Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

jankaaa
15. mar 2012

@bambi2 chcem tiez urcite pockat....moj lekar aj tak nerobi UTZ on len pozera zo spodu takze zbytocne ma bude pozerat ....on prvy UTZ robi az v 10 alebo 12TT....tak urcite pockam...pojdem az niekedy zaciatkom aprila...17 aprila by som mala nastupit do prace lebo mi konci materska tak aby som to mala potvrdene ak som tehu

bambi2
15. mar 2012

@jankaaa radsej neskor ak nie su bolesti alebo spinenie... ja som sa raz uz poucila. a teraz idem az po 23. aprili... to uz bude chrustik veliky.. a radost o to este väcsia 🙂 😵

jankaaa
15. mar 2012

@bambi2 ked ma byt vsetko ok tak bude....verim tomu ze to tak je...takze budem si davat pozor viac oddychovat ak sa bude dat a potom navstivime lekara a dufam ze nam povie super spravu....

dudu1506
15. mar 2012

@jankaaa u mna to bolo trochu zlozitejsie.mala som dostat 28.12.2011.test som si robila na silvestra,samozrejme,ze negativny.16.1.2012 som sla k dr,graviditu nevidi,pichli vyvolavacku,ze ak nedostanem do 10dni,mam prist a zacneme vysetrenia kvoli comu tak dlho meskaju.do 25.1.12 som nedostala,tak som si robila testy,boli pozitivne.30.1.12 mi uz potvrdil,ale plod bol este malilinky.13.2.12 som bola na kontrolnom ultrazvuku,podla dr to bol uz 8tt a krasne bolo vidiet srdiecko.vraj to bolo vianocne dieta :D dlhe sviatky boli asi 🙂cize podla mna sa nenahli este,ultrazvuk aj ked len vaginalny dost skodi v tak rannom stadii tehotenstva.juj,zvedava som,ozvi sa ako to prebieha 🙂a samoska,ze drzim päste 😉

jankaaa
15. mar 2012

@dudu1506 dakujem jasne ze sa ozvem.....myslite na mna a drzte palceky nech vsetko dobre dopadne

cillamilla11
15. mar 2012

cauko 🙂 na akej stranke sa da objednat ten Jonasov kalendar?? nikde nemozem najst

lussi2
15. mar 2012

@jankaaa ja som sla k dr.ked mi meskala asi tyzden a to som bola v 5 tt. Mala som zamestnanie, ktore mi mohlo uskodit, a preto som sa tak ponahlala. drzimm palce 🙂

cillamilla11
17. mar 2012

no takze zase prisla ms ☹ uz je to 3. mesiac od kyretu a stale nic.a pritom vzdy cez plodne dni sme boli spolu ... 😒 a nic a nic.....hm

timona
17. mar 2012

baby, ktore ste potratili na zaciatku tehotenstva, aj zistovali ze preco?a dalsie tehotenstva vam ako dopadli?

kukucka26
17. mar 2012

@cillamilla11 netrap sa ja som teraz otehotnela 5mesiacov po kyrete tiez som bola smutna chapem ale ak nato budes mysliet ke si uskodis neposzoruj sa ani ci ma splodne ci nie milijte sa stale ak mate chut a pride to samo 🙂 🙂 🙂 🙂

zuszana
18. mar 2012

@cillamilla11 ja som už 5 mesiacov od kyretu a tiež nič...ale nestrácam nádej, verím, že tento rok to vyjde, aj keď sklamanie je vždy, ale každou novou ms prichádza aj nová nádej a šanca, treba to brať aj pozitívne, aspoň ja sa snažím 🙂

lussi2
18. mar 2012

@timona posielali vzorky na histologiu, ale ani raz nic nezistili (2xMA). Dr. nas hned upozornil, ze tam sa malokedy nieco zisti. Drzim palce🙂

evakva
18. mar 2012

@timona Ani u mna nic nezistili, vraj sa malokedy zisti. Len to, ze to bola gravidita. Drz sa.

delideli
19. mar 2012

@timona : u mna takisto len poslali vzorky na histologiu,ale to je len orientacne vysetrenie,ktore vyluci nejake trofoblastove poruchy,ako napr. mola..po jednom potrate bezne zenu nejak specialne nevysetruju,lebo za tym vraj casto nebyva ziadna choroba..ja som bola na endokrinologii ale len preto,ze som tam uz chodila aj predtym, akurat som zmenila doktorku,nasli mi autoimunitny zapal (na ten som mala podozrenie uz predtym,akurat ta predosla to neriesila)..a gynekologicka ma ukludnovala,ze zo statistickeho hladiska mame teraz vacsiu sancu na zdrave tehotenstvo..
drzim palceky,ab vam to nabuduce vyslo 🙂

jankaaa
22. mar 2012

halooo babenky kde ste vsetky? 🙂

bambi2
22. mar 2012

@jankaaa ja som tu... 🙂 co ty?? nejake nove spravicky?? 😵

jankaaa
22. mar 2012

@bambi2 cau moja tak vyzera to tak ze ano 🙂 tesim sa ale sa aj bojim.....

bambi2
22. mar 2012

@jankaaa anooooooooooooooo????? 😵 😵 😵 😵 mrcha neprisla????

dudu1506
23. mar 2012

@jankaaa vyzera to tak,alebo urcite ano? 🙂 tesim sa s tebou a uz sa prestan báť,nemysli na nic zle a pojde vsetko ako po masle,uvidis.len si to uzivaj a drzim palčeky 😉 😵

dadula1985
23. mar 2012

Ahojte babenky.tak ja som tiež po MA.31.1. mi robili kyret a odvtedy som ešte nemala menzes, je to už skoro 8 týždňov.bolo to veľmi tažké obdobie, lebo bábenko bolo vytúžené, v 10 týždni mi odzneli príznaky a ja som cítila, že niečo nie je vporiadku.utekala som k dr., tá ma síce ukludňovala, že je to vpohode, že príznaky sa menia, ale pre istotu ma poslala na kontrolné uvz a tam ma čakala krutá pravda, bábenko nežije od 7 týždňa, hneď na druhý deň ma čistili, bolo to niečo hrozné, prvé dva týždne som prepklakala,ale už som sa cez to preniesla.začala som hľadať na nete, až som sa dopátrala k dr.Jonášovi, pomohol mnohým ženám, kt.nemohli mať deti, alebo prekonali potrat.výpočet mám doma a termíny na životaschopný plod mám na tento rok iba 3.ten prvý som mala už teraz 14.marca.dlho sme zvažovali či to skúsiť tak skoro, či to nie je nebezpečné 6 týždňov po kyrete a ešte nebol ani menzes.vyhľadala som si príspevky na túto tému a bola som milo prekvapená.je množstvo mamičiek, ktoré otehotneli tesne po potrate, nemali ani prvý menzes a teraz sa už tešia z bábenka.rozhodla som sa, že to skúsim, zatiaľ ešte neviem výsledok, je to len 8 dní od snažilkovania, testík si budem robiť v pondelok...mrcha zatiaľ neprišla, mám len tlaky v podbrušku, ale tie som mala aj pri prvom tehu...bola by som strašne štastná keby to v yšlo a vôbec nemám strach, že to je skoro, ja tomu jonášovi a jeho termínom verím.keby to nevyšlo, tak ďalší termín mám v auguste, budem musieť počkať, ale stále dúfam, že v auguste už budem chodiť s bruškom, tak mi držte palčeky, aby som si našla //....

monika2712
23. mar 2012

@dadula1985 ahoj, nechcem kritizovat jonasa a jeho vypocty, osobne tomu neverim, ale pochopila som ta spravne ze ak to teraz nevyslo tak sa budete snazit znova az v auguste lebo podla jeho vypoctu mas vhodny termin az vtedy? dufam ze nie, a ze sa bude snazit kazdy mesiac bez ohladu na to co hovoria jeho vypocty.. nemyslim si ze zivotaschopny plod sa neda splodit aj v ine mesiace a dni ako ti to on vypocital, zbytocne premrhas niekolko mesiacov cakanim ak to mas tak v plane.

dadula1985
23. mar 2012

ahoj, ja som sa s negtívnymi reakciami na jonáša nestretla....verím, že niečo na tom bude...áno pochopila si to správne, budem sa pokúšať až v auguste...on ani ja netvrdíme, že inokedy sa životaschopné bábo nedá splodiť, ale ja to riskovať nebudem, ďalší potrat by som už asi nezvládla.tieto termíny sú počítané podľa dátumu a času narodenia a podla postavenia planét a hviezd.pomohol mnohým ženám a obracajú sa na neho aj zo zahraničia, tak prečo to neskúsiť.tými termínmi určuje najvhodnejší čas počatia, aby bolo bábo zdravé, tehu aj pôrod prebehol v poriaku.aj v mojom blízkom okolí majú vďaka nemu babenky zdravé detičky...

dadula1985
23. mar 2012

@monika2712 ja nikomu nechcem vnucovať Jonáša, každý má svoj názor.chcem to skúsiť, počkám do augusta a ak to ani potom nevyjde, tak sa budem snažilkovať stále, ale budem mať dobrý pocit, že som skúsila aj takúto možnosť.... 🙂

monika2712
23. mar 2012

@dadula1985 ok, chapem.. viem ze nevnucujes ten nazor, ja len by som asi tolko nevydrzala cakat, lebo niekto nieco vypocital.. nikto nechce zazit znova potrat, ale tuzba po babu pokial je silna tak cakat na to je velmi vycerpavajuce a deprimujuce.. aspon ja som to tak vnimala, ked som po kyrete musela cakat na prvu MS 7 tyzdnov, a potom dalsie 2 cykly sme to nechceli riskovat. a podarilo sa az o dalsie 3 mesiace... ja by som teda necakala, ono ked sa ma podarit tak sa to podari a vobec nezalezi na tom ci je to v sulade s jeho vypoctmi alebo nie.. ved kolko zien splodi dieta neplanovane, bez vypoctov atd a donosia krasne zdrave deti.. nevravim ze to nefunguje, len treba verit aj svojmu telu a sile prirody a nie len vypoctom podla jonasa.
Ja si zas osobne nemyslim ze keby ste aj splodili prave v ten termin co ti vypocital, ze nemozes znova potratit. moze tam byt nejaky zdravotny problem o ktorom ani nevies a nezabranis tomu..alebo sa proste spoji zla spermia s vajickom a nepomoze ti ani jeho vypocet.. ak si ale ochotna cakat do augusta, tak vela stastia.. snad vam to vyjde teda.

bambi2
23. mar 2012

@dadula1985 v teme o Jonasovi su aj zeny, ktorym sa nepodarilo otehotniet podla jeho metody. hoci skusali tak ako im kazal. takze zalezi aj na zdravi cloveka a inych faktoroch. ja mam jeho vypocet doma ale nejako mu neverim... vypocital mi 2 zivotaschopne terminy ale jeden sme presvihli koncom januara- zaciatkom februara a druhy je tusim v septembri. dovtedy by sa mi cakat veru nechcelo... kedze po potrate je väcsia sanca, ze druhe tehu bude uspesne tak sme zacali hned so snazenim... 🙂

bambi2
23. mar 2012

@monika2712 po tej mojej mega zdravej strave som dnes dostala chut na uplne nieco nezdrave 😝 dnes som taka unavena to je hruza... 😅 co to je za den??? 😀

monika2712
23. mar 2012

@bambi2 no moja nechci vediet ake som ja mala rano.. ☹ od 6tej som lietala na zachod, krce v zaludku jak svina, nizky tlak, zavraty, ked som sa snazila zaspat tak sa so mnou tocil cely svet, nechapem co to bolo, ci len nejaka crevna viroza alebo co, bala som sa ze mi aj teplota vybehne, nastastie ostala na 37, nejak som to vyspala, dala suchare a na veceru uz bola pizza a nanuk a zatial sa citim OK, len som troska vycerpana.. este ze som mohla ostat doma dneska, v praci by som to urcite nezvladla.. normalne som sa od tych krcov rozplakala, prepadla ma uplna zufalost, ze co budem robit ked to neprejde.. som sa bala ze budem musiet na pohotovost ☹

bambi2
23. mar 2012

@monika2712 aj moja mala to mala v pondelok. vracala iba rano a na obed uz vsetko ok.. tiez jedla pizzu, cornflakes atd.. vsetko ok ako keby ani nic nebolo.. divne... ale bude to zrejme vo vzduchu... dufam, ze zajtra bude lepsie ako dnes 😉

bambi2
23. mar 2012

@monika2712 a co je s @usacek79 ???? este stale zasypana robotou?? ktovie ako jej ide to chudnutie, cvicenie atd... tie jej zaujimave komentare mi chybaju normalne uz... ☹

monika2712
23. mar 2012

@bambi2 no pisala par dni dozadu tusim kacena, ze tiez mala taku virozu, ze zvracala a mala aj teplotu atd a ona je tusim z nitry a zevraj je nejaka viroza jej povedali u lekara, ale ja som v BA, tak neviem ze ci uz aj tu sa to rozmohlo.. no zajtra mame v plane pracovat v zahradke troska, umyvat okna, a ugrilovat si prvykrat tento rok nieco vonku, len zeleninku a kuriatko, tak dufam ze uz budem oK. dnes som dost KO, asi za chvilu zaspim pred telkou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre