide... neviem z akeho dovodu by sa malo tak dlho cakat... ved ked je telo a zena pripravena tak nevidim problem a dovod tak dlho cakat...

cajova_lienka
30. dec 2011

@bianka1 ja sa nebojim - keby som nespinila a teda vedela ze este nesom ok - po 10 dnoch od kyretu si myslim ze by to bol asi zazrak tak by som na to uz sla aj teraz 🙂 bo nejak nam s mm ten sexik uz chyba a babo chceme urcite - a verim ze naozaj nebude problem - obe tehotenstva sa nam podarili na prvy sup - prve uspesne druhe skoncilo MA ale verim ze tretie bude krasna babulka 🙂 nech mame parik (ale aj s kamosom pre LUkyho budeme nanajvys spokojny 🙂 )

bambi2
30. dec 2011

@cajova_lienka neboj, teraz nam to klapne... 😉
ja mam aj tu masticku uz doma co tam spomina v tom nemeckom clanku na ovulku... dnes s nou zacinam... 🙂

usacek79
30. dec 2011

@bambi2 juuj moja, ja urcite v novembrovkach nebudem, mam momentalne tehotenstiev plne kecky az do leta.. ja budem zakladat skupinu marec-april 2013 😉

@ludmilaka 15x utz za 9tyzdnov??? to bol nejaky doktor s uchylkou na utz? tak teda ci utz skodi alebo nie je na diskusiu, ale ze 15x urcite nie je OK som si hadam aj 90% ista 😒 jasne, ze nasi lekari povedia, ze to je ok, ono este nebolo naozaj 100% dokazane, ze utz skodi, ale v 60tych rokoch sa tiez tvrdilo, ze fajcenie a opalovanie prospieva zdraviu 😠 😀 podla mna o takych 10 rokov moze byt aj pri utz vsetko inak.

@cajova_lienka na keru mariu ti potom ale robili kyret, ked si uz bola otvorena a slo to samo...? 🙄 nuz ale, len to potrvdzuje moju skusenost..
inak som dnes stvrty den po potrate a uz len spinim, kde tu malinky kusocek sliznice, v podstate to iste, ako mavam treti-stvrty den normalnej ms...
myslim ale, ze urcite ta nevysavali - to sa nerobi, to bola normalna kyretaz - vyskrabavaju obsah takou malou lopatkou.. kyretaz trva naozaj asi len 15 minut, ja som dostala presne o 22.00 narkozu (to som este videla cas na hodinach) a o 22.26 ma uz budili na izbe 🙂
no a mimochodom ak mas oslabenu pecen, tak to si ozaj mohli odpustit, ved to je sakra dolezity organ, to predsa ma byt priorita, aby ho naverimboha nezatazovali! 😠

@bianka1 nuz ja som otehotnela presne po dvoch cykloch po kyretazi po MA a opat sa stalo to iste.. takze je to individualne ci sa udrzi alebo nie, ale som presvedcena, ze moj nezdar nebol kvoli tomu, ze by som na to isla prilis rychlo.. ja tiez odporucam necakat pol roka, naozaj nejake 3 cykly a sup na to 🙂

bambi2
30. dec 2011

@usacek79 tak neskorooooo???? 😕 😕 😕 ale ktovie, mozno sa vam aj skor zadari 😉 😵 😵 😵 ja si myslim, ze uz nas matka priroda nerozdeli 😀 😀 😀 😀

bambi2
30. dec 2011

@usacek79 ja mam nejaku studiu ak chces, ze UTV skodi... mozem zaslat ak ju najdem... 😉 idem ju pohladat...

usacek79
30. dec 2011

@bambi2 no ja sa tomu asi budem cielene vyhybat, naozaj nemam chut byt teraz tehu, idem skor cvicit, dat sa do formy, som pribrala jak besna svina 😀 pocestujem trosku opat a tak.. take egoobdobie planujem 😉
ale ak sa zadari nejakym omylom, tak nedbam, na potrat nepojdem 😀 😀 no ved budeme sa stretavat na nejakej neutralnej pode tu na konovi, neboj 😉

usacek79
30. dec 2011

@bambi2 sem s nou! ja som nasla take nazory, ale nic pod oficialnou hlavickou, zeby to bol seriozny vyskum...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre