Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

karaa
20. júl 2009

vdaka zuzu za povzbudenie 🙂 aj ked ten streptokok je strasne svinstvo a velmi sa bojim, aby babo opat nazabil...

krasne ti svieti ten 27. tyzden, blahozelam a snad sa takeho pekneho cisla raz dozijem aj ja ....

zuzu1980
20. júl 2009

dik 🙂 prave mi naskocil 27, to uz je asi aj treti trimester, no rychlo to leti. Kedysi som zavidela tehulkam co mali 12, potom 16, 20 uz bolo uplne nerealne. A teraz ma drobec kope do rebier, je to krasny pocit. Uvidis, ani sa nenazdas a budes na tom rovnako.

toho streptokoka mavaju aj tehotne, a vtedy to musia nejako liecit. Tak sa opytaj doktora. Hadam si sa toho zbavila prave vcas 🙂

karaa
20. júl 2009

presne ako pises, ze toho streptokoka maju aj tehotne, tak rozum mi jasne hovori, ze co najskor by som mala ist k lekarovi aby ak nieco treba hned od zaciatku podchytit, aby sa to stihlo vcas... ale ked ja sa tak strasne bojim vobec objednat sa....

zuzu1980
20. júl 2009

To ti verim, ako som uz spominala ked som v druhom tehu krvacala, ani som k doktorovi nesla, tak som sa bala. (no, oni mi uz pri prvom potvrdili ze to bolo z krcka zvonku, ale tie stresy na pohotovosti to asi drobcek neprezil) Tak som tam proste nesla a hotovo. Ale to ti nechcem radit, to by asi nebolo rozumne, len sa objednaj a uvidis.

jasmika
20. júl 2009

karaa...ďakujem ti za milé slová...asi všetky čo sme tu tak sme si toho prežili až až...
Ako tak kukám tak sme približne v rovnakom štádiu tehotenstva 😉 😉 😉 však....?
No pozri...ak ti môžem povedať...tak ja by som v prvom rade letela ku doktorke...Či už budú výsledky akékoľvek, urob všetko pre to aby si zachránila svoje vytúžené dieťatko...možno budeš mať dobré výsledky, alebo ti povie, že tie vaginálne kapsuly mu neublížili... Ale vždy je lepšie vedieť na čom si, akoby si sa mala trápiť...však???Držím palce aby to bolo ok...Len buď silná....však máš pre koho .. 😉 😉 😉

karaa
20. júl 2009

dakujem jasmika 🙂 velmi pekne si to napisala

ano, tak rovnako sme na tom co sa stadia tehotenstva tyka 😀

neviem ci si uz pisala, ale ty si bola uz u lekara aby ti tehu potvrdil? A ako sa citis, mas nejake priznaky? Lebo mna pocas prveho tehu velmi boleli prsia, nemohla som si ani lahnut na brucho a potom zrazu uplne prestali - a presne tak po 7tyzdni, ked sa babo prestalo vyvijat /to som si samozrejme az dodatocne po kyrete uvedomila/. A asi aj preto sa teraz tak nestastne pozorujem a nic necitim, akurat som unavena viac ako bezne a obcas mam krc na pravej alebo lavej strane...hrozne s clovekom, ked sa tak pozoruje

jasmika
20. júl 2009

to máš pravdu...karaa....teraz sme strašne opatrné a všetko si všímame ja som dnes písala na inom fóre s babami že už sa nemôžem dočkať kedy budem grckať, aby som vedela že všetko je OK 😀 aj keď viem že to mi to OK nezaručí ked budem grckať...
Zatiaľ príznaky moc nemám...trošku ma bolia prsia pri dotyku, som unavená, často mi je zima, mám vetry niekedy 😅 ,ale nič také čo by som nemohla mať aj keby som nebola tehu.
No a pri doktorke som už bola...chcela som to potvrdiť aby som sa zbytočne netešila. Nezobrala mi krv, lebo že je to vraj drahé a poisťovňa to nechce preplácať len pre to aby sa zistilo tehu. Ale povedala že sa kukne ultrazvukom...No a tam malinká bodočka...dúfam že nám v poriadku rastie...lebo sa na ňu strašne teším...
Ale tie obavy to je niečo strašné, to ti poviem... 😖 ale vzhľadom k naším doterajším zážitkom sa asi niet čomu diviť...
Len aby sme to do toho marca v zdraví dotiahli ...aj maminy aj detičky,...však?

karaa
20. júl 2009

presne tak jasmika, jediny stastny koniec by bol mat v marci v naruci svoje zdrave babatko 🙂 dovtedy kym je nadej tak nam ostava len bojovat a verit ... takze dufam ze dozajtra nestratim odvahu a objednam sa nech viem na com som 🙂

kukona1
20. júl 2009

AHOJTE..baby kedy je možné že dostanem menzes,ked mi robili kyret 10,7.a 18.7. mi robili opakovaný kyret lebo ma zle vyčistili...a naposledy som mala 12.5.? mám čakať okolo toho 12? lebo lekár mi povedal že máme hned začat skúšat ,,vyrábat,,druhé..kým je to čerstvé a nebol tam zápal ani infekcia...nerada by som zasa nejako o to prišla aby som bolo pripravená dávat si pozor a teda ja hlavne dúfam že sa to čo najskor podarí a nebudeme zase čakat rok kým to opat vyjde 😖

zuzu1980
20. júl 2009

kukona, ahoj, mrzi ma co sa stalo. Len som celkom nepochopila ked si pisala ze lekar vam kazal hned zacat skusat? Vacsinou kazu pockat... Neviem ti povedat kedy moze dojst menzes, to je fakt individualne, niekedy to moze trvat dlhsie... Dufam ze sa vam zase co najskor podari, drzim palce.

dordina
21. júl 2009

ahojte maminy ja už žijem asi len z vas po čitani vašich pismenok a o tom ake ste odvažne dostavam taku silu že by ste neverili možno už aj priatelovi trošku leziem na nervy ked stale mu rozpravam o vas.ale je zlaty počuva.kukona prajem vela šťastia nech sa ti to podarí a všetko je ok.my sa tiež snažíme bojim sa však tiež ako to telo zvladne.tiež som zvedava či telo mi je na to pripravene a či sa nam podarí.no skušame.keby sa dalo zistiť čo najskor či sa to podarilo aj po každom styku aa nečakať celý mesiac.jaj bože

jasmika
21. júl 2009

dordina to ti veľmi dobre rozumiem, so mňa sa baby z iného fora isli popučiť...keď som testovala aj 5 x v mesiaci 😀 ....Ale vravím že naštastie som tam už našla // lebo by sme prišli do krachu...

dordina
21. júl 2009

aj ja by som už chcela vyskušať test no myslim si že je ešte skoro mali sme už par krat styk ale je tomu len par dni ale už ma to laka

aknomis
21. júl 2009

Ahojte, tak chcem sa s vami podelit o skúsenost a poprosit o radu. Pred 2 dnami som potratila... Ale od začiatku... S priatelom sme sice neni svoji, staviame spolu domček a tak sme si povedali, že začneme pracovat na mimču. Nečakane som otehotnela na prvý krát... Mali sme z toho velkú radost, nečakali sme to.. Tehotenstvo prebiehalo v poriadku, žiadne vracanie, len ma občas pobolievalo podbruško. No a v piatok po obede som začala z ničoho nič špinit. Večer to už bolo krvácanie, tak sme zašli na pohotovost a nechali si ma hned v nemocnici. Vyšetrili ma, na sone videli mimi - 9 týžden. Dali mi nejaké lieky, pichli injekciu... V nedelu som išla v nemocnici na WC, stále som krvácala a ked som sa po vyčúraní pozrela do misy, v tej krvi bolo niečo malé biele, taká bublinka. Hned ma napadlo čo to je. Vytiahla som to mierne von z tej krvi, aby som sa lepšie presvedčila. Ano, bola som si na 100% ista, že to je moj drobček.. Kvočala som tam nad nim asi pol hodiny. Nakoniec som šla za doktorom, vyšetril ma a na sone nič nevidel... Moj drobček bol fuč... Pytala som sa na dovod, nevedel prečo, vraj je to bežne, že mohlo byt chybne vajičko, možno spermia, proste genetika. Pustili ma domov. A tak sa teraz bojim o druhe tehu. Doktor povedal, že sa možme o 2-3 tyždne pokusit o dalšie. Chcem sa spýtat, či ste niečo podobné zažili, že prvé tehu nevyšlo, potratila si, a druhé bolo úplne v poriadku. Že to je proste len náhoda.. Alebo sa vam nedarilo ani pri druhom a čo potom...
Trapi ma to, lebo sme toho drobčeka moc a moc chceli, a boli sme velmi radi, že sa nam podarilo otehotniet na prvy krat. Smola, že to takto dopadlo... ☹

jasmika
21. júl 2009

aknomis...veľmi ma mrzí čo sa ti stalo...Ver tomu, že nie si sama čo sa s tebou osud tak kruto zahral...Viem, že to je ťažké, lebo som to sama zažila a každá jedna čo je tu v tomto fóre si zažila niečo podobné. Ja som teraz druhý krát tehu ale jednoducho sa snažím bojovať...a dúfať, že sa to tento krát podarí...Neviem ako to dopadne ale pevne dúfam že to dotiahneme do konca a preto ti chcem poradiť...Neskúšaj zisťovať, či sa to niekomu podarí na druhý krát, lebo si s tým len ublížiš. Sú ženy, ktoré to na druhý krát dotiahnu do konca a sú také čo to nedotiahnu ani na 5 krát...Každá sme iná, každá máme iný organizmus. Ak sa ti podarí otehotnieť (čo dúfam že sa čoskoro podarí 😉 ) tak sa len snaž byť silná a za každú cenu svoju bublinku chrániť...To je všetko čo môžem poradiť... 😉

aknomis
21. júl 2009

jasminka:
ja som sa tu bublinku snažila chránit aj teraz a nepodarilo sa to.. nespravila som nič preto, aby odišla...
ale snažím sa dat dohromady, sice to bolí a mám to v hlave, ale budem sa sústredit na druhý pokus...

kukona1
21. júl 2009

ahoj aknomis..mne sa stalo to isté...prvé tehu nevyšlo..v piatok mesiaci som potratila...druhé vyšlo po užívaní tabletiek / clostyl/ čakala som dvojičky dvojvaječné-jedno z toho som potratila a zostalo mi jedno...teraz má 3 roky..pred týždnom som bola na kyrete,lebo mi zistili že v siedmom týždni bol plod mrtvy...čistili ma na 2 krát,lebo na prvý to urobili zle....teraz dúfam že to konečne vyjde a neprídeme o to...tiež mám teraz všelijaké pocity...chcem mat okamžite hned druhé...aby som na to zabudla...ale všetko nejde hned a hlavne musíme mysliet pozitívne...aby sme si neprivodili zlé veci.. 😒

jasmika
21. júl 2009

babenky je mi to ľúto...najhoršie sú tie prvé týždne po tom...kým sa s tým človek ešte nedokáže zmieriť ...

aknomis ja som to nemyslela tak že pri prvom si si nedávala pozor alebo tak, je mi ľúto ak to tak vyznelo...Len som chcela aby si neuvažovala nad tým čo sa môže stať, ale aby si bola spokojná a bojovala za svoje bábo...rozumieš...? Išlo mi o to aby si bola silná a nehľadala dôkazy že aj druhé tehotenstvo ked sa podarí musí skončiť tak isto...

aknomis
21. júl 2009

jasminka, ja sa na teba nehnevám, aby si si nemyslela.. ja som len chcela napísat, že urobím všetko pre to, aby to tentokrát vyšlo, aj ked nie vždy to ovplyvním ja...

loss
21. júl 2009

baby vsetkym vam silno drzim palce nech vam to co najskor vyjde a dobre dopadne my sme o 2babenka prisli a teraz budem dvoj mama v takom kratkom case 😵

jaruska74
21. júl 2009

ahojte aj ja som po potrate v januari som bola na kyret lebo babatkoi sa asi v 7 tyzdni prestalo vyvijat. pred mesiacom mi z krvi zistili ze som zase tehu a teraz cakam na srdiecko. buduci tyzden mam ist na sono. beriem aj nejake lieky na podporu tehotnosti.......ale zenicky, keby ste vedeli ako mi je kazdy den nenormalne zle. je to pre mna neuveritelne. rano sa zobudim a je mi zle, hladna som a je mi zle, najedena som a je mi zle.vecer idem spat s tym ze je mi zle. nezvraciam velmi, ale zle mi je stale....uz druhy tyzden. mate niektora taku skusenost? je to normalne?

zuzu1980
21. júl 2009

jaruska 74, potesim ta aj ta nepotesim. Mne bolo presne tak zle ako tebe, je to dobry znak, hormony rastu takze aj babo by malo byt ok. Tiez mi byvalo tak ako tebe, cely den zle, bez zvracania, ale strasne zle!
To mala byt akoze dobra sprava 😀 ta zla sprava je ze u mna to trvalo az do 24 tyzdna, potom 2 tyzdne oddych a teraz sa to vracia spat, bleeeeee. Ale hlavne ze drobcek je ok, radsej budem grckat od rana do vecera len aby bol maly vporiadku 😀 😀 😀
Ale nedaj sa vystrasit, vraj to po 12 tt prejde. Dovtedy vydrzis 😉

Tak si uzivaj tie nevolnosti, podla vsetkeho co som doteraz citala a pocula, je to dobry znak.

molnarovak
21. júl 2009

jaruska, je to dobre znamenie. Ja som spontanne potratila, potom som znova otehotnela a asi 3 mesiace mi byvalo zle stale. Tiez som nevracala, ale nemohla som skoro nic jest. Dokonca som sa niekedy aj v noci zobudila na to, ze mi je zle. Najskor som sa na tom bavila, ale postupne mi to zacalo liezt paradne na nervy.
A teraz...mame doma krasnu dcerku. 🙂

jaruska74
22. júl 2009

no tak ked mam byt vsetko v poriadku tak ja to vydrzim........neviem sice ako, ale vydrzim 🙂 ale ako mam jest zdravo, a vyvazenu stravu a co ja viem co vsetko aby sa babatko mohlo pekne vyvijat, ked mi je potom zo vsetkeho zle?ale ovocie mi chuti ale mliecne vyrobky vobec nemozem mam z nich kyselinu . ale pocula som ze su nejaky cipky, alebo lieky na zmiernenie. ale kym intenzivne nezvraciam, tak to vydrzim, lebo nechudnem ani zdaleka. mam pocit ze mi je vsetko tesne......hlavne na pas ma vsetko tlaci.

jasmika
22. júl 2009

Dobré ránko dievčatá...Čo to 😕 tehotenské grckanice sa blížia 😖 😖 😖 No ja zatiaľ OK...až som bola z toho nespokojná, že do teraz mi nieje zle...Ale včera ked som cestovala busom domov z práce, tak mi veru nebolo všetko jedno 😖 😖 😖 🙄 🙄 🙄 už som sa nemohla dočkať kedy vystúpim...Tak asi to potroška prichádza aj na mňa...Babuľky...krásny deň a pozdravujem brušinká... 😀

dordina
22. júl 2009

neviem ako to je možne no zo srandy som si spravila test a bol pozitivny to mi ostalo ešte z predchadzajuceho toho.včera somvšak krvacala po tom čo sme boli na nakupe a dvihla som malinovky celý balik.ale kupila som si akurat druhý test a zas vyšiel pozitivne.ved som ešte len par dni po styku a týžden od kyretu je možne že by to už bolo?

kukona1
22. júl 2009

dordina to by zaujímalo aj mna....mám ten istý problém 😅

jasmika
22. júl 2009

fúúha dordina...čo to???
No neviem ti povedať, nie som až taký odborník, ale môže to byť aj tým, že sa ti ešte neznížil HCG hormon...ale to je len môj názor....To nemusí nič znamenať...Ja by som na tvojom mieste zavolala doktorovi a opýtala sa na to...čo najskôr...nech si si istá...Potom čakám info..čo to je 😉

jasmika
22. júl 2009

fakt kukona..? Aj ty? Babenky...určite zavolajte gynekológovi..aby ste vedeli o čo ide... 😉

kukona1
22. júl 2009

ja idem v pondelok na kontrolu ,moj doki má zatial dovolenku,tak dám potom vediet 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre