Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

poisonblu
13. jan 2012

@dyrberg pockaj na vynechany menzes a potom testuj...

monika2712
13. jan 2012

@bambi2
@usacek79
baby len tak pre info, stery na cytologiu su najlepsiou prevenciou rakoviny krcka maternice, kedze len vdaka nim sa daju zistit zmeny a mozna infekcia virusom HPV... co urcite viete, ale nie nadarmo sa tieto stery robia a su povinne raz do roka, vela zenam to urcite zachranilo zivot a nemali by sa podcenovat, kedze rakovina spociatku neboli a ani sa na nu nepride pokial zena nezacne mat problemy, co uz moze byt neskoro. Ja chapem, ze nechcete chemiu, ockovanie a podobne, ale toto je prevencia, a nie je to ziaden velky zasah do tela, len sa zoskriabe kusok z krcka na sklicko, je to neprijemne, trocha bolestive, ale radsej raz rocne toto ako dostat umriet na raka nie?
Btw: som v tom! 😀

bambi2
13. jan 2012

@monika2712 hej gratulka velika!!!!!!!!!!!! Ono potrebovalo iba vypnut.. Aj ja na to kaslem uz...neponahlam ono sa stane ked sa stat musi!!! A o tom krcku, ja mam troska iny nazor... Je to na dlhu diskusiu a mna uz nikto o to nepresvedci a uz nie ziadny doktor... A ziadny odbornik. Kazdy to co mu vyhovuje...

marecek1
13. jan 2012

@monika2712 super 🙂 🙂 veľké gratulácie 🙂 🙂

monika2712
13. jan 2012

@bambi2 hej chapem, vsimla som si ze teba nema zmysel o niecom presviedcat.. ja len ze poznam pripady zien, vacsinou starsie, ktore na stery nechodili, a nedopadlo to s nimi dobre.. samozrejme kazdy spravi podla svojho ako uvazi, ale toto su veci s ktorymi by som sa nezahravala, a nepodcenovala, ale to som ja, mne zomrela mama na raka prsnika, takze ja si musim davat obzvlast pozor, ale to je moj pripad..
a dakujem, dnes som si nahodne nasla dve ciarky, bola som na 100 percent presvedcena ze tento cyklus nic nebude, lebo sme sa takmer nesnazili, bola som tyzden chora, brala vselijake lieky .. takze dost velky sok 😀

monika2712
13. jan 2012

@marecek1 dakujem, ja zatial len tak potichucky sa tesim.. kym nebude srdiecko tak to beriem s rezervou aj ja aj muz.. ten je dost skepticky 😒

evakva
13. jan 2012

@monika2712 Gratulujem, drz sa.

monika2712
13. jan 2012

@evakva dakujem 😉

marecek1
13. jan 2012

@monika2712 je mi jasné, že to zatiaľ berieš s rezervou, ale aj taká tichučká radosť je radosť 🙂 🙂 niekedy to vyjde práve vtedy, keď je človek 100% presvedčený, že tento cyklus nič a ono predsa len 🙂 🙂

marecek1
13. jan 2012

@monika2712 vidíš, a to si sa chystala na očistné kúry 🙂 🙂

evakva
13. jan 2012

@monika2712 Inak som s tebou za jedno, co sa tyka tych sterov a prevencie rakoviny. Ja chodim pravidelne. Poznam vsak tiez pripady, kedy nechodily a tiez to nedopadlo dobre. Podla noveho ti teraz urobia ster a ak ho mas negativny, dalsi ti urobia az za dva alebo tri roky (nie som si ista, ktore plati). Podla mna je to svinstvo. Rakovina je rychla a aj rok je podla mna dlha doba. Ja mam ist teraz vo februari na preventivku. Minuly tok mi robila ster a o tomto ma informovala. Ja si ale o ten ster poziadam a sama vysetrenie zaplatim. Zdravie mame len jedno.

monika2712
13. jan 2012

@marecek1 no sak toto.. mam objednane este veci za 30 eur, na podporu plodnosti, na ocistu, chcela som zacat cvicit... no super.. skoda tych penazi ale tak mozno sa mi to podari predat alebo co.. uvidim. 😉 😉 to uz je jedno, hlavne nech mame zdrave babo 🙂

monika2712
13. jan 2012

@evakva mne robi kazdy rok ster dokina, zatial som nepocula o tom ze to nebudu preplacat, ale keby aj nie, tak si to asi tiez radsej vyziadam a zaplatim.. bohuzial je to svinstvo, a umieraju aj mlade zeny na to, je to smutne, ale je to tak.. ☹

bambi2
13. jan 2012

@monika2712 ja neviem ale ja nemam vobec strach.
Moja mamina tiez zomrela rak. Hrubeho creva.. Vlastne sa da povedat ze nie sama rakovina zabija, skor chemo. Rakovinu si clovek sposobi sam a sam si ju aj dokaze vyliecit! mam o tom vela nastudove.. ale pisem z iphonu a nerada pisem lebo ma ta klavesnica jeduje.. A poznam zeny co im rak. Diagnostikovali a prezili bez lekarov, liekov, chemo atd.. ja viem co robim. Dnes je vsetko iba biznis a ja sa nenecham viac tahat za nos..

evakva
13. jan 2012

@monika2712 Platit to tusim od roku 2008. Na cytológiu majú nárok len ženy od 23 do 64 rokov. A ak máš dve negatívne cytológie, máš na ďalšiu cytológiu nárok až o 3 roky. Som preto zvedava, co mi teraz lekarka povie a ci si to budem platit. Ak to tebe robi bezplatne, bud mas dobru lekarku, alebo to vie nejako zakamuflovat

monika2712
13. jan 2012

@bambi2 vies co mam podobny nazor ako ty, co sa tyka chemo, je to cisty biznis, ale nie kazdy sa dokaze vyliecit sam, nie je tak silny,nema na to prostriedky, atd alebo ho nedokazes presvedcit na alternativnu liecbu.. moja mama verila lekarom a spravila chybu podla mna.. ale spravila chybu aj v tom ze isla neskoro s tou hrckou, aj s tym aky viedla zivot, takze verim aj tomu ze si za to clovek moze svojim sposobom aj sam.. neviem co by som ale spravila keby som ju mala ja, ci by som mala dostatok sil s tym bojovat sama za pomoci prirodnych liekov alebo nie.. je to tazka volba, starsia generacia je presvedcena ze lekari vedia co robia, ja si myslim ze je to biznis, ale niekedy clovek mozno nema na vyber.. tak ci onak, verim ze prevencia je dolezita, tak ako chodim na sono prsnikov kazdych 6 mesiacov kvoli maminej diagnoze, tak aj na stery.. 😉

monika2712
13. jan 2012

@evakva ja chodim do sukromneho centra, tak mozno preto 😉 ale mala som par rokov po sebe aj horsie vysledky, tak mi to kontrolovali aj castejsie vtedy.

evakva
13. jan 2012

@monika2712 Mozno to je ozaj tym sukromnym centrom. Aj moja sestra ma zhorsene vysledky a tak chodi na kontrolu kazdy pol rok. Ked som si hladala, kolko stoji ta cytologia, tak som to nenasla, len ze to nie je na zruinovanie. tak ak mi povie, ze to mam zaplatit, tak zaplatim.

majjka4
13. jan 2012

Ahojte, dá mi niekto informáciu? Chcem sa spýtať. Dočitala som sa, že počas tehotenstva môže poškodiť plod konzumácia treščej pečene. Neviete niekto či môže mať vplyv na plod konzumácia už aj len jednej konzervy v druhom týždni tehotenstva? Ďakujem

monika2712
13. jan 2012

@majjka4 v druhom tyzdni tehotenstva ti urcite nic neublizi 😉

bambi2
14. jan 2012

@monika2712 mne sa dnes snivalo, ze kamoska porodila babo.. pozerala som v snari, vraj sa mi splni nejaky sen. tak ocakavam, ze uz buduci mesiac budem aj ja tehu 😀 😉 😵 😵 😵 😵 😵

usacek79
14. jan 2012

@monika2712 cooooooooooooooo!!!!??? uz je to taaaam!!!! 🙂 😵 😉 😵 😵 😵 😵 no tesiiiiiim, parada, straaasne vam to zelam 😉
ty nezbednica, ze btw.... 😀

no ale ved ja som prave pisala, ze to chcem 🙂 mne to este nikdy nerobili, mi to ziadny gynekolog nenavrhol a len nahodou mi to teraz jedna baba pripomenula, ked hovorila, ze ona bola... takze ja by som tiez rada sla niekedy v blizkej dobe..

ajka81
14. jan 2012

@monika2712 blahozelam k tehu a držím palce, aby Bolo vsetko OK 🙂 poprosim pre ostatne tehu virusiky🙂

monika2712
14. jan 2012

@usacek79 ja viem, ja som to pisala hlavne bambi,ale ona ma na to svoj nazor..
no moja, nejak sa nam zadarilo ze ani nevieme ako, a hlavne ze som si objednala tie veci co ty, este som preto nebola,ale asi to uz nebudem moct zrusit tu objednavku.. co uz no, tak uz ziadne chudnutie ani precistovanie 😀

usacek79
14. jan 2012

@monika2712 urcite mozes zrusit objednavku, to sa neboj - napis im mail, ze ti je luto, ale musis ju zrusit, im to je fuk, predaju inemu - je to najpredavanejsi produkt 😉
no tusim ti naozaj stacilo upokojit psychiku a sup, je to! 😵 😵 parada 😉
my sme si dnes slavnostne po mesiaci a pol vrzli, som stastnaaa 😵 😀

monika2712
14. jan 2012

@usacek79 oki skusim im napisat v pondelok ci sa to da zrusit, ja som s tym vobec nepocitala ze by som mohla byt, boli sme spolu len 11 dc, potom vylet, choroba, kopec liekov, a bola som presvedcena ze sme sa ani netrafili, asi zazrak 🙂

poisonblu
14. jan 2012

@monika2712 jeeej, super..blahozelam a prajem, aby to tentokrat vyslo...my tento tyzden skusame, ale nejak necitim ovulku, tak neviem ci uz bola alebo nie..hlien je zatial plodny, tak hadam sa trafime aj my a vyjde to 🙂

bambi2
14. jan 2012

@usacek79
@monika2712 objednala som tu tinkturu aj ja ale pre manza.. teraz taha 12tky v robote a mna ide uz porazit z tej jeho unavy... tak dufam, ze to zabere 😝

bambi2
14. jan 2012

inak u nas je to poriadne drahe sakra!!!!! na sk by som mala za tu cenu 3 ks!!!! 😖 a na nete som nasla, dostat aj tabletky.. ale neviem asi tinktura bude mat väcsi ucinok, nie?

zuszana
15. jan 2012

@bambi2 moja starká zomrela na rakovinu hrubého čreva, odmietla chemo a liečila sa u alternatívneho liečiteľa a aj tak umrela, takže je to diskutabilné ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre