Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

evakva
6. máj 2012

@dadula1985 Tak tu je ten caj. Do ovulacácie piť 3-krát denne alchemilkový čaj.
Po ovulách piť čaj z týchto bylinek (čaj na podporu tvorby žltého telieska):
alchemilka obycajna / alchemilla xanthochlora 50g
vitex jahnaci / vitex agnus castus 50g
rebricek obycajny- kvety / achillea milefolium 30g
pakost smradlavy / geranium robertianum 40g
medovka lekarska / melissa officinalis 30g
Dávajú sa 2 čajové lyžičky do šálky na 200ml vody, 10-15 min. nechať luhovať. Čaj treba piť 2- 3x denne v 2pol. cyklu, teda od začiatku ovulky po začiatok mrchy.

dadula1985
6. máj 2012

@evakva tak ďakujem, každopádne to musím riešiť.ja keby viem, čo je kyret za svinstvo, nikdy by som nesúhlasila, ale ja som bola v takom šoku, že samozrejme som urobila to čo lekári nakázali, nikdy som o ničom takom predtým ani nepočula.určite aj ten krčok mi oni dodrbali a tiež myslím, že vyškrabali koľko len mohli, lebo ja som vôbec nekrvácala, ani nešpinila pred zákrokom, takže museli vybrať všetko.potom neprišiel menzes, tak prišla na rad vyvolávačka a konečne po 9 týždňoch sa mi pustil, ale s takými bolesťami, že keby nemám lieky, tak asi umrem, potom mi na 10dc na sone povedali, že mám veľmi nízku sliznicu a dr.nasadila dufík, lebo vraj ináč budeme márne čakať na ďalšiu ms.po 2 dnoch som ho vysadila, som dostala neskutočné migrény bolesti hlavy, potenie, mala som strašnú bolesť a pálenie prsníka, nemohla som sa nadýchnuť a napínalo ma na zvracanie, som myslela, že infarkt dostanem.po vysadení som teda na 20dc dostala ďalší menzes, kt.trval 3 dni, no naštastie bez veľkých bolestí a žiadny PMS ako kedysi.no a teraz od 8dc ma tak strašne bolia vaječníky, že sa zvýjam od bolestí... ale bolievajú ma takto už od 6 týždňa po potrate...a to ani nehovorím o únave, všade zväčšených uzlinách a ešte kopa iných vecí, proste úplná katastrofa...

dadula1985
6. máj 2012

@evakva moja a to sa dá aj niekde kúpiť takto pekne namiešané?alebo kde to mám zhaňať? 🙂

evakva
7. máj 2012

@dadula1985 Mne to miesali v lekarni. len vitex nemali, ten som si kupila v CR, ale da sa kupit cez net. Tiez si si presla vsetkym moznym. Drzim palce, aby uz bolo len lepsie

bambi2
7. máj 2012

@dadula1985 moze byt, ze ta az privelmi vyskrabali, robia to naslepo a velmi ostrymi kyretami, nevedia kedy je vela, akurat alebo malo... odoka. staci aj to, ze je moc ostra ta kyreta a vsetko v keli. dufam, ze ti aspon ten caj pomoze. tiez som ho pila aj som nato hned otehu ale neskoncilo to dobre. teraz som po 2 sponntannych potratoch, dnes som si bola dat urobit hp na gynde, zajtra idem k endokrinologicke a chcem ist aj k hematologovi. vsetko na moje naklady ale chcem vediet, ze je vsetko ok. momentalne nepijem ziadne caje, ziadne vitaminy, nic.. som zvedava co mi najdu ale myslim, ze nic... trvaj aj ty na tie vysetrenia, treba si ich vydupat!!!

dadula1985
7. máj 2012

@evakva našla som na nete už namiešaný s podobným zložením, tiež píšu na tieto naše problémy, tak skúsim...je tam toho veľa, aj poradňa, tak počkám čo odporučia... ak chceš tak kukni zdravysvet.sk...
ja ale predpokladám z tých mojích výsledkov, že mám v tele aj nejaké zápaly, tak zvažujem aj wobenzyn, fytozym a inodal... sú to ale drahšie kúry, tak okolo 100 e, sa neviem rozh.čo by bolo pre mňa najlepšie. 🙂

dadula1985
7. máj 2012

@bambi2 jáj moja teraz to už mám tiež o tých kyretoch naštudované a je to teda dosť drsný postup, ale keby človek vedel...baba kt.išla po mne na výšrab je už v 11tt a všetko zatiaľ ok, ale myslím, že je to rozdieľ, lebo ona spontánne vykrvácala a zvyšok len odsali, mne musela vybrať všetko kyretou a s prepáčením "odjebala to!!!"
a UTZ tak to je kapitola sama o sebe.v 7 týždni mi ho robili 3x a tvrdili, že všetko ok.ešte aj v nemocke ma zdrbali vraj som precitlivelá, lebo som tam bola dva dni na pozor.kôli bolesti v podbrušku a nezaberalo ani magnézium.no a potom keď v 10tt som stratila všetky príznaky a utekala som k dr.že niečo asi nebude vporiadku, tak mi povedala, vraj nemám čítať hlúposti na nete, že je to normálne, išla som na sono a bolo... vraj zomrelo v 7tt.
dr.tá len kukala ako puk, že to ešte nemala, aby to zistila žena sama...chápeš???no a to sono v 7tt 3x??? a všetci svorne tvrdia, že sa to stáva, netreba pátrať po príčine... vraj nebudúce to bude ok.a to veru aj bude, lebo mňa tam skôr ako v 10tt neuvidia a na UTZ už v žiadnom prípade...

bambi2
7. máj 2012

@dadula1985 aj mne robili pri prvom potrate 3x sono za 3 tyzdne. ja uz mam svoj nazor na utz. preto som sa chystala pri 2 neskor a aj tak to nedopadlo dobre... ono je tazko hladat pricinu. clovek moze byt zdravy a aj tak sa stane co sa ma stat. ale podla mna je to vela. nemal by sa tak casto robit. keby to aspon pomohlo ale nepomoze, takze to podla mna vyznam nema robit tak casto utz...
snivat sa ti nesnivalo nic?? ziadny zvlastny sen?
najlepsie je ist na sono v tom 7- 8 tt. skor urcite nie... teda ak je clovek zdravy a dobre sa citi... ak su bolesti alebo nieco treba ist skor. ale niekedy je to tiez na skodu, clovek nikdy nevie... 😖

viem, ze su aj taki dr. ktori ked nemaju dobry den, odflaknu vsetko. skoda, ze si nepockala na prvu mrchu, by si sa pekne urcite vycistila. a co sa tyka vyskrabov alebo vysavania, vysavanie sa robi vraj do toho 5-6 tyzdna. je to setrnejsia metoda ale moc sa vraj na sk nevyuziva. dr. povedia sice, ze "vysavali" ale ci je to ozaj tak, ved clovek spi, takze nevie co sa deje a pre nich je mozno aj vyskrab- vysavanie. ktovie. ja by som tomu moc neverila. pretoze v 11 tyzdni uz nevysavaju... ☹

bambi2
7. máj 2012

@dadula1985 3x za 2 tyzdne tam malo byt. som to poplietla 😀

dadula1985
7. máj 2012

@bambi2 mňa vyškrabali to je jasné, ale tá kamoška bola len v 5tt a samovoľne potr.,vtedy ju odsali, myslela som, že teraz je v 11tt a všetko je ok.ja sono za potrat neviním, ale pokiaľ sa robí neuvážene a často, určite to tomu malému zhluku buniek nijako nepomáha, skôr škodí.ja už na utz pôjdem len podľa predpisu, to jest.3 krát, ale hlavne musím pozhánať nového gyndoša a vyriešiť homonálnu nerovnováhu.no a stým krvácaním to je zložité.veď mne sa čudovali, že už nežilo viac ako 2 týž.a ja som ani nezakrvácala ani nešpinila, u mňa je to zložitejšie, lebo ja som mala problém aj s cyklom, nie a nie sa pustiť...preto som brala 6 rokov HAK, na úpravu a tak isto ani po zároku som samovoľne nedostala.takže je otázne či by som vôbec sama potratila, jednej kamoške takto zachraňovali maternicu v poslednej chvíli, lebo ten plod sa jej tam už žačal rozkladať a ona nekrvácala, takže mala štastie, lebo sú aj prípady keď ti začne hniť a vtedy prídeš aj o maternicu.

dadula1985
7. máj 2012

@bambi2 a k tým snom.nie mne sa nesnívalo, resp.ja si sny nepamätám, ale mojej mamine sa niečo zlé snívalo, už ani neviem čo, ale nepovedala mi, až potom... ☹

bambi2
7. máj 2012

@dadula1985 u nas vo svajciarku na kyrety neposielaju automaticky, nechavaju to na prirodu. ja som o takych pripadoch este nepocula lebo normalne to vyjde z kazdej von. telo proste vie co ma robit, poradi si same a treba pomoct iba tym, co si poradit nevedia. WHO odporuca tiez cakat 4- 6 tyzdnov na spontanny potrat, dovtedy by sa stat nic nemalo. aaaaaaale, spontanne potratit sa odporuca iba v skorom stadiu tehotenstva, najneskor do toho 12 tyzdna. ale potom uz nie... väcsinou ale zeny potracaju do toho 6- 7 tyzdna, tam by sa nic nemalo stat. ziadny zapal ani infekcia.
no tak to je teda problem ked si mala problemy aj s cyklom. to je ine. ja som problemy s cyklom nemala, mam ho ako hodinky. ale u mna to slo velmi rychlo, podla mna zalezi aj na tom ako rychlo sa clovek s tym zmieri. podla toho sa zariadi aj telo. najprv to treba psychicky zvladnut az potom sa telo dokaze dat same do poriadku...

ja som tiez planovala co najmenej na utz.. ja si davam teraz porobit tie vysetrenia a ked nic nenajdu, tak bude sono tiez iba 3- 4x. a co sa tyka HAK, tiez nie je bohvieaka moznost, ja by som radsej skusila bylinkarku na tvojom mieste ked mas problemy s cyklom este stale. HAK ti to mohla sice dat do poriadku ale mozno sa poskodilo nieco ine... ktovie... 😖

bambi2
7. máj 2012

@dadula1985 lebo mne sa snivalo prvy krat, druhy x tiez ale nieco ine. tomu som nevenovala pozornost a tiez to dopadlo zle... hadam to vyjde do tretice. chces aj ty skusit tie reflexne masaze chodidiel??

dadula1985
7. máj 2012

@bambi2 ano chcela by som, lebo zatiaľ mi chodidlá masíruje len drahý, je to pre mňa najväčší relax, lebo nohy ma dosť bolievajú, mám hypermobilný syndróm, čiže nadmerne zaťažujem svaly, kĺby atď. ale neviem či v mojom okolí zoženiem niekoho, kto robí takúto masáž, hlavne musí ovládať tie body, myslím, že to je dobrá vec, lebo sa podľa tých bodov dajú zistiť rôzne problémy celého tela...

bambi2
7. máj 2012

@dadula1985 viem, mam jeden clanok o tom ak chces, hodim ti ho sem.. neviem ci si ho citala. ja idem vo stvrtok uz a tesim sa 😵 😵 😵

dadula1985
7. máj 2012

@bambi2 no neviem ako ti vyjde tá hemato, ale študujem rôzne poradne a moment.ma zaujala táto kúra-pre ženu kt.4 krát potratila... lekár jej odporučil na mesiac fraxiparin, aj napriek tomu, že hemato výsledky má dobré, k tomu každý deň 1x anopyrin 100 mg až do 12tt, taktiež wobenzyn 5-0-5 až do 16tt.taktiež pred otehotnením aj počas neho kyselinu listovú.že s touto terapiou má veľmi dobré skúsenosti a zaberá.
ja už papkám kyselinu aj hlivu ustricovú, ale objednala som si aj wobenzym, aj bylinkové tinktúry a alchemilku.tak už len počkám, kým to budem mať doma všetko pokope a skúsim či ma to nedá do poriadku. 🙂 ale určite pôjdem aj na štítnu a hemato, len ešte neviem kedy to všetko postíham... 🙂

dadula1985
7. máj 2012

@bambi2 to ideš vo švajci alebo na sk?

dadula1985
7. máj 2012

@bambi2 pošli mi ten článok prosím ťa.. 🙂

bambi2
7. máj 2012

@dadula1985 vo svajci, mam tu pri nas asi 4 take maserky vo vedlajsej dedine.. tak som sa uz aj objednala. ja neviem ja moc na umele vitaminy neverim. skor bylinky ale teraz neberem nic lebo chcem vediet ci je problem v tom, ze nieco telu chyba alebo co. ale ja verim tomu, ze to bola iba sprosta nahoda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! som si na 99% ista. proste nespravny cas. ja uz mam v dusi zakotvene, ze dieta bude iba blizenec alebo vodnar... to som si povedala uz davno a myslim, ze niekto mi to proste iba v tychto znameniach dopraje... v myslienkach je sila!!!!! 😉

irriss
7. máj 2012

@bambi2
Jdu sem za vama, zeptat se na neco, co mi je nezname.. 😒

Jaka muze byt pricina, kdyz se zacne spinit (tmave) pri pobirani antikoncepce...
dik 😉

bambi2
7. máj 2012

@irriss no mne to vysvetloval dr. raz tak, ze ked zacnes spinit pri HAK tak je zrejme slaba, treba zmenit na inu... ale ci to tak naozaj je, to ti neviem povedat. ty vies iste aky mam na HAK nazor ja 😉

dadula1985
7. máj 2012

@bambi2 teraz už len nájsť človeka, ktorý túto terapiu ovláda... 🙂

delideli
7. máj 2012

@dadula1985 :ahoj, ja idem sem : www.reflexnaterapia.eu, na stranke maju aj zoznam roznej literatury, co by mohla pomoct..vraj v otm budem moct potom pokracovat aj doma sama,resp. s mm pomocou..

delideli
7. máj 2012

@dadula1985 : inak mne po kyrete pomohol caj Gynastan,odporucila mi ho pit aj bylinkarka- je v nom alchemilka, hluchavka, mysi chvostik a mata..pijem ho 2x denne,doteraz (kyret som mala pred 3mi mesiacmi)..este vramci snazenia som raz skusala kvapky od Valovica Femi, obsahuju tinkturu z roznych byliniek, znovu vratane alchemilky ale vydrzala som len mesiac,lebo ma pred MS po tom co som ich vysadila po ovulke pre pripad ,ze by som bola tehu ,priserne boleli prsia..zato dalsi mesiac sa nam vtedy podarilo otehnotniet..ktovie,ci s tym suviselo to uzivanie kvapiek alebo nie,predtym boli 3 neuspesne mesiace..

dadula1985
7. máj 2012

@delideli ďakujem, pozriem si to.ja som si objednala presne ten gynastan,aj tinktúru, tak ale mám tiež obavy ako ju budem znášať, lebo momentálne reagujem veľmi zle takmer na všetko. 🙂

evakva
7. máj 2012

@dadula1985 Skus nieco vybrat, popripade skombinuj bylinky z nejakymi liekmi od lekarov. Ja som teraz len na bylinkach a vitaminoch. Urcite nieco pomoze. Jednoznacne sa vsak nenechaj odpinkat od lekarov, mas narok na vysetrenie. A nemusis mat ani doporucenie od gynekologa. Ja mam kamosku, ktora 3 krat potratila a z potom ju poslali na vysetrenia. Zistili jej trombofiliu, co je velmi pravdepodobna pricina tych potratov. Ak by isla po prvom, vsetko mohlo byt inak. Sme zeny, tak musime trpiet, ale my to isto zvladneme. 😉

delideli
7. máj 2012

@dadula1985 : drzim palce,nech pomozu 🙂

bambi2
8. máj 2012

@dadula1985 @delideli vcera mi poslala segra mail, v Nitre mame jedneho masera hned pri dome.. takze za tie dva tyzdne co tam budem, ho budu ruky boliet poriadne 😀 😀 😀 😀 http://www.masazegrancay.sk/index.html

dadula1985
8. máj 2012

@bambi2 jáj ďakujem.do nr som ochotná zájsť teda.aj sa tam pekne objednám, len musím s drahým dohopdnúť termín... ty kedy tam pôjdeš asi? ak by si ma predbehla, tak potom daj vedieť ako bolo a či sa vyzná. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre