Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

cillamilla11
4. jan 2012

najde sa tu niekto kto kratko po kyretazi uspesne otehotnela.myslim mesiac alebo 2 po. 😕

usacek79
4. jan 2012

@cillamilla11 no ciastocne ja... otehotnela som uspesne do tej miery, ze sme si po dvoch menstruaciach po kyrete raz "vrzli" a bolo... ale co sa tyka velkeho finale, to sa nekonalo, opat som v tretom mesiaci potratila.
ale teda ja to urcite nedavam za vinu tomu, zeby sme na to isli prilis skoro, je milion inych moznych dovodov, preco to tak opat skoncilo.. 😒 je vela bab, ktore otehotneli dokonca este pred prvou menstruaciou po kyrete a uspesne donosili 😉

cillamilla11
4. jan 2012

ved prave to... 😖 no nevim teda...nieco bude 😒

bambi2
4. jan 2012

@cillamilla11 aj my sa teraz chystame po prvej mrche.. tak uvidime :o) ja som ale kyret nemala, nemusela som, mohla som si vybrat ci ist ci neist.. takze mi ideme uz teraz o par dni nato... viem, ze teraz to klapne 😉 😵 😵 😵

vavrenka
4. jan 2012

@cillamilla11 ja som otehotnela hned. len to opat vtedy nevyslo, ale nie preto, ze to bolo zavcasu, mne potom zistili trombofiliu

bambi2
4. jan 2012

@usacek79 mozno zajtra alebo pondelok mi pridu knizky, tie od tej Madejskej tak sa uz tesim, budem mat nieco na citanie... 😵 😵 😵

cillamilla11
4. jan 2012

@vavrenka aha a pockala si prvu menstruaciu alebo ani to nie ?

cillamilla11
4. jan 2012

@bambi2 a v kolkatom tyzdni si bola?jaaaaj pevne dufam ze zas nedopadnem takto ☹ este nepoznam vysledky z pitvy mne moj lekar nic nehovoril vsetko si zistujem cez forum dpc 😠 ani to som nevedela ze je zakazane sexovat niekolko tyzdnov wrrrrrr...

bambi2
4. jan 2012

@cillamilla11 ja som bola v zaciatku 9tt, ty predpokladam neskor... viem, lekari moc toho nenarozpravaju a ak sa clovek opyta, je zle. ja som si tiez vsetky info nasla na nete... nic ine nezostava... neboj, teraz to vyjde, uvidis!!!! 🙂

cillamilla11
4. jan 2012

@bambi2 ja tiez 9tt, ale mne ten plod bol moooc maly 1alebo 2centimetre mal ked dobre viem skoro ani nevideli.

bambi2
4. jan 2012

@cillamilla11 moj nemal ani tolko... ja predpokladam, ze ho uz druhy utz uvaril, takze nemal sancu narast.. ale nie, spass.. 😀 este mi tu bude niekto zase vypisovat... 😝

neboj, teraz ti to klapne... a vobec si nelam hlavu, mysli pozitivne a vsetko dobre dopadne!!!!

cillamilla11
4. jan 2012

no neviem neviem vies prvy uzv este v pohode aj trety no potom zrazu nic...ze nema ani taku formu ze bol ako keby roztopeny sam mi to lekar hovoril,to su len teorie ale jasne za ma napadne ze ci to nahodou nebolo aj z uzv....a z toho sparania sa vo mne lebo naozaj vela krat dost silno vomne sparali.....hmmm..ale to sa uz nedozviem

cillamilla11
4. jan 2012

@
@bambi2 to chcelo ist k tebe ale zabudla som oznacit

bambi2
4. jan 2012

@cillamilla11 no tak urcite to nebola samotna pricina ale urcite sa na tom potrate utz pricinil... ma na tom urcite svoj podiel.. ale to je jedno uz. ja ked nahodou otehu tak pojdem az niekedy v 11- 12tt k dr... a dam si robit potom iba kazde 2,5 mesiace.. staci... a koli tomu sparaniu, mne chcela robit este ster a to som odmietla nastastie... nechapem co je to za sprosty zvyk sa sparat v tehotnych!! aky to ma zmysel... 😖

ja som teraz pripravena na babo, uz sa tesim na druhe... vy sa tiez chystate?? a kedy si mala potrat??

cillamilla11
4. jan 2012

@bambi2 no 20teho decembra .ale uz je mi ok este v ten den som bola v poriadku no uvidime, 🙂

bambi2
4. jan 2012

@cillamilla11 takze este si nemala prvu mrchu?? ja by som az po prvej zacala... aby som vedela kedy bude ovulka atd... ale ak si pripravena ja by som sa neriadila co povedal dr. podla mna, zena to vie najlepsie sama ci to zvladne alebo nie... 😉

cillamilla11
4. jan 2012

este som nemala, no chcela by som aspon to pockat tiez.. 😉

bambi2
4. jan 2012

@cillamilla11 neboj, za chvilu nabehne, mne tiez na den presne prisla... a teraz ideme s radostou na vec 😉

vavrenka
4. jan 2012

@cillamilla11 nepockala ani do 1. ms, ale nebolo to planovane. boli sme s drahym iba raz spolu a "zadarilo sa", ja som chcela pockat 6m, pre istotu. inak, ja som sa az potom dozvedela (po 2. potrate), ze sme mali abstinovat ☹, ze je to nebezpecne prve tyzdne, nuz...

cillamilla11
4. jan 2012

@vavrenka no a teraz si teda tehotna? v kokatom si ? 🙂

katie1
5. jan 2012

@yasmin0001 @bambi2 baby, tak konecne mi dorazila prva MS 🙂 ...na 34DC. Tak este dve a ideme na to 😎

bambi2
5. jan 2012

@katie1 super sprava!!!!;o)

cillamilla11
5. jan 2012

kde ste vsetci 😕 to len ja sa nudim cely den ? 😝

poisonblu
5. jan 2012

@cillamilla11 ja sa tiez nudim...ach jo...tak davam inzeraty kade tade..upratovala som skrinu a nasla kooopec nenosenych veci :D

vavrenka
5. jan 2012

@cillamilla11 nie teraz nie som tehotna, uz mam dcerku. konecnce. uspesne dokoncene tehotenstvo 😵 , sice s injekciami a trosku komplikaciami, ale vyslo to 😉 , zacinala som vystresovana a vynervovana v tejto teme, ked som bola na zaciatku tehu, no a spolocne sme sa s babami povzbudzovali a dotiahli to do uspesnho konca. co je ale zaujimave,z 8 bab, co sme sa spolu povzbudzovali si 5!! pichalo injekcie, lebo sme mali genet. mutaciu, sila, co?

marecek1
5. jan 2012

@vavrenka dôležité je to, že ste všetky úspešne ukončili tehotenstvo, a máte bábätká, komplikácie, injekcie, si zažíva v dnešnej dobe veľa žien, čo všetko človek nevytrpí pre bábätko, no nie? a plánuješ aj ďalšie bábätko v budúcnosti?

@poisonblu to máš super, že si objavila kopec nenosených vecí v skrini 🙂 zadarmo si vynovíš šatník 🙂

poisonblu
5. jan 2012

@marecek1 nie, ja to predam...to mi je vsetko velke, alebo male :D som nestihla vynosit

vavrenka
5. jan 2012

@marecek1 ja by som chcela naradsej 4, ale vek nedovoli 😉 , tak ak sa podari este jeden krat budem velmi prevelmi vdacna 🙂

marecek1
6. jan 2012

@vavrenka 🙂 ja by som chcela tri, ale tiež budem rada, ak sa nám podarí aspoň toto druhé, "výroba" súrodenca pre nášho drobca nám trvá trošku dlhšie. ja mám 31, takže dúfam-dúfam, že stihnem aj to tretie 🙂

marecek1
6. jan 2012

@poisonblu aha 🙂 tak ale v podstate keď to predáš, tak si môžeš vynoviť šatník, takže vynovenie sa predsa len môže uskutočniť. ale tie väčšie si môžeš aj nechať, ak by sa vám v blízkej dobe podarilo miminko, tak sa ti možno zídu 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre