Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katty27
16. jan 2012

aj my sa budeme tento mesiac opat snažilkovať, lebo veľmi túžime po babatku. o to prvé sme prišli,,ale to druhe si nedáme xixi,,len nech sa zadarí, a budeme najšťastnejší 🙂

poisonblu
16. jan 2012

baby, ako prekonat obavy z dalsieho tehu? co ak to dopadne tak ako minule? bojim sa ☹

katty27
16. jan 2012

@cillamilla11 ja som dostala prvu menzes po potrate 42 dni.

katty27
16. jan 2012

@poisonblu neboj sa, treba pozitívne myslieť,,je tam strach, ale kedže každá chceme bábo, tak treba dufať, že všetko bude OK 🙂

bambi2
16. jan 2012

@poisonblu nemysliet na to co bolo... hladiet do buducnosti, predstavovat si tie krajsie veci... a dostat aj nejake homeo ak sa zena boji potratu, extra na to ale musim to pohladat...

marecek1
16. jan 2012

@poisonblu prekonať strach bude veľmi ťažké, keď už si raz o miminko prišla, ale: musíš myslieť iba pozitívne, že to druhýkrát dopadne tak, že donosíš a porodíš krásne zdravé dieťatko, nepripúšťať možnosť, že sa zopakuje opäť to zlé.

poisonblu
16. jan 2012

@marecek1 no ano, na jednej strane myslim pozitivne, uhanam manzela, ze nech je to cim skor tu..na druhej strane ked som sama doma, tak myslim na to, ze co ak to zase zle skonci...kedze mi nasli nejake mutacie, a neveim co mam robit, co uzivat, aby sa to nezopakovalo..mam za sebou 4 davky femibionu, tak hadam to pomoze

bambi2
16. jan 2012

@poisonblu strachom si clovek vsetko privola... takze najlepsie nemyslet na tie zle veci...

poisonblu
16. jan 2012

@bambi2 to prve som si neprivolala a vidis...☹

bambi2
16. jan 2012

@poisonblu ber to tak, ze sa to muselo stat a druhy krat sa to proste nestane!!!!!

marecek1
16. jan 2012

@poisonblu obavy budú vždy, len sa im nesmieš poddať. aj ja mám strach, niekedy, keď rozmýšľam nad tým, že znova otehotniem, aby bolo všetko v poriadku, aby som si nemusela zasa zažiť to zlé..., ale mať dieťatko mi stojí za to, aby som sa svojmu strachu postavila.

katty27
16. jan 2012

@poisonblu už ste sa začali snažiť?

poisonblu
16. jan 2012

@katty27 hej, tento mesiac...prave mam plodne dni, len ovulku necitim...a zajtra odchadzam k nasim a vraciam sa az vo stvrtok, tak neviem, ci to bude na tehu alebo nie...v podstate by sa to mohlo podarit :D

katty27
16. jan 2012

@poisonblu a používaš aj ovu test? ak ano aké mas s tym skusenosti

poisonblu
16. jan 2012

@katty27 ano, kupila som si ovu mikroskop...no celkom dobre to ukazuje..ale ja sa viacmenej riadim hlienom a overujem si to tym mikroskopom...

katty27
16. jan 2012

@poisonblu mne sa konci ms, a chcela by som si kupit ovu test,,ale pri mojom 28 DC si budem merať ovulku od 10 dc,,asi tak skusim či sa to podari

poisonblu
16. jan 2012

@katty27 chce tie jednorazove papierove? ja som skusala iba dva krat take..ale to neukazuje presne, ze ked je pozitivny tak ovu bude do 24 hodin..takze lepsie je asi sledovat hlien a snazit sa kazdy druhy den, odkedy sa objavi plodny hlien

cillamilla11
16. jan 2012

@katty27 aha no ja som uz mala 1x nechraneny sex tak dufam ze teda dojdu 😒 mne by nevadilo ak nie ale ktovie co by sa stalo po potrate hned otehotniet po mesiaci

cillamilla11
16. jan 2012

@poisonblu a ty si tehotna uz ?? 🙂 jee 😉

cillamilla11
16. jan 2012

@poisonblu jaj sorry neprecitala som komentare dolu

poisonblu
16. jan 2012

@cillamilla11 no dufam, ze tento mesiac budem :D

dajdarax
16. jan 2012

ahojte baby,....pridávam sa k vám..... mno my prežívame s manželom smutný polrok....v auguste som prišla v 11 týždni o bábenko...missert abort...bol to hrozný šok......mno po troch mrchách sme sa opať začali snažiť...na radu lekára....mno po vianociach prišlo sklamanie....anembryomola.......len gestačný vačok žiadne babenko :( nevieme vobec čo sa stalo lekári vravia,že jednoducho smola...že sme zdraví...len sme mali smolu.....je to hrozný pocit....ešte že mám zdravú 5 ročnú dcerku....ja len dufam,že do tretice sa nám už babenko podarí....
pozdravujem vás všetky 🙂 pápáá

katty27
17. jan 2012

@dajdarax ja som prisla o babo v 17 tt, malo to byt nase prve, tak sme sa nanho tesili,,ale zivot ide dalej a budeme sa pokusat opat,,aj ked to nieje take jednoduche 😒

yasmin0001
17. jan 2012

@poisonblu ved preto sa tato tema vola tak ako sa vola 😝
vsetky sa bojime 😔 😔 😔
ja sa teraz aj este bojim toho, ze tak velmi budem chciet byt tehu, az to nepojde. Pisete tu o tom, ako prislo tehu, ked ste prestali po tom tak tuzit a tak sa snazit. Ale ako to mam urobit??? Ako mam ostat v pohode? To asi pride samo po par mesiach...

monika2712
17. jan 2012

@yasmin0001 moja u mna to prislo tiez tak ze sme sa prestali snazit, muz nevedel ze mam plodne dni uz, ja som brala kopec liekov na imunitu, alergiu, proste sme sa milovali s tym ze sa milujeme a nie ze plodime.. a proste to vyslo, predtym tri cykle nic, uhanala som ho pocas ovulky, on sa snazil, stresoval.. proste treba aby ste obaja na to zabudli ze plodite. jednoducho ak sa to da, budte spolu ako bude chut, nehovor mu kedy mas ovulku...

yasmin0001
17. jan 2012

@monika2712 to by nemal byt problem, kedze cez ovulku je ta chut fakt najvacsia 😀
Ale urcite mi das za pravdu, ze sa neda na to celkom zabudnut...

monika2712
17. jan 2012

@yasmin0001 nie neda, ale gynda mi vravela ze niekedy staci ked o tom nevie muz vraj spermosky sa mozu tiez splasit 🙂

pokito
17. jan 2012

Cafte kočky, chcem Vás všetky podporit, já som mala 2x abort a tak som sa bála být tehotná, že som 5 rokov od manzela nechcela nic pocut. Teraz som v 22 tyzdni. Ten strach tam sice niekde v kutiku duše je, toho sa už asi neda zbavit. My sme sa po pozitivnom teste rozhodli pre celibat, lebo som mala tusenie že tie aborty suviseli aj s tým. Poisonblu: ja som aj homozigot aj heterozigot, picham si denne fraxiparine. Dá sa to zvládnuť. Neboj, keď ti už zistili tú mutaciu-pôvodcu nestastia, vsetko bude fajn. Tak všetkým babenkam držím palceky, nech mate do roka na svete krasne zdrave deticky 😉

katie1
17. jan 2012

@yasmin0001 @monika2712 no muz by vobec nemal citit plodiaci natlak zo strany zeny...to som vcera zistila na vlastnej kozi - vcera som bola cely den taka nejaka nedockava, a on vycitil, ze mam zrejme plnu hlavu plodenia... Normalne mi chlap cuvol a nic nebolo 😠 😀

katie1
17. jan 2012

@pokito ahoj a Tvoj mm ako pristupil na celibat? Myslim, ze moj by toho nebol schopny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre