Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

bambi2
8. máj 2012

@dadula1985 ja som od 23 juna v Nr. myslim, ze ostaneme 2- 3 tyzdne... 🙂 je to hned pri mojom dome, cesta 2 minuty... takze tam stravim vela casu u neho... 😀

janus32
7. jún 2012

@dadula1985 Ahojte☹tak ja som si uz presla myslim dostatocnym peklom☹obdivujem vasu trpezlivost a chut bojovat,ja uz som si povedala dost.dva krat som mala spontanny potrat,raz odumrety plod-vsetko na prelome 8-9tt.Potom sa nam zadarilo mat prirodzene dietatko,aj mam dcerku,ma 5rokov,no este som to raz chcela skusit,tak som pekne ostala tehu.Mala by som byt v 6tt,v piatok mi dr povedal,ze vsetko je ok,od utorku som mala divny pocit,ze nieco sa deje.Vcera som bola u dr a povedal,vraj v maternici nic nieje,je prazdna,ale vraj sa zväcsila?!Tak toto ma zaklincovalo uplne.este pred dcerkou sme pochodili rozne vysetrenia.Od genetiky,hematologiu,alergologiu.Nic,vsetko bolo negat.☹Zobrali mi krv,tak uvidim ake Hccg budem mat.Do utorku ma boleli aj prsia,aj sa trosku zväcsili,aj podbrusko u mna hned vyskakuje.Od vcera som splasnuta,prsia su v povodnom stave,ako keby som ani tehu vlastne nikdy nebola.Nechapem to...dr vravel ze je dost mozne,ze telo ten plodik vstrebal.To som v zivote nepocula 😢

evakva
7. jún 2012

@janus32 drzim palce. clovek musi byt silny, ja mam za sebou tiez MA, teraz som tehu a spinim. bojim sa, bojujem a verim.

janus32
7. jún 2012

@evakva držím silno palce!!!!Ja som už celkom v pohode,zmierená s tým,ale teraz neviem čo ma čaká..či bude treba j kyret,alebo ani nie,ved načo???Ved povedal,že maternica je prázdna,tak neviem...

evakva
7. jún 2012

@janus32 kyret asi nie, drz sa

alaniska
24. jún 2012

ahoj baby,zas som trosku nazrela do tejto temy,dovodom 3 MA za rok. O poslednom tehu som sa dozvedela az ked bolo po nom, davali sme pozor,tak to bolo aj prekvapko o kt.som radsej nemusela vediet. Myslela som,ze do tretice vsetko dobre,ale tak dufam ze do "stvrtice"🙂

noname26
14. júl 2012

Ahojte.Pridam sa aj ja. Po 5 neuspesnych tehotenstvach (4 MA v 5.-6.tyzni, 1x mimomaternicove), absolvovani kupelov, roznych vysetreni a najnovsie liecbe bunkovej imunity na trofoblast prednisonom, sa nam podarilo na prvy krat znovu otehotniet. Je to len kratko, ani nie 3 tyzdne. Zial zaroven som chorela - silny kasel, hrdlo, teploty do 38. Prve meranie hormonu bolo nizke - 112. V pondelok mam ist znova na kontrolu, asi este na sone nebude nic, ale hormon vela povie (mal by byt uz niekolko tisic). Som doma na pn a mam kopu casu premyslat a vrtat sa vo svojich strachoch. Preco by sa to zrovna teraz malo podarit? Co ak budem mat znova mimomaternicove? Toho sa bojim asi najviac. NEchcem ist znova pod noz! Co ak to bude zas zle? Co tie antibiotika, co musim brat a evidentne nezabrali, preco ta teplota? Nedokazem sa tesit a dufat, ze to tentoraz vyjde. Mam strach, depku, som slaba a nechuti mi jest, co babatku neprospieva. V predoslych tehotenstvach som pozerala, ake krasne veci su pre babatka a planovala, ake kupim, vyberala meno. Teraz som si to zakazala, aby pripadne sklamanie tak nebolelo a mozno aj z povercivosti. Potrebujem vsak najst vieru a dufat v to malicke. Potrebujem povzbudit a prekonat tieto 2 tyzdne neistoty, co nas cakaju. Najdem tu kamaratku aspon na tieto nase kriticke dni?

noname26
14. júl 2012

@alaniska Alaniska a na vysetreniach si bola? Ak si uz 3x potratila, treba to riesit. Ja mam za sebou 5 kratkych tehotenstiev (viac v prispevku hore) a presla som mnohymi vysetreniami.

alaniska
14. júl 2012

@noname26 ahoj,uz po druhom potrate som bola na vysetreniach,aj vedia co to asi sposobuje,mam aj liecbu

alaniska
14. júl 2012

@noname26 precitala som si tvoj prispevok.Viem presne ako sa citis,tiez som si tym presla nie raz.Cakanie je strasne,doma sediet,premyslat,pricom tie myslienky neboli len pozitivne zial.Sono a krv kazde cca 3 dni a pozitivnu spravu cakas a cakas a ona nechodi. O poslednom tehu som ani nevedela,davali sme si pozor,aj ked si tak spatne premyslam priznaky aj boli ale nevsimala som si ved predsa nemam byt z coho tehu.To ze som bola sme zistili az po potrate zial.Snazim sa neobvinovat,ale popravde som robila vela veci kt.sa v tehu nemozu,kedze som v tehu ani nedufala. 3 potrat som mala pred ani nie mesiacom,Medrol (to je podobne ako prednison) beriem 3 mesiace,zial asi nezabral.Dalsi pokus mame na jesen uz aj s injekciami.Drzim ti palce,ved uz to musi vyjst🙂

alaniska
14. júl 2012

@noname26 pri prvom tehu som si kupila ponozticky a dve knizky, tiez dufam ze ich este precitam do konca

noname26
14. júl 2012

@alaniska my mame knizky doma 3🙂) ale vecicky si nedovolim ziadne. No dufam, ze ta liecba zaberie, u Teba aj u mna. Ono uspesnost je 50%, tak si vravim, treba skusat, stale, co ak to raz vyjde. A vycitat si nema zmysel. Ja som si po prvom vycitala 2 pohare vina, vies ako som ich oplakala? az neskor som zistila, ze v tom case este nebol krvny obeh a nemohli uskodit. A kolke stastne porodili pod alkoholom tazkymi liekmi ci nadalej uzivanou antikoncepciou. vycitala som si aj privelke nadsenie aj privelku opatrnost. ono predpis na to nie je. raz co ma byt dane...

alaniska
14. júl 2012

@noname26 no ved to,rozmyslat stale co som mohla urobit alebo neurobit.Ja som pri poslednom tehu mala welness,sauny,na bicykli po polnej ceste,laserova epilacia bikin,makala vo fitku aj brucho,tak si vies predstavit,vsetko sa v tehu nemoze.No snazim sa na to nemysliet keby som vedela tak si davam pozor.Ale pricina mohla byt uplne ina. 2 pohare vina urcite neboli pricinou u teba,nevycitaj si.Dnes som nahodou stretla mojho gynekologa tak som mu v potravinach dala par otazok. My vravel,ze pri kortikoidoch sa da oklamat organizmus do 20tt,ze mal pacientku kt.porodila az na 10ti pokus,to si neviem ani predstavit.Ale nas pripad to dufam nebude.Ako ti je?Aj ti byva zle?Psychicky si viem predstavit ako ti je.Len treba dufat,ze HCG pojde hore.

kajca50
14. júl 2012

Po dlhom čase som pozrela na túto tému a chcem Vás troška povzbudiť, prekonala som dve tehotenstvá 6-7 týždeň prestalo biť srdiečko na tretí pokus som dostala injekcie fraxiparín a teraz má doma Michalka má dva rôčky a vravím si , že do tretice to vyšlo tak Vám držím palce
a to podotýkam celé tehotenstvo stále niečo bolo- amniocentéza a pod komplikácie

noname26
15. júl 2012

@alaniska na 10ty pokus s liecbou ci bez? vidim, ze tiez mas problemy s imunitou, tiez si bola v Prahe? toto je nas prvy pokus s prednisonom. no zle mi trochu je, ale skor od nervov a od toho ako silno kaslem. a citim slabe bolesti v brusku a v chrbate, tiez to moze byt kaslom. prsia ma vzdy strasne boleli, hned, dokonca vdaka tomu som vedela, ze si robit test. teraz od poslednej kyretaze ma vzdy boleli pred menzes, dokonca som si isty cas zbytocne robila testy takmer kazdy mesiac a teraz ked som tehotna, tak nebolia☹ ani napnute, nic, len jedna bradavka je trochu citliva. joj bojim sa zajtrajska☹
kajca50 vdaka za podporu

alaniska
15. júl 2012

@noname26 no s liecbou asi.V Prahe som nebola,mne dr.povedal ze je zbytocne vediet ci mam protilatky proti spermiam alebo trofoblastu,kedze to aj tak nevedia liecit.Len teda kortikoidy a tie mam aj tak.Mna prsia tiez hned bolia.Najhorsie je ze sa stale sledujes,ze?Skoda,ze si ako naschval aj ochorela 😒
Akurat uvazujem,ze mne pri tych tehu nebolo vidno ani zltkovy vak,asi napisem dr.ci to nemoze suvisiet,aj ho porazi zo mna uz.

alaniska
15. júl 2012

@noname26 co ti inak povedal na hcg 112,ze zatial ok?ake si mavala najvyssie pri inych tehu?

noname26
15. júl 2012

@alaniska na maximum sme sa dostali minuly rok okolo 21tisic, ale to boli dvojicky. no 112 je malo ale to som bola ani nie 2 tyzdne od ovulacie. ano, to pozorovanie a cakanie je hrozne☹

alaniska
15. júl 2012

@noname26 joj dvojicky,velmi tuzim po dvojickach,v kolkom tt si o ne prisla?To je hrozne ze sa nam to deje.Ja som mala max.2500 a to bola anembryomola.Joj neboj,to HCG bude vysoke,strasne ti drzim palce.Ako to zvlada tvoj manzel?

noname26
15. júl 2012

@alaniska my zial vzdy skoncime pred 6.tyzdnom, cize pred ozvami srdiecka. Ale ide to postupne - prvé tehotenstvo sme zistili len z krvi (okolo 150) a kazdym dalsim to bolo viac. Dokonca ma upokojovali, ze to telo si zvyka. Takymto tempom by sme ale 9 mesiacov dosiahli tak na 100ty pokus☹. No neviem, uvidime, to ze ma nebolia prsia mi trochu berie nadej (vzdy ma prestali boliet, ked uz gulicky nerastli). Ale asi prvy krat nespinim. Kiezby to bolo dobre znamenie. No ved uvidime zajtra. Je fakt hrozne zazivat to znova a znova. Malokto to pochopi. A manzel, ten to riesi asi vo vnutri. Nikdy o tom nehovori, nechce, vraj vzdy riesi len to, co vie, ze ma riesit. Cakanie a neistotu vraj neriesi. Ale toto mu asi moc neverim. Tiez uz moc chce potomka. Ale vzdy uzasne stoji pri mne a chodieval vzdy za mnou kazdy den do nemocnice, ak sa to dalo a to aj 80km od domova. Dakujem Ti moc za to, ze drzis palce.

buducamama
15. júl 2012

@noname26 ach to je strasne, to musi byt aka zataz na psychiku, ja som mala anembryomolu v 11 tt, ano, je to priroda, ale ta bolest je strasna. A to si s kazdym tehotenstvom PN ci chodis do prace? Ja sa stale utesujem, ze moj potrat bola na nahoda a pri dalsom tehotenstve to bude OK, ale ked clovek nikdy nevie... Aj pri prvom tehotenstve som si myslela, ze bude vsetko Ok lebo v rodine potraty neboli.

alaniska
15. júl 2012

@noname26 pre nas bol najhorsi ten prvy potrat,plakal aj on.Ale tiez to preziva vnutorne asi viac,on je optimista,ze on nepripusta ze by sme nemali svoje mimi.Pri druhom som mala hcg nizke a stupalo strasne pomalicky,ale aj tak mi dr.ukazal take slabe pulzovanie okraji vaku,sam nevedel ci to moze byt srdiecko,kedze hcg bolo strasne nizke.Daj mi prosim ta zajtra vediet ako si dopadla.Idem byt zrejme pn,som ochorela aj ja.Mna prsia boleli aj par dni po potrate,stale som si ich stlacala ci bolia ci nie.

alaniska
15. júl 2012

@noname26 no o nasich problemoch vedia len moji rodicia,mam s nimi super vztah a sestra a dve kamosky,kt.doverujem.Navonok na sebe nedavam nic znat,nezelam si ani aby to vedeli svokrovci ani nik dalsi.No ze nespinis je snad dobre znamenie,ja som pr prvom,pri anembryomole som nespinila,pri druhom a tretom hej.Aj som sa bala dalsich pokusov,lebo tie sklamania su hrozne.Ale teraz by som sa do toho pustila hned keby sme mohli,sice sa ihiel bojim,ale chcem skusit ci nam to pomoze,zial to beriem ako nase jedine riesenie Medrol a injekcie,ak nam to nepomoze nemaju mi co dat,len to skusat kym sa nepodari.

margarita
15. júl 2012

babulky, drzte sa, ja som si tiez povedala, ze to nevzdam, a aj ked zakazdym riskujem potrat, za pokus to stoji.
ja mam bilanciu : potrat, potrat, dcera, potrat, syn.
je to narocne na psychiku, ale od toho sme my zeny odolne, aby sme to skusili zvladnut.
Potratila som aj s liekmi, aj bez nich, takze som pochopila, ze to nie je ani v tom, skratka o tom rozhoduje niekto mimo nas a nasej vole 😉
@noname26
@buducamama
@alaniska

alaniska
15. júl 2012

@margarita no nieco si asi povedalo,doteraz si si hladko plavala,teraz musis zazit aj trosku trapenia 😒

margarita
15. júl 2012

@alaniska
bude to asi tak, nebyt tych potratov, bola by zo mna teraz supermatka, co vsetkym na MK dobre poradi a jedine jej nazor je spravny, a keby mi vsetko hladko vyslo, asi by som si nevedela tolko vazit svoje deti, a brat ich ako dar (znie to klisovito, viem) a respektovat ich, lebo viem, ze tu u nas vobec ale vobec nemuseli byt. a nech sa rozhodnu v zivote pre cokolvek, podporim to, lebo som ich nedostala na naplnanie vlastnych ambicii ani "za odmenu" - teda dufam 🙂

alaniska
15. júl 2012

@margarita no to som myslela skor na seba ,ale ak to tak bolo aj u teba tak🙂.
No poznam baby,kt. Otehotneli na prvy krat,tehu bez problemov a ked mi polozia otazku ze kedy uz budeme mat my tak by som tam v tom momente najradsej nebola a zistujem,ze sa takym ludom zacinam vyhybat.

noname26
16. júl 2012

@buducamama ano vzdy som pn, raz dokonca 3 mesiace. uz 2 roky pomaly cakam, ze sa so mnou sef rozluci, ale ked si mam vybrat, sna o rodine by som sa nevzdala, kaslat na robotu. no o prvom mi tiez hovorili, ze to bola nahoda, ten som preplakala tiez asi najviac. ono to aj tak byva, ze zena prvy krat potrati a potom v pohode. ale ked to je znova a znova...☹

noname26
16. júl 2012

@alaniska no moj drahy je tiez optimista, veri, ze raz to vyjde. niekedy, ked uz citim, ze to nie je dobre, radsej mu nehovorim, az zbytocne sa netrapi skor, ako musi. Tentokrat sa vsak od zaciatku pripravujeme na to, ze pre tu chorobu to nezacalo dobre, radsej sa nechat prijemne prekvapit. Obavam sa vsak, ze opat zazrak nebude☹. Ja som aj pri minulom teh. vedela, kedy sance skoncili, zrazu sa mi s gulickami nedalo rozpravat, citila som, ze tam nie su. Neda sa to vysvetlit. No drzte palce, nemozem spat, mam nervy, ale uvidime. Ak to ma byt zle, nech radsej to menej zle. A... mozno sa zazrak stane🙂

noname26
16. júl 2012

@alaniska 🙂) ano, tie hlupe otazky. Mna dokonca jedna byvala spoluziacka, co ma stretla hadam po 7 rokoch zacala presviedcat, ze mam si zmenit priority a konecne si zalozit rodinu. A ked clovek povie, ze to nejde tak lahko, ze deti sa nekupuju v supermarkete, tak zas mala kopu inych rad, bez otazky vobec, co uz mam za sebou a co mam vlastne za problem. Tie supermudre maminy, ktore tym preplavali relativne bez problemov niekedy maju pocit, ze vsetko vedia najlepsie (nechcem urazit ziadne dobre maminy, ale su medzi nimi take). A potom neznasam, ked pocujem: "noo 3 mesiace prerobim a potom znova otehotnieme.. a stihneme tak aj dovolenku v lete..". Proste niektore planuju, ako by to bola samozrejmost, a pritom pocat a donosit zdrave dieta je naozaj zazrak. Na oplodnenie treba par vhodnych hodin, na uhniezdenie ten spravny cas, spravne podmienky a potom tu je toooolko rizik. Je zazrak ako sa to vsetko deje vo svoj cas, svojim jedinecnym sposobom. Dieta si nekupis, ked sa ti zachce, ono je asi naozaj odmena, velka odmena.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre