Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

loss
28. jan 2007

keikei kedy idete oslavovat meninky?

evelyin
28. jan 2007

Loss, gratulujem, práve som si to prečítala na diskusii o tehotenskom teste.
To už ti týždeň mešká? Ako často ste sa snažili keď to vyšlo?
Po koľkých dňoch si sa začala testovať? Ja mám tiež pocit že tento mesiac by to mohlo vyjsť, počkám ešte pár dní a testujem

loss
28. jan 2007

evelin v januari sme sa milovali len jeden jediny krat pretoze sme sa s priatelom rozisli a ja som prezivala velky stres,testovala som uz 5dni pred mrchou a uz tam boli dve // to dietatko je pre mna vsetkym otehotnela som 5mesiacov od druheho potratu dufam ze toto babenko sa mi narodi,velmi si ho zelam ale sa aj bojim ako to zvladnem a priatelovi to nepoviem aspon nie do 15tt
drzim palce aby si si nasla dve //pa

evelyin
28. jan 2007

Takže koľko dní po "tom" ti ukázal test // čiarky ?

loss
28. jan 2007

uz na 12 den

evelyin
28. jan 2007

Super! Na druhý týždeň robím test, dúfam že vyjde.
A už máš nejaké tehu príznaky?
Všetko napíš, som hrozne zvedavá.
Teším sa s tebou jak malá, manželík je z toho v šoku

loss
28. jan 2007

no strasne ma pali zaha a ako keby som nemala svoje prsia su vecsie a take napnute no a schudla som ale to na zaciatku tehu byva a podla coho som si myslela ze som tehu tak niikde som citala ze tehulkam nedrzia gelove nechty a 3dni ako som ich mama mi odpadli ako skrupinky cele tak som testovala vidis som stastna tehulka 🙂

kikinka
29. jan 2007

loss : gratulujem drzim ti palce nech vsetko vyjde tak ako ma. mne robili prve sono v 7,5 tt pretoze sa mi opat objavilo nejake spinenie a bolo mi aj cely tyzden dost zle, ale teraz sa to nejako vsetko ukludnilo uz ma preslo aj palenie zahy a vratila sa mi chut do jedla, ale hned v utorok idem na dalsie sono , tak som zvedava. videla som uz babo a pocula srdiecko , tak len dufam ze vsetko bude o.k lebo sem tam spinim.. ma niekto podobne skusenosti?

evelyin
29. jan 2007

je tu niekto?

katika1
29. jan 2007

Loss, s tými gélovými nechtami.. Aj mne hneď začali odpadávať, keď som otehotnela. 🙂 Po jednom mi začali odstreľovať 😀

emmaelzer
29. jan 2007

o keikei, to som si ta fakt s tymi fotkami pomylila, ale aj tvoje dievcatko je krasne.
Studujem tu psychoterapiu a poradenstvo, takze na konci by zomna mala byt poriadna psychologicka. Je to inde studovat v cudzom jazyku, ale som tu uz 4 roky a s manzelom sa len bavim po anglicky a v robote tiez, tak zacinam uz premyslat aj v anglictine...
este stale krvacam, ale uz stale menej, tak dufam, ze tu bude ok.
O dalsie babo sa zacneme asi snazit po operacii krcka a ked uz konecne aj prestanem krvacat a budem moct zacat s procesom.... 🙂
a fakt, uz som z toho unavena, lebo krvacam pomaly mesiac a kadzy den spim vedla svojho erotickeho manzelika...je to tazke 😝
Loss dufam, ze je vsetko ok poztri IP

keikei
30. jan 2007

ahoj emmik, tak to máš zaujímavé, stále len angličtina a klobúk dolu, naozaj si to neviem predstaviť študovať v cudzom jazyku. koľko ti chýba do konca štúdia? a využiješ ho doma, či máte v pláne zostať v anglicku? ale je to super, ovládať takto jazyk, to je aj moje prianie. tiež by som rada vedela po anglicky, aj som sa začala učiť, ale teraz pri malej nemám toľko času, tak pomaly zabúdam aj to čo som vedela 😒
chvalabožku ti to prestáva,určite to bude ok. a operáciu ti budú robiť kde a kedy? držím palec, aby si mala už aj po tom, a v poriadku 🙂
veď si to s manželíkom vynahradíte, všetko zameškané no nie? 😵

stefie
30. jan 2007

Ahojte,froshka,az mi oci vybehli,ked som videla ze si tak skoro po potrate otehotnela opat a blahzelam.ja som potratila 27.6. a to takym sposobom,ze rano mi nic nebolo,v ten den som aj na USG bola objednana,dokonca niekolko dni pred tym som pocitila prve pohyby..kym som bola v cakarni,zacalo ma boliet brucho,zacala som krvacat a ked som vosla dnu,uz ma ani nepustili domov.museli mi babo vziat,vraj by som do rana zomrela..nedostala som sa z toho dodnes,ale teraz som uz opat tehotna,/9.tt/hoci s prisernym strachom,ze sa zopakuje to co min.rok.ale davam si na seba obrovsky pozor a odporucam to aj tebe.mne stale moj zlaty doktor opakuje aby som sa nebala a zatial sa vstky jeho prisluby splnili,takze verim, ked povedal ze budeme obaja v poriadku..drzte sa baby🙂))apropo,mne tiez nasadil antkoncepciuna 3 mesiace,vraj aby sa telo zotavilo a slubil mi ze do vianoc otehotniem..a stalo sa🙂)

lasenka
30. jan 2007

stefie
tak to ti blahozelam... nesmies mysliet negativne 😉

kubko
30. jan 2007

stefie uzasne blahozelam a ver aj nadalej svojmu dokimu. Vsetko bude v poriadku a uzivaj si tehulkovanie plnymi duskami.....

emmaelzer
30. jan 2007

stefie, to muselo byt hrozne...z toho soku sa tazko dostava, ale nesmies si prekazit tuto radost zo zlymi myslienkami. Uzi si kazdy den a mysli pozitivne (viem, ze to znie ako klise)
kei kei zacala som teraz len prvy rok a este ma cakaju 2, ale potom budem diplomovana psychoanalyticka, je medzinarony titul..mozno raz pridem aj domov, ale asi tazko, lebo moj muz je cudzinec. Mala by som ist na operaciu krcka maternice...ale asi s tym pockam, lebo uz mam pokrk toho krvacania a bolesti.....a chcem si to este vynahradit z manzelom... 😝

kikinka
30. jan 2007

ahojte, prave som sa vratila od lekara a stale sa tomu neviem vytesit ,videla som babo sice uz druhykrat, ale aspon viem ze je vsetko v poriadku. v piatok som mala opat spinenie tak som sa zlakla, k tomu vsetkemu mi presli vsetke nechutenstva, citim sa vyborne, tak som sa bala ze sa opat stalo nieco s fazulkou, ale vsetko je o.k... babo uz ma rucicky, hlavu uz hned vyzera inac ako pred tyzdnom...to bol moj najkrajsi darcek k narodeninam 😉

emmaelzer
31. jan 2007

kikinka vsetko najlepsie k narodeninam a hlavne nech je babo v poriadku

keikei
31. jan 2007

stefie, musel to byť naozaj smutný zážitok. viem to pochopiť, ako si sa asi cítila. tiež by som sa z toho dlho dostávala. ale teraz čakáš znovu bábo,tak mysli na to,že musíš byť pre neho veľmi veselá mama. ten strach čo pociťuješ je normálny, každá z nás by bola v strachu po takom zážitku. ale neboj, bábo bude v poriadku, a hlavne,že máš doktora, s ktorým si spokojná. to je tiež dôležité. tak sa drž a mysli na to mimi, čo máš v brušku 🙂

kikinka,jasné,že to je krásne, vidieť bábo na ultrazvuku. to by sa dalo pozerať neustále,pravda? je to naozaj krásne.... tiež prajem všetko najlepšie k narodeninám a samé radosti 🙂

emma: tak nech ti štúdium úspešne pokračuje 🙂 tak ty máš mužíčka cudzinca? angličana? tak to asi naozaj zostaneš za hranicami všedných dní 😀
a na tú operáciu prídeš sem, či zostaneš tam? veru vieš najlepšie čo a kedy. treba si trošku aj oddýchnuť od toho všetkého. a inak už si dobre?

kikinka
31. jan 2007

lossik: prave som si precitala co sa ti stalo je mi to velmi luto,ja viem ze neexistuju slova , ktore by ta momentalne utesili, ale cas to vsetko vylieci...a bude lepsie.
emmalelzer,keikei: dakujem za blahozelanie , snazim sa davat si na seba pozor , ale uplne sa budem vytesovat az po prvom trimestri..

kubko
1. feb 2007

Zelam Ti kikinka k narodeninam vela zdravia, stastia, elanu a hlavne ti prajem aby sa tvoje zelania stali skutocnostou, ktoru budes moct objat….….

kubko
1. feb 2007

Ahoj Emma no co nove budes musiet ist do nemocnice? Dufam ze nie a ze si uz prestala krvacat. Verim, ze mas toho plne zuby a nemas ani pomyslenie na operaciu krcka. A nebolo by to lepsie mat vsetko jednym vrzom za sebou? Vies teraz sa budes zotavovat po potrate, potom po operacii krcka, takto by si zabila dve muchy jednou ranou. Vies aby si nedopadla tak ako možno dopadnem ja. Za nejake 2-3 tyzdne mozeme zacat snazilkovat a kde nebudu dobre vysledky tak sa to vsetko predlzi a zasa budem musiet cakat, kym sa zahoji krcok. Neviem kolko to trva ale aj keby to boli len dva tyzdne, tak je to strateny cas, tak nad tym este skus porozmyslat… Drzim palceky aby si do tej nemocnice nemusela…. A keby si sa nahodou niekedy vratila na slovensko tak sa ozvi budem ta navstevovat ako psychoanalyticku chi chi….

svetluska.p
1. feb 2007

kiknkaa - vsetko naj k narodeninkam. Aby ste s miminkom boli zdravi a aby ste kraaasne rastli 😵 .

cucuska
1. feb 2007

kikinka: všetko naj k narodeninám. Nech je všetko v poriadku a nech pekne rastiete

emmaelzer
1. feb 2007

no, krvacat uz pomaly prestavam, a s tym krckom mas uplnu pravdu urcite si to dam do poriadku pred dalsim tehotenstvom, lebo kamoska mi pisala, ze jej gynekologicka jej povedala, ze ked je tam ranka, pri tehotenstve sa krcok poriadne neuzatvori a vypusi plod...alebo ked nie, tak sa moze zapalit, takze je treba to riesit, lebo presne to sa stalo mne, to keby ti darebaci vedeli tu, mohli predyst mojmu potratu...ale co uz, kubko urcite si to daj do poriadku, aj ja si to dam, hned ako vravis, 2 muchy jednou ranou
a hor sa do milovania...

kikinka
1. feb 2007

dakujem za blahozelania 😉 vam prajem krasne a hlavne prijemne snazilkovanie a nech sa rychle k nam pridate

evulaa
7. feb 2007

keikei,ahoooj 🙂 🙂 🙂 tak som ta nasla, dnes som sa zaregistrovala na tehulky mamulky,a podla Tatianky som ta nasla, ked si teda keikei, nenasla som ta lahko, tak sa ti mozno ozvem aj sem. Zatial si pisem tam s babami, je to fajn, keby bolo vsak viacej casu,paa 😉

megie
7. feb 2007

no, viem, že toto až tak s témou nesúvisí, ale nechcem kvôli tomu zakladať tému. Mne ide síce o otehotnenie po potrate, ale tak trochu inak. Bola som pred rokom na UPT a stále sa odvtedy bojím, že ak budem chcieť o rok o dva o tri bábo, tak to kvôli tomu UPT nepôjde...bojím sa že mi tým "pohnojili" telo (maternicu), aj ked som nemala potom žiadne problémy, len mám stále obavy. Je tu niekto kto bol/je na tom podobne? ďakujem 🙂

svetluska.p
8. feb 2007

megie - nemala si pozakroku ziadne problemy - teploty, bolesti, silne krvacanie? Ak nie, malo by to byt ok. Hadam vedia doktori, co robia. Ja som bola na kyrete preto, lebo nam odumrelo babulko a museli ma vycistit. Ale zakrok je ten isty. Kyretou vyskrabu maternicu. Ja ani nemyslim na to, ci kvoli tomu budu nejake problemy. Mala som dobrehodoktora a doverujem mu. Povedal, ze som ok. Drzim Ti palceky velmi. A nestresuj sa. stres je najhorsi. Povedz si, ze vsetko obude v poriadku a uvidis - bude.

megie
8. feb 2007

svetluška ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre