Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

bambi2
23. mar 2012

a idem pomaly lebo zaspim skor jak vypnem pocitac 😀 😀 😀 ozvem sa niekedy cez vikend. doma mam tolko roboty a nic sa mi nechce... ☹ no nejako to hadam zvladnem... inak brucho uz nedovoli robit vsetky pohyby...

usacek79
23. mar 2012

@monika2712 no ani tak nie sexi mama, ako sa chcem vyhnut velrybiemu stylu 😀 to je v poho, ze nepriberas, naplno sa priberanie rozbieha az koncom druheho trimestra, ved zatial su to len gramiky, co babo vazi 🙂 a ak sa neprejedas, tak nie je dovod 😉

@bambi2 nie nie, skor to nebude, teraz fakt som mojou prioritou JA 😵 aj ked ma uz mrle zeru, ked vas tu citam, ale co sa da robit - trpezlivost ruze prinasa 😉
no teda to tam mate cudne, ze cez spodok robia tak dlho - normalne sa da uz od 10-11tt cez brucho...
myslim, ze o nic neprides, ak pojdes az o mesiac, budes tam mat uz hotoveho cloveka, ziadne patranie po nejakej mizernej fazuli (odpustte fazulacky 😅 )

monika2712
23. mar 2012

@usacek79 no nejak extra sa neprejedam, nemam divne chute ani, takze jem tak normalne, len som viacej hladna..ale ked uz jem, tak zjem menej ako som zvykla mam pocit.. brucho sa mi rychlo nafukne a uz nevladzem potom. .dnes ma riadne precistilo rano takze som zas o pol kila lahsia.. co uz no..
inak mne robila aj v 12tt este uzv zdola.. tiez som sa najskor pytala ze ci ideme cez brucho uz a ona ze nie zatial zdola.. tak uvidim co bude v 16tt, ci uz budeme cez brusko kukat krpca. 😉

usacek79
23. mar 2012

@monika2712 no bude rada, ze sa to na teba zatial nelepi, ved pockaj posledny trimester 😀
mne v 10tt uz isli cez brucho, az ked zistil, ze este nic moc nevidi, tak isiel zdola.. to som prave bola prijemne prekvapena, ze najprv skusil cez brucho, ja neznaaasam ten vaginalny, tiez som odhodlana sa mu vyhnut, teda max raz ho absolvovat prinajhorsom, pojdem zrejme opat az v nejakom 9-10tt 🙂
a teda ako ti ide pozitivne myslenie? 😵

monika2712
23. mar 2012

@usacek79 no mne tusim raz kukala aj cez brucho este predtym a to tusim preto lebo sa jej dako nedarilo najst krpca alebo co.. ona je taka celkovo nesikovna tusim s tym sonom, minule ked merala tu NT hodnotu tak jej to trvalo vyse 10 minut, ale to bolo asi aj tym ze krpec sa furt hmyril, otacal, poskakoval si tam, tak sa jej to tazko meralo. ja uz som nervoznela, ze co sa deje ked jej to tolko trva.
no s tym pozitivnym myslenim je to take vselijake.. ten tyzden dva po poradni sa drzim, potom to na mna zase pomaly prichadza, ze co ked je babo chore atd.. snazim sa nemysliet na to, ale je to tazke, tie obavy uz budu stale, a kym necitim pocity, tak sa furt obavam ze moze byt nieco zle.. 😖

usacek79
23. mar 2012

@monika2712 jeeezos, zdrave ako buk je, nevymyslaj! 😵 NT dopadlo dobre, tak nie je o com 🙂
ale zase je uplne normalne sa obavat, to asi len uplne bezprizorne zenske ani na chvilu nepocitia obavy, takze si v norme 😉 jaaaj dievka, ani sa nenazdas a budes sem capat porodnicove foto 🙂

monika2712
23. mar 2012

@usacek79 no moja dufajme.. neviem ako dopadli posledne krvne testy a teraz v 16tt budu robit to AFP ci jak to je.. potom sa to ma dokopy vyhodnit, tak uvidime co bude.. uz nech toto mame za sebou vsetko, najradsej by som uz rodila veru.
btw porodnicove asi davat nebudem 😀 😀 nie som velmi zastanca tych albumov kde je zena prepotena po porode, dieta este neumyte visiace hlavou dole s pupucnou snurou este a podobne 😀 ani sem neplanujem nejak velmi davat album s dietatom, ked tak pre priatelov iba jednu uz taku normalnu 😉 muz si to tiez nepraje.

usacek79
23. mar 2012

@monika2712 ech, tie tripple testy AFP) to je pekna kravina, skoro nikde v zap. europe ich uz nerobia, lebo ich spolahlivost je necelych 60%! to je pomaly hop alebo trop, na keru mariu zeny takto stresuju.. 😠
NT maju oovela vacsiu vypovednu hodnotu a potom este morfologia v 20tt...
ani ja nelubim porodnicove, mam pocit, ze to je pomaly to iste, akoby som dala foto orgazmu.. totaaalne intimna chvila 😕
teda najma chuda mater upotena, este ako tak akceptujem prvu foto stastneho tatka pri porode, ako drzi cerstveho maleho mamlasa 😵 ja vsak budem trvat na dotepani pupocnika (ak vsetko dobre pojde), takze si hodnu chvilu na odstrihnutie pockame 🙂

monika2712
23. mar 2012

@usacek79 no zdielam do bodky s tebou vsetko co si napisala ;) tak uvidime ako vsetko dopadne nakoniec, idem buvat moja, uz som KO, tak zas pridi kuknut niekedy na nas 🙂

usacek79
23. mar 2012

@monika2712 papa moja, dobru nocku 🙂 ved ma vyzvite, ked vam budem chybat 😵 drzte sa tehule! 🙂

jankaaa
24. mar 2012

@bambi2 mrcha neprisla....ty si uz bola u lekara?
@dudu1506 verim ze ano.....este som nebola u lekara...

jankaaa
24. mar 2012

@bambi2 ty si otehu az 6dni pre mrchou?takze to aj ja som tak mohla otehu?tiez sme mali sex asi 5 dni pred mrchou....myslis ze som mohla zostat tehu aj vtedy?priznam sa ze vobec som si nemerala ani BT ani neviem kedy mam plodne dni...a sex sme mali este aj 9,11 den cyklu

dudu1506
24. mar 2012

caute baby.mate niektora skusenosti s infekciou po potrate?

bambi2
24. mar 2012

@jankaaa ja som este nebola a chystam sa az o mesiac.. Staci, ja nik neponahlam. Ja som otehu 6 dni pred mrchou ale mne sa vlastne 6 dni pred mrchou uhniezdilo vakicko. My sme mali sex iba raz to bolo 10 febr a 20 sa uhniezdilo. Vy ked ste mali sex 5 dni pred mrchou, tak si mohla otehotniet najskor o tych 7- 10 dni... Skor nie... Ved uvidis. Test si uz robila? A kolko ti mrcha meska?

bambi2
24. mar 2012

@dudu1506 bola si na kyret alebo bol samovolny potrat?

lululka555
24. mar 2012

@dudu1506 mna trapia od potratu opakovane kvasinky aneviem uz ako sa toho zbavit

dudu1506
24. mar 2012

@bambi2 zial,museli mi robit kyret :( 3tyzdne dozadu...vcera sme sa polubili a nedal pozor :/ tak mam strasne obavy teraz,aj ked som sa docitala vselico...

dudu1506
24. mar 2012

@lululka555 ja som zatial take problemy nemala,dufam,ze ani nebudem mat,ale pocula som,ze canesten krem je velmi dobry na taketo,kamoska mala tiez kvasinky a pomohol jej,ale samozrejme,kazda zena je ina :/

lululka555
24. mar 2012

@dudu1506 predtym som to ani ja nemavala,canesten poznam, ja ked to mam idem k doktorovi ..prejde to na nejaky cas,ale potom sa to znova vrati...uz mi sibe z toho...citala som ,ze aj100% cajovnikovy olej je na to dobry,tak musim skusit...

dudu1506
24. mar 2012

@lululka555 fu,urcite je velmi vela lepsich prostriedkov ako su lieky.ja sa skor bojim infekcii krcku,matenice atd :/

lululka555
24. mar 2012

@dudu1506 treba si ist dat urobit kultivaciu

dudu1506
24. mar 2012

@lululka555 tak zatial ma nic neboli,nic necitim,len som sa zlakla trochu,vcera sme sa polubili prvykrat po kyrete a nedal si pozor :/

dadula1985
24. mar 2012

@dudu1506 nebojkaj, zrovna infekciou by som to nenazvala, ja som 3 týždeň po kyrete mala tiež hrozné štípanie a tak všlijako, bala som sa, že infekcia, išla som k dr.kukla ma, zobrala vzorky, otestovala moč a vraj všetko v pohodičke, vraj po kyrete vznikajú také kvasinky z podráždenia rodidiel, kázala krémikovať...ja používam taký s lanolínom nejaký flukci-neviem čo, ten je v pohode, ten sa môže aj počas tehu natierať a zabral do 3 dní na 100%.teraz som 8 týždňov po kyrete a nič sa už nevyskytlo, len mrška stále neprišla.aj my sme mali nechránené ťuťu muťu 2x, zajtra skúsim otestovať, keď nebudú //, tak v utorok pálim na vyvolávačku.nebojkaj aj keby sa šuchlo, tak bábenko sa môže ujať.

timona
24. mar 2012

ja som po mikropotrate, mam MS uz 10. deň, tak 2-3 vložky denne, pred par dnami som mala uz len taku hnedu krv, myslela som ze uz bude konecne MS koncit, ale stale je to rovnake-raz je krv hneda, potom zase jasno červena, dnes ma trochu pobolievalo aj podbrusko. V pondelok by som mala ist na kyret. Bojim sa ci je normalne, tak dlho krvacat, ci nemozem chytit nejaku infekciu...ako dlho ste krvacali vy?

bambi2
24. mar 2012

@usacek79 ved prave aj ja som sa cudovlala, ze tak dlho... ale nevadi, ved ked to nepojde, tak pojdem az v 16tt k nemu 😀 ved ked bude vsetko v poradku tak nevadi. pre babo lepsie... 🙂 a dnes ma manzo nasral... to bude ticha domacnost 😀 😀 😀 ale niekedy vypusti fakt take dristy, ze to sa mu prepacit ani neda... takze moze ist do uk sam.. ja serem na celu dovcu aj v lete vo fr. pojdem asi na 4 mesace na sk nech zbada ako sa zije bez nas 😀

usacek79
24. mar 2012

@bambi2 och boze, cim ta tak vytocil, ze sa dobrovolne vzdas vyletu do UK? 😠 netrestaj seba 😉 ticha domacnost je naaajhorsie co existuje, radsej poriadny vybuch, rozbite taniere, ale nie ticho! 😀

v 16tt ist prvy krat na gyndu, to podla mna bude rekord 😀 kedze ja chcem absolvovat NT screening, tak ja pojdem najneskor v nejakom 9-10tt, nech ma rovno objednaju na NT 🙂

bambi2
24. mar 2012

@usacek79 no ja viem, ze ja som pripad... 😀 😀 taku zakaznicku ako som ja urcite nema 😀 😀 😀 😀 a ten NT screening nemozu urobit neskor??

no vytocil ma ale koli jeho rodicom... to je na dlhu debatu... oni sa proste nic neopytaju, oni urobia a je to. ci sa to mne paci alebo nie, to je vedlajsie... 😖 ach jaj, a ze s nimi este aj v lete na dovcu?!!! v zivote nikdy. radsej ostanem doma!!!!! a jeho pekne nech trapi to co povedal, to mu neodpustim 😖 po tyzdni mozno aj skor sa bude liskat a ospravedlnovat ako ho poznam... ale niekedy slova bolia viac ako facka... :-/

timona
24. mar 2012

ja som po mikropotrate, mam MS uz 10. deň, tak 2-3 vložky denne, pred par dnami som mala uz len taku hnedu krv, myslela som ze uz bude konecne MS koncit, ale stale je to rovnake-raz je krv hneda, potom zase jasno červena, dnes ma trochu pobolievalo aj podbrusko. V pondelok by som mala ist na kyret. Bojim sa ci je normalne, tak dlho krvacat, ci nemozem chytit nejaku infekciu...ako dlho ste krvacali vy?

usacek79
24. mar 2012

@bambi2 NT screen sa robi JEDINE medzi 11 a 13tt, ani skor ani neskor, lebo potom su uz udaje skreslene a kedze ide o dost zasadne merania, musi to byt presne.

jaaaaj, takze svokrovci! 😠 no to je zvacsa ostara, to sa ti necudujem, ani ja by som nebuchala sampanske, keby som mala ist so svokrovcami 😖
no ved pockaj, kym sa bude liskat 😉

bambi2
24. mar 2012

@usacek79 aha... no tak to asi ja uz nestihnem.. lebo ked prideme to budem asi muset na termin este pockat asi tyzden... a to bude uz 14 teda 13tt... no neviem... a na co je ten screening dobry??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre