Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

cajova_lienka
31. dec 2011

@ludmilaka ktovie 🙂 a mozno to jednoducho tak malo byt - ja sa kus utesujem tym, ze radsej takto ako dopadla kamoska , ktorej v 22tt povedali ze babatko je poskodene sposobom ktory neni zlucitelny zo zivotom a ze si ma vybrat - aj ked na vyber realne nemala kedze aj plodovka uz bola zelena - takto to sice boli ale si clovek povie ze asi odislo lebo nebolo v poriadku a lepsie je mozno tak.....

zuszana
31. dec 2011

baby všetkým vám prajem krásny silvestrovský deň a nech je Nový rok 2012 pre nás všetky veľmi plodný a úspešný 🙂

ludmilaka
31. dec 2011

Moje zlaté ex júlovky a aj všetky ostatné. Prajem nám plodný rok 2012 😉

ludmilaka
31. dec 2011

@cajova_lienka juj, tak to je zlé. Už takto to bolo zlé, neviem a ani nechcem si predstaviť aké to muselo byť smutné. A nezistili jej kde sa stala chyba?

cajova_lienka
31. dec 2011

@ludmilaka geneticka vada - zakrpatena hlavicka - nepamatam nazov diagn.

ludmilaka
31. dec 2011

@monika2712 Tak to je riadny výraz, že evakuovaná dutina. Som si predstavila malých mužíčkov, ktorý evakuujú uterus.

monika2712
31. dec 2011

@ludmilaka no takto to mam v sprave... 😉

cillamilla11
31. dec 2011

vie mi niekto povedat ci je problem ked som mala s partnerom pohlavny styk 10 dni po kyretazi? samozrejme s gumou.Totiz mne moj mily gynekolog nehovoril nic o tom ze by som nemala sexovat 6 tyzdnov, 😠

poisonblu
31. dec 2011

@ludmilaka
@cajova_lienka nase bolo z domu, z postele a aj tak nevydrzalo...ale v prvom mesiaci sme boli v chorvatsku, tak mozno mu uskodilo to teplo a studene more ☹ ktovie...ja som si povedala, ze ked budem teraz tehotna, tak budem len doma a nalievat sa tekutinami, aby som si zriedila krv....na PN uz som, mozno budem aj nezamestnana, tak sa budem venovat len sebe a malickemu....

poisonblu
31. dec 2011

@cillamilla11 my sme sa milovali tyzden po kyrete, ked som prestala spinit, ale straaasne jemne...a v pohode, na kontrole sa neprejavil ziadny zapal ani infekcia....ale to je asi u kazdej individualne

margarita
31. dec 2011

baby,
citam, co tu pisete a chcem vas "potesit", ak sa to da.
viem, ze sa to neda, lebo sama som uz 3x potratila a nie je to sranda, to je nam vsetkym jasne.
Len tolko, ze ja som vzdy otehotnela doma v posteli, na ziadnej dovolenke ani kuchynskej podlahe 😀a napriek tomu to zle skoncilo...a mam svagrinu, co celu polku tehu fajcila a pila, aj na psychiatrii bola, snazila sa potratit a nic - ma krasneho zdraveho synceka. Takze je zbytocne si robit vycitky, co ak..a ci kvoli tomuto to bolo alebo hentomu...
len co vam mozem urcite poradit, netvarte sa, ze to bol omyl a uz to nabuduce vyjde - ak sa da, patrajte po pricinach, lebo najma ak sa to opakuje, niekde je pes zakopany,
mne na prvu diagnozu prisli az po 2.potrate, potom bol porod, dalsi potrat, dalsie 2 nove diagnozy mi nasli, a teraz sa modlim, nech toto - piate - tehu dopadne zase stastnym porodom.
Jasne, ze na vine moze byt aj blby herpes alebo viroza, najma v uplnom zaciatku tehu, ale keby som ja sa pytala na vysetrenia skor, mohla som si aj zo dva potraty "usetrit".

drzim palce, nech vam to vsetkym uz najblizsie vyjde 😉

poisonblu
31. dec 2011

@margarita mne robili vysetrenia hned po prvom potrate, mam trombofiliu....uvidime, ako to bude dr. riesit pocas tehu, lebo zatial mi nedal ziadne lieky na riedenie krvi....

margarita
31. dec 2011

@poisonblu
zalezi na tom, aku mas mutaciu a ake vysledky krvi aktualne. ja som pri prvom tehu napr.brala cely cas "iba" Anopyrin, pri dalsom uz Fraxiparine injekcie hned od zistenia tehu, a napriek injekciam som mala MA v 9tt. Teraz mam opat Fraxiparin od 4tt - zatial sa drzime 😉
takze ja som v tomto uz fatalistka 😀 - potratila som s liekmi aj bez nich, tazko povedat, kedy kde a co zavazilo...nie je to v nasej moci ani sile vole to ovplyvnit, nech si kto chce vravi co chce....najradsej mam kamosky, co maju 4 deti ani nevedia ako 🙂 a tie mi vzdy radili stylom : uvolni sa, nemysli na to, mysli pozitivne - hm, po troch potratoch mi to uz fakt ide len velmi velmi tazko ale snazim sa 😉

mne po tom tretom zistili, ze okrem trombofilie mam aj autoimunne ochorenie stitky, a hoci vsetky hormony su a boli ukazkove, tie protilatky, co si vytvarala sama proti sebe mohli sposobit posledny potrat napriek hemato liecbe...takze sa radsej domahat k lekarom, ako sa spolahnut, ze toto je pricina...moja skusenost.

ja som uz nebola iba u psychiatra a urologa - inde snad vsade 😎

poisonblu
31. dec 2011

@margarita no ja mam iba tie mutacie, krvny obraz nemam urobeny...ani nejake hodnoty z hematologie..tak neviem, ci by som nemala ist este raz a nech mi to urobia poriadne...toto mi robili na genetike...tu mutaciu co mam ja, ma podla tej spravy len 25 % obyvatelstva....ja mam toto:

Polymorfizmus 4G/5G - homozygot 4G/4G
Doštičkový glykoproteín Ia (C807T) : heterozygot
Doštičkový glykoproteín IIIa(T393C): heterozygot

Promotor genu PAI-1 obsahuje 4G/5G inzerční/deleční polymorfizmus. Varianta 4G vede ke zvýšenému přepisu genu a tím dochází k zvýšení PAI-1 proteinu v plazmě (jedinci s 4G/4G genotypem mají hladinu plazmatického PAI-1 o 25 % vyšší než jedinci s 5G/5G genotypem). Přítomnost 4G varianty v promotoru genu PAI-1 zvyšuje riziko vzniku trombóz v případě, že jsou přítomny další rizikové faktory jako je Leidenská mutace faktoru V nebo antifosfolipidový syndrom. Jedinci s 4G alelou mají vyšší riziko vzniku koronárních syndromů a infarktu myokardu, ženy mají vyšší výskyt komplikací během těhotenství a porodu. Velká část případů infarktů myokardu a dalších akutních koronárních příhod souvisí se sníženou fibrinolytickou aktivitou v důsledku zvýšené koncentrace PAI-1. Bylo zjištěno, že u osob, které mají alelu 4G, je až dvojnásobně vyšší relativní riziko vzniku infarktu myokardu. Genotyp 4G/4G a 4G/5G je také spojen s vyšším rizikem úmrtí po chirurgickém výkonu.
Výsledek stanovení polymorfizmu PAI-1 genu představuje podstatně spolehlivější metodu než stanovení plazmatické aktivity PAI-1, která může být ovlivněna mnoha faktory.

margarita
31. dec 2011

@poisonblu
tieto nepoznam, su fakt nejako menej bezne, ja mam "klasika" MTHFR homozygot, ale zavisi na roznych hemato hodnotach, to nie je bezny krvny obraz ale faktory zrazanlivosti, tzv.D-dimery a ine latinske skratky 😉 hematologovia obycajne cakaju akonahle si tehu, vtedy sa to spravi aby sa zistila aktualna hodnota, a podla nej nasadila presna liecba - je to dost individualne. Napr.mne pri tehu s dcerou fakt stacil iba jeden 30mg Anopyrin denne, az do 36tt a kamoske, co bola "len" heterozygot hned dali injekcie a este jej zvysovali davky, lebo jej nejake hodnoty klesali.
Zaklad je najst dobru hematologiu, kde nabehnes akonahle najdes na teste //. ostatne je uz na nich...
vela stastia v Novom roku Tebe a
aj ostatnym babulkam z tejto temy 🙂

poisonblu
31. dec 2011

@margarita takze ked pojdem k dr. po pozitiv.teste, tak sa mam pytat na hematologiu? alebo radsej tam mam ist sama a necakat na doktora? mne dali len spravu, ziadne hodnoty tam neboli....ja som bola na genetike a tam mi vlastne brali krv na zistenie trombof.mutacii....ale nevravela mi ta geneticka nic, ze mam ist aj na hematologiu..iba, ze moj dr. mi da lieky...

usacek79
31. dec 2011

@cajova_lienka 😀 no prehriate sme zatial neskusali, zatial to boli Tatry a Orava - takze studeny odchov 😉
ale teda tak ci tak pojdeme koncom juna na tu dovcu do Grecka, takze nech si urobi uzol, ak nechce babo s vonou mora 😵

usacek79
31. dec 2011

@margarita inak ja som z toho blba, ja mam MTHFR heterozygot a uuuplne vsetci lekari, vratane experta na genetiku sa tvaria, ze to uplne normalne (maju to dve tretiny populacie) a netreba s tym nic robit, nijake zasahy pocas tehu... nuz neviem, dva krat som mala MA, ak je pricinou toto, nech si ma ani nezelaju - ked pises, ze tvojej kamoske cosi dali aj pri tejto diagnoze 😒

ludmilaka
31. dec 2011

@poisonblu Moje zlaté, ja tak ako ty. To prvé mimomaternicové sa ne-podarilo v Egypte. Ja som sa ešte aj vo veľkom potápala. A navyše ten podtlak v lietadle. Ktovie...ale nabudúce to už nebudem riskovať. Zmluvu mám do marca, už mi ju 2x predlžovali. Nabudúce ostávam hneď na PN, mám šibnutých podriadených, lenivých, čiže sa rozčulujem pravidelne.

ludmilaka
31. dec 2011

@usacek79 Juuuj, ja som tiež taký túlavý morský vlk. Ak sa nepodarí do júna, určite fičíme do morských hlbín.

usacek79
31. dec 2011

@ludmilaka my len od juna zacneme 😉 a ako nas poznam, verim, ze to bude opat na prvy sup 😵
tak nam vsetkym zelam do Noveho roku nielen tie dve ciarky (takych uz bolo..), ale aj dockanie sa STVRTEHO mesiaca a NAJMA POROD krasneho, zdraveho babatka 😉 ci uz v roku 2012 alebo 2013 😵

bambi2
31. dec 2011

aj ja vam prajem stastnejsi, krajsi, spokojnejsi a hlavne plodnejsi Novy rok 2012!!!!!! vela lasky, sexu, positivne tehotenske testy a tehotentstva nech su trvanlive min. tych 9 mesiacoooooooooooooooov!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rychle a bezbolestne porody a to najhlavnejsie, zdrave, stastne a krasne deticky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

margarita
31. dec 2011

@poisonblu
ja byt Tebou by som si zasla s tou genetickou spravou na hemato uz teraz vopred,a tam sa ich popytala co a ako. niektorym staci Tvoje cestne slovo, ze si tehu, ale ini mozu vyzadovat tehu potvrdene gynekologom (co chapem, lebo ak by napr.bolo mimomaternicove, a zacali by Ti uz riedit krv tak neviem...).
Mne dal moj gyndos po potvrdeni tehu hned 4+2tt rovno Fraxiparine, ze kym sa dockam terminu na hemato, nech uz mam pre istotu liecbu vopred.

ale netreba chytat paniku, pre istotu si trombofilky davaju este pri snazilkovani Anopyrin, taka 30mg je skoro ako praskovy cukor (dla mojho doktora), takze tym padom su uz hned v zaciatkoch tehu trochu "nariedene". ale treba to konzultovat so svojim doktorom, rozhodne.

@usacek79
kolko doktorov, tolko nazorov. bohuzial.
ale ako som pisala, diagnoza je jedna vec, aktualne hodnoty druha - preco som napr.ja jedno tehu zvladla komplet len s Anopyrinom, a nepotratila tiez v 6tt ako ine, pri ktorom som brala este silnejsie injekcie???
Nikto Ti 100% nezaruci, aka bola pricina potratu v 1.trimestri...

cajova_lienka
31. dec 2011

ahojte zienky vela vela plodnosti, uspesne tehotenstva a krasne zdrave babatka v roku 2012 prajem a kopu zdravia aj pre mamicky a zvysok rodiny k tomu 🙂

adina7
2. jan 2012

Ahooj baby....ja som tu uz dost dlho nepisala....zijem v uk a akurat dnes som zacala 9tt a vcera mi zacalo vecer spinenie ☹ ...Na nohavickach som nic nemala,len po vymoceni na wc papieri. Podla kalendara som mala mat teraz obdonie menstruacie..presnejsie vcera by mi zacala keby som nebola tehu...myslite ze to moze byt tym? Nasadila som si ascorutin co mi ostal este z predosleho tehu ( to skoncilo tiez v 9tt) ☹ Ak to neprejde tak pojdem zajtra ku dr...aj ked viem ze mi asi velmi nepomoze,kedze tu v uk to nechavaju vsetko na prirodu...Mam dost strach a neviem co robit..neviete poradit alebo nemate niektora s tym skusenosti? Dakujeeem

majuska251
2. jan 2012

@adina7 ahojky moja ja som mala to iste minuly tyzden nic vobec ziadne priznaky len kusok spinenie sla som na pohotovost tam mi povedali to co som si myslela akcia uz nepritomna to iste som prezila pred viac ako pol rokom ale v 7 tyzdni...dnes by sme mali uz to prve babetko o ktore sme prisli pred viac ako pol rokom,nemala si si podla mna davat ascorutin radsej si mohla ist nikede na pohotovost nech ta pozru ..ja som teraz po 2 potrate 3den boli to a starsne by som chcela babetko nesmiem sa vzdavat absolvujem nejake vysetrenia a ak to bude mozne budem sa snazit zas o dalsie bude to zase boliet a pocit strachu ale strasne tuzim po babetku
drzim ti palceky aby si bola ok potom daj vediet ako si dopadla

bambi2
2. jan 2012

@adina7 ahoj to mi je luto... dufam, ze tento krat to dobre dopadne!!!!! niektore zeny to mavaju v obdobi ked mala mat zena mrchu.. ved uvidis, ci to zmizne alebo nie.. ak to nezmizne tak treba ist k dr... vobec nad tym nerozmyslaj, nenamahaj sa hlavne a oddychuj... drzim palceky!!!!!!!!

adina7
2. jan 2012

@majuska251 Boze moja to mi je veelmi luto...ja radsej ani na to nemyslim ze by sa malo nieco stat..neviem ako by som to zvladala keby sa to zopakovalo...tiez sme pred viac ako polrokom prisli o babo a az po polrocnom snazeni sa nam znovu postastilo...fakt mam strach ale snazim sa mysliet pozitivne...spinenie mam zatial strasne slabunke, sem tam je, sem tam nie...tak snad ten ascorutin zaberie a spinenie prestane. Treba aby sme boli silne a mysleli pozitivne na buducnost...aj ked sa to lahsie povie ako kona...drzkaj sa!!!

adina7
2. jan 2012

@bambi2 dakujem za podporu...spinenie mam slabunke a niekedy ani nieje...uvidim ako sa to do rana vyvinie a ak sa to nezmeni a spinenie stale bude tak pojdem k dr. Snad ten ascorutin zaberie a bolo to sposobene len tou mrchou. Inak som si rano robila tehu test a bol pekne pozitivny...to je asi jedina moznost ako si mozem tu v uk kontrolovat ci je hCG stale zvysene a ciarocky su silne...snad bude vsetko ok 😒

bambi2
2. jan 2012

@adina7 neni zac... 🙂 a este si nebola u dr?? ci v anglicku sa chodi az v 12tt na prve sono??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre