Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

bambi2
4. jan 2012

@katie1 teraz okolo 11 mam ovulku tak skusime pred, nejdeme sa snazit ideme si iba rozdat sex 😉 😀 😀 ja pocitam ale s tym, ze 13 ked mam ist na kontrolu bude zvysena sliznica 😀

@marecek1 urcite je to skodlive ved to tvrdi aj jeden detsky neonatolog z kosic... Ak najdem link, hodim ho..

marecek1
4. jan 2012

@bambi2 no hoď, rada si o tom prečítam viac - názor odborníka.
lebo u nás na slovensku sa naozaj ten ultrazvuk robí často. keď som bola pred kyretážou hospitalizovaná v nemocnici - kým sa mi nepotvrdil MA, tak som tiež absolvovala viac týchto vaginálnych ultrazvukov, a to isté aj iné kočky, ktoré tam boli.

ssassa
4. jan 2012

@yasmin0001 ahoj ja by som sa ta chcela spytat, ci si sa pytala na vysetrenie krvy alebo ti ju Dr. zobral sam. Ja idem zajtra na kontrolu tak aby som vedela, ci sa mam pytat. Rada by som vedela, ci som v poriadku.

bambi2
4. jan 2012

@marecek1 vypocuj si tieto rozhovory s nim... http://www.funradio.sk/rannasou/12904-host-pete... 😉

lonelyfrog
4. jan 2012

Ahoojte tak my začíname 9 týždeň moc sa teším v 7 tt sme videli prvýkrat srdenko ....bojim sa 10teho tt ale verím že tentokrát to bude ok....juj teším sa ale už trošku inak s rešpektom....nikdy som si bábätko nevážil atak ako teraz brala som to ako prirodzenú vec teraz to berem ako dokonalý zázrak 😵

bambi2
4. jan 2012

@marecek1 toto je uzasna stranka, zaujimave clanky su tam... http://vnimavetehotenstvo.sk/uzasne-a-poucne-ro... je tam este jedno video na youtube, mrkni aj na to... 😉

chirabell
4. jan 2012

@marecek1 sex sa pri riyikovom tehu zakazuje nie kvoli tomu, ze penis vchadza dnu, ale kvoli tomu, ze naraza nekontrolovane do krcka (moze aj nemusi) dalej preto, ze pri sexe moze dojst k hematomu najma v rannom stadiu tehu a to je potom problem neskor, ked hrozi odlupovanie placenty a predcasny porod...a tiez kvoli tomu, ze pri troche smoly sa zatazuje aj maternica ci uz vahou tela, tlacenim alebo orgazmom, teda sa stahuje...
utz je kontrolovany pohyb dnu, teda, ak lekar nie je debil a nevrazi to zene bezcitne.

@bambi2 @marecek1 zaujala ma vasa diskusia o skodlivosti utz a neskodlivosti...na to su rozne nazory, ale je pravda (a potvrdena praxou) ze mnohe tehu kde utz ani nebolo alebo len 1 skoncili predcasne, kdezto ine, kde bolo utz viac krat a mozno aj castejsie dopadli vyborne...UTZ nie je jediny dovod, preco tehu konci predcasne, od toho ze sa oplodnene vajko zle uhniezdilo, to moze byt pod vplyvom napr genetiky, nekvalitna spermoska a tym zle sa vyvyjanie alebo problem s krvou, vrodena trombofilia ci problem s premienanim kyseliny listovej na potrebnu stavebnu latku pre dietatko, malo progesteronu, nizka maternica a problem s uhniezdenim...atd ...tych faktorov moze byt vela a utz tym poslednym, ktory to sposobil...fungujem v sukromnej teme bab, ktore si vsetky presli potratom v roznom stadiu tehu..vacsina uz je tehulka, niektore aj mamicky...mnohe z nich mali tie dalsie tehu casto kontrolovane utz a dopadli vyborne, kdezto prve ovela menej a skoncilo zle...niektorym sa prislo na ine problemy, preco to nevyslo, u inych to bola len nahoda...bohuzial...ale myslim, ze je nefer zvalovat vsetko prave len na ultrazvuk.

bambi2
4. jan 2012

@chirabell kazdy ma svoj nazor a ja ti tvoj tiez neberiem... 😉 ja si myslim, ze utz je skodlivy a moj nazor nezmenim. a nemusi ma nikto presviedcat o opaku. uricte k tomu potratu aj dopomohol ci sa to niekomu paci alebo nie. to, ze fungujes v sukromnej teme s inymi babami, to este nic neznamena... 😉 🙂 ja som si tiez presla potratom tak ako väcsina bab v tejto teme... a ja viem, kde som mohla urobit chybu a tej sa teraz vyhnem 🙂

bambi2
4. jan 2012

@chirabell ak vies anglicky, tu su nejake zaujimave veci 😉 http://health.gather.com/viewArticle.action?art...

chirabell
4. jan 2012

@bambi2 neviem preco hned ten utocny ton, to ze som napisala, ze potrat sposobuju aj ine faktory nie len utz je pravda, na tom nic nezmenis, ci sa ti to paci alebo nie...ale nic to nehovori o jeho skodlivosti, ktej som sa ja konkretne nevyjadrovala....len ty si to podala tak, akoby za potrat mohol LEN ultrazvuk a nic ine to nemoze sposobit...tak som to rozsirila, lebo bohuzial je to tak...ja sa s tebou nechcem hadat, len si myslim, ze tvrdit, ze len utz sposobil potrat je trochu zaslepene, treba sa zamysliet nad dalsimi faktormi a mozno ich kombinacie...utz je len jeden z faktorov.

bambi2
4. jan 2012

@chirabell nema sa chut s tebou o tom bavit.. a moj nazor nezmenim ci je tam viac tych pricin alebo nie, to jej v podstate jedno. utz je podla mna skodlivy... a skodlivym aj zostane... 😉

chirabell
4. jan 2012

@bambi2 paci sa mi, ze nemas chut sa bavit...lebo niekto nesuhlasi s tvojim nazorom a ma iny? a nema protiargument? ok, nebavme sa, mne to moze byt jedno.... ale este nieco...tu sukromku som spomenula preto, ze je tam kopec zien, ktore maju za sebou viac tehotenstiev ci uz skoncenych uspesne alebo neuspesne potratom a kazda jedna hladala pricinu, no ver tomu, ze pricina VELA UTZ sa nepotrdila ani u jednej. Vzdy tam bol iny faktor, ktory to sposobil...len mi je trochu luto, ze si sa nad tym nezamyslela a hned tu skupinu zosmiesnila, akoze to nic neznamena...no nie, pre teba nic, lebo si si nasla jediny dovod a to utz, ale mne ta skupina bab ukazala, ze tych dovodov je velmi vela.
Chcela som ti nieco osobne napisat do IP, lebo osobne veci nerada pisem verejne, nemam s tym dobru skusenost, ale citim z tvojho prispevku, ze mas v sebe dost hnevu, takze radsej nie...nemam potrebu tuto zlu energiu pritiahnut na seba...ale prajem ti, aby si sa jej co najskor zbavila, ked sa dokazes vyrovnat a zmierit s tym co sa stalo bez toho aby si niekoho alebo nieco obvinovala, ver tomu, ze sa ti podari opat otehu a stastne. Drzim velmi palceky.

bambi2
4. jan 2012

@chirabell bohuzial je to tak, ja vzdy budem davat vinu utz... neviem aj na co si reagovala na tie prispevky ked mas iny nazor.. a ver, ze sa mi podari otehu, to som si celkom ista a stastne a aj bez utz... 🙂

chirabell
4. jan 2012

@bambi2 na co som reagovala? ved sme na fore, verejnom...tak preco by som nemohla, ked je tema tehotna po potrate- bojim sa...je tu niekde pravidlo, ze ak ma niekto iny nazor, nemoze zareagovat? vies co...zareagovala som, lebo som myslela ze sa tu da viest normalna diskusia, ale po tomto tvojom prispevku sa musim usmievat a veru naozaj skoda reakcii, lebo ty iny nazor neznesies...jasne si mi to prave napisala...ale mozno to inym babam pomoze...mozno ich to posunie, aby hladali pricinu aj niekde inde, vysetrenia atd...a tak predisli problemom v dalsom tehu...no nic...diskusia na diskusnom fore je zakazana, lebo nemam rovnaky nazor...tak ja zas idem inde, kde s diskusiou nemaju problem a neocakavaju len pritakavanie 🙂

bambi2
4. jan 2012

@chirabell to je presne ako ockovaci a neockovaci. kazdy ma svoju pravdu... a tak je to aj utz, jedni tvrdia, ze je skodlivy a dokonca aj niektori dr. a druhi tvrdia, ze skodlivy nie je. takze vyber si.. ja uz som si vybrala.. sorry.. diskutovat o tomto probleme nemienim, lebo to ani nic neprinesie ani nenavrati... asi tolko odomna... a koncim... 🙂

marecek1
4. jan 2012

@chirabell vďaka za info ohľadne toho sexu. ja nie som úplne stotožnená s názorom, že vnútorný ultrazvuk je škodlivý, len tu diskutujeme, bambi2 má názor, že áno, tak ma to zaujalo, a rada by som sa dozvedela viac.

ja mám za sebou aj potrat, aj úspešne ukončené tehotenstvo, aj vtedy, aj vtedy som bola viackrát zo začiatku na vnútornom ultrazvuku, príčina, prečo som prišla o miminko,sa nezistila.

usacek79
4. jan 2012

@marianna28 no aby sme sa pochopili - ja som babo straaaasne chcela, bolo planovane, aj prve aj druhe - ale nebola som snazilka v tom zmysle, ze by sme sa nejako velmi dlho museli snazit 😉 sme si proste vrzli v case ovulacie a bolo na prvy sup, v oboch pripadoch 🙂
ja som zase presny opak - som stelesnenim dokonaleho zivotneho stylu, nefajcim, absolutne nepijem (ani prilezitostne), nejem vyprazane, v podstate sa stravujem ukazkovo, cvicim, vela spim, pijem bylinkove caje, uzivam prirodne mineraly 🙂 proste sa dozijem asi 130 rokov 😀 😀
akurat si neviem odpustit kazdy den aspon malu sladkosticku 😅
no co sa lekarov tyka... tiez chodim aj k primarovi sukromnej kliniky, no nikde nepise, ze aj najvacsia sarza lekarska nemoze zit cely zivot v medicinskom omyle.. 😖 co on povazuje za pismo svate, je mozno uplna blbost, ved aj medicina sa stale vyvija a stale sa zistuje, ze to a to mozno nie je az take super, ako sa tvrdilo...
ja som proste za prirodzenost - kym naozaj nejde o vaznu chorobu, ktoru treba liecit, tak sa radsej lekarom vyhybam a to prosim pekne aj moj otec, aj stara mama, stary otec a ujovia a sesternice su tiez lekari 😀

poisonblu
4. jan 2012

@chirabell aky je nazov tej sukr.skupiny kociek po potrate? diky

chirabell
4. jan 2012

@poisonblu poslala som ti IP 🙂

mnamko
4. jan 2012

@bambi2 aj ja si myslím,že ultrazvuk nie je príčinou potratu ja mám za sebou aj normálne prežité tehu aj potrat aj mimomat.tehu a problémy som mala kôli chlamýdiam a nie kôli ultrazvuku,pri tomto tehotenstve /dcéra má 8mesiacoV/som absolvovala omnoho viac ultrazvukov aj pri špinení a nič sa nestalo,ono proste keď to má byť tak to bude

ninka.b1
4. jan 2012

@marecek1 ono je najlepšie ked to neočakavaš a nesustreduješ sa nato potom to pride samo, ale ako nato nemyslieť 😀
@poisonblu mne moja dr tiež povedala aby som to neriešila a nehladala pričinu 😒 bola som sklamana s jej pristupu... pre nu je to robota ale premna je to osobne a dosť bolestne! preto som sa rozhodla porobyť si neake vyšetrenia ved teraz aj tak čakm na mrchu tak mam aspon nato priležitosť 😉

chirabell
4. jan 2012

@marecek1 kazdy mame nejake skusenosti, ja som tiez prisla o miminko, pri uplne bezproblemovom tehu kde utz bol len 1x...a hoci sa neprislo na pricinu, viem, ze on tou pricinou nebol....ale to ako to viem uz nie je na verejnu diskusiu 🙂 Jednoducho...iste v kombinacii s inym faktorom moze sposobit problem, ale cisto sam o sebe, tomu neverim.

bambi2
4. jan 2012

@mnamko ok tak si to teda mysli dalej, mne je to jedno... Ja som si ista, ze je skodlivy!!!! Mna nepresvedcite o opaku... Takze nema zmysel so mno o tom diskutovat.. 🙂

mnamko
4. jan 2012

mne je to jedno čo si myslíš tvoja zloba je horšia ako ultrazvuk,a čo ti akože ten ultrazvuk spôsobil?potrat?tak potom si zle informovaná o tom čo spôsobuje potrat a vela báb potratí bez toho žeby boli na ultrazvuku

mnamko
4. jan 2012

@mnamko akeď budeš tehotná a budeš odmietať ultrazvuk a narodiloby sa ti nedajbože požkodené dieťa tak by ma zaujímalo komu a čomu by si to dávala za vinu/nepíšem ti to pretože by som ti to priala/

mnamko
4. jan 2012

@bambi2 to nad tým bolo písané tebe anie mne

bambi2
4. jan 2012

@mnamko poprosim ta odpustit si take priklady... ok?? budem ti velmi vdacna 🙂 a okrem toho viem co robim, moje zdravie, moj zivot, moja vec 😉

bambi2
4. jan 2012

@mnamko no neviem kto tu je zle informovany... ja iba verim, ze to je skodlive... a to je povolene... nechapem kde mate problem?????? ved je to iba moja vec a nie vasa... 😕

chirabell
4. jan 2012

@bambi2 presne tak...tvoje zdravie, tvoj zivot, tvoja vec...ale si uvedom, ze to tu citaju aj ine baby, ktore ak si zoberu bez tvojich skusenosti tvoj nazor, tak mozu zle dopadnut a potom, koho zdravie? koho zivot, kohove vec?
Ja som sa zapojila len preto, aby som rozsirila tvrdenie, ze len utz moze za potrat...
a dufam, ze mnohe baby, ktore to tu citaju si to zoberu k srdcu a pomoze im to.
Vies...v mnohych pripadoch je utz otazka zachrany zivota alebo minimalne sance mat dalsie dieta...napr taka otrava krvy, ci zapal maternice...alebo mimomaternicove tehu, ktore ked sa vcas objavi, tak sa da tabletkami zachranit vajcovod (vstrebanie plodu) ale v pripade, ze sa neobjavi, v lepsom pripade zena pride o vajcovod, v horsom je ohrozena na zivote...atd...tych prikladov by sa naslo...no ale ako si pisala, tvoj zivot, tvoja vec, len skus prezentovat svoj nazor ako svoj nazor a nie ako jediny spravny, pretoze predpokladam, ze nie si ani lekar ani vedec v tejto oblasti a svojimi nazormi mozeme casto ovplyvnit druhych, tak aby sme si nieco neniesli na triku, hoc aj nevedomky 😉

bambi2
4. jan 2012

@chirabell kazdy si zobere to co mu vyhovuje z prispevkov... a kazdemu vyhovuje nieco ine... tak by som bola rada keby ste sa do mojho zivota nemiesali... ani ja sa nemiesam do vasho ok???
a uz sa nebudem opakovat, so mnou nema vyznam debatovat na tuto temu, lebo ja som PRESVEDCENA, ze utz je skodlivy... 🙂 viac o tom debatovat nebudem a nemienim..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre