Tehotná v 40 rokoch. Mali ste aj vy zlý pocit?

trogir
18. jan 2009

dovolim si najs damy, ktore otehotneli v styridsiatkke, hladaju zodpovednost voci svojmu dietatu, obe etuju karieru a situuju sa do pozicie zeny v domacnosti. Ja osobne som pracovala ako fitness trenerka, momentalne som doma, v piatom mesiaci tehotenstva nemozem dvihat cinky a velmi behat po vonku, nakolko baby je nizko, od momentu, ked som zistila, ze mam pozitivny test mam negativny pocit, ze baby sa nenarodi, alebo budem mat problemy velke problemy, nedokazem si uzit radost z tehotenstva, aj moja rodina je rezervovana a irituje ma to. Mam po amniocenteze a cakam na vysledky. Neviem, cim to je, mozno najdem mamicku v rovnakej poziciil.Mam dospeleho syna, na male sa velmi tesi.

lela123
18. feb 2018

Dakujem baby😊

kakatulik
19. feb 2018

@lela123 Bože ten je krásny! Gratulujem.

lela123
19. feb 2018

@kakatulik dakujeme krasne

matik13
26. feb 2018

Ahojte. Nikdy som si nemyslela, ze raz budem pisat do prispevku ,,Tehotna v 40-tke" 😉
S manzelom sme spolu 16 rokov a prve dieta sa nam narodilo, ked som mala 31. Od 28-mich rokov sme sa o babatko snazili, no nedarilo sa. Doktor mi nasadil hormonalnu liecbu a 2-3x do tyzdna som chodila na sono, kde mi kontrolovali vajicka ako rastu. Liecba chvala bohu zabrala a na tehu teste sa objavili //. Syn sa nam narodil zdravy a krasny. Ako 2-mesacny dostal prvy astmaticky zachvat a tym sa zacalo nase najtazsie obdobie v nasich zivotoch. Do jeho 4 rokov bol 3x ozivovany, resuscitovany...Na druhe dieta sme vobec nepomysleli. Ked mal 6 rokov a jeho zdrav. stav sa zlepsil, zacal sa pytat, preco nema surodenca, preco je sam. Vtedy sme si s manzelom povedali, ze preco to neskusit. Prisla som ku gynekologovi, ktory mi predlisal hormonalnu liecbu, nakolko moj pocet vajicok bol zalostny a nemala som ovulaciu. Liecbu som brala rok a styk sme mali presne urceny, kedy aspom jedno vajicko malo urcenu velkost a po pichnuti injekcie malo prasknut. Lenze po roku sa nic nedialo...bolo nam odporucene umele oplodnenie. To sme nepodstupili, nakolko sa zdrav.stav syna opat zhorsil a ja som uz mala po 38r. a poistovna to preplaca len do 38. Hodili sme to cele za hlavu, a uziivali si jeden druheho a tretieho. Ved se boli pekna, stastna a milujuca 3-clenna rodinka. Uzivali sme si jeden druheho a zmierili sa s tym, ze budeme len my. Na zaciatku decembra 2017 mi zostalo tazko od zaludka a manzel len tek zo srandy kupil tehu test....a cuduj sa svete, bol pozitivny ❤. Vtedy som zacala verit na zazraky 😍
Mam 40 rokov a prve co ma napadlo bol: ,,boze, ved ja som uz stara". Ked som isla ku svojej gynekologičke, jej reakcia bola uzasna. Povzbudila ma, utesila, nasadila lieky na udrzanie a hned aj vypisala. V ten rok sme malli tie najkrajsie vianoce...Momentalne som v 17-tom tyzdni a moje obavy pretrvavaju. Tento tyzden mam podstupit amniocentezu. Nebojim sa ani tak toho zakroku, ako vysledkov. Na tento nas ,,zazrak" sa vsetci velmi tesime, no nedokazem sa dat do takej pohody, kde si budem tehotenstvo plnohodnotne uzivat. Je to vsetko o srachu...
Dufam vsetko dobre dopane a my si nase malinke na koci jula budeme moct zdrave a krasne .

kakatulik
26. feb 2018

@matik13 jasne že bude všetko OK. Bože co by som ja, za to dala a to som staršia ako ty

yennn
26. feb 2018

@matik13 chapem tvoje obavy, ja som po dlhorocnom snazeni otehotnela po 40tke a rodit budem tesne pred svojimi 42 narodeninami.
Malinky je v poriadku, vsetko v norme zatial. No ja riesim, ze nas starsi je druhak, ako sa budeme vediet venovat jemu, teraz nas velmi potrebuje kvoli skole. Ako budem zvladat domacnost, uz tera mame vsetko take fajne zabehane. Obav mam straaaasne vela...

matik13
26. feb 2018

@kakatulik Nam bolo povedane, ze prirodzenou cestou dieta nepocneme a ahaho....mozno to bude zniet ako uplna hlupost, ale uz ako tehotnej mi svagrina povedala o Jonasovej metode a len tak.zo srandy som si na nete zadala udaje, kde mi podla Jonasa vyhodilo, kedy by sme mali dieta splodit. Mozno to bude zniet primitivne, ale splodenie nasho babatka.nam presne sedel podla jeho vypoctu. Nikdy som na tieto veci neverila a mozno je to len neskutocna nahoda, po tom vsetkom co som podstupila, ale musela som sa z chuti zasmiat a povedat si, ze dakt nieco existuje medzi nebom a zemou 😘 Drzim palce a neprestavaj verit

matik13
26. feb 2018

@yennn Ak mam byt uprimna, neviem si predstavit, ze by som mala druhe dieta skor, napr. ked mal syn 5-6 rokov. Teraz ma 10 je samostatny a ak vsetko dobre dopadne, bude ten najlepsi surodenec na svete. Nehovoriac o jeho zdravotnom stave, ADHD, poruche pozornosti a dysortografii...kazdy den sa mu poobede musime venovat co sa tyka ucenia, pripravovat pre neho pracovne listy, ktore ho zaujmu no hlavne obrnit sa boziou trpezlivostou....a to som sama ucitelka😉 Vzdy ked je najhorsie a uz citim ze potrebujem predychavat, len ho objimem, spomeniem si cim si vsetkym presiem a dakujem bohu za to, ze ho mame. Neboj sa, bude to tazke ale zvladnes to 👍 Keby to bolo jednoduche, rodili mi chlapi😛

kakatulik
26. feb 2018

@matik13 no, čo sa tej Jonas ovej metódy týka...tek ak sa ti ten jeho termín zhodoval s tvojou ovulácie, tak prečo nie, ale inak aj ja som si to hodila do stroja a niektoré termíny vychádzajú na MS, čo je z môjho pohľadu nepredstaviteľné.

matik13
26. feb 2018

@kakatulik Musim sa priznat ze som tejto metode nevenovala ziadnu pozornost, pokial mi o nej nepovedala svagrina. Ja som mala MS nepravidelnu a az ked som bola tehotna som si ju zadala do pc a co cert nechcel, vyslo to presne aj na datum aj na cas styku😉 Mozno nahoda, mozno nie...

lukyazojka
26. feb 2018

@matik13 Ahoj ja mám 41rokov a 22 mesačú dcerku a 12 ročneho pubertiaka,Syn chcel stale surodenca. Moj manžel je o 20 rokov starši ,mali sme obavy o zdravie babatka, o moje zdravie. Ci budeme mat energiu na vsetko. Malička je zdrava chvalabohu , je to taka malá motorová myš..nič lepšie som svojmu synovi nemohla dat ako sestričku. Neskutočne ju lubi, stara sa o nu. On bol nase vymodlene babo..tiez sme si s nim užili ako s malým dosť. Zdravotnú kartu ma hrubsiu ako my vsetci dohromady. Je dysgfrafik, takze mu este asistujem pri priprave do školy. Už to citim že energie nieje toľko ako pred 15 rokmi..ale neľutujem ničoho.

dolynkag
16. máj 2018

Mám detičky , už veľké 19,15...... stále som túžila po treťom, posledné roky to už bolo hrozné, ako som stále čakala, či sa nepodarí.......... viac ako štyri roky sa nedarilo, tak som pomyslela, že už asi koniec mojej plodnosti..... a zrazu neprišla....... test vyšiel bleskovo pozitívny, som 6 TT a namiesto veľkej radosti obavy....... budem mať 43, stále sa pýtam, som normálna? zvládneme to? ešte to nikto nevie, ale ozaj tie pocity strachu prevyšujú radosť, nechápem o

lela123
16. máj 2018

@dolynkag uplne to chapem.Ja som bola vyklepana az do konca.Nahovarala som si kadeco.A vsetko po zdravotnej.stranke.bolo o.k.Porod super uz stvrty.Milujem krpca nsdovsetko a nedala by som ho za nic.Aj tripple testy boli katastroficke.Nesla som ani na amniocintezu.Zvladnes to.Ked si tuzila pre nieco to bolo😊Posielam pre inspiraciu

matik13
16. máj 2018

@dolynkag Presne tieto pochybnosti som mala aj ja...a stale mam. Momentalne som v 28tt, mam za sebou amniocentezu, ktora chvala bohu dopadla dobre, prve 4 mesiace som mala take nevolnosti, ze som schudla 5 kg, ale stoji to za to. Strasne sa bojim aby mala bola v poriadku, aby cely porod dopadol dobre, aby sme to vsetko zvladli....Na druhej strane som taka stastna, ze sa neviem dockat konca jula, ked ju budeme mat pri sebe a nasa rodina sa rozrastie o maleho cloviecika, ktoreho uz teraz nadovsetko milujeme ❤

ingelika78
16. máj 2018

@dolynkag @matik13 @lela123 To mate dobre ja budem mat po 40ke prve babo 🙂 Strasne sa tesim, necitim sa na svoj vek, teda mam 39 ale ked sa babo narodi budem mat po 40. Ale zacina mi byt zle a kedze to nemam s cim porovnat tak panikarim.

lela123
16. máj 2018

@ingelika78 v siedmom tyzdni normalka😉

yennn
16. máj 2018

Babulky tehulky blahozelam a drzim palce aby vsetko dobre dopadlo 😉
Ja mam presne dnes 42r narodeniny, a doma 6-tyzdnoveho 😉

lela123
16. máj 2018

@yennn vsetko najlepsie ja 27ho tiez 42😁a zlatuch maly

ivankalaco
16. máj 2018

@yennn Všetko len to naj naj naj k narodeninám a aj k takému krásnemu dieťatku ❤❤❤

maca2017
16. máj 2018

@dolynkag Ja mam dve 23 a 15. V septembri 43 a som 35+2. Sice zasita, viac v nemocnici ako doma, ale neskutocne stastna. Urcite to zvladneme....

bluka2
16. máj 2018

@maca2017 35+2, uz si skoro v cieli. Drzte sa

dolynkag
16. máj 2018

ste ma povzbudili.... super, dakujem, všetkých držím palce,

dolynkag
17. júl 2018

Dievčatá, mala som zlé výsledky krvi, nizke Papp, vychádzajú mi kadejaké riziká, normálne som z toho zúfalá... včera som bola na Trisomy, tak čakám, ako do dopadne, hrozný stres to je, neviem, či len u mňa, či fakt je to tým vekom a vychádzajú také zlé čísla....ako ste to mali vy? nevychádzali vám vyššie riziká kôli veku? USG v 1. trimestri bolo ok.

ingelika78
17. júl 2018

@
@dolynkag ja som bola na trisomy pred par tyzdnami - uvidis ze vsetko dobre dopadne aj Tebe. Nezijem na SK tu ziadne testy zalozene na statistike cisto iba kvoli veku nerobia. Ja budem mat 40 o trimesiace. Drzim palce aby si mala dobre vysledky!

danicabbb
17. júl 2018

@trogir moja kľud ja dom ešte len na začiatku za pár mám 39a tiež mám obavu no pre mňa je toto zázrak vymodlené teš sa všetko bude v poriadku. Ak sa môžem spýtať ako to orebieha pti tej amnio?

danicabbb
17. júl 2018

@ingelika78 už sme písali ahoj môžem sa ešte spýtať je to tvoje prvé babetko a v koľkom si? Ďakujem

tagon
17. júl 2018

Neboj..vsetko bude ok len si to nepripustaj...ja som mala prvu v 38 a tuto druhu cecetulu v 40..ani pri jednej som si nepripustala ze by mali byt chore..ja som dokonca amnio odmietla pri obidvoch..jedine co som si pri oboch zaplatila bol morfologicky ultrazvuk ktory ma len ubezpecil ze su zdrave..Daju mi zabrat ale som stastna ze ich mam...Dnes maju 3 a 1 rok😍 Prajem vela sil a hlavne pozitivne mysliet a kasli na to ako a co si myslia ostatni.

danicabbb
17. júl 2018

@dolynkag aké výsledky v krvi u svojho dr?

danicabbb
17. júl 2018

@tagon krásne aj mňa di potešila dúfam bude všetko oki aj u mňa držkajte sa

danicabbb
17. júl 2018

@yennn rozkošné babetko aj si absolvovala nejaké testy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre