Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

dulkagabulka
8. máj 2013

@mart1na26
dietatko je do 12tt iba návštevou....bud zostane, alebo odide...príroda robí velmi prisny výber..a ak sa raz rozhodne odist, neviem, či existuje nejaka tabletka, čo by ho udržala...podla mna ani nie...lebo potom by nebolo potratov ani predčasnych pôrodov..

emma93
15. máj 2013

@veva82 ..ahoj,,,,ja som mesiac po MA☹..dočítala som sa, že si si to prežila aj ty..ale potom sa vám zadarilo a tešíte sa s dieťatka🙂!!..môžem sa spýtať, za aký čas sa vám podarilo otehotnieť?? ja som zatial ešte ani nedostala prvu M, ale chceli by sme začať čo najskôr. A tehotenstvo prebiehalo bez komplikácií??

veva82
15. máj 2013

@emma93 ahoj,ja som otehotnela pred prvou MS po kyretazi.Moj mm bol tyzden prec,po 21 dnoch od zakroku sme mali povoleny sex,no kazali mi 3 mesiace pockat.Manzel sa pozabudol a bolo.MS som dostala no velmi slabu a nejako som tomu nepripisovala ziadny vyznam.Potom mala prist dalsia,2 dni ma pobolievalo podbrusko,viac som cikala,tak som si myslela ze som nachladla na lyzovacke.Zacala som spinit no po 2 dnoch nic.Spravila som si test a boli tam 2 ciarky.Hned som volala dr ci mohlo hcg zostat po potrate a on mi gratuloval.Tehotenstvo sa potvrdilo,nasadili mi duphaston na v 7 tt som zas zacala spinit.Nastastie to bol "len" hematom.Duphaston som brala do 16 tt,potom sa zdalo ze je vsetko v poriadku no 21tt som sa zacala otvarat.Nasledovala hospitalizacia a serklaz.Po 2 tyzdnoch som isla domov s nadejou ze vsetko bude ok.Vydrzala som 3 tyzdne a opat nemocnica.Neznesitelne bolesti,tvrdnutie brucha,pocit ze idem rodit.Ako tak sa to ustalilo a po 16 dnoch ma pustili domov,no o 5 dni som bola zas spat.zas to iste.Maly mi naliehal hlavickou na stehy a to mi vyvolavalo kontrakcie.V nemocnici som pobudla dalsi mesiac a pol,infuzie,lieky atd.Dokonca mi museli dat aj pesar aby sme to dobojovali aspon do 36 tt.Moje telo vsak pesar neprijalo a po tyzdni siel von.V nemocnici som pobudla do 35 tt a potom ma pustili domov.Stehy mi pustili skoro v 38 tt a pomaly som vysadzala lieky proti kontrakciam. Do 5 tich dni po pusteni stehov a den po vysadeni liecby sa nam narodil nas anjelik.
Je to trosku odstrasujuce no ja som mala 1 porod,2MA a konizaciu krcka.To boli asi okolnosti oslabenia mojho krcka a predcasneho otvarania.Drzim palce aby sa tebe nieco take nestalo ak sa rozhodnes otehotniet hned

emma93
15. máj 2013

@veva82 ,,dakujem za reakciu! fuuha, teda mala si to ťažké ti poviem, ako to tak čítam, tak jedna komplikácia za druhou, ale dôležité je, že si to dobojovala do úspešného konca!..uvidím ako to bude somnou...chceli by sme počkať tie 2 cykli a íst nato!

emma93
15. máj 2013

@luthy ..ahoj, čítam, že aj ty si prekonala potrat..ja pred mesiacom☹(...ale vidím, že už máte krásneho drobčeka🙂. Zaujímalo by ma, po akom čase ste začali skúšať a kedy sa vám zadarilo? my by sme radi začali čo najskôr..

emma93
15. máj 2013

@terezkami ...ahoj, ja som si pred nedávom prežila to iste ako ty...o bábätko sme prišli v 9tt,,,:(..pre teba je to síce už neaktuálna vec, ale môžem sa spýtat po akom case po potrate sa ti podarilo otehotnieť?? a tehotenstvo prebiehalo bez komplikácií?? dakujem a želám veľa zdravia celej rodinke!

luthy
16. máj 2013

@emma93 Ahoj, je mi ľúto, že ste prišli o bábätko. My teraz už máme našu vytúženú - vymodlenú Alenku. Má 16 mesiacov a sme za ňu nesmierne vďační. Takže verím, že aj vám bude robiť radosť drobček a veľmi vám to želám.
Po tom, ako sme prišli o naše prvé bábo, sme čakali len najkratšiu dobu, ako povedal lekár, tuším to bolo 3 mesiace a otehotneli sme znova. Lenže v 8 tt sme znovu prišli o bábätko. Potom som sa už z toho zle spamätávala, tiež nám odporúčali počkať dlhšie a poslali na hematológiu na vyšetrenia ... dokopy nezistili nič, len dedične nejakú nezávažnú formu trombofílie. Čakali sme teda rok. Potom hormonálna podpora pred otehotnením, ďalšia po otehotnení a hematologička mi pre istotu nasadila aj injekcie, keďže sa nič iné nezistilo a neviem teda, čo pomohlo, ale vďaka Bohu, máme krásne dievčatko.
Verím, že u vás to pôjde ľahšou cestou. Držím palčeky.

lussi2
16. máj 2013

@emma93 ahoj ja som po prvom potrate otehote. po 3 mes. a po druhom potrate po prvej mrche. Dr.na vravel, ze treba skusat hned po prvej mrche, ze maternica je akoby pohnojena, ze nie je to ako kedysi ze sa muselo cakat. Po druhom mi naasadili injekcie tak teraz mame 10 mes.drobca.Drz sa.papa

sylvia001
16. máj 2013

Ahojte, pridám sa aj ja. Prišla som o bábätko v 5. mes. Bolo to neskutočne kruté, lebo som už cítila jeho pohyby a neskutočne som sa na neho tešila. Iróniou bolo, že v ten deň som bola na poradni u mojej dr., ktorá povedala že je všetko o.k. a poobede o piatej som už bola na pôrodnici, kde mi povedali že sa už nedá nič robiť, nakoľko sa už rozbehol pôrod. Bábätko som porodila...... Ako som prežila tie mesiace po nechcem ani spomínať. Mojou jedinou útechou bolo odpočítavanie troch mesiacov, aby som to mohla opäť skúsiť. A zadarilo sa - hneď na prvý krát. Lekári síce z toho neboli nadšený, tvrdili že potrat bol rozsiahly a mala som počkať minimálne pol roka... Teraz sa teším z 3 ročnej zdravej dcérky ku ktorej v januári pribudla sestrička.

emma93
17. máj 2013

@sylvia001 ahoj..gratulujem ti ku krásnym detičkám!!! ja som potrat zažila pred 5 týždňami...bola som v 9tt...no veľmi by som chcela zase zažiť ten pocit mať v brušku bábätko!!! dúfam, že sa to čoskoro podarí a bude to už s úspešným koncom!!
dakujem za další povzbudzujúci príbeh! my by sme chceli začať čo najskôr, len ešte prvá MS mi nedorazila☹.....a tehotenstvo potom prebiehalo bez komplikácií??? inak, neviem si ani len predstaviť, aké to muselo byť strašné prísť už o tak veľké bábätko, ked ho človek už cíti..muselo to byť veľmi ťažké:-///..a lekári ani neprišli nato prečo sa to stalo?

sylvia001
19. máj 2013

@emma93 bolo to veľmi zlé..... dokonca sme sa s manželom skoro rozišli...on nechápal moju bolesť a ja jeho. Každý sme sa uzavreli do seba...bolo to hrozné obdobie. Keď som pátrala prečo sa to vlastne stalo, kde bola chyba tak mi nikto nič konkrétne nechcel povedať, nakoniec to uzavreli s tým, že tam bola nekontabilita krvných skupín. ( čo bola podľa mňa kravina, lebo protilátky som mala v pohode ). Celkovo ohľadne toho potratu bolo dosť nevyjasnených otázok. ....tehotenstvo až tak bez komplikácií nebolo 😒 , bola som asi 3x hospitalizovaná - začala som špiniť, ale vždy to našťastie prestalo a nakoniec keď som mala termín, tak sa malej nechcelo ísť von, dala si 4 dni čas 😀 Takže držím moc moc pršteky, nech to vyjde, lebo nie je nič krajšie ako počuť plač toho maličkého stvorenia, čo malo 9 mesiacov domček v brušku. 🙂

moe8
22. máj 2013

da sa ten Ashermanov syndróm nejako liečiť??? ☹

evakva
22. máj 2013

@moe8 Najprv sa musi zistit, ci mas zrasty. Ak su, potom ich musia rozrusit (je to narocne a nemusi sa podarit vsetky). Ak aj zrasty nemas, mozno mas slaby menzes kvoli "dokladnemu" kyretu po potrate. Mne nezaberalo nic - injekcie (agofulin, agolutin), hormony. Pomohlo az vnutromaternicove teliesko (mala som ho rok). Cyklus sa ako tak upravil a potom sme sa zacali snazit.

moe8
23. máj 2013

@evakva ahoj.. dakujem za odpoved.. akurat mi vcera brali krv na hormonány profil tak som zvedava ako to dopadne.. este tam je moznost ako mi doktor povedal že bud ashermanov alebo pcos.. to bude neskutočne dlhe cakanie, som s toho hotova, sliznicu mam velmi nizku z toho nemam ms a zrejme ani nemožem otehotniet ☹ kyret som absolvovala v 8 t

evakva
29. máj 2013

@moe8 Ahoj. Ako si dopadla s tou krvou? Radsej PCO ako aschermanov syndrom, najlepsie vsak nic.

moe8
29. máj 2013

@evakva Ahoj.. este cakam, mala som to vediet uz dnes ale moj doktor tu nie je, tak az buduci sa dozviem.. ☹ pri obidvoch je problem otehotniet, alebo ako to vlastne je?

senselinka
30. máj 2013

Ahoj dievčatá, potrebujem trochu psychickej podpory, lebo sa asi zbláznim... Som po troch potratoch v rôznych tt (5,9,6), naposledy aj s laparkou kvôli podozreniu na mimomaternicové tehu. Teraz som po ôsmich mesiacoch znovu tehotná, panika jak hovado :D Mala by som byť 5+1tt, ale v nedeľu som si robila tehu test, dnes ráno znovu a palička vôbec, ale vôbec nezosilnela :( Mám pocit, že mi umrela všetka nádej. Príznaky mi ale nevymizli, brucho ma bolí stále, nie sú to kŕče, len také pobolievanie, ale nepretržité, začína mi biely, nezapáchajúci výtok, bolia ma bradavky... zle mi nie je, ale to mi ani nikdy nebolo. Myslíte, že ešte existuje šanca, že bábo žije? Že zas neodumrelo? Bojím sa, až mi je na vracanie... k lekárovi idem zajtra, ale chcem byť pripravená na všetko. Zbytočných nádejí som už mala dosť. Vďaka :*

saschenka
30. máj 2013

@senselinka keď si po troch potratoch mala si robené aj nejaké vyšetrenia ? genetika,hematológia ?

senselinka
30. máj 2013

jasné, hemato vo februári, zistili mi syndróm lepivých doštičiek, odvtedy beriem denne aspirin protect 100mg a v pondelok som volala gyndošovi a hneď mi povedal, že si mám nasadiť duphaston 2x denne... takže týmto veciam sa predišlo. Ak to bolo iba toto :(

senselinka
30. máj 2013

@saschenka jasné, hemato vo februári, zistili mi syndróm lepivých doštičiek, odvtedy beriem denne aspirin protect 100mg a v pondelok som volala gyndošovi a hneď mi povedal, že si mám nasadiť duphaston 2x denne... takže týmto veciam sa predišlo. Ak to bolo iba toto :(

saschenka
30. máj 2013

@senselinka tak treba myslieť pozitívne ...ak sa vie príčina tak treba veriť ....

evakva
30. máj 2013

@moe8 Ascherman je horsi a ak je masivny, tak tehotenstvo mozne nie je vobec. PCOS sa da liecit

moe8
31. máj 2013

😢 ☹

hope222
31. máj 2013

ahojte, v prvom rade , velmi ma mrzi ,cim vsetkym ste si tu mnohe museli prejst . ja sa chcem spytat. som v 8tt ,pred tyzdnomn som bola na utz a vsetko ok ,ale posledne dni sa citim nejak divne, tehot.prizmaky ustali uplne a dnes je to uplne strasne ,mam dost silne menstruacne bolesti a mala som to aj predtym,ale nie tak ako dnes. a priserne ma boli hlava . vytok mam taky zlto -hnedy . som v teme , ked si zial uz tymto zeny presli ,myslite, ze to mozu byt priznaky niecoho zleho ,mali ste to niektora takto ? dakujem

moe8
10. jún 2013

@evakva Z hoormonálneho profilu mam zvysený prolaktin, vraj to ni je take strasne.. MS stale nemam lebo mam nizku sliznicu, stale nevedia preco, aj ked z ultrazvuku pravdepodobne mozno aj doslo k ovulacii.. predpisal mi antokoncepciu ktoru som brala roky, mozno to zabere! 😒

moe8
10. jún 2013

a ked nezabere po 3 mesiacoch, pozru sa na na mna v nemocnici a to kamerou ktora bude zazvedená do vnutra 😖 nevedela som sa rozhodnut ci brat tie HAK alebo nie a ist rovno do nemocnice.. urobila som dobre???

salamistka
10. jún 2013

@hope222 počas tehotenstva by si nemala mať menštruačné bolesti v žiadnom prípade...nemala som pri zamĺknutom potrate výtok, ale rovno silné krvácanie...u lekára si bola?

evakva
10. jún 2013

@moe8 No ja by som bola pre tu nemocnicu. Skus 3 mesiace HAK a ak nic, bez do nemocnice. Ak ta bude chciet lekar este natahovat na HAK, nedaj sa a pytaj sa do nemocnice na hysteroskopiu (pozru z v nutra maternicu a zoberu aj nejaku vzorku. A na endokrinologii si bola, nemas problemy so stitnou zlazou? Mne aj tuto moznost vylucovali.

moe8
10. jún 2013

@evakva ze aby sme sa neuponahlali tak skusime HAK na mesiac a pol a potom povedal ze radsej na 3 mes, aby to zabralo.. ak by som mala problem so stitnou zlazou tak co hrozi?

evakva
10. jún 2013

@moe8 Ak budes mat stitnu zlazu, treba to liekmi poliecit. Budem drzat moc palce, aby sa prislo na pricinu a cim skor sa zadarilo. Kludne mi mozes poslat sem tam info, ako ste na tom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre