Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katka22r
10. mar 2010

xpetka teskam sa s tebou 🙂

masabi tak ja som mala taky tlak zo zaciatku a brala som to magne B6 a tak som mala az nizky,cize ani tak ani tak 😒 nasa laura zasa mm nikdy nechcela kopnut zatomna skopala 😀

xpetka1x
10. mar 2010

katka dakujem 🙂

moj tlak bol dnes 100 na 70 sestricka povedala ze je dobry ja sa v tom moc nevyznam a tiez beriem magnex + B6 lebo ma bolieva brusko dolu ked si ho dam je to ok...

ja som prisla na to ze ked som doma sama grckam cely den a ked je moj mm doma na wykend je mi dobre a negrckam cely vykend...to je haluz ako to vplyva..

oli aj ja som mavala nocne mori teraz sa mi sniva o sone a ze tam vidim normal origos susku a este k tomu je to bejby na sone v sukni normalne oblecene a ked sa mrvy sa nadvihne a uvidim co cajkame aj o porode sa mi sniva ze dievcatko sa narodi... boze uz mam z toho taketo sny🙂

ollako
10. mar 2010

petka no uplne uzasne sny ty mas 😀 😀 😀 😀 😀 ty chce asi velmi chlapceka co? no ja by som zas chcela dievca 😵
pri petkovi sa mi tiez snivalo, o porodoch, ze som porodila sama predcasne , do vlastnych ruk a bolo to dievca 😵

ollako
10. mar 2010

peti normalny tlak je 120/80 😉

katka22r
11. mar 2010

dobre ranko kocky dobre sny mate 😀

xpetka1x
11. mar 2010

Dobre ranko ...

no tak mam ten tlak asi trosku znizeny coho dokazom su aj moje odpadavajuce stavy v miestnej jednote 🙂 dnes som tam skoro odkvecla..

oli ja som cela dievcatko ale uz mi je to jedno len nech je zdrave..a ked bude ozaj chlapcek aspon budeme mat parik🙂

katka no toto su este v pohode sny mala som uz aj take ze ked som sa zobudila som bola stastna ze sa mi to len sniva no brutal ak keby som v horore hrala 😒

katka22r
11. mar 2010

😀

zdenkam
11. mar 2010

Peti s tym tlakom to nie je take jednozacnacne moj normlany tlak je 9O na 6O a ze je to pre moju telesnu konstrukciu normalne /mam 165 cm a 48 kg normalne/ takze teraz mavam 1OO na 90 a ze je to uplne vynikajuce. Takze asi budes podobny pripad aj ked neviem aka postava si ty.

Masabi, tak to radsej tie tabletky nez do nemocnice, ale pre babatko vsetko. Len detickam tvojim by asi smutno bolo. Drzim palce, nech s to upravi.

Tak ja som mala zatial jeden tehu sen a to ze som isla niekam vonku s Patrickom a maleho som zabudla. Proste akoby este nebol sucastou nasho zivota. Som nan zabudla a potom som si vonku spomenula, boze ja som doma nenachala mimino a normlane som citila strach vo sne. Takze asi tak. Inak som nikdy tehu sny nemala ani pri malom.To ze som sa tak nekoncentrovala. Tehu som brala ako krasna dar a okrem tabulky na skryni v spalni co sa ktory den formuje a deje v ktorom t tehu som to nejako moc neprezivala. To isto bude tym. Sa mi to tak pacilo, to sme kazdy vecer a rano kukali s muzom v objjati a ze miminko uz ma vyvinuty hmat /tam sme teraz/ a proste stale daco. 🙂

Nas tiez kopka, ale ked dam ja ruku tak nic. Tie kopanceky su teraz take chutne jemne. Joooj, keby toto obdobie 22 t trvalo este velmi dlho. Som taka stastnaaaa a tolko energie mam.

Xpetka, presne je mi srdecne jedno ze budeme mat dalsieho chlapceka. VEd zdrave dietata je dar od Boha. A budeme na 2x pozehnani tak.

katka22r
11. mar 2010

zdenka nooo keby tie kopanceky boli navzdy by bolo dobre ja som to tiez chcela aj ked mi to obcas liezlo na nervy a hlavne v noci ked som ja chcela spinkat,esteze jej to neostalo 😀

aj u vas snezi???

burina111
11. mar 2010

oli držíme palce, isto to dobre dopadne a k malému pribudne súrodenček.
peti ty opica, tak to nie je fer....tebe už povedali čo budete mať...jáááj, vy všetky už viete, ja čakám čakám...nedočkavá som...a malé sa maskuje. no ale super, tak budete mať párik...ja idem do poradne 22. tak som zvedavá, možno už tiež dačo uvidí na ulz, som zvedavá, či sme sa trafili s ružovou.
kati tak a vy ako sa modernizujete, super je vymeniť okná, uvidíš o koľko budete mať teplejšie..len treba častejšie vetrať, aby nepoplesneli izby.
holky držte sa 😉

xpetka1x
11. mar 2010

zdeni to bolo to jedine co som na sone videla no a hlavicku lezkal tak mu to pekne stalo🙂..furt sa mrvilo a tocilo taky mali neposed na to ze v 10 tt bol ak maciatko v kute zatoceny a buval teraz bola riadna diska 🙂
aj ja mam doma krasne ruzove a zlte balerinky mali po vianociach akcosku a sa mi pacili tak som si kupila no a just nevyslo... ale nevadi

kati no aj u nas snezi ale topi sa to nastastie to len taky drobny pada

katka22r
11. mar 2010

burinka no my uz mame plastove v obyvacke asi 3 roky a teraz davame do spalne aj do kuchyne tak sa tesim lebo strasne cez stare fuka
a nebojaj sa aj ty sa dozvies co to je ak ti ukaze to co ma nasa potvorka sa nam skryvala do 30tt

xpetka1x
11. mar 2010

kati aj nasa mala nam skryvala az do 30tt no tak asi ked sa to neskoro zisti su to baby bo chlapcom to pekne trci🙂

katka22r
11. mar 2010

xpetka noo a vravi sa ze dievcatka su hanblive 😀

burina111
11. mar 2010

jááj, tak to ste ma veľmi nepotešili...ale tak čo....uvidíme teraz po poradni či sa zas schová... 😵

xpetka1x
11. mar 2010

no dost mozne a lepsie sa im krci chlapci sa rozcapuju bo im to tam zavadza.-))

katka22r
11. mar 2010

xixi

xpetka1x
11. mar 2010

Zdeni no k tomu tlaku prvy som mala 120/60 a teraz 100/70 u dokyho ten klasicky pumpickovy 🙂 doma ked si meram sto krat iny ..
no a zakladna vyska a hmotnost je 170/54

masabi
11. mar 2010

KAti,Zdenka-ďakujem za podporu...mate pravdu neviem ako by som4,5 mesiaca zvládla v nemocnici dnes mi je naozaj tak nejako blbie...uz som si medzi tybletkami aj šumivé magnezium dala....žeby to bolo tým bláznivým počasím?
Burinka ani ja neviem čo čakáme,rada by som samozrejme chlapčeka ...aj každý vrta že keď som taká pekná(ako keby som pred tým nebola 😀 ),či to bude chlapček...no neviem...ja budem naozaj rada ak sa mi narodi po 10 rokoch krásne zdravé,chcené dieťatko ...to bude asi najvúčšia radosť...a ak bude chlapec ...bude dvojnásobná 🙂
Čo varite dobré tehuľky moje? Ja nemám nejaké zvláštne chute ale dnes máme ryžový nákyp s broskyňami...ale neskutočne idem po maku ,zjedla by som makové aj maso ... 😀
Pekný dnik všetkým,idem oddychovať ,nech tlak trochu klesne.

dorik
11. mar 2010

zdenkam, jaaa so nejak mimo asi... neviem preco som si myslela ze ani pri prvom tehu ste si nenechali povedat pohlavie a ze ho nechcete vediet ani teraz ale to je ta tehotenska demencia sa ospravedlnujem 😀 takze patko bude mat kamosa to je super len dufam ze sa nebudu moc bit ako taky maly-velky chlapi 😉

dadqa86
11. mar 2010

Ahojte baby 🙂 Sorry ze som tu dlho nebola,ale ked som v Pondelok dosla do Zv a tesila sa ze konecne uvidim maminku tak nam oznamili ze pri zakroku co jej kontrolovali tie cievy dostala Porazku 😢 skoro som namieste umrela isli sme za nou do Ruzveltky pretoze tam ju previezlu zo starej nemocnici a doktorka nam povedala ze ta porazka jej zasiahla REC tak sme sa spytali ze ci ju mozme vidiet povedali nam ze ked pojde s CT-CKA tak jej mozme zakyvat,ale ze nezarucuju ze nas bude vnimat ked ju viezli z toho vytahu ja som skoro odpadla bol to strasni pohlad ako keby to nebola ona...vypitali sme sa za nou na izbu boli sme ja moj manzel oco a moj brat musela som sa drzat aby som nezacala plakat lenze mamina ked ma zbadala hned na mna reagovala placom 😢 videla len mna a manzela ocina s bratom vobec a to boli pri nej.Dnes jej je uz lepsie v Piatok ju pustaju domou 🙂 len sa musi ucit od znova rozpravat som rada ze dopadla aspom tak ako dopadla a ze to nebolo horsie.Tak som sa sem nezastavila lebo mi nebolo dobre.Ale uz je to ine.A co vy baby ako sa mate a ako samaju babetka?? dufam ze dobre drzim vam placeky 😉 🙂 a pekny den prajem 🙂

xpetka1x
11. mar 2010

masaby ryzovy nakip som este asi ani nemala 🙂
ja by som si dala zemlovku ale moj muz take neluby tak len ked mama spravy si dam doniest porciu🙂 dnes som varila madarsky gulasik mi isiel na chut🙂..

dadi juuj tebe ked sa dari" tak sa dari" to s maminkou je mi je luto aj ta obdivujem ja by som sa nemohla na nu pozerat v takom stave asi by som sa neudrzala nemam na to povahu...ja sa rozplacem aj ked dakoho hresim aspon teraz mam take stavy..
moja drzim palce a zda sa ze tento rocik 2010 je preteba a tvoju rodinku nie dobry ale dufam ze nie cely a druha polovica bude super.. drzkam palce..

dadqa86
11. mar 2010

xpetka1x: Mnoo to iste si myslim aj ja tento rok 2010 nieje dobry a podla mna ani nebude...uvidime ako to bude pokracovat no iste je ze o babetko sa nechystame 🙂 takze dufam ze bude uz len dobre 😉

xpetka1x
11. mar 2010

dadi a co ides si robyt testy genetika a tak..?? asi ano ze?, aby si mala istotu a neprisla o babo po 3 krat ze??tak je to najlepsie drzim ti palceky a uvidis budu dvojicky

burina111
11. mar 2010

peti ty ju nestraš, no čo si..stačí po jednom 😀 dadi pozdavuj od nás mamču, bože no len ked to horšie nedopadlo, aj ked je to starašné...bodaj by bola skoro fit a už vo vašej rodine nastal obrat, fakt máte čierny rok či čo....
masabi tak to som rada, že nie som masa, čo čaká čaká a stále nič nevie 😀
no u nás doma by som tiež veľmi nepochodila so sladkým na obed...musí byť slané, nie vždy maso, ale cestoviny prinajhoršom

katka22r
12. mar 2010

dobre ranko kocky ako vyspinkane???my sme hore od pol 6 ale mm s malou teraz dospavaju 😀

dadi juujky tak maminke vela zdravia,obdivujem aka si silna a ako to zvladas 😒 aj tebe a celej rodinke vela sil 😉

no to mi je pocasie u nas snehu viac ako na vianoce a to idem kupit nalepky velkonocne na okna 😀

xpetka1x
12. mar 2010

dobre ranko no kati asi tam nalepime zasa vianocne a zimne☹( to je hroza co sa deje vonku...

xpetka1x
12. mar 2010

Zdeni ty si taka palica chuda a ake pekne brusko si mala uz v 14tt 🙂 to si mala take aj pri malom ci je to ozaj pravda ze druhorodickam a viac...rastie brusko skorsie a rrychlejsie??

burina111
12. mar 2010

čaute, bože u nás to isté...no na Vianoce sme sneh nemali, teraz nafukalo asi 30cm, kokos...fakt neviem, kedy to už prestane.
peti s tým bruchom ja už ani neviem...zozačiatku sa mi zdalo, že ho mám vačšie ako pri synovi, ale teraz...no neviem, pozerala som starú tehu knižku a mám ešte o tri kg menej. no a som v 5mesiaci ale nikto nič nevie, nevidí...bola som dokonca u mojej babky predvčerom, jej nič neujde a začala o bocianoch a že malému by sa hodil surodenček, hlavne že som pomaly v polovice tehu. a to brucho naozaj nemaskujem...mala som obtiahnutý sveter a posledné rifle čo zapnem 😀 takže teraz by som skôr povedala, že sa to ustálilo a je to ako pri prvom tehu.
baby a robte dačo s tým snehom...vážne 😅

burina111
12. mar 2010

masabi odkedy cítiš pohyby? ja stále nič, fňuk...aj som z toho nervozna, či je všetko oka no a do poradne daleko 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre