Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zdenkam
25. jan 2010

Janka,spravne si to napisala.
Vies, ja mam malinke pod srdcom a nechcem pocitat kazdy den, pocital som na zaciatku a bolo to hrozne na psychicku a potom som prastila s nosenim slipovej vlozky, ak zacnem kravacat, s kontrolovanim gatiek po kazdom cikani a mimo necho, lebo mi doslo ze to je psycho.

A este som chcela, mozno to niekomu pomoze, teda tej, ktora trpite a o miminko ste prisla, ale isto to pomoze niekomu inemu.
Ja som po potrate mala pocit zmiernit niekoho ineho bolest. Proste odpustat sa od vlastej uvedomit si, ze su aj ine a horsie bolesti. Stala som sa "dobrym anjelom". Aspon financne /ak nie uz osobnou ucastou/ pomaham rodine co ma dieata s rakovinou chrbtice.
TAk to je taky typ ako bolest obratit aj na nieco dobre.

Dobru noc

burko
26. jan 2010

Janka, pripájam sa k Zdenke naozaj si to vystihla.Máte pravdu obidve. My máme tiež ťažký osud už 9,5 roka.No nejdem sa sťažovať. Chcem tým povedať to, že keď mi je veľmi ťažko a chytajú ma depresie tak nájdem inú rodinu s ešte ťažším osudom a to na vždy tak naštartuje a povzbudí, že nie sme sami.Sú oveľa horšie prípady ako my.
Ja som pred dvoma týždňami mala missed. Písala som aj do témy "Mamičky z missediek" Je to ťažké ale postupne sa z toho dostávam, popri Katke si nemôžem dovoliť myslieť len na seba a trápiť sa kvôli potratu.
Ja tak hovorím: "Čo sa má stať stane sa." My osud nezmeníme. Všetko zlé je na niečo dobré.

Vy mamičky čo čakáte dieťatko tak myslite POZITÍVNE. Potrebujete to Vy aj vaše dieťa. Želám a držím palce nech sa Vám narodia len zdravé detičky.

kukona1
26. jan 2010

Ahojte,už som tu písala v lete že som potratila...doteraz sme skúšali a nič..tak som sa rozhodla íst k lekárovi,že prečo sa nám nedarí...niekedy začnem len tak krvácat -mimo cyklus...tak mi nasadil dufaston,že do 5 dní by som mala dostat MS ...na tretí den cyklu by som mala íst na krv,aby mi zistili čo mi vlastne je,prečo krvácam a nemožem zostat tehotná...ale dnes je 5 den a ja som ms ešte nedostala...už mi meškajú 9 dní...pred 5 dnami mi robil ultrazvuk a nič tam nevidel,iba že mám nízko sliznicu...
ale takto isto som dopadla v lete,išla som na preventívku a aj s tým že sa vyše roka skúšame a nejde to.ale ani ja som nevedela že už som 3tt tehotná/ bolo to asi 3 dni pred ms/,ultrazvuk ukázal že mi chýbajú žlté telieska a preto nemožem byt momentálne tehotná...tak mi predpísal clostyl a začneme s liečbou...tak som sa tie 3 dni kúpala vo vrelej vode a pila som červené vínko aby som čo najskor dostala a mohla začat užívat clostyl......príznaky tehotnosti som nemala žiadne..test som si robila až ked mi meškali týžden....vyšli ,,//,, ale už bolo neskoro-iba som si vyvolala potrat tým kúpelom a vínom 😢 ked som išla k lekárovi..zistil že je to mrtve..
tak neviem čo mám teraz robit.....test mi neukázal že by som bola tehotná...
mali ste už niektorá rovnaký problém? 😢

burina111
26. jan 2010

kukona ahoj, no len sa neobvinuj teraz, nesmúť, dakedy su veci ako majú byť, aj ked su kruté..
baby ja som tu bola v pondelok, nebolo tu nikoho, nič som radšej nepísala...od nedele mi bolo strašne, ako som to o dadke čítala...v pondelok som na nu myslela celý den, aj na vás...ale neprišla večer tu...hádam je v poriadku- relatívne..chápem, že teraz nemá chuť na nič, iba ležať v posteli a pozerať do blba...veď sme to všetky prežili 😢
ešte horšie, ani katka sa neozvala..bože, ved v piatok jej už pichali vyvolávačku..ja teraz vôbec neviem, čo je s nou, neozvala sa, tiež sa bojím, či su oka....
baby ja vás vlastne vôbec nepoznám, ale hrozne ste mi všetky pomohli ked mi bolo zle a nevedela som si sama pomôcť a tak mi na vás záleží, je mi smutno ked ste smutné, asi som veľmi empatická ale tá dadka ma tak zobrala....neviem sa s tým zmieriť a čo je ešte horšie, bojím sa o naše bábo..teraz sa iba kontrolujem, či ma niečo nebolí, či nekrvácam a ja neviem čo všetko...včera som mala pocit, že musím utekať k dr. nech mi urobí kontrolné sono, či je bábo v pohode...povedala som si, že sa nebudem tak vciťovať, ale ja to inak neviem....a tak mi je zle od nedele a bojím sa o dadku, o katku aj o nás všetky čo sme tehulky...a ešte dnes čítam o masabi že špiní...tak dovi.....a to je už v 14tt....
asi by sme mali začať zas nejako optimistickejšie...akokeby sa to všetko teraz na nás prevalilo, ten smútok a pesimizmus.....tak baby snažme sa vylepšiť to ovzdušie tu ☹
dadi, ak to budeš čítať, je mi to strašne ľuto, je mi zle spolu s tebou a verím, že sa z toho skoro dostaneš a budeš v poriadku.
kati, ty sa prosím ťa ozvi, či ste s lauričkou v poriadku či čo je s vami....
zdeni, masabi dávajte na seba pozor aj na bábatká malé...nech ste v poriadku
a vy ostatné baby, neberte si teraz z nás príklad..akosi to na nás všetky doľahlo, inak sme celkom optimistky, že baby?
tak všetkým krásny deň, veľa slniečka a enegrie a iba usmiate brušká 🙂

masabi
26. jan 2010

Tak ,asi načase zmeniť tu energiu ako hovori Zdenka...lekar mi sice včera nasadil ascorutin ale nebudem ho brať,na letaku píče že sa nesmie brať v tehotenstve a zas tak nekrvácam aby som ho musela brať.Dnes je to už lepšie ale je to hrozné ležať v posteli a pri telke...ja nie som na to zvyknutá...esšte že mám takú prácu že sa dá cez telefon ,lebo ináč dovi. 🙂 Trezkami...ty si fakt z okolia ?Odkiaľ-napéš do IP-tak to možeme niekedy zájsť na horúcu čokoládu...a možno sa aj poznáme 😉 😉 Burina,dávaj na seba pozor a aj všetky ostatné ideme si teraz dodávať len pozitívnu energiu...takže oddnes péšeme len čo dobré sme navarili,aké známky nam priniesli ratolesti/aj ked vy asi nemáte este take veľké ale tak aspoň aké pokroky robia/.A samozrejme ako skvelo sa nám darí ako nám rastú pekne brušká.Prajem Vám všetkým aby ste sa mali v pohode,vychutnávajme si tie vzácne chvíle ...a občas si spomenieme aj na Dadqu a podporíme ju 😎 😎

xpetka1x
26. jan 2010

ahojte baby aj ja som mala dnes hrozny den...mala som ucapala varechou taka je mrchava dnes cely den..bo sa nudi a len zle robi ja nemozem cez zimu xodit von bo sa mi zle prekrvuju prsty na rukach aj na nohach tak po 30 minutach vonku mam cencule na nohach aj rukach a vobec si ich necitim a strasne to boli☹((normalne ked som prisla domou som plakal od bolesti aspon 15 minut...sibne ma s tejto zimi ako ju ja nenavidim...ja mam aj ked som doma studene ruky ci je leto ci je zima.. ☹ najhorsie je ze som s malou sama manzel xodi na tyzdnovky takze sa nudime od rana do vecera ☹ a ten vykend co sme spolu ujde neskutocne rychlo.. noo 😔

zdenkam
26. jan 2010

Jooooj, Xpetka, klidek deti potrebuju vybehat. Ja musim maleho stale vziat von. Nemoze ti ju niekto vziat? Chudatko mala. Ako vsetci vraveli, ked som tehu bola prve dni,ze mam to brat easy, opatre. Ale uz jedno dietata mam. Nemoze trpiet preto ze je na ceste druhe dieta. Obom chcem dat rovnaku sancu. A Patrick vonku musi, nevydrzi 3 hodiny v dome. Je strasne nervozny potom a nepocuva akoby nevedel co so sebou. Takze sme chodili vonku a to tu mame hrozne kopce a opatrne neopatrne, musela som ho z ihriska tlacit buggy do strasneho kopca. On je maly neuslape to. TAk sa inak nedalo a nemoze teraz 7 dni sediet doma, lebo mama je opatrna.
Maly nechodi do skolky aspon na par hodin? Nas ano v stredu a stvrtok od 9 do 12 /alebo 1 ak chcem/, takze to je taky bonusovy program, ked si ja vylestim dom, lebo s nim sa mi moc neda.

Babenky my sme dnes objavovali dalsi skryty kut Irska,kde sme este za 5 rokov neboli. Boli sme na vylete od 1O.3O do 4.3O. Pridam fotky vecer, tak kuknete ako sme dnes uzivali. Strasne nam chybaju lesy tak sme cosi nasli, taky tematicky park kde boli kedysi bane. Dokonca sa nam dalo s Patrickom ist aj na multimedialnu vystavu v tom parku, maly dostal velku baterku a kedze jednotlive miestnosti boli tmave, lebo sa tam premietalo, ked sa nudil svietil baterkou kym sme mi obzerali. 🙂 Super, ze tam teraz neboli ini ludia, lebo nikoho nerusil aspon.

A objednala som sa telefonicky na scan doma v Michalovciach. Tak sa tesim a kamoska co mi zhanala cislo na scan do nemocnice cez x znamych musela spomenut, ze som v Irsku, lebo ked som sa objednavala zena sa pyta, ktory lekar vas dopurucil a ja ze ja to mam trochu netradicne a ona hned, ze vy ste ten Irsky pripad? 😉

lucka_o
26. jan 2010

baby tak to bol ale zlý tyzden co som citala....oj je mi luto co sa stalo dadqe ☹
taktiez aj jednej mojej znamej sa to prihodilo..... 😒 az ma mrazi.
ale ako pisete treba mysliet pozitivne....inak moje kamosky cakaju samych chlapcekov....ja som zvedava co to bude velmi🙂
a dnes som urobila posledne 2 skusky tak sa mozem naplno venovat tehulkovaniu 🙂
drzim Vam vsetkym palce 🙂 nech je vsetko v poriadku tak ako ma byt...

dadqa86
26. jan 2010

Ahojte baby 😢 😢 dnes ma prepustili domou museli ma tam nechat kvoli sonu co mi robili rano.Operovali ma rano o 09:00hod a o 10:30hod som bola hotova na vyzite mi doktorka povedala take veci ze ani neviem ci to sem mam napisat 😢 😢 Nechcem vas strasit,ale povedala mi ze moja malinka dcerka bola strasne velka uz ze na 11-tyzden to bolo velmi velke bola taka velka ako keby som bola uz v 5-mesiaci nevedia si to vysvetlit nikto ani lekari a ani ja ze ju nemohli ani vyskrabat stim skrabatkom tak ju tahali za nozicky vonku 😢 😢 a doktorka mi povedala ze sa normalne dalo zistit ze co to bolo mala by som dievcatko 😢 😢 😢 o tyzden mam ist na kontrolu a povedia mi aj vysledky pitvy ze preco to bolo take velke a co sa vlastne stalo 😢 bolo to strasne ked mi to hovorila.Jedna zena co somnou lezala na izbe isla hned po mne ze cakala na sale kym ma dokoncia a dvere mali otvorene ze normalne videla ako zo mna malu vytiahli a odniesli zabalenu v plachte k umyvadlu ze ju tam utierali ze bola cela zmodreta mne ked to hovorila ja sm myslela ze skolabujem hned som zacala plakat vsetky mi tam hovorili ze im je to luto este aj doktorka,ale ze musime pockat na vysledki pitvy 😢 😢 tak uvidime.Len aby ste vedeli ze som uz doma a som zatial v poriadku len ta bolest neodide nikdy a este po tom co mi povedala doktorka 😢 drzkajte sa mam vas rada aj ked vas nepoznam dobre,ale mam drzkajte sa aj s babetkami a prajem vam vsetko dobre.Ja sa ozvem ked mi bude lepsie pretoze som este stale hotova z toho 😢 😢 drzkajte sa pekny zvysok vecera prajem.Awojte 😢

burina111
26. jan 2010

jááj dadi moja..aspon že si už doma..fakt mi je to strašne ľuto...a dievčatko...tak tá tabuľka dobre hovorila....bože...to si ešte vytrpíš, zas to okolo výsledkov pitvi a tak...hádam ty budeš skoro v poriadku...ja ani neviem, čo ti napísať, ako ťa povzbudiť..to nejde..tak len nezanevri na nás, príď tu ako doteraz, veď si naša a nesmúť ☹ hoci my všetky smútime s tebou odkedy to vieme....a naozaj príšerné čo píšeš...neuveriteľné....nechápem, čo sa mohlo stať, nikdy som o ničom takom nepočula..možno že mu nič nebolo, proste si iba nadbehlo....bohvie...tak hádam budeš múdrejšia aj ked k čomu to už bude 😢 😢 😢
baby držte sa

zdenkam
26. jan 2010

Dadi, pamatas ako si raz pisala ako je maicke velke? Vtedy som si podla tej dlzky myslela ze sme rovnako tehu pamatas? A to som ja dalej asi o 5 tt, som si vtedy myslela ze si sa pomylila v tom udaji. To bolo este kdesi v 7 tt hadam. Mozno malo malinke nejaku geneticku poruchu. Zial sa taketo veci stavaju, deticky sa s tym aj narodia.

A dakujem pekne za take detialy co Ti ta zena vravela. Je lepsie niektore veci nevediet a to si nedam vyhovorit.

DAdi, teraz sa pekne zotavuj, je plusom, ze zachvilu bude jar, je to lepsie akoby teraz mala prijst jesen. Jar prinesie viac dobreho.

A ja sa nebudem bat o miminko svoje. Co je sudene stane sa. Uz som tolko smutnych pribehov tuna pocula, ze ak by strach zvitazil, dalsie dietatko by som nechcela. Strach nesmie zvitazit. Ja mu to nedovolim a dietatko milujem a budem milovat nech bude akekolvek.

xpetka1x
27. jan 2010

Dadi tak dufajme ze to najhorsie v tehulkovani uz mas za sebou,,!!! je to velmii smutne vstetko co si zazila v tej nemocnici xudiatko moje.. ale hlavu hore uz bude len dobre nebojkaj ono to casom prejde..
Ja tiez uz nemyslim na nic zle a dufam ze vsetko dobre dopadne verim v to!!

Zdeni veru nemam ju s kym poslat von 😒 ale ked sa otepli ked nebude pod 0 tak by to mali moje koncatiny zvladnut 🙂 no musime to vsetci niako vydrzat.. nech uz tu mame jar!!

xpetka1x
27. jan 2010

Inak Dadi sranda ze na ultrazvuku si nic nevsimli!? ked si pisala ze malinke ma 25mm ale srdiecko nebije...no a ked ta odsavali (kyret) tak to bolo take velke na 5 mesiac ved 5 mesacne babo nema 25mm.. teraz jedna bab v jednej teme tu na koniku pisala ze je v 12tt a male ma 18 cm ze ona vie ze to je vela ale ona si kazdy vecer hladka brusko aby male rastlo..no tak same zahady drzte sa papa

burko
27. jan 2010

Ahoj Dadi. Je mi ľúto čo sa Ti stalo. Ani neviem čo Ti napísať ako Ťa povzbudiť. Snáď len toľko, aby si sa dlho netrápila, pomysli si že keby sa Ti narodilo poškodené dieťatko, koľko trápenia by si mala.Tak ako ja, asi už poznáš moju stránku www.burko.sk
No my sme boli pri pôrode zanedbané lekármi. To zasa nechcem strašiť ostatné. To určite nie. Prepáčte mi to maminky.
Ja som len to chcela povedať, že sa Ti lepšie stalo teraz, ako sa trápiť celý život s postihnutým dieťatkom.
Neboj dáš sa do poriadku a budeš mať aj Ty zdravé dieťa aj keď možno v týchto chvíľach tomu neveríš.
Myslím na Teba a už som sa nešla dočkať kedy prečítam ako si dopadla.
Ide jar. ako píšu baby predo mnou bude lepšia nálada aj pohoda. Na jar sa všetko prebúdza...... tak si myslím, že my čo sme v zime prišli o naše detičky, tak sa teraz skôr dáme do poriadku a o niekoľko mesiacov sa budeme chváliť ako rastie bruško....koľko sme pribrali.....kedy rodíme............. Len musíme myslieť optimisticky. Prajem príjemný deň!

masabi
27. jan 2010

Dadqua moja,vidíš ako sa osud vie škaredo zahrať s naším životom a aj so životom miminka...je to boľavé.Len sa neizoluj .kľudne sa z toho vyrozprávaj pomôže ti to viac ako keď to budeš tú hroznú bolesť dusiť v sebe.Prajem ti len to najlepšie a aj nám ostatným.

zdenkam
27. jan 2010

Aj ja Dadqa. Dadi, najdi babenky podobneho osudu, pomozu ti zdielat trapenie.
A Burko presne to som si vravela, ze radsej skoro ako neskor. Ako jasne, ze to bolesti neutisilo ale nejako som si to potrebovala logicky zdovodnit (aj ked logika niekedy nema miesto/ lenze ja by som neprezila porodit mrtve babo. Poznam babenku, co sa jej to stalo. Teraz nosi pod srdieckom dalsie dietatko po 6 rokoch. A vsetke take maminky obdivujem a mame si z nich brat priklad.
Ja mam dnes oficialne 16 tt. 🙂 Cakam az ma posteklia motylie kridelka v brusku.

Burko a presne tak, na jar sa vsetko zobudza aj nadej, zas rastie, zas vsetko rozkvitne. Ja co som potretila babetko, malo sa narodit v maji a lekar vravel, ze to je podla neho najkrajsie obdobie ked sa narodit moze. Vsetko je plne zivota.
A druha sanca prisla trosku po jari, rodit by sme mali v juli. Este stihneme slniecko aj ked tu v Irsku je riadne skupe, ale o to viac sa nan tesim.

Ale Xpetke by vyhovovala tunajsia zima, mame 8 stupnom a teplejsie. Tento rok bol vynimocny boli v noci mrazi - 1O po 4O rokoch taketo zimy a sneh vyse tyzdna. Inak Irskych susedov sme ucili ako robit snehuliaka, oni to nevedia, nemaju skusenost. Mysleli,ze sneh sa ucapa na gulu a nie gula.
😀
Ale ide nam jar pomaly ale isto. Ja oslavim v jari 33 rokov. 🙂

xpetka1x
27. jan 2010

ZDENI TAK TAM MAS RIADNU ZABAVU AZ ZAVIDIM TYCH 8 STUPNOU U NAS BOLO V NOCI - 18 A TERAZ JE - 7 TAK NIC PRE MNA ☹
iNAK BABY KED SOM ZISTILA ZE SOM V TEHU FURT MA PICHALO NA LAVEJ STRANE VAJECNIK...NENI TO SILNA BOLEST ANI STALA LEN SEM TAM... TAK SOM SA ZLAKLA ZE JE TO MIMOMAT. ALE DOKY MI POVEDAL ZE EE AJ BOLO BABO TAM KDE MALO BYT CIZE V MATERNICI A PEKNE NAM BIJE SRDIECKO..NO A TA BOLEST VRAJ OPLODNENE VAJCKO SA UVOLNILO Z LAVEHO VAJCKA A OSTALA TAM TAKA DIERKA ALE MALO BY SA ZACELIT NO ALE MNA TO FURT BOLI A TO UZ JE AJ MESIAC... PO UVOLNENI VAJCKA!! MAM STRACH CI TO NEBUDE NIECO INE..NIECO CO DOKY PREHLIADOL..AKOZE NENI TO SILNA BOLEST LEN SEM TAM JU ZACITIM ALE VZDY NA TOM ISTOM MIESTE!! NA PORADNU IDEM AZ 16.2 ☹

zdenkam
27. jan 2010

Xpetka, hej, ale nase leto to je 22 stupnov zas. Preto my na Slovensko chodime bud v maji alebo v septembri a aj to si uzijeme viac slnka a teploty az do 28.
Co tu zijeme uz 5 rokov uz sme si odvykli od horucav. Navyse tatko je rysavy a Patrick blondiak modrooky obaja bleda plet, tak slnko im ani dobre nerobi.

Ak to je sem tam a nie silne, nic vazne to nebude, neboj. VAzne by bolo viac menej neustale myslim.

xpetka1x
27. jan 2010

Zseni to ano ale volako mi to nejde aj si poviem ze nebudem no a furt myslim ja som taka susura.. no mam straxh bojim sa ...v noci mam take strasne sny akoze o mimi nie ale take nocne mori vselike somariny ☹ potom sa bojim aj cikat ist ked som sama doma a musim xodit aj 3x v noci...je to dost dlho cakat na dalsiu kontrolu..keby to bolo aspon castejsie ked je to na zaciatku..potom ked uz kopka je to v pohode uz si to skontrolujeme aj same 🙂 ..len to je aj tou nudou ze furt myslim ked je moj drahy doma tak je dobre behame vsade tade atak... vobec na to nemyslim ale ta nuda a to pocasie ma deprimuju...
ja milujem leto a pri mori no raz som bola v Bulharsku 2 mesiace a od rana do vecera vycapena na plazi no super horucavi boli tam boli vsetvvi taky tmavy vsak ako bulhary tak som si ani neuvedomovala ako ma opaluje az ked som domou prisla 🙂 no baby to ste mali vidiet ja som bola tmavsia ako cernoch 🙂 no brutal ja som sa hanbyla po vonku behat,,,otlacka mi vydrzalla az do buduceho leta 🙂 no milujem teplo

zdenkam
27. jan 2010

no my leto zas nemusime ako slniecko hej, ale plaz O bodov, vylety hej.Na Mallorke sme boli 7 dni minuly rok ale na plaz az po 5, inak sme poznavali krajinu a okolie. A to vsetko aj s 2 rocnym dietatom. Takze neuznavam aurgument ze s detmi sa da len plazova turistika ako obcas pocuvavam.

Ale v Irl nam staci aj hrabanie sa v piesku a moja pubertalna posadnutost muslami si tu pride na svoje. Aj po 5 rokoch ich stale zbieram.
😀. Nastasitie mi byvame tak 35 autom k pobreziu, tak v lete nam to uz aj lezie na nervy stale len k moru.

Xpetka ako sa mozes nudit s dcerkou? Sak ja viem, ze stale sa cosi neda vymysliet, ale skuste spolu nieco tu a tam vyrabat ako hada z toaletnych roliek, modelovat z plasteliny. My ak sme nemozne kvoli dazdu, ze sa neda von, takuto aktivitu podnikame a ak uz uplne nevieme co, tak sa dohodneme s kamoskou co ma uplne na den rovnako staru dcerua ideme k nim na hodku alebo ona k nam. Proste nieco co prelomi den.

Deticky su detmi len chvilu, treba im dat co najviac toho dobreho a teraz nemyslim hmotne veci. Proste nieco co rozvija ich tvorivost a predstavivost. Ako aj mne je niekedy den dlhy, preto si pochvalujem to chodenie do prace tu a tam, ze zmenim vzduch a nacerpam sily, ktore potom mozem davat zas Patrickovi.

Ma niekto spravy o Katke?

xpetka1x
27. jan 2010

zdeni xodime k susedke aj mi co ma dcerku ako je nasa alebo ona k nam sa pohraju..nasa sa vie aj sama zahrat pekne stava si kocky aj ja s nou varime spolu.. dvd si pusta kazdu xvilu jednu rozpravku by kukala aj 5 krat po sebe,,aj na notbooku jej pustam pesnicky no ale najradsej kuka maminku a ocinka 🙂 nasu svadbu na ktorej bola aj ona 🙂

katka nas napina ale zajtra alebo piatok nam napise ze uz je doma!!aj ja by som si to nexala pre seba a napisala to ked dojdem domkou ma urcite teraz toho dost 🙂

burina111
27. jan 2010

ahojte kočky, tak mám radostnú novinu do toho všetkého pesimizmu..dnes som dostala sms od katky 22. tu je znenie:
Ahoj volám sa LAURA, kedže som ešte maličká, píše za mňa moja mamička. Vážim 3570g a meriam 52cm. narodila som sa dnes o 9,30 cisárskym rezom. obe sme v poriadku.

burina111
27. jan 2010

takže naša prvá maminka Katuška a prvá dcérka Laurinka, obom hlavne kopec zdravia, spokojnosti, nech malá Laurička rastie ako z vody, veľa papá a v noci spinká 😉 a mamičke Katke rýchle zotavenie...veľmi sa tešíme,,,a zas prišlo svetlo do našej smutnej témy aj keď to Dadin smútok nezmaže....aspoň poteší...
tak sa držte kočky 🙂

xpetka1x
27. jan 2010

jeej no tak to je super.. blahozelame katke no malej laurike tam muselo byt veelmi dobre 🙂 tak teda hlavne veeela zdravicka celej rodinke a veela tichych noci 😉

dadqa86
27. jan 2010

Ahojte.Pisala mi Katka mam vam oznamit ze dnes sa narodila mala Laura mala 3570g,52cm cisarskym rezom..a mam vas pozdravit..drzte sa awojte

vejula
27. jan 2010

Ahojte dievčatá občas vás tu chodím pozerať, no a viem že tu chodila aj mirka, lebo už o jedno bábatko prišla a teraz je v nemocke, je v 22tt a odišla jej zátka. Doktori nasadili liečbu a tá nezabrala 😔 Ideme kočky čo sme s nou na fore o 20.00 na nu intenzívne myslieť prípadne sa pomodliť ktoré sme veriace, tak kočky ak máte čas a chce sa vám tak sa môžete pridať. Nech sa stane zázrak. Ďakujem.

zdenkam
27. jan 2010

Jeeej, krasne vellke babatko. Takze napokon cisarak? Hm.....hlavne ze uz je maly velky poklad na svete a uz len nech su obe zdrave a rastie im mala pre radost.
No vidite a mame tu hned to svetielko.

Vejula, spomeniem si na nu dnes vecer hoc neviem o koho ide. 22 tt to je zle. ☹ Ona mala nejake problemy s maternicou ako srdova maternica alebo tak? Ze vtedy je predcasny povod casty. ☹
Tak za to malinke poviem modtlidbicku. Taketo pribehy su velmi smutne. ☹

Xpetka, tak to nas Dvd pod dohladom musi, lebo my sme trochu prisnejsi v tomto a notebook ma zakazany. TAk ci tak sa technike nevyhne tak nech zbytocne privcas necuci do obrazovky. Vies, pri DVD sa dieta nevyhra. ¨Sak to sama poznas cely den cucat do telky a clovek ma pocit, ze premrhal den, teda aspon ja. A unaveny z nic nerobenia je.
A aj na nase svadbe bol Patrick, boli mu 2 roky. 🙂

vejula
27. jan 2010

zdenkam, neviem čo presne jej bolo len prvý krát potratila dvojičky a teraz toto 😔 A ďakujem že si spomenieš, dúfam že bude všetko dobré.

zdenkam
27. jan 2010

ach jaj, uz si pamatam, niekto tu o tom pisal o tych dvojicach.

Niektore maminky co by nimi chceli byt to maju tak nespravodlivo tazke.
Esteze nevieme co nas caka.
Dobru noc

vejula
27. jan 2010

jj zdenka, nechápem prečo je to tak ako to je... Ale dufam že to dobre skončí... Nádej umiera posledná aj ked lekári sa vyjdruju dosť negatívne, ja verím na zázraky. Tak snád teraz prišiel čas na jeden z nich,

Dobru noc aj tebe.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre