Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

emmaelzer
15. jan 2007

Ahojte kocky, dost ste ma tu utesili. Ja som potratila v 12 tyzdni 12.01.07 este stale mam v sebe placentu a doktorka len caka, ze to mimovolne potratim...bojim sa sice infekcie, ale musim byt pozitivna, najhorsie je, ze nikto mi nic nepovedala, ci mozem mat sex alebo nie, nikto ma nevysetril, ci je vsetko v poriadku a my s manzelom sme z toho stale v soku, ze sa aj bojime rozpravat o dalsom pokuse...

keikei
16. jan 2007

ahoj babulky!
emmaelzer: ako píšeš,čo sa ti prihodilo, neche sa mi veriť, že existujú stále takí nezodpovední doktori 😠 oni ťa vlastne ani nevyčistili?!!! preboha, veď 12tt je už dosť vysoké štádium na to,aby to nechali vyjsť len tak samé. je to veľmi smutné,že sa to stalo aj tebe, ako vidíš je nás tu dosť.... naozaj sa snaž myslieť pozitívne, už nič nezmeníš, čo sa stalo, stalo sa... podľa mňa ťa mali určite poriadne vyšetriť a nie čakať čo sa stane. to je dosť nezodpovedné. s tým sexom veru neviem, ako by som si ja poradila, ale radšej asi počkajte, keď sama nevieš čo a ako to s tebou vlastne je. ja by som na tvojom mieste išla naspäť k doktorke a požiadala ju o vyšetrenie a vysvetlenie. ahoj!

loss
16. jan 2007

keikei ahoj ako sa maš a ako sa ma Tánička?

keikei
16. jan 2007

ahoj, tuším sa míňame... teraz som ti písala v téme missed abortion 🙂 a ty si zrazu tu 😀 no mám sa fajn, čakám už druhú MS, od včera mám taký pocit, tak som sklamaná, dúfala som, že to vyjde. čo už. tatianka sa má super, ju nič netrápi, je zdravučká, tak chvalabožku aspoň z nej mám veľkú radosť. ešteže ju mám, babu malú 😲
a ty ako, niečo nové?

loss
16. jan 2007

keikei ja nemam nove nic dobre takze len verim a dufam ze sa da vsetko do poriadku

cucuska
16. jan 2007

loosik: dá sa všetko do poriadku a budeš sa mať krásne a budeš šťastná

loss
16. jan 2007

cucuska DAKUJEM,este že vas mam, ste zlate

keikei
17. jan 2007

ahoj babulky 🙂
loss akože nič nové dobré? veď sa ti blíži termín svadby, tak to je dobré, nie? 😀 a ostatné príde potom, uvidíš. možno to mimino čaká práve na to 😵 len si nenechaj pokaziť svadbu tým, že budeš smutná... koľkáteho ju máte?

emmaelzer
17. jan 2007

dievcata prajem nam velmi krasne deticky. Je to velmi tazke, ale musim vam povedat, ze by som to bez vas nezvladala, ako to zvladam teraz.

kikinka
17. jan 2007

caute baby
vcera som bola u lekara nech mi upravi cely moj cyklus pretoze som v nom mala strasny bordel, no prve mi robili tehu test a vysiel pozitivne takze sa velmi tesim a dufam ze to po druhy krat snad vyjde verim v to.. a drzim palce aj vam vsetkym nech v lete uz chiodime vsetky s usmievavymi tavrami a plnymi bruskami malych ratolesti

froschka
autor
17. jan 2007

kikinka 😵 gratulujem
a odkaz pre ostatne sklamane: nevzdavajte sa,vidite pomaly a isto pride na kazdu rad a to vtedy kedy sama priroda uzna za vhodne

vidim ze je tu aj vela novych tvar tak vam posepkam ze ja som otehu po potrate bez jedinej nasledovnej mrchy...a teraz mam uz polku bezproblemoveho tehu za sebou...
par rad pre prvy trimester
- nedvihat nic tazsie ako bedna piva-ja by som dodala ze s prazdnymi flasami 😀
- nechodit na dlhe tury do lesa
- nedvihat deti na ruky ktore dokazu chodit same a nenadrapovat sa s nimi
- zahodte cigarety v momente alebo dajte susedovi ak vam je ich luto
- a berte veci ake su nerozculujte sa nad nicim,nech porazi druhych z toho aka si kludna
ja som vsetky tieto zasady porusila a bolo po tehu...teda snad to bola aj ina pricina ale verim ze vela zohral stres a ten som mala riadny

emmaelzer
18. jan 2007

kikinka gratulujem tiez, a posluchaj vsetky froschkine rady,
froschka mas pravdu, ja som ich tiez porusila a potrtila som
pocuvajte svoje telo a len oddychujte

kikinka
18. jan 2007

dakujem dievcata, froschka budem sa snazit dodrziavat tvoje rady i ked niekedy je to tazke, ale ja som aj prvykrat bola opatrna, ale priroda to zariadila inac ja uz som to pisala v missed abortion. ale snad to teraz vyjde

froschka
autor
19. jan 2007

vyjde len treba verit a v zivote pridu tazsie veci ako prekonavanie samych seba a dodrzovanie urcitych zasad...

loss
19. jan 2007

kikinka zelam krasne tehulkovanie s veselym bruskom a hlavne ziaden problem

kikinka
20. jan 2007

dakujem loss, ja tebe zase prajem krasne snazilkovanie, uzite si to no a to babo si k vam cestu najde

evelyin
22. jan 2007

Ahojte, čo máte nové? Lossík, Keikei snažilkujete sa?
My už áno, tento mesiac sme začali tak som zvedavá kedy to vyjde.
Neni to po 3 cykle po kyretáži skoro? Už by sa nemalo nič stať, nie?

keikei
22. jan 2007

Ahoj evelyin! Snažilkujeme, snažilkujeme 🙂 My máme za sebou tiež prvý mesiac snažilkovania, tak momentálne čakám, či to vyšlo 😀 Zatiaľ mi MS mešká 1 deň.
Ale to ťažko teraz odhadnúť, keď neviem, koľkodňový cyklus by mi mal nabehnúť.
Neboj, neni to skoro. My sme tiež po kyretáži začali skúšať po 3 cykloch. A vyšlo nám to na tretí pokus 😀 Tak buď kľudná. A držím palce, aby to vyšlo...

mimima
23. jan 2007

Ahojte babenky, chcem sa spýtať, ak by ste mi vedeli niektorá poradiť,ako vyzerá spontánny potrat. Robila som si 2 tt a boli pozitívne. Tešili sme sa veľmi. Včera som začala trošku špiniť, ale netrvalo to dlho, hneď to prestalo. Vyplašilo ma to, tak som utekala k lekárke. Zobrali mi krv na HCG (výsledky budú zajtra), urobili mi ultrazvuk, ale nič tam nevideli. Poslednú MS som mala 18.12.06. Keď som sa vrátila do práce, na vecku zo mňa vyšiel taký divný kúsok a aj s malým množstvom čírej tekutiny. Čo asi fakt nasvedčuje tomu, že to bol potrat. Teraz neviem, čo mám robiť. Bojím sa, aby mi neostalo niečo v maternici, alebo niekde, aby som nemala ešte nejaké problémy a mohli sa ešte pokúsiť. Neviem, čo mi povie lekárka, mám tam ísť o 2 týždne. Bojím sa, že keď tam nič nebude, že vylúči, že tam nejáké tehotenstvo bolo a nechajú ma len tak. A ešte sa chcem spýtať, nemala by som po tom ako to zo mňa na vecku vyšlo začať krvácať? Ďakujem vám za rady.

keikei
23. jan 2007

ahoj babulky 🙂
mimima: spontánny potrat napríklad u mňa vyzeral tak, že som začala krvácať, ako keby som dostala MS. Trvalo mi to 3 dni (to som bola aj v nemocnici a dávali mi kopec liekov na udržanie ). Chvíľu bolo silné, chvíľu prechádzalo, tak striedavo. A tiež zo mňa raz vytiekla taká akási hrčka, nie veľká, ale cítila som ju. A potom to krvácanie aj prestalo. Ale ako píšeš o čírej tekutine, tak to u mňa nebolo.A za 2 dni potom na ultr. už nič nebolo vidieť. Ak si tehotná a len trošku si špinila, to nemusí znamenať nič zlé, ale dobre, že si doktrke šla. Vždy je lepšie ísť zbytočne, ako neskoro. Možno ti na ultrazvuku nič nevideli, lebo si ešte vo veľmi skorom štádiu. Ja som bola napríklad v 5tt, tiež mi to ledva videli. Tak len počkaj a uvidíš. A hodnota HCG ti tehotenstvo buď potvrdí alebo nie. Môže sa stať, že pozitívny výsledok je aj mylný. Na tvojom mieste by som šla lekárke aj skôr ako o 2 týždne, zdôvodni to tým, že máš obavy, že si potratila. Nemusíš sa báť, že ti niečo v maternici zostane. Len všetko povedz lekárke, určite ti na všetko odpovie. Držím palce, aby ti zajtra to HCG vyšlo pozitívne a bolo všetko v poriadku. Daj potom vedieť. 😉

mamik
23. jan 2007

mimima - aj u mňa to prebiehalo podobne ako u keikei. krvácala som až 4 dni a aj toľko ležala v nemocnici. prvý deň mi uorbili vaginálny ultrazvuk, mimi bolo v poriadku. bol to 6 tt. ale dopredu ma upozornil, že keď je bábätko teraz v poriadku, že mi bohužial nezaručí že to dopadne dobre a že sa to už zajtra nemôže zmeniť... po 4 dňoch injekcií a liekov na udržanie tehotenstva mi robili znovu ultrazvuk a povedali tie najhoršie slová: bohužiaľ, je to koniec tehotnosti...Krvácanie bolo presne také ako pri menš. aj s tlakom v podbrušku. Lenže ani po liekoch mi neustúpilo, skôr zosilnenlo. Hneď ten deň, keď zistili že už babätko odumrelo mi robili k večeru kyretáž. A odvtedy aj krvácanie prestalo.. krvácanie bolo raz husté tmavé a raz úplne ružovkastá krv. Takže ten tvoj divný kúsok mohla byť aj staršia krv. Zbytočne si budeš namýšľať rôzne zlé veci a mučiť sa v neistote. Hneď zajtra zavolaj lekárke na výsledky HCG a asi by si mala ísť aj rovno do nemocnice. Povieš lekárovi čo sa ti stalo a aj aké máš podozrenie. Ak tvoja gynekologička nevidela nič na ultrazvuku, v nemocnici by ti mali urobiť vaginálny ultrazvuk a tam už bude vidieť všetko... aj podľa sliznice zistia, či to bolo tehotenstvo alebo nie.. mňa poslala sestrička bez papiera hneď do nemocnice, keď som povedala že krvácam. Vraj ak som tehotná aj pri najmenšej kvapke treba ísť priamo do nemocnice a nečakať ani minútu...
Veľmi veľmi ti držím palce, aby si bola normálna zdravá tehulka a aby to špinenie neznamenalo absolútne nič. Nech všetko dobre dopadne 🙂

emmaelzer
23. jan 2007

mimima ja som bola v 12tt ked som zacala mierne krvacat a na ultrazvuku nic nenasli, tak mi povedali, aby som cala ,na krvacanie, lebo som tam mala stale placentu, o 10 dni som zacala tak krvacat, ze som musela volat pohotovost, lebo som nemohla vstat zo zachodu, vypadli zomna take kusiska, ze aspon 10 centimetrove.
Ale ako som pochopila, ty si nebola tak daleko. Bohuzial v t prvych tyzdnoch toho vela nemozu urobit, aby plod zachranili, tak cakaj na vysledky a hlavne velmi oddychuj.
Drzim palce

mimima
23. jan 2007

ďakujem vám pekne za povzbudenie a za odpovede. Obávam sa, že to bol naozaj potrat, lebo teraz som začala nať hnedý výtok, ako pred menzesom. Som úplne hotová. Zajtra si pôjdem pre výsledky osobne a porozprávam sa s doktorkou. Neviem, čo teraz budú so mnou robiť.

kubko
23. jan 2007

mimima drzim ti palceky, nech vsetko dobre dopadne, potom daj vediet...

emma tak uz si sa konecne dockala a vycistila si sa? To som rada, ze si v poriadku, musel to by strasny zazitok, ani si to neviem predstavit, ze by som pozerala na nieco v zachode a rozmyslala, ci to je moje dieta, alebo co to je... Hlavna vec, ze je to uz za tebou... a teraz bude uz len dobre. Bola si prvy krat tehulka? Neboj dalsi raz to urcite vyjde, urcite...

emmaelzer
23. jan 2007

no uz tu je druhy den a krvacam a krvacam, kusiska padaju, kubko ahoj (inak dobra fotka

evelyin
24. jan 2007

Nevedeli by ste mi niektorá poradiť ako si vypočítam deň ovulácie keď sa mi skrátil cyklus z 28 na 24 - 26 dní ?

keikei
25. jan 2007

ahoj babulky 🙂
emmaelzer: ako sa máš? už si v poriadku? bola si aj na kontrole, čo nové? dúfam, že si aspoň doma a nechodíš do roboty. neviem si to predstaviť také niečo. a neviem si predstaviť ani to, že by ma môj doktor nechal len tak. nebola si ani na kyretáži? to naozaj z teba len tak samé odišlo?

mimima: a ty ako? už máš niečo nové?

evelyin: ja si ovuláciu ani nevypočítavam. sledujem sa síce, nejaké znaky či nie sú, ale nechávame tomu hlavne voľný priebeh. snažilkujeme tak, aby sme pokryli čo najviac dní v celom cykle. ja si myslím, že počítať ovuláciu má význam len vtedy, ak je naozaj pravidelný cyklus. čož u mňa napríklad nie je 😖 a mám skúsenosti s tým, že niektoré moje kamarátky otehotneli práve vtedy, keď si mysleli že by nemali. tak je to podľa mňa zbytočné.

loss
25. jan 2007

keikei mas pravdu niekedy to tak vyjde ked to najmenej cakas a v ten mesiac sa milujes len raz a niekedy snazikujete a potom aj tak dorazi mrcha.
Ale skuste si to pozriet na:www.medicus.sk/ikalkulacky.htm
je to orientacne ale niekedy aj sekera vystreli 😀

emmaelzer
25. jan 2007

keikei od potratu je skoro 3 tyzdne a stale krvacam, tento pondelok to zacalo riadne(musela prist pohotovost, lebo som sa nemohla postavit zo zachodu), a uz 4 den zomna padaju kusiska (bola som v 12tt tak to bolo dost velke). V podnelok mi povedala doktorka, ze ked budem este kravacat na bud. tyzden mam jej zavolat, ak nie, tak o 2 tyzdne si mam urobit tehotensky test a ked bude negativny vsetko je vonku. uz ma ani neobjednala na ultrazvuk zistit, ci je svetko vonku....Takze boh vie, co tam je a co nie...
Tak asi pojdem na jar domov k svojej gynekologicke. Je to dost tazke, lebo mam dost velke bolesti a som uz z toho na nervy...
Boze uz aby sa toto nikomu nestalo.

loss
25. jan 2007

emmaeler-ja som ties potratila v 12tt a krvacala som vyse 3tyzdnov ziadne kusy potom to preslo ale mrcha dosla az o 8tyzdnov po zakroku takze skoro ma porazilo no ja mavam pravidelny cyklus a tak po tej mrche som nan pekne nabehla
drzkam ti palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre