Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

burina111
11. nov 2009

petika páči sa mi tvoj prístup 😀 macherka.... 😉 berme si príklad

burina111
11. nov 2009

no a som zabudla..ešte pijem alchemilkový čaj...že vraj je to na ženské problémy, zregenerovanie maternice po potrate..

dadqa86
11. nov 2009

alchemilkovy caj??A to dostanem aj normalne v Lekarni nemusi to byt na lekasrky predpis vsak? 😝

petika
11. nov 2009

burina111: Ahoj kočka, pozerám, že ty sa už aj tak vytešuješ s nejakým drobčekom, jedného už doma máte 😀 my sa pilne pokúšame. Včera manžel zahlásil, že sa len bojí, že o to znova prídeme, ale som povedala, že sa to môže stať aj potom, ako budeme čakať 6 mesiacov a potom už by som v takej pohode nebola =) takže si dáme porobiť testy a uvidíme, či sa nám tam niečo ukáže. Prečítala som si od báb, čo im lekári robili, ale len po druhom MA, takže budem na svoju doktorku apelovať, že to chcem teraz a basta 😀 ale nechránime sa, takže ak sa nám to podarí, budem iba rada. Nie jedna baba bola taká, čo vraj otehotneli ešte skôr, ako prešli dva mesiace a bolo všetko OK. My to asi iba ťažko ovplyvníme, čo má byť sa deje, či s nami, alebo bez nás, takže neriešim. 😉 A čo vy?

A aj ja pijem alchemilkový čajík a beriem ďalej aj kyselinu listovú. Snáď sa nám to bude všetko pekne hojiť 🙂

dadqa86: ahoj, aj teba stretol podobný osud? Alchemilkový čaj si kúpiš v ktorej koľvek lekárni, nie je na predpis, dá sa kúpiť sypaný a aj v sáčkoch, ja si kupujem len ten sypaný, je chutný a pijem ho tri krát denne. Cedí sa len cez plastové sitko, kovové sitko púšťa do čaju niečo, čo pre ľudí nie je zdravé, preto je ideál cediť len cez plastové. Pomáha na veľa vecí, prečítaš si na letáku. Podľa žien je to pre nás malý zázrak.
Veľa zdaru baby.

dadqa86
11. nov 2009

Ahoj petika.Mnoo tak ti dakujem za odpoved 🙂 ja si ten caj kupim a dufam ze mi to pomoze a co sa tyka tej kyselini liestovej to tiez kupim v lekarni vsak?Ak ano tak super pokupim a dufam ze pomoze 🙂.Pretoze by som uz bola rada keby som mala pocit ze budeme mat drobceka 🙂.Aj vam baby prajem vela stastia.Ked si to tak vezmete kolko si zena vytrpi.Ja stim niekedy ani nechcem obtazovat a zatazovat svojho nastavajuceho manzela pretoze viem zeby sa trapil tak isto ako aj ja tak si to nechavam pre seba.Je lepsie podla mna sa porozpravat so zenou ktora to uz zazila ako s chlapom 🙂 🙂

petika
11. nov 2009

😉 dadqa86: Ver, že aj mužov to zožiera. Môj sa k tomu vyjadruje nerád, ale keď som mu plakala na pleci, plakal so mnou a predstav si, že povedal sám od seba, že mu vždy tak ťažko padne, keď vidí nejakú tehotnú babu, že má slzy na krajíčku. A pri tom, to je drsný chlap, ktorý nerád dáva niečo najavo. Chlapi cítia, len si nechcú pokaziť image, ale možno by to aj tvojmu dobre padlo. Bolo to predsa vaše dielo. 😉 ale neboj, dobre bude. Len treba veriť a neostať plakať nad minulosťou, hlavu hore a ideme ďalej. Cez slzy by sme nemuseli vidieť to, čo stojí pred nami 🙂
kyselinu listovú kúpiš tiež v lekárni, bez predpisu. Majú viacej možností, ja som si brala len kyselinu a čajík, nič viac. Ale sú aj také, kde sú vitamíny pomiešané, to si kúpim potom, keď budem mať na teste koľaje ako na D1 😀 papa

dadqa86
11. nov 2009

😀 ako na D1 to je dobre 😀 .Mnoo sak ano nic ine nam ani neostava cas sa vratit neda takze budem sa musiet pozbierat a ist dalej.Tak isto aj skusat nadalej a uvidime co a ako to dopadne 😝 .Mnoo moj plakal vtedy ked sme isli v noci na pohotovost pretoze som plakala aj ja tak som videla na nom ze mu nieje vsetko jedno.Vtedy sme sa asi trapili najviac.Ale tak co uz zivot ide dalej uvidime co a ako. 😉 Len dufam ze to nebude trvat 5-rokov 😀 😀 😀

petika
11. nov 2009

😀 5 rokov, to snáď nie 😀 neboj, dobre bude. Ja som išla s manželom na pohotovosť 30.10. 2009 a 31. mi robili kyretáž, ostala som v nemocnici s tým, že manžel mi musí doniesť veci do nemocnice, išiel domov baliť. Keď sme sa lúčili, čakali na nás 15 minút, kým som bola schopná ísť na izbu, bolo to v noci o 23.30. Revali sme ako malé deti, ešte aj keď som šla domov. Boli sme vo ôsmom týždni, to drobučké malo 2 cm. Keď som mu o tom hovorila, plakal. Najviac ho trápilo, že ho ani raz nevidel, žiadnu foto sme nemali. Takže viem, že keď sa nám to podarí znova, chcem mať foto čím skôr, lebo keby niečo, tak chcem, aby z toho niečo mal. ☹ Ale všetko zase bude dobré, tak nevešiame hlavu. Potešenie môjho ocina so slzami v očiach: Ešte ste mladí, ešte môžete urobiť futbalovú jedenástku, svet nepadá 😅 a mal pravdu, ideme ďalej. Je to čerstvé, tak sa ťažko hovorí tým, čo o tom vedeli, čo sa stalo, ale už to zvládame 😀 Možno už o 5 mesiacov tu budeme všetky pozerať na tieto naše príspevky s veľkým bruškom ako kinderko ... to by som všetkým nám priala. Papa

dadqa86
11. nov 2009

Mnoo to by bolo fajne aspom by sme sa zasmiali 😀 😀 ,ale tak uvidime ze ako to vsetko dopadne. 🙂 a mozno ze to ani nebude trvat 5-mesiacou 😉 mozno ze to bude skor ani sa nenazdame 😀 Aj ked ma to niekedy prestava bavit...Uvidime mnooo 🙂

petika
11. nov 2009

Netreba sa na to zamerať, že teraz sa ideme milovať, lebo máme plodné dni. Treba to robiť s láskou, pohodou, preto, že chceme. čím viac sa o to budeme snažiť a každý mesiac kupovať test, tým to bude horšie. Ale uvidíme, ja by som brala aj teraz. Zoberieme to, čo nám je nadelené 😉 kedy máte sobáš?

dadqa86
11. nov 2009

21-novembra za necele 2-tyzdne 🙂 o 16:45hod 🙂 heh uz sa tesim 🙂 a ty si uz vydata?

burina111
11. nov 2009

dadga 86 nie, to normálne kupiš v lekárni, stojí 1,15eura

burina111
11. nov 2009

dadba86 tak to sa isto podarí v svadobnú noc...písala som ti ip, kuk
viete čo, dostaneme podľa mňa tie najkrajšie vianočné darčeky baby...len presne ako petika píše..hore hlavy s láskou a pohodou, neplašiť plodné dni a pristupovať k tomu že výroba 🤐 držíme si palce a už nezufame, fakt....

dadqa86
11. nov 2009

Burina111:Ahoj oki idem kuk co si pisala a odpisem ti.Mnoo bola by sranda keby sme otehotneli vsetky 3 naraz na Vianoce 😀 to by bola parada 😝

burina111
11. nov 2009

no prajem nám to určite všetkým, aspoň by sme si dalej radili, čo v tehu, čo s deťmi..je fajn mať stále niekoho kto poradí, všeobecne, vo všetkom...tak sa držte, ak budeme mať my niečo nové, ozvem sa vám....a hádam tu budem čítať dobré správy od vás kočky....dadqa, nech máte krásnu svadbu 😉

dadqa86
11. nov 2009

Burina111:Dakujem ti 🙂 urcite bude sa tesim ako blcha 😀 dam vam vediet ptm baby ze ako to odpadlo :D hehe tak sa drzte 🙂

dadqa86
11. nov 2009

Idem ja buvat baby thak zajtra sa tu vidime aspom dufam heh thak dobru nocku vsetkym... 🙂 papapa

petika
12. nov 2009

Ahojte baby, dobré ráno. Dadqa86: tak krásnu svadbu a veľa lásky prajem. Nech máte plodnú svadobnú noc nie len na super zábavu, ale ŽIVÚ spomienku na celý život 😀 sa hovorí, že po pol noci nemá moci, tak musíte stíhať 😅 my sme zobratí od minulého roku, 8.8.2008 bol náš termín. Vám prajem všetko dobré, bude to krásne.

burina111: strašne si držíme palce, aby sa nám to podarilo, bolo by to krásne. Prajeme si to všetky, tak snáď sa zadarí. Super by bolo mať taký darček v brušku, podľa mňa je to nádherný pocit, aj to, ako to dvoch spojí. Krásne 😉 všetko dobré a krásny deň, papa

dadqa86
12. nov 2009

Petika: Dakujem aj tebe 🙂 mnoo to duufam ze to bude krasne 🙂 heh je to moja prva svadba 😝 sa tesim uz ako blcha 😀 dam vam vediet potom 😉 a inak Dobre raaaaaanko 🙂

dadqa86
12. nov 2009

Petika:Ete som zabudla dopisat ze neviem ci budeme mat svadobnu noc ak stihneme 😀 😀 😀 😀

petika
12. nov 2009

😲 to snáď nie, to musíte stihnúť. Tak vám dávam šancu až do rána. Len aby sa na to šuplo, vraj keď mám muž trochu chlipnuté, ľahšie sa nám otehotnie. Tak mu dopraj a Ty len chytaj 😀

dadqa86
12. nov 2009

Pezika: 😀 😀 😀 neboj sa budem chytat len problem je vtom ze on nepije to pomoze ked si vypijem za nho ci nee? 😀 😀 😀 a ptm suuup :D:D:D:D:D:D hehehe ja by som mu rada dopriala,ale ked nepije si dam za nho 😀 .Ako sa inak mas? A co porabas? 🙂

dadqa86
12. nov 2009

Petika:Prepac teraz som si vsimla ze som ta premenovala sorry 😀 😀 😀 😀

petika
12. nov 2009

😀 nevá, si si všimla tak, OK. Mám sa fajn, fasa deň, taká som nejaká unavená, ale sranda, že neviem z čoho. Som už aj buúvala 😅 tak hm no... 😝 no tak tento spôsob neviem či zaberá, lebo vraj to pôsobí na to... čo Ti tam manžel dá, keď je trošku tak symbolicky,ale k tomu niekedy stačí aj tak iba, že 2 dcl vínka a je to ok, tak neviem, ani to nezvládne? Neviem či to ovplyvníš a spasíš sama 😀

burina111
12. nov 2009

petika,tyyy a nemáš náhodou ten spánok ako skorý príznak tehu??? to sa človek strašne cíti unavený..jeeej, no keby to tak bolo.....
dadqa a ty radšej nenapájaj mužíčka s alkoholom, ked nepije, bo nič nebude nakoniec....môže to mať aj uplne opačný efekt 😀 nooo, tak radšej si to užite ako manželia..neviem akú svadbu chystáte, ale my sme ráno po pretancovanej noci o 6 odkvecli v posteli ako mrtvoly..no a nič sa nekonalo 😀 😅 🤐

lubka89
12. nov 2009

ahojte

dadqa86
12. nov 2009

Petika:Mnooo sama nespasim urcite 😀 to pochybujem 😀ale tak povedal ze si pripitok da a verim tomu ze za nejake 2pohariky urcite vipije aj tvrdeho 😀 uvidime hehe dam vam vediet ako to dopadlo ak neodkvicneme aj my nad ranom😀....Burina111:neboooj sa ja ho nuuutit nebudem on bude chlastat sam 😀 😀 😀 😀 ale nedovolim mu vela pretoze sa moze stat ze odkvicne a koniec 😀 😀 😀 😀

petika
13. nov 2009

ahojte babulky, burina111: brala by som, ale to by bolo ozaj dosť skoro po mojom MA, na kyrete som bola len 31.10. a to by bola fakt asi pecka nie len pre doktorku, ale aj pre mňa. 😉 ale brala by som, hlavne, keby to bolo celé všetko v poriadku. ale držíme si palce, nech príde, čo má

dadqa86: Tak ho teda nenúť, keď si dá aj sám, aby sa necítil znásilňovaný 😀 ešte len pri pripíjaní 😅 možno sa podarí nejaká výslužka na 9 mesiacov 😉 všetko dobré samozrejme.

lubka89: Ahoj, vitaj medzi nami. Tiež podobný osud?

ženy držte sa, krásny deň

burina111
13. nov 2009

lubi ahoj, tak ty si s tých šťastnejších, že už čakáte??? tak nám daj váš príbeh, posmeľ nás po strate 😅

burina111
13. nov 2009

babiky ja mám dnes stretávku zo základky po 12stich rokoch..aká haluz, teším sa, potom vám dam vedieť, ako bolo..je to riadna chatovica, od dnes poobedia až do zajtra...tak krásny víkend všetkých, lubka89 tešíme sa na tvoje príspevky a debatky s nami...sme sa tu vcelku také pozitívky zišli a ty s tvojim tehu nás len potešíš...ahojte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre