Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

ludmilaka
4. jan 2012

@usacek79 Veru, ja som tiež rozhonutá, že pri ďalšom tehu idem na utz až na konci 3 mesiaca. Poznám už príznaky mimomaternicového aj normálneho tehu. Ale už žiadne také, že 15 x utz za 9 týždňov. Veď mi ho možno uvaril! A jak mi pri poslednom vyšetrení šrabal krčok... Idem ku nemu zajtra, bude mať posledné výsledky keď som bola tehu... som zvedavá aké budú a aké bude jeho prekvapenie, že už tehu nie som...

ludmilaka
4. jan 2012

@chirabell Súhlasím aj s tebou. Všetci sa čudujú tým mojim 15 utz v priebehu 9. týždňov. Ale predtým som mala lekára, ktorý sa mesiac vybodol riadne ma vyobzerať a skončila som v kritickom stave s roztrhnutým vajcovodom takmer mesiac v nemocnici. Prekrvácala mi už aj brušná dutina. Bolo to naozaj zlé, už som strácala aj vedomie. Takže môj nový lekár ma pozoroval stále....dobre to síce nedopadlo, aj napriek tomu mu verím. Mám však už obavy zo všetkého, aj z utz. Nádej umiera posledná...

zuszana
4. jan 2012

@bambi2 to je v poriadku že si to myslíš, každý má právo na svoj názor, ale ak už píšeš že sa niekto mieša do tvojho života, tak prepáč, ale ty si bola prvá ktorá reagovala podráždene na komentár
@chirabell , ktorá ti tvoj názor ani náznakom nechcela vyvrátiť, len napísala svoje poznatky 🙂 a presne o tej diskusii to tu je aspoň som si doteraz myslela 🙂

chirabell
4. jan 2012

@bambi2 skus menej zloby v prispevkoch...

ludmilaka
4. jan 2012

@yasmin0001 :o)))))) A ako si na tom momentálne? Pamätám si ťa z júloviek, ty si bola taká podarená aktívna cvičiteľka 😉 Kedy ti robili kyret? Mne mali 29.12., ale 28.12. som chytila také krvácanie, vypadávala zo mňa hocičo, strašné to bolo...takže ma brali hneď v noci toho dňa. Stále mám ale špinenie, je to síce len týždeň, ale ide mi to na nervy!!!

chirabell
4. jan 2012

@ludmilaka a mas aj nejake vysetrenia, kedze v tvojom pripade to uz 2x nedopadlo dobre? viem ze na sk lekari toto riesia az po 2-3 potratoch, ale zas na druhu stranu, od aprila tusim zas nie je treba odporucanie, tak sa da na vysetrenie dohodnut aj na vlastnu past alebo ak mas fajn dr, tak ta posle na poziadanie po 1 potrate.

bambi2
4. jan 2012

@zuszana myslela som to v tom zmysle, ze mi vravia co mam ja robit ako keby som nemala vlastny rozum a nemohla rozmyslat sama za seba. ja ho ale aj pouzivam, nenechavam rozmyslat za seba druhych... vies, mne ak nepasuje niekoho nazor, tiez nejdem niekoho prehovarat a presviedcat... kazdy nech robi to co uzna za vhodne.. ja stale nechapem, co im vadi na mojom nazore. ved som napisala, ze nema vyznam o tom diskutovat a prehovarat ma a neviem co, ja moj nazor nezmenim!!! 🙂 a oni stale budu zaparat...

ludmilaka
4. jan 2012

@yasmin0001 Zlatík, niekedy je to asi naozaj iba nešťastná zhoda okolností. Ja si tiež myslím, že jediné čo mi mohlo uškodiť bol stres v práci, aj keď som sa snažila nejak ho ignorovať. 😎 Proste skúšať a nevzdávať sa. Aj keď je to strašne ťažké, hlavne keď vidíš biť srdiečko a o pár dní (v našom prípade rovno na Vianoce) ti povedia, že prestalo biť. Brrr. Ale musíme dať hlavy hore a ideme ďalej!!! 😝

ludmilaka
4. jan 2012

@chirabell Uvidím, čo mi zajtra povie môj lekár. V nemocnici mi ale povedali, že išlo v podstate o dva rôzne prípady, že to nebolo to isté. Mimomater. berú úplne inak ako MA. Uvidím, ten môj je naozaj snaživý, ešte na Vianoce ma cez telefón ukľudňoval, že môže ísť len o hematóm a že mu mám volať keby niečo. Keby niečo teda naozaj bolo, ale ja som nemala chuť o tom hovoriť a viem, že by nabehol za mnou aj do nemocnice (máva tam nejaké služby) a ja som potrebovala pokoj.

adina7
4. jan 2012

@ajka81 To jej tie lieky dali tu v uk alebo na svk? Lebo tu v uk som o tom este nepocula a viem ze na svk to davaju skoro kazdej druhej zene ked ma problemy. Mne uz spinenie prestalo tak este dnes vezmem ascorutin a vysadim ho...snad to nezacne znovu...

chirabell
4. jan 2012

@bambi2 ved sa uz prosim ta spamataj...kto ta tu presviedca aby si zmenila nazor? tebe vadilo uz len to, ze som napisala iny nazor ako ty...vseobecne...v mojom prvom prispevku som nikde (a myslim ani v dalsich) nenapisala, ze utz je neskodny, stale som tvrdila a tvrdim, ze utz nie je jediny faktor ktory sposobi potrat, ze ich je ovela viac a ze utz je mozno az niekde na konci toho zoznamu alebo v kombinacii a niekedy moze byt dokonca prospesny....ty stale tvrdis podrazdne a so zlostou, ze sa do teba starame a presviedcame ta...vies co by bolo presviedcanie? keby som ti napisala, ze si hlupa alebo naivna alebo nieco podobne a zacala ti pisat, ako ohrozujes svoj zivot, ako musis ist na utz skor a podobne....napisala som nieco take? nie...tak laskavo prestan tvrdit, ze ano...netoci sa vsetko okolo teba...mne je uplne jedno, ci mas taky alebo onaky nazor, len preboha nechaj vyjadrit sa aj druhych, ktory maju iny...sama si napisala hned po mojom prispevku, ze naco som vobec reagovala, ked mam iny...no na to, ze je toto diskusia...a pokial ti vadi, ze ludia maju iny nazor, tak potom by si asi diskutovat nemala ty...lebo jediny, kto tu ostatnych presviedca o svojej pravde a nedava druhym priestor na vlastny nazor, hoc aj iny ako jeho, si ty
Prepac ze to takto pisem natvrdo, ale uz mi nedalo, ako sa stale ohanas tym, ze ta do niecoho nutime...preboha, ved to sa ani neda...sme na virtualnej sieti, nie v kaviarni pri jednom stole...
Trosku nadhladu pri diskusii by to chcelo...a hadam mi odpustis, ze som zas na teba zareagovala 😀 ale to sa neda, si to sama pytas tym ako pises 😀

chirabell
4. jan 2012

@adina7 ahojky, dostala som spravicku, odpisem, len som par dni nebola na nete a teraz ma tu zamestnava slecna ci pani bambi 😀 nie, robim si srandu...trochu mi je blbo a blbne nam aj net a balim na vikend, ideme k rodicom...ale cez vikend si na to najdem cas 🙂

bambi2
4. jan 2012

@usacek79 mala si pravdu, tak ako si mi napisala 😉

adina7
4. jan 2012

@uankab Ahoooj...noo ja som nekrvacala..len som mala spinavy vytok..ale uz to prestalo...bolo to slabunka a nasadila som si ascorutin tak to prestalo..Ja mam appointment s miodwife az na konci 10tt...tu u nas to je medzi 8-10tt a prvy scan je medzi 12-14tt...Som zvedava a napata ci bude v piatok na scane vsetko ok...mam z toho dobry pocit ale stale zaroven aj taky respekt a strach..tak sa to vo mne bije...tak ale verim ze bude vsetko ok 😉

chirabell
4. jan 2012

@ludmilaka ano, mimomaternicove sa berie inak ako MA, ale aj tak lepsie dat si urobit vysetrenie skor ako zazit opakovanu zlu skusenost...ak mozem odporucit, tak hematologiu a oni by mali vyziadat aj geneticke testy na trombofilne stavy a schopnost spracovat kyselinu listovu...no a potom bezne vysetrenia na chlamidie a pod...priapdne kvalitu spermosiek...to uz potom zalezi od toho, ako dlho vam trvalo kym ste otehu a tak...
Drzim palceky 🙂

adina7
4. jan 2012

@chirabell 😉 To je v poriadku..aj ja niekedy mam cas sem ist kazdy den a niekedy odpisujem az po tyzdni a to som potom uz stratena a neviem kde mi hlava stoji 😀 Ved ked budes mat cas tak odpis...pekny vikend prajem a dufam,ze tehu ide ako po masle..drzkaj sa! 😉

ludmilaka
4. jan 2012

chirabell
Mojko, obidva razy sme otehotneli na 1 x. Výsledky na rôznu habaďúru mám mať zajtra. Ale to by malo byť OK. Uvidíme čo je vo veci. V minulosti som bola liečená na štítnu žľazu, ale to pred 20 rokmi. Mám aj zníženú imunitu, ale to už dávno. Bola som darkyňou krvi, takže krv OK. Mala som zvýšený cukor, ale to vraj zo stresu. Uvidíme čo mi navrhne. Ďakujem za podporu.Ty si na tom ako?

zuszana
4. jan 2012

@bambi2 ale nikto ťa o ničom nepresviedča, takže už kľud a mier v tejto diskusii 😀

chirabell
4. jan 2012

@ludmilaka velmi ti prajem aby to naozaj bolo len o blbej nahode a vysledky boli negativne, ale na to ze si bola darkyna krvy sa nespoliehaj...ja picham fraxika, pri prvej konzultacii s hematologickou primarkou mi povedala, ze bohuzial v poslednych rokoch narasta problem s krvou dokonca aj u zien, ktore nikdy nemali problem, ze ma pacientky, ktore odrodili povedzme 2 deti v pohode, darovali roky krv a zrazu prisiel potrat, kontrolne testy a hups, objavil sa problem...vraj je to sposobene do velkej miery vlyvom nasho zivotneho stylu, ze vela veci co konzumujeme je chemicky konzervovane, upravovane a ze to jednoducho zasahuje az tak daleko...nie som v tomto odbornik, tazko mi sudit co je na tom pravdy a co nie, ale laicky mi to vychadza, ze by to aj mohlo byt...ked si pozries co kupujeme, vsade same ecka...
Ale tak uvidis, ake budu vysledky...hadam vsetko bude dobre a ako sa vravi, do tretice to vyjde 🙂

ninka.b1
4. jan 2012

@ludmilaka ahoj ja som bola 29.12 na kyret čiže sme na tom časovo rovnako 😒

ludmilaka
4. jan 2012

@chirabell Máš pravdu, všade samá chémia. Konzumujeme ju, dýchame...žijeme v strese...všetko to vplýva....

ninka.b1
4. jan 2012

@chirabell ja som čitala u jednej baby v prispevku že jej dr odporučil najskôr genetiku a až potom hematologiu
(to ma tak napadlo ked som u teba čitala, že na hemat. si vyžiadaju genetiku....)

ludmilaka
4. jan 2012

@ninka.b1 Mojkoš, všimla som si to aj ja. Mne ho robili 29.12. o 0.30 ráno po strašnom krvácaní. Normálne dal doktor pri vyšetrení podo mňa vedro, nech to tečie tam. Poťahy v aute máme tiež zničené...a ten strach... Proste z toho MA sa vykľul riadny spontánny potrat v 9. týždni. ☹ Ako sa cítiš? Ja v podstate stále špiním, neviem či je to OK, možno sa to čití. Uvidíme čo mi zajtra povie lekár. Pre neho bol už to zázrak, že s jedným vajcovodom som schopná otehotnieť na 1x.

ninka.b1
4. jan 2012

@ludmilaka no tak vieš ako po psychike je to na prd ☹ ale po zdravotnej vlastne ani neviem 😒 tiež mam stale špinenie ale včera som bola na tom tak, že pôjdem asi na pohotovosť, sa mi zdalo že sa mi rozbieha ms aj bolesti v podbrušku som mala,, moja dr ma dovolenku a ešte pred čistenim mi kazala prisť až po mrche 😖 vlastne ešte ma nikto neskontroloval či je to OK tak iba dufam, že je 😉
Ja som nemala bolesti ani nič mi nebolo.... my sme s manželom po roku a pol sa tešili ako maly vieš pred Vianocami tak sme dufali ☹

chirabell
4. jan 2012

@ninka.b1 asi kazde mesto alebo nemocnica iny pristup...ja som pisala priamo primarke na hematke a po mailovej konzultacii mi dala termin, tam mi vzali zo 10 ampuliek krvy s tym, ze na klasicke krvne testy aj na genetiku...cize to si vyziadala ona...ale islo len o genetiku co sa tyka krvy...mozno sa robia geneticke vysetrenia aj z inej oblasti a to sa potom asi ziada samostatne...

ludmilaka
4. jan 2012

@ninka.b1 Moooje. S tou psychikou je to veru neovplyvniteľné. Ja už som myslela, že sa dostávam do normálu, ale dnes ráno sa môjho drahého opýtal kamarát, že ako sa má bejby.... Fu, tak to som sa skoro zrútila. Síce sme mali šťastie, že obidva razy to bolo na 1x, ale nič z toho. Dám ti zajtra vedieť, čo mi povedal môj doktor na to špinenie. Držme sa!

ninka.b1
4. jan 2012

@chirabell môže byť ja sa tomu nerozumiem, mna moja gynekologička neposlala nikde vyšetrenia si robym sama od seba tak len podla toho čo pišu baby- kde boli atd 😒 chcem si urobyť pre istotu, nechce sa mi riskovať a čakať na dalši potrat aby ma niekde poslali 😠
@ludmilaka no je to oničom ☹ u nas to vedeli iba moji rodičia naštasitie, asi by som to nezvladala keby sa ma na to vypytovali,, stale mi je to luto a sem tam si veru ešte poplačem 😢 OK som zvedava čo ti povie,, ja chcem zmeniť dr ale čakam kedy mi pridu k tejto vysletky aby som to mala všetko

mnamko
4. jan 2012

tak nechoď na fórum ,keď nemieniš komunikovať,prečo si mám odpustiť také prípady,také veci sa stávajú a jedine ultrazvuk a odber plodovej vody to odhalia,

ajka81
4. jan 2012

@adina7 tu na svk jej dali tie lieky, dnes bola na kontrolu, tak už je vraj všetko ok čo sa placenty týka, ale ešte tam ma malú krvnú zrazeninu, tak ma dobrať lieky a v pondelok už ide k dr. v UK, tak uvidí, čo jej tam povedia 😉 som rada, že ti to už ustúpilo a pevne verím, že sa to už nezopakuje a už len dobre bude až do konca tehu 🙂 držim palce 🙂

adina7
4. jan 2012

@ajka81 Noo ved to som sa zacudovala,lebo som myslela ze tu v uk jej to predpisali.lebo ja som bola u dr uz 2x..a raz z toho som spinila a mala dost velke pichanie vajecnikov a jednine co mi spravili tak mi odmeral tlak,teplotu a prehmatal brusko..a ze to vyzeralo dobre a ze to je vsetko v rukach prirody..a to mi bolo povedane uz viac krat...tak som ostala trosku v soku...asi som zvyknuta na vacsiu starostlivost zo svk..ale tu v uk je to uplne normalny postup...tu je to zdravotnictvo na urovni ako ked moja mamina bola tehu pred 27. rokmi. Tiez boli na prvom utz az vo 4tom mesiaci a ziadne extra vysetrovania neboli...neviem sama..mozno to je aj na nieco dobre..ale ma to aj svoje nevyhody..ako je napr. psychika a zena si nieje dllhu dobu ista ci je vsetko ok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre