Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katka22r
15. feb 2010

peti skus aj psylium mne to pomohlo

burinka dakujeme

burina111
15. feb 2010

peti a ešte ma napadlo...kamilkový čaj je na to tiež super, každý deň vypiť aspoň šálku čaju. to pomáha aj maličkým detičkám....to ttiež pijem a pomáha.......nech ti je lepšie

xpetka1x
15. feb 2010

jeej dakujem baby vyskusam musim lebo mi prasknu creca...

zajtra mi drzkajte palce idem rano do poradne na 7..potom dam vediet ako sme na tom...

zdenkam
15. feb 2010

baby, no ja valim, vy teda mate problemy. ☹

Nechapem ale som rada, ze mne sa vyhybaju. Ja nic, len malinke sa vrti a brusko rastie. Ja som nikdy ani pri malom okrem kyseliny listovej do 3 mesiaca nemusela vziat ziadneho pomocnika z lekarne /myslim pripravok/ dufajme, ze to aj teraz tak vydrzi. Aj vam prajem, nech ich potrebujete co najmenej. 😉

Vidite a to som take tintitko.Som vravela, ze som sice kost a koza a zdrava. Cloveku sa to obcas pri pohlade na mna verit nechce. 😀

K tym prsiam a kojeniu, tie nechapem, ja som bola tak nastavena na kojenie, ze ani cumlik som kupeny doma nemala. A moj muz hadam este viac. Ja som sa bala, ze to trosku nepojde lebo moja mama kojila 3 mesiace, mesiac a 3 tyzdne /sme v rodine 3 deti/ a dalej to neslo. Tot ja som kojila 2 roky, takze suvislost v tom nie je.
Ale presne ide o to , ze po laske je to to najlepsie co moze maminka miminku dat, tak to nechapem. Kaslem na nejake nazory muza, ze nechce, aby mi ovisli prsia. SAk ide o dobre jeho dietata.
Inak, ja som aj po nastupe do prace /tu bola v tom case materska 22 t, t. j. maly mal 4,5 mesiaca dokrmovala len materskym mliekom a to bola ina fuska to odstriekat, lebo ziadna odsavacky nefungovala na moje male prsia, takze som vytlacala - manzel tomu vravel: "maminka se musi podojit" a neznaala som to, ale proste nechcela som malemu dat ani tie 2 davky mliecka kym som bola v robote. Nastastie som rok po nastupe na matersku robila len soboty a nedele 8,¨5 hodin ale od 2 do 6 som bola doma, takze maleho som 2x v tom case nakojila.

Ale v Irsku prevlada nazor, ze kojenie je narocne a vacsina zien sa o to ani nepokusi. Do nemocnice sa ide rodit s flaskou pre novonarodene mimino. 😠

xpetka1x
16. feb 2010

Ahojte babulky tak sme v poriadku krasne nam bilo srdiecko hybali sme rucinkami aj nozinkami sme v 10tt a mame 27mm 🙂 bolo sice v takom klbku schulene ale krasne mam aj fotecku potom ked budem domka tak popridavam...,,juuj taka som stastna duphaston mi vysadil ze neni dvovod ho brat najbl. ideme 10.3.

xpetka1x
16. feb 2010

katka mama mi kupila ten psylium no a mala si aj ty taky vo velkej krabici a vnutri je ten prasom v sacku?? na krabici je napisane originalne indicke psylium cistota 98 percent....a prirodny produkt 100 percent ale neni tam pisane nic ze ci to mozu tehulky pytala som sa aj dokyho ale ten to nepoznal...kedy si to ty brala a ako dlho??a kto ti to odporucil bo sa bojim ked tam nic nepisu

katka22r
16. feb 2010

xpetka ja som taka rada sa tesim s vami 🙂 juuuj len nech vsetko bude dobre do sameho konca...no presne to je to psylium ja som si ho davala do jogurta bieleho lebo da sa aj s vodou ale mne to tak nechutilo...kazdy den som zjedla jeden jogurt a jedla som ho do 20tt potom mi uáz netrebalo....a inak este ma napadlo aj skus rano aj pohar teplej vody

xpetka1x
16. feb 2010

no aj to som uz pocula o vode ale budem si davat to psylium len mam taky iny obal ako je pofoteni na nete tam su niake od dr popova ci co ale ja mam obycajny zltozelena krabica...
katka dakujem aj ja verim ze bude dobre som sa este v cakarni modlila aj na kozu ked som si sadla nech bije srdiecko 🙂

burina111
16. feb 2010

peti to od dr. popova mám doma, s príchuťou kaktusu..je to tiež vláknina..ale hnusne to tak naboptná vo vode okamžite, ani to nestihneš vypiť...mňa z toho naťahovalo na vracanie....
teším sa že poradna dopadla super, tak super, samé dobré správy..ja idem v pondelok..už sa teším,že zas uvidím malé a uistím sa,že je živé a ok..
baby tak krásny dníček, držte sa

xpetka1x
16. feb 2010

aj ja som rada len ma dlho kukal prezeral vraj nieco hlada potom to nasiel tak dole na okraji maternice asi ten vak ja som sa nemohla vynadivat na ten zazracik..len to bolo take divne tu kukam foto a je ich tam pekne vidiet len to moje bolo ako take maca schulene

janka0025
16. feb 2010

xpetka1x gartulujem. Držte sa...

burina111
16. feb 2010

to nevadí peti, možno mu vadilo svetlo zo sona, tak sa skrývalo...my sme boli na 4D a nič nám neukázalo, stále sa skrývalo...proste im to asi vadí....hlavne že žije a rastie 🙂

masabi
16. feb 2010

AHojte všetky...pridávam tiež krásnu správu...dnes som po prvý krát videla môj malý zázrak ...nadhera máme 136 gramov,mam aj 4D fotku ale ukazovalo nám len že ma 5 prštekov 2 ručičky,2 nožičky,chrbtica v poriadku a samozzrejme zadoček...čo to je nám nechcelo ukázať 😀 ,juj baby som šťastná jak blcha,ani ma už tak moc netrapi že neviem čo to bude,hlavne že som videla svoje zdrave diežatko so všetkým čo má mať...tak anáď sa na tom nič nezmení.xpetka1x...drzim palceky ,davaj na seba pozoir nech ste ok.Buri a tebe drzim palce ...aby si zazila ten nádherny pocit blaha....pa,pa 🙂

katka22r
16. feb 2010

peti aj ja som mala tu krabicku...

masabi supeeer a chces vediet co to bude ci nie?tesim sa s kazdou z vas

xpetka1x
16. feb 2010

kati tak to rano vyskusam alebo navecer..
masabi blahozelam je to ozaj krastny pocit---

katka22r
16. feb 2010

radsej rano

burina111
16. feb 2010

hej peti, ja si tiež dávam ráno, aby si potom náhodou nestrávila noc na wc..uvidíš ako sa bude tvoje telo po tom správať...a sama uvidíš, kedy ti je lepšie to brať....
masabi, juuuuj super moja, ved to cítiť z tvojho textu aká si happy....tak všetkým držím palčuchy, len nech nám to dobre dopadne a nech sa tak vytešujeme až do konca..... 🙂

zdenkam
16. feb 2010

xpetka, tesim sa s tebou ze je vsetko ok.
Masabi, tiez viem akou radostou srsis. 🙂
Nech nam to vsetkym vydrzi az do konca, teda zaciatku niecoho ineho.

Nas pokladik sa dnes vrti menej ako vcera, ale to je tym, ze malo sedim, aby som to vnimala. Peciem palacinky, Patrick spinka. Dnes mame v Irsku pancake day /palacinkovy den/ je to den pred tym ako sa zacne post, tak nech si este jazycky zamlsaju. Pozyvam 2 kamosky Slovenky s detmi. DAme si do nosa, ale najprv vyblbneme deti na ihrisku.

K temu kadejakych pripravkom sa nemozem vyjadrovat, lebo ja som nikdy nic nebrala. Len tu citam a kukam ako sa v tom vsetkom, paaaaanenky, orientujete. Ziram.

burina111
16. feb 2010

jááj zdeni, tak čo nám zostáva...hemeroidy, krče, problém na problém..len to nejako vyriešiť...ved to vlastne nie su lieky ani probiotiká, nič také...iba obyčajná usušená vláknina...no dnes naozaj dostaneš v lekárni na každý problém niečo...myslím, že lepšie ako sa trápiť, ak už nič nezaberá....
ja som mala tieto problémy už pri prvom tehu,aj pri tom druhom nevydarenom, pri ms...takže človek musí s tým niečo robiť...tak to sa tak na vlastnej koži potom orientujeme, vieš? nechtiac 😉 no a zas na druhej strane, boli by sme "svine" neporadiť, keď si s tým vieme poradiť, niee Kati?

masabi
16. feb 2010

Kati,ja som chcela vedieť čo bude,len som nebola spokojna a nechcela som čakať na sono do 20 tt tak som išla...teraz mám ist až v 30tt lebo vraj poistovna len 3x preplati do roka ci ako,alebo za uhradu...ale tak morfologiu mi povedal že je v norme tak som spokojná,len chcem vedieť čo to bude...mam dve baby tak teraz chcem vedieť,si predstavte manžel bol so mnou a nechcel sa isť pozrieť na mimčo 😒 ale fotečku som mu ukázala 🙂

katka22r
16. feb 2010

burinka no hej

masabi ahaa no mne robili castejsie ultr.a som nic neplatila

xpetka1x
16. feb 2010

no u nas je velmi ocakavany a ziadany chlapcek doteraz som si furt myslela ze to je zasa dievcatko ale ked som to videla na sone tak hned xlapcek 🙂 neviem preco ale podobalo sa to na xlapceka viem ze je to odveci ale ja som to tak citila 🙂 tak uvidime

zasa mi je blbie a zle moje telo bojuje o sto sest sa nevedia dohodnut musim im asi nieco navrhnut 🙂

masabi
16. feb 2010

Kati asi preto ze si v spitali chodila,ja som bola za Dr. Pallom,a sukromne ambulancie to asi maju obmedzene v nemocnici asi nie

burina111
17. feb 2010

ja chodím tiež do sukromnej ambulancie. ked je niečo surne, normálne robí ultrazvuk a nič neplatím, inak v tehu prepláca poisťovňa naozaj iba 3 sona, okolo 14tt, 20tt a 30tt. môj doktor robí sono pri každej návšteve, posledných 6týždňov pred pôrodom sa chodí k nemu každý týždeň na sono, či je bábo oka..tie tri veľké ultrazvuky robí stále 4D.samozrejme, že je to nadštandard a nie je to zadarmo, ale za ten pohľad na bábo a pocit a uistenie, že je v poriadku, keď ho človek vidí, stojí za to 😉

zdenkam
17. feb 2010

ved jasne burinka, ja len na to kukam a orientujem sa v tom ako hus v pive. Akoby ste na mna hovorili latincinou, ale aspon mi dochadza jaky som stastlivec, ze to nemusim riesit.
Hadam, sa aj vam po tehu zas vsetko upravi, zelam.

Masabi a to preco sa manzel nechcel kuknut na mimco? Nejaky dovod? 😲
Nas bol so mnou na ten scan v 9 tt a v 12 som bola sama, lebo som netusila ze budu robit scan a teraz v 2O idu moji obaja chlapi so mnou. A tot vsetko tam na konci uz uvidime. Lebo dalsi scan co sa pamatam sa tu robi v 32 tt a este mi jeden extra robili, ci mi neodteka plodova voda. A asi aj teraz pri planovanom cisaraku budu. Tak uvidime. Ale ked su tie scany tak neskoro, tak to tam uz vidno dietatko po castiach, kym takto vcas este cele. 🙂
Ako je krasne ich mat, ale tak ci tak sa vsetko este moze ku konci zvrtnut, ale je to radost to vidiet. Zvlast, ked to je este tak na zaciatku, ked sa necitia pohyby. Ja im tiez tesim. Tomu o 11 dni, lebo sa mozno dozvieme co to bude. Vidite uz aj odratavam. 😀

Ja si myslim, ze tehulky by si mali robit radost, ci uz scanmi, ci nakupovanim oblecka, proste sa tesit, najlepsie aj s manzelmi a celym okoli. U nas sa to dost preziva, stale sa ma nejaky zakaznik spyta ako sa citim a prehodi par slov o miminku. Teda iba zeny. 🙂

burina111
17. feb 2010

jááj zdeni, ved z teba to cítiť, že sa už len tešíš a si v pohode...takže chceš vedieť pohlavie, hejj? a prezradíš aj nám? či si to chcete nechať pre seba do pôrodu? som zvedavá, či funguje tá činska tabuľka 😀

katka22r
17. feb 2010

ako funguje ta cinska tabulka?

xpetka1x
17. feb 2010

kati na mna yatial nefunguje podla nej som mala mat chlapca a mali sme dievca a teray mame mat chalpca podla nej tak uvidime ci bude mat aspon 50 percentnu uspesnost

burina111
17. feb 2010

baby ja to mám v albume, kati tak si pozri vídíš, na tebe sa to dá skontrolovať...koľko si mala rokov pri počatí a mesiac počatia..či to bude laurička, no to som zvedavá.mne to pri synovi sedelo, teraz nám vychádza dievčatko, tak ja neviem...veľmi by sme si priali babu

zdenkam
17. feb 2010

burinka, dam vediet ci funguje. ale mam taky silny pocit ze ano. 😉
Ako som pisala ze ked sme to zaraali, tak sme vravelí ze dievcatko. A hoc mi to bolo fuk, tak teraz z toho vinim manzela, ze som sa tou tuzbou po dievcatku nakazila/hoc Patrick je ten najobljimajucejsi chlapcek a vsetci mi vravia ze chlapci su viac maminkiny /. A aj tie ovocne chute, mozem za ovocim aj vrazdit a aj to tehu uplne ine zvracanie a tak celkovo pocitovo ine. Ale hlavne nelogicky som presvedcena ze dievcatko. A sa dost rozmaznavam, jak ten kocik hoc som vobec nepotrebovala aj prebalovaci pult si chcem kupit a to som pri malom po tom netuzila. Takze napokon zvitazi zvedavost burinka. Vies ci budeme ma ELISKU VESELU. Alebo nekupovat nic a bude Jakubko Vesely. 😉 Veseli budeme tak ci tak. 😀
Vy si tiez date povedat?

Ja som mala pocit, ze dnes cez den miminko menej citim ale som uz spokojnejsia, ked si sadnem do postele uz sa vrti. Jak tolko beham a stale cosi, tak na to vnimanie nemam priestor.

xpetka, tak u nas uz snezienky kvitnu. Teraz by sa ti tu pacilo. V noci este primrzne a rano namraza ale cez den nadherne svieti slniecko a nezadrzatelne citit priblizujucu sa jar. 🙂
BAbenky pekny zajtrajsok - hoc vy ho uz asi mate - v Irl je o 1 hod menej ako doma.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre