Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

cajova_lienka
6. mar 2012

@jankaaa mamatest sa povazuje za najspolahlivejsi

penelope1
6. mar 2012

Ahojte babenky!Vcera som mala hnedy vytok,dnes uz nie...Máte aj vy takéto problémy?dalej sa chcem spýtať, či pijete v tehotenstve kávu?ja ju milujem!!!ale čítala som že tehotne by kávu piť nemali.Ako ste na tom vy s kavou?

natyadko
6. mar 2012

froschka
ahoj. Moja sestra bola 2tyzdne po potrate. A hned otehotnela. Cele tehotenstvo jej prebehlo v poriadku a narodila sa jej krasna dcerka 🙂 hlavu hore 🙂 drzim palce

penelope1
6. mar 2012

@natyadko Tak to si ma potesila!

delideli
6. mar 2012

babenky, chcem sa opytat, tiez ste mali po kyrete prvu mrchu taku silnu?krvacam druhy den,ale silnejsie nez bezne a aj krv je taka sytejsia,jasnejsia..asi je to normalne, len sa chcem opytat na skusenosti..vyzera to,ze hormony su ok,mrska dosla na cas,len asi maternica je ete po tom zakroku nie uplne zahojena a citlivejsia..

bambi2
6. mar 2012

@delideli ano je to normalka, maternica sa este cisti. aj moja druha bola silna.. takze sa nestresuj, bud rada, ze je tu 😉

bambi2
6. mar 2012

@penelope1 kava prekysluje strasne, v tehu sa ale neodporuca mozno aj prave koli kyseline...

delideli
6. mar 2012

@bambi2 : to som 🙂 len som chcela vediet,ci patrim do "normalnej skupiny"..🙂 (a mas aj pravdu- som typicky stresor a panikar 🙂) je mi sice jasne,ze chvilu este potrva,nez sa vsetko dostane do starych kolaji,len mi neda neopytat sa..🙂

bambi2
6. mar 2012

@delideli jasne.. hovori sa, ze cim silnejsia mrcha, tym lepsie sa maternica precisti... 🙂

delideli
6. mar 2012

@bambi2 : super,tak moja bude cistucka ako este nebola 🙂to sa tesim..nech ma babatko v "domceku" pekne vyriadene,kym sa uhniezdi 🙂

lussi2
6. mar 2012

@penelope1 ahoj tiež mi veľmi chutí káva, najradšej zalievana, tú si doprajem raz za deň, potom už len bezkofeinovu. Mňe osobne ju dr.nezakázal, určite to netreba preháňať.

bambi2
6. mar 2012

@delideli presne tak!!! dobre sa mu bude byvat ani von sa mu nebude odtial potom chcet 😀 😀 😀

penelope1
6. mar 2012

@lussi2
Ja som pri mojom neúspešnom tehotenstve pila kávu 2x denne a potratila som.Teraz pojem jednu kávu raz za 2 dni...Chcem s tým však prestať úplne.Ked ťažko sa tej káve odoláva 😠 Dúfala som, že sa mi kava v tehotenstve prestane chutit,ale zatiaľ sa tak nestalo..

kukucka26
6. mar 2012

no cauko babenky ja som dnes uz robila treti test prvy rapid slabo ruzova ciarka , po dvoch dnoch dr. max pruztok slabo ruzova ciarka , hned na druhy den ranodr.max slabo ruzova ciarka tak som ci niesom normalne mam strach ci co som nepokojna som pol roka popotrate bojim sa preco mi ukazuje slabulinke ciarky ?je tam babo ci nie ?preco nieje ciarka silnejsia? ☹ ☹ ☹

delideli
6. mar 2012

@kukucka26 : neviem nakolko je test spolahlivy, nepoznam ho,aj ked osobne by som od znacky dr.max velku kvalitu necakala..ak zozenies, skus mamatest10,na ten je podla mna spolahnutie..inak v skorych stadiach tehotenstva moze hodnota HCG kolisat,resp. je este velmi nizucka a prve dni nemusi stupat az tak rychle..pockaj den,dva a otestuj sa urcite z prveho ranneho mocu.drzim palce..🙂

kukucka26
6. mar 2012

menzes mi meska 4 dni
@delideli

kukucka26
6. mar 2012

@kukucka26 ja som v septembri mala mrtvy plod v 12 TG ☹

kukucg
6. mar 2012

@kukucka26 Ahoj moja, boli sme spolu v aprilovkach, mozno pamatas, len som ti chcela povedat ze skus fakt ten mamatest, ako ti baby pisu, ja som mala dr max asi 6 kusov a napriklad pred vianocami som na nom mala slabucko ruzove ciarky, aj mm ich videl, no mrcha nakoniec dosla, tebe ked meska tak mas veeelku sancu, len si utekaj kupit tie mamatesty a testuj rano, potom zase obden a uvidis, mala by silniet ciarka ak nie a ms nepride chod na gyndu. Moc ti drzim palceky 😉

kukucg
6. mar 2012

@kukucka26 nemohla by si ich vsetky tri odfotit spolu ako si ich robila a hodit nam sem foto??

kukucka26
6. mar 2012

tak sa kuknite idem nahadzovat tuasi nic neuvidite ale sutam aj susedka mi vravela

silvijaa
6. mar 2012

@delideli ahoj. po akej dobe od kyretu ti prisla mrcha? ja som 5 tyzdnov po kyrete, babatko odislo v 16. tyzdni a stale nic......ja uz chcem.....caka ma este operacia myomu, a chcem to mat cim skorej za sebou....

kukucg
6. mar 2012

@kukucka26 No ved skusime ;)

kukucka26
6. mar 2012

ja to neviem odfotit oni tam su ale na fotke ich nevidno neda sa mi to priblizit takostro ☹ tak nic asi z toho nic

kukucg
6. mar 2012

@kukucka26 vies co ja tiez testy fotim tak ze z asi dvadsat fotiek je jedna poriadna, musis najst spravnu vzdialenost aby to zaostrilo a bolo vidiet, a nie ze by som ti neevrila ze tam su, len je fajn ich vidiet lebo tazko sa nejak vyjadrit ked to nevidim... inak ma napadlo, sledujes si aj ovulku?? vies kedy bola? ak by si ju mala neskor, moze byt menej vidno

bambi2
6. mar 2012

@cajova_lienka ja som si bola dnes este pre ten klickovy olej. je od dr. Vogel a je ovela tmavsi ako ten co som kupila vcera. na to vcerajsom stoji ale rafinovany... tento bude zrejme nerafinovany.. tak tym raf. budem natierat brucho a tento pit. buduci tyzden objdednam velke balenie. na tejto krabicke stoji, 2- 3lyzicky denne tak budem pit 3 lyzicky denne...

kukucka26
6. mar 2012

necham to porste uz tak ani do mesta neidem aby som si kupila test az o tyzden pockam ak nepride M kupim posledny a uvidim ☹ dufam ze je tam anjelik

kukucg
6. mar 2012

@kukucka26 ved si to super odfotila, vidno to, ja vidim aj ciarocku, je slabucka ale vidno ju 😵 😵 😵 podla mna si tehu, len ide o to aby to silnelo, skus zase rano

kukucg
6. mar 2012

@kukucka26 No podla mna tam nieco je 😉 ked vydrzis tak pockaj, ja by som nevydrzala 😅 😅 😅 keby si ale mala nejake bolesti alebo nieco chod radsej k dr 😉

zitaje
6. mar 2012

@kukucka26 aj ja ju vidim 😉 gratulujem
baby, viete mi povedat, z akeho dovodu sa neodporuca otehotniet hned po kyrete? Predpokladam, ze kvoli sliznici maternice, ale preco konkretne? Teda ze s cim moze byt problem, s uhniezdenim, alebo s vynosenim?
Dakujem.
A este - mozem mat 10 dni po kyrete ovulaciu?? Nie je to nejak skoro? Len podla hlienu odhadujem.
@bambi2 myslis ze s tou silnou menstruaciou to plati? Ja som mala vzdy slabu, cely zivot, a s maternicou som nikdy problemy nemala... ziadne samovolne potraty, obe deti som prenasala. Alebo to nesuvisi?
Ja sa proste nejak upokojujem, ze maternicu mam ok, a ze to bol mozno nejaky geneticky ci vyvojovy problem - i ked teda neviem, o co to je lepsie 😒 😔

kukucg
6. mar 2012

@zitaje Ja som si myslela ze kvoli sliznici a maternici celkovo, ale hned po aj kvoli infekcii by si nemala ani sexovat, a potom dalsia vec su hormony, niekomu sa zrovnaju hned, niekomu to trva dlhsie, ako mne, a to by mohol byt problem tiez......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre