Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

emilia25
7. júl 2015

@veronikaniak uvidim ako dopadne 2 kontrola 17 jula tak hádam sám mi co si predpise..

milluska
7. júl 2015

@veronikaniak tak bodaj by som sla v tvojich slapajach. Dakujem a ozvem sa 😉

veronikaniak
7. júl 2015

@emilia25 u našich lekároch to teraz funguje asi tak,že si musíš pirát

mpsimona
11. apr 2016

Ahojte dievčatá, je tu ešte niektorá z Vás, ktorá by mohla reagovat na moj problem?
1.2.2016 som mala predcasny porod/potrat, 25 tyzden tehotenstva. Dlho som krvacala, prva menstruacia prisla presne o 28dni.
Zistili mi infekciu uraplazmu, preliecila som sa ja aj moj partner. Dalsia menstricia mi doteraz neprisla. Mala okolo 6.4. Minuly tyzden v stredu prisli vysledky, vsetko negativne. Som zdrava. S partnerom sme mali sex ale davali sme si pozor. Je mozne, ze MS moze meskat po ATB nejako spojene s tou infekciou? Partnerovi nic neuslo, ale tak rovnak som otehotnela aj pri prvom teh. Jeden doktor kazal pockat az do augusta a druhy ze staci 3 mesiace. Mam strach urobit si test aj ked budem musiet, ale zaujimal by ma Vas nazor, na tak skore tehotenstvo. A ci mal niekto aj tuto infekciu.
Dakujem za odpoved.

snehulienka82
11. apr 2016

@mpsimona nam sa podarilo otehotniet po 3 mes. po potrate. urcie necakajte prilis dlho, pol roka uz moze byt aj vela. poznam babu, co otehotnela hned, vsetko ok, dietatko na svete. drzim palce! a urob si test!

laura1804
11. apr 2016

Meskanie ms v takom pripade nie je nic nezvycajne...ale urob si test, zbytocne sa budes trapit...

mpsimona
12. apr 2016

@snehulienka82 Dakujem pekne za odpoved. Urobim test. To bude najistejsie.

mpsimona
12. apr 2016

@laura1804 Radsej urobim, budem mat istotu. Dakujem.

chuchu86
12. máj 2016

Ahojte,
Po siedmich rokoch som otehotnela, bolo to druhé tehotenstvo, od 6.-ho týždňa som začala spinit, doktor mi dal duphaston a ascorutin, v 12.- tom týždni som bola na usg u p.Dr.Dankovcika, povedal, že všetko je v poriadku, bábo je zdravé.
V 15. -tom týždni robili ten tripple test a vyšli zle výsledky, ja som dostala mensi sok keďže prvé dieťa je v poriadku.
Bolo to niečo hrozné, objednala som sa na genetickú konzultáciu.
20. Apríla som sám zobudila nás kŕče, ktoré boli čoraz silnejšie, hneď sme utekali do nemocnice, cestou som potratila, nevedela som vystúpiť za auta tak zo mňa tiekla krvi.
Bola som V 16. - Tom týždni.
Chceli by sme druhé ale bojíme sa čo keď sa to stane znovu, a taktiež neviem kefy by to bolo vhodné otehotniet?
Lekár mi povedal že min.3 mesiace nech počkáme.
Aký máte názor?

bianka...
13. máj 2016

@chuchu86 to je velmi smutne...ale plod nebol dostatocne silny, aj ja som v oktobri otehotnela az ked som zacala krvacat zistili mi mimomaternicove tehotenstvo. Aj nam povedal doktor po 3 mes.sa pokusat...no my sme sa s manzelo zhodli ze si dame 6 mes.pauzu...a pred 4 dnami som si urobila test, a som tehotna. Moj syn mal v marci 7 rokov.

chuchu86
14. máj 2016

Držím ti palce, nech všetko je v poriadku.
Aj my sme sa dohodli, že až po 6.-tichom mesiacoch sa budeme snažiť.
Doktor povedal, že sa dá pekne naplánovať to tehotenstvo, že mi predpíše nejaké vitamíny.
Ale aj tak sa toho bojím, že sa to stane znovu.

katkabg
13. nov 2016

@froschka ake pekne citat po desiatich rokoch od kedy si napisala tento prspevok ze mas tri krasne zdrave deticky 😉

galaktic
6. jan 2017

Zdravím vás žienky,je táto diskusia ešte aktívna?

sevcikovaanna
6. jan 2017
galaktic
6. jan 2017

bodaj by takáto téma ani nemusela byť založená, ale...☹ chcela by som sa teda poradiť aj s vami, žienkami čo ste to zažili tiež..my sme prišli o maličké v 18tt, podľa utz. bolo v 15 tt a teda išlo o MA. Doktor mi povedal, že už aj po prvej ms by sme sa mohli snažiť, nakoľko ja mám endometriózu a nemôžeme veľmi čakať..ms už bola, ale ja mám akosi dilemu, dieťatko veľmi chceme ale nechcem sa unáhliť aby sa to nezopakovalo, ale ani nezmeškať, nakoľko práve počas ms sa rozvíja moje ochorenie...

sevcikovaanna
6. jan 2017

@galaktic
Kludne začnite..ja som potratila v auguste 20tt zlyhanie krcka(otvorila som sa a krvacala trvalo to 3dni ) ...chlapcek sa narodil živí nechali ho umrieť..prva ms ok...druhá neprisla urobila sa my cysta (vstrebala sa) po 3mesiacoch zistili ze som zle vycistena ...vymenila som lekara zistil že my poskodili sliznicu a dal my lieky zabrali my teraz je 6mesiac ...snazime sa od 2mesiaca a stále prichádza len sklamanie....myslela som si ze aspoň budem tehulka ked sa mal narodiť chlapcek a nič nejde to nejako

galaktic
6. jan 2017

@sevcikovaanna mňa kontrolovali tri krát a vraj je všetko ok, pijem aj alchemilku aby sa telo spamätalo čo najskôr, skúšala si? budem veľmi držať palce aby všetko dobre dopadlo 🙂

sevcikovaanna
6. jan 2017

@galaktic
Kontrolovala x krát no zlyhala lekárka...pila som litre a teraz my ju neodporucal ked sa snazime o babo...ma sa piť len do ovulácie

galaktic
6. jan 2017

@sevcikovaanna áno to viem, mne aj kázal dr, hneď brať kys.listovú tak beriem. Myslíš,že telo je už pripravené po prvej ms? aj keď som čítala, že keď nie že sa to aj tak neudrží, ja už neviem.. Ale verím stále že nás čaká všetky šťastný koniec

sevcikovaanna
6. jan 2017

@galaktic
Mne povedal že pokym telo nie je ok môžeme snažiť koľko chceme..ja beriem inofocil combi...a hlavne musis byt psychický vyrovnana

galaktic
7. jan 2017

@sevcikovaanna a myslieť pozitívne, držím palce 🙂

veronikaa2017
18. feb 2017

@sevcikovaanna Ahojte neviem ci mi tu este niekto odpise :( ja som prisla o dietatko v 21tt s priatelom sme dietatko planovali a na druhy krat sa aj podarilo...do poslednej chvile bolo vsetko v poriadku vsetky vysetrenia dokonca som bola vZa genetickom vysetreni v 13tt...v21tt som bola u mojho lekara na vysetrenie kde mi robil sono povedal len malo plodovej vody a poslal ma do Za kde som hned utekala a vsetky obavy sa potvrdili..dietatko malo malo plodovej vody,nevyvynute plucka,oblicky,nenalpneny mocovy mechur a ine...musela som ist na interupciu lebo poskodenia boli nezlucitelne so zivotom...prosim ak ma niektora podobnu skusenost napiste mi velmi sa bojim ze uz nebudem moct mat deti :( a hlavne ak aj aby sa to znova nezopakovalo

lucifer06
9. mar 2017

Ahoj Veronika.
Ak to budeš čítať, je mi to ľúto. 😢 podľa mňa ti v takom prípade nikto nepovie čo sa stalo. Treba veriť že sa to nezopakuje. Ja som bola na pôrode/potrate 9.2. v 19. týždni. My sme sa pokúšali o bábätko 4 roky s manželom. Keďže sa nám nedarilo aj napriek tomu, že sme boli obaja v poriadku, boli sme na umelom. Zadarilo sa na prvý krát. Všetko bolo Okej, mala som zdravé tehotenstvo. Všetko sa začalo kontrolou v 12.tyzdni. Krvné testy som mala Ok, no na utz rozšírené záhlavie. Aj krv v 16.tom týždni bola v poriadku, no utz stále zlý. Zhoršil mi výsledok z triple testu natoľko, že vychádzalo podozrenie na DS 2:3. Bola som na odbere plodovej vody a to čoho sme sa najviac báli sa potvrdilo. Naše malé bábätko malo čistú neriedenu formu DS v každej bunke. Rozhodli sme sa pre ukončenie tehotenstva. Nikomu to neprajem zažiť ... teraz čakám na MS aby sme mohli začať niečo riešiť. Stále sa ale neviem z toho spamätať. 😢

veronikaa2017
9. mar 2017

@lucifer06 ahoj dakujem, ze si napisala aj mna mrzi tvoja strata ☹ v mojom pripade pockam na zakladne vysledky histologia a geneticke testy a ak bude vsetko ok necham to na nazrak a budem sa modlit....urcite ste sa museli velmi tesit je to hrozne a nespravodlive nepochopim to 😢 viem ze reci tomu a hentomu sa podarilo moc nepomahalu...ale mam kolegynu byvaluco sa im s manzelom tiez nedarilo bola na umelom a prisla o babenko a nevzdali sa skusila to este a teraz maju krasne dvojicky inak ma 36rokov. Urcite sa nevzdavajte budem drzat prsty ❤

lucifer06
9. mar 2017

No tak nech sú všetky výsledky dobré. Ono síce potom človek už vôbec nechápe prečo sa to stalo, ale aspoň budete vedieť že chyba nie je vo vás a nie je ani hrozba že by sa to malo opakovať. Nám potvrdili že to bolo náhodné, že pravdepodobnosť že by sa to malo opakovať je menej ako 1%. Nahnevalo ma to prečo práve my. V mojom veku je to 1 z 1200😕 Určite to chcem ešte skúsiť. Máme aj 2 mrazáčikov ešte. 😊 A možno sa podarí teraz prirodzene. Verím, že sa to podarí, musí!

veronikaa2017
9. mar 2017

@lucifer06 Ved toto neviem co je horsie ci ked nieco zistia a mozes sa vyliecit alebo nezistia a bojis sa alebo presne ako ty a ja nahoda a na 99% sa to uz nestane...samozrejme, ze to nahneva...ja pocitujem velku nespravodlivost ale nic s tym nenarobime 😢 ja ti budem velmi drzat prsty urcite to vide ❤

lucifer06
9. mar 2017

@veronikaa2017 ďakujem a aj tebe držím päste nech to víde 😉

vrds
19. jún 2017

je to tu este aktivne? ma niekto trombofilnu mutaciu PAI-1 4g/4g homozygota a podarilo sa uz dietatko? prosim o radu

katkakacena
19. jún 2017

@vrds ja mam tuto mutaciu a zatial nie, som po MA

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre