Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

burina111
25. feb 2010

tak ja som malého prebaľovala na posteli, nikdy som pult nemala...ale pre mamičky je to pohodlnejšie, že sa nemusia krčiť ale pekne sa postavia a je to v ideálnej výške...
zdeni tešíme sa na fotky:o)) gratulovať ti budeme neskôr 😀

katka22r
25. feb 2010

no kde ste vsetky jooj babenky ja mam cas a vas tu niet?

xpetka1x
25. feb 2010

ahojte.. no ja tiez na posteli bez pultu zbytocne korunky podla mna...a ja by som ho uz ani nemala kde dat 🙂
Zdeni ty si marcova??? ja ano mam presne na mdz cize 8.3. neviem ci je aj v irsku taky sviatok??..
aj ja mam chut na pivko tak si davam nealko no a najhorsie je to na oslavach vsetci sa davaju vychladene bavoraciky juuj ak mi slinky tecu 😒

blondinka42
25. feb 2010

ahojte...prosim vas poradi mi niekto?mam vysoky tlak dned mi namerali 150/95 a pulz 115 nie je to nebezpecne?som v jedenastom tyzdni a dokorka mi odporucala kupit si magne B6 ale v lekarni toho mali vela na vyber tak som si nakoniec kupila magne b6,kde jedna tableta obsahuje 100 mg horcika,a davkovanie je 3-4 tablety denne?neuskodi mi takato davka?dakujem za radu

blondinka42
25. feb 2010

nikto mi neporadi,hm?

zdenkam
25. feb 2010

blondinka, neporadim,lebo neviem co s tym, zial ☹

xpetka, ano ja som riadny baran, preto ta silna individualita.
Xpetka, tu mdz nie je ale 14. marce je mother day. Den matiek. no a 3 dni na to, obrovsky sviatok Irska-svaty patrick to je akoby 1.majove sprievody a vsetci zelene ciapky na hlavach. Ale pre Irov hlavne sviatok a dovod chlastat. Ale kedze tu nepoznaju meniny, tak jedine ktore sa mozu slavit su Patrick, lebo ten sviatok pozna kazdy, takze nas Patrick bude slavit.
😀

Inak ja som si pri malom dala asi 2x male pivo Guinness tmave. A teraz som si dala asi 2x glg normalneho a raz 1 dc cerveneho bio vina na vianoce. Ale inak viac nie. A alkohol ani nemusim.

Burinka, dnes sa mi maly pritulil k brusku, pohladkla a vravi: Mami, girl there. /mamka, dievcatko tam je - to ako v brusku/. Jooooooj. Chapete? Ja nie. Tak sa ho pytam, ci chce aby tam bolo dievcatko a on sa tak usmieva kraaaaasne. NIekedy mam pocit ze sa sialene tesi a cele to je pren take dobrodruzstvo.
A co vas syncek? Ako reaguje?

katka22r
26. feb 2010

blondinka skus v lekarni sa spytat ja som brala len 1 denne

burina111
26. feb 2010

ahojky kočky...
no blondinka, ja mám opačný problém, nízky tlak...teraz v tehu ho mám ideálny 120/80, vôbec nemám skúsenosť s vysokým v tehu. moja tak sa spoľahni na dr. ked ti odporučila magne B6 a o dávkovanie jej ešte zavolaj, aby to neuškodilo..naozaj neviem poradiť 😒
kati, tyyyyy čo sa nudíš pri malej?? tak ty sa máš 😀
zdenik, tak je to u nás podobné ako u vás..malý mi brucho stále stíska, hladká a počúva, či je "naše dievčatko" tam....ja tiež neviem, odkiaľ to má, lebo sme mu hovorili že bábatko máme v brušku a on sám že "moje dievčatko" a tiež sa tak vytuľuje a keď ide večer spať tak ma tak celú oblapí a puskuje mňa a potom aj brucho a hladká ho....je to hrozne milé...veľmi sa z toho teším len sa obávam, čo to bude keď sa malé narodí....aby nežiarlil..teraz je len on, širokodaleko nič a zas iba on 😵

no baby a na pobavenie jedna krásna básnička: som sa urehotala:

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
posral sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

všetkým krásny dníček 😀 😀 😀

masabi
26. feb 2010

Ahoj blondinka...ak mas ny mysli Magne B6 premiu...ja som ho tiez brala a brala som davku 2x1 ale myslim ze ti bude satcit aj jedna ak ti to zaberie...ale porad sa aj s lekarom...teraz uz beriem len tie s mensim obsahom magnesia a len 1 denne...ale vraj to neskodi miminku a je dobre na placentu...

blondinka42
26. feb 2010

masabi dakujem ti ano mam na mysli magne B6 premium lebo doktorka mi kazala brat dve denne,ze si mam kupit v lekarni silnejsi nie 50 mg tak som si kupila silnejsi,aj ja beriem dva,no myslim ze premna to silne asi nie je kedze mam tlak 150/95 a pulz aj niekedy 120 co je dost vela a magnezium by mal tlak aj pulz upravit nie?

katka22r
26. feb 2010

burinka ale laura je este mala tak zvacsa spinka
hej tu basnicku som citala v teme januar 2010 ale aj ja som sa nanej pobavila
ach dnes nemam vobec naladu to bude asi tym pocasim

masabi
26. feb 2010

Blondinka...mne sa po tyzdni upravil mala som 140/85 a teraz beriem len to 50mg a dokonca len jednu denne nakolko aj moj obvodny lekar ma sleduje a povedal ze pomaly mozem vysadzovat a regulovať si to ,že keďbude treba tak sa k nemu mozem vratit...tak snád ti pomoze ja som vybrala jedno balenie toho silnejsieho a teraz beriem to slabsie

halintoa
26. feb 2010

blondínka: ja som brala max 2 denne, aj v príbalovom letáku je uvedené, že tehotné majú brať len 2 tabletky, kvôli obsahu vitamínu B6 🙂

blondinka42
26. feb 2010

baby dakujem vam za radu,tak beriem len 2 denne a snad mi to pomoze,
burina111 ta basnicka je super odkial ju mas?

blondinka42
26. feb 2010

masabi dufam ze aj mne to pomoze akurat rozmyslam ze pri prvom tehotenstve som magne B6 nebrala len centrum materna a potratila som,mala som predcasny porod v piatom mesiaci.aj vtedy som mala vysoky tlak ale lekari nevedeli najst pricinu,tak mozno aj z vysokeho tlaku to bolo.

dadqa86
26. feb 2010

Ahojte baby.Ako sa mate???Ja sa mam celkom dobre,ale mohlo by to byt lepsie :( mam maminu v nemocnici mala infarkt teraz lezi v B.B. v Pondelok alebo v Stredu ju idu operovat :( ma ide porazit v Nedelu cestujeme s manzelom do Zvolena ideme za nou...Jedna zla sprava za druhou 😢 ma porazi s toho raz...Tak sa drzkajte 🙂

zdenkam
26. feb 2010

Joooooj, Dadqa, mate nejake cierne obdoie, ten rok 2O1O zatial nepriniesol vela radosti ☹
Nastastie ma este 1O mesiacov a zelam nech vam to tie ostatne vynahradia.

Burinka, ja mam normalne tlak 90/6O nizky, ale ze to je vzhladom na moju telesnu konstruciu aj bezne. Mam 51 kg /teraz v 2O tt/ inak som mavala 48. ale teraz co som tehu mam tlak 110/90.
Ale ja som nikdy ziadne problemy s tlakom nemala. Pre mna je ten nizky bezny.

Inak, tak ma napadlo baby, mali ste tu niektore problemy s prvou mestruaciou? Mne ju vyvolavali, lebo som mala 17 rokov a ani stopu po nej. Mi vravel gynekolog, ze moje telo na nu len nebolo vyzete. TAk mi ju vyvolali injekciou nejakou dostala som a potom zase nic, tak zas vyvolali po nejakej dobe a brala som aj antikoncepciu ale ako hormonalnu liecbu, aby sa mi ta menstruacii udrzala. A to bolo jedine obdobie ked som brala antikoncepciu. Nikdy som inak ziadnu nepouzivala. je mi to proti srsti davat telu extra davku hormonov a vlastne sa tak sposobuje neplodnost. Nejako som to nevedela stravit.

Burinka a ta detska radost z miminka co nosime v brusku je uzasna, mne to sposobuje ze to tehu je este krajsie ako to prve. Ako si myslim, ze jasne ze bude ziarlit az sa miminko narodi, sak zatial sme tu boli len pre neho. Je to uplne prirodzene. Ale nechajme sa prekvapit.

😉 Nas sa tesi, lebo mu miminko prinesie maly detsky pocitac. Ze sa to ma tak robit som kdesi citala, ze novo prichodzi clen rodiny ma akoze nieco priniest tomu co uz v dome je, ze to pomaha. 😉

dadqa86
27. feb 2010

zdenkam : Mnoo ten rok 2010 nieje bohvieaky ruzovy skor cierni by som povedala...Ale tak uvidime ako to dopadne 🙂 tak sa zatial drzkaj 🙂 prajem pekny vecer ja pisem preto tak neskoro lebo cakam kym bude 03:20hod idu davat hokej a ten je moj 😀 musim to vidiet...hra Slovensko a Kanada dufam ze vyhrame zajtra ked vstanem sa tu zastavim 😀 tak dobru noc vam prajem...a drzkajte sa 🙂 😉

xpetka1x
27. feb 2010

dadi ako si to fandila?? ☹ ja som po 2 tretine isla spat som to vzdala a cakala som potom rano ked ssa kuk 5:0 no a 3:2 asi som mala ist spat skor🙂

katka22r
27. feb 2010

dobre ranko kocky....ako sa mi mate???No ja som pozerala hokej lebo Laura vstala presne o pol 4,akokeby vedela ze ide hokej 😀 No co uz prehrali sme ale aj tak dobre hrali a drzali sa 🙂

dadqa juuj tak to obdobie je kusa asi cierne ale snad sa vsetko obrati na lepsie

idem ja kocky malu nakojit a ideme do sarisa po kolace na zajtrajsie krstinky

terezkami
27. feb 2010

Ahojte babulky, nasla som si chvilku aj na vas. Vo stvrtok som bola v poradni, vyzera to vsetko v poriadku. Aspon dufam. Na buduci tyzden idem konecne na prve sono tak budem kludnejsia.. Stale mi je zle takze sa na to spolieham, ze by malo byt vsetko OK. Inak termin porodu mam na 24. 9., tak sa tesim ak to vyjde.
prajem vam pekny vikend Idem daco upiect a navarit. Mam neskutocnu chut nieco vyvarat a piect, len keby mi nebolo zle z tych voni 😉

dadqa86
27. feb 2010

xpetka1x:Mnoo asi som slabo fandila alebo ty hokejisti asi vedeli ze som hore celu noc 😀 bohvie,ale tak prve 2-tretiny nehrali nic sak ani nestrielali na barnu ja som mala take nervy ze koniec 😠 ,ale tak poslednu tretinu nemozem povedat hrali dobre len mali nato malo casu ☹ co uz nevadi uvidime ako zahrame v Nedelu s Finmi dufam ze budeme mat aspom ten bronz 🙂 Katka22r:Mnoo aj mala Laurinka cela kukat 😀 mi hovor v Pondelok idu maminu operovat na 100% takze uvidime ako to dopadne dufam ze dobre..Drzkajte sa a pekny den prajem 😉

katka22r
27. feb 2010

terezka super drzim palce.....

dadqa moja segra sa zaobera takym vykladom nieje to numerologia ale take ze ti popise co ta caka v niejakom obdobi a comu sa mas venovat a tak,stoji to sice 11 eur ale ak by si mala zaujem daj vediet do ip

xpetka1x
27. feb 2010

terezka neboj bude dobre aj ja furt vyvaram a upratujem juj ma nebavi len sediet

dadi no som pocula ze poslednu tretinu to rozbalili a islo im dokonca demitra mal vzavere tutovku keby som vedela ze sa im tak bude darit ked nekukam idem spat skor 🙂 no ale dnes stavame zas!!!

zdenkam
27. feb 2010

babenky, jake vy do hokeja divosky? 😀
Mna to netankuje a ani muza.
Chvalabohu, lebo co by sme robili ked hra Cesko verzsus Slovensko? 😀 On Cech, ja Slovenka. To by bola vojna. 😀

Dadqa, drzime maminke a aj VAm s manzelom prsty, nech sa vam este vsetko na dobre obrati. 😉

Baby, tak pondelok o 5.15 vasho casu klusem do nemocky na ten ultrazvuk a vysetrenia. Joooj, som taka zvedava, hlavne nech je vsetko s miminkom ok.

dadqa86
27. feb 2010

katka22r. ak by nahodou tak ti napisem ip 🙂 a dakujem 🙂 xpetka1x:mnoo hrali onicom prve dve tretiny co uz dnes??sak zajtra v Nedelu hrame s finmi 🙂 zdenkam: dakujem velmi pekne aj ty sa drzkaj 🙂 😉

xpetka1x
27. feb 2010

dadi zo soboty na nedelu o 4 rano cize tuto noc zas vstavame!! a fandime
zdeni no toto mi sme sportova cela rodina moj muz hrava futbal aj ocino aj bracho ja som hrala zensky futbal 8 rokou...sme sportovci aj preto cem chlapca a spravim z neho riadneho futbalistu!! drzkam palceky v pondelok 🙂

dadqa86
27. feb 2010

😉 xpetka1x:Tak budeme kukat ja urcite vstanem a budem hladiet.... 🙂to si nemozem nechat ujst 😉

katka22r
27. feb 2010

ja budem tiez hore laura ma isto zobudi🙂)

xpetka1x
27. feb 2010

jasne kukame babule a fandime🙂 aj nasa mala je uz namotana aj ta vstava s nami.. este by to celo ranajky do postele alebo dake to pivko hi 🙂) SLOVENSKOOO 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre