Môžem byť tehotná z prerušovanej súlože?

tinka1234567
9. apr 2019

12. deň cyklu som mala nechránený pohlavný styk, prerusovanu súlož.. Bolo to pred týždňom a teraz pociťujem nejaké divne pocity v podbrušku a mam citlivé bradavky.. Avšak ak by som aj bola tehotná, tak skoro by som asi žiadne príznaky nemala, alebo áno? A na test je ešte skoro takže mi ostáva len počkať.. Bábätko by sme už chceli ale momentálne by ma to moc nepotešilo keďže o mesiac mame naplánovanú dovolenku a caka ma 16 hodín v lietadle.. Ďalšia vec ze 2 dni po styku som absolvovala očkovanie kvôli dovolenke proti tetanu, hepatitíde A a týfusu, tak neviem ci by to nemohlo bábätku uškodiť.. Mate niektorá podobnú skúsenosť?

piece
9. apr 2019

@tinka1234567 no tehotná byť môžeš, test si už urob, o pár dní skús znovu, nemá ti prísť MS? Ja som nemala žiadne príznaky.

tinka1234567
autor
9. apr 2019

@piece a otehotnela si z prerušovanej súlože? Ms mam dostať až o 10 dní.. Nie je to skoro na test?

tt247
9. apr 2019

@tinka1234567 príznaky si podľa môjho názoru nahováraš a pri prerušovanej súloži môžeš otehotnieť. Nič iné ti neostáva len čakať do MS, čo vieš určite aj sama

danielak84
9. apr 2019

Samozrejme ze mozes otehotniet z prerusovanej suloze,nam sa tak podarili dve deticky a to som nemala ani plodne dni.

piece
9. apr 2019

@tinka1234567 nie nikdy som to nepraktizovala, vždy som sa chránila - kondóm, antikoncepcia, teliesko... no podľa mňa ako som písala už test si môžeš už skúsiť urobiť, potom počkáš do MS, ak neprídu urobíš si zase, a to čo popisuješ môže byť aj z toho, že ti telo signalizuje že nastane niečo v tomto prípade budeš mať ms.... to,že si to pred tým nemávala neznamená, že sa to nemôže z mesiaca na mesiac zmeniť.

diewcatqoo
9. apr 2019

@tinka1234567 ahoj, nikto ti tu naisto nenapise, ci si tehotna alebo nie. Z kazdeho sexu mozes otehotniet - aj z prerusovaneho. Co sa tyka priznakov, je to podla mna este skoro. Zostava ti jedine cakat, pretoze test ti to pravdepodobne este neukaze.
Co sa tyka toho ockovania, ak by si bola tehotna, nemalo by sa nic stat. Den po styku este ani neprebehlo uhniezdenie a neskor je babo v brusku prve tyzdne vyzivovane zo zltkoveho vaku, nie od matky, takze mozes byt v klude.

loldi2
9. apr 2019

@tinka1234567 jasne, otestuj sa, nič za to nedáš, môžeš aj o pár dní neskôr, kludne to môže byť o tom,že máš dostať menzes...

nika3136
9. apr 2019

Samozrejme, že môžeš otehotnieť. Jediná 100%-tná antikoncepcia je nesexovať.
Môžeš pociťovať uhniezďovanie vajíčka.

hettinka
9. apr 2019

@tinka1234567 myslím, že tento spôsob antikoncepcie je vhodný len pre ženy, ktorým by prípadné tehotenstvo až tak nevadilo. Tiež ju používame posledných pár rokov, ale som v stabilnom vzťahu a keby sa stalo, tak by nám to až tak nevadilo. Zatiaľ sa nestalo a máme už obaja po 40-ke, takže už aj plodnosť klesá...
Ak tehotná byť nechceš, chráň sa inak. Zatiaľ je skoro na test, asi je skoro aj na príznaky, aspoň ja som žiadne necítila nikdy skôr ako v 6-7. tt.
A čo sa týka dovolenky, ak by si tehotná bola, tak ju zrušíš ... takých dovoleniek ešte bude. Dieťa je dar, príde, kedy má prísť a ak si tehotná, tak to tak má byť.

tinka1234567
autor
10. apr 2019

@hettinka ďakujem za zapojenie 🙂na bábätku sme aj tak chceli začať pracovať ale až po tejto dovolenke... Všetko už máme zaplatené bez naroku na vrátenie peňazí.. Myslíš že by bol problém v tehotenstve absolvovať dlhý let?

simiqe
10. apr 2019

@tinka1234567 ja som tiez otehotnela z prerusovanej suloze .. to ze mas letiet nevadi len neviem ci 16 hodin nie je uz moc skor som citala ze do 10 hodin je v pohode ked som to riesila ja len sa budes musiet viac chodit prechadzat po lietadle aby sisi prekrvila telo .. my sme tiez mali letiet do dubaja ale ked som zistila ze som tehotna tak sme nesli ale nie kvoli lietaniu ale preto ze to bol este zaciatok do tych prvych troch mesiacov a som sa bala keby sa este nieco stalo tak sa mi to nechcelo ries v nejakej cudzej krajine... ale leteli sme aj na maltu ked som uz bola tehotna a nevedela som este o tom a v pohode

tinka1234567
autor
10. apr 2019

@simiqe noo prvý let je 11 hodín a druhy 5..ale jasne ze by som sa poradila s lekárom radšej..kedze pred rokom a pol som mala mimomaternicove tehotenstvo ktoré sa samo skončilo v 7. týždni... Aspoň tak to brali lekári, bud mimomaternicove alebo samovoľne potrat to bol tak troska sa bojím aby sa to neopakovalo..

sivana09
10. apr 2019

@tinka1234567 mne gynekológ zakazal let pocas celeho tehotenstva. Zaplatene letenky mi prepadli.. v predchádzajúcom tehotenstve som letela 2hod let a potratila som.. mohlo aj nemuselo to súvisieť, viac riskovať nebudem

hettinka
10. apr 2019

@tinka1234567 ja som letela v 11. tt do Egypta a v pohode. Ale taký dlhy let neviem... skús sa poradiť s lekárom, ak to teda bude treba.

ivd
10. apr 2019

@sivana09 no to si mala rizikove tehu potom alebo teda na zaklade predchadzajuceho potratu ti to asi zakazal, inak by let nemal byt problem. Sama som bola v 3. mesiaci, ked som absolvovala niekolko letov v priebehu mesiaca. Radila som sa aj s gynekologom a nemal problem. Potom neskor, ked som bola v 6. mesiaci, som dokonca letela do Ameriky a spat.

tinadeville
10. apr 2019

Ja som pri prvom letela 20 hodin a nevedela som ze som tehotna 🙂 plodik mohol mat tak 2-3 tyzdne...malemu nic nie je.

kofoluska
10. apr 2019

@tinka1234567 Moja prerusovana suloz bude mat v juli 6 rokov. Takze otehotniet si mohla. 🙂 A ak by si aj bola tehotna, nevidim dovod neist na dovolenku. Lietat sa neodporuca zenam vo vysokom stadiu tehotenstva. 🙂

h_petra
10. apr 2019

@danielak84 ak by si nemala plodne dni, tak neotehotnies 😉 logicky, ze...

sivana09
10. apr 2019

@ivd Stale trva to moje spominane tehotenstvo so zakazanymi letmi. Rizikove nie je, zatial je všetko bez problemov a verim ze to tak aj zostane. Gynekolog povedal ze nazory doktorov su 50:50 a on na zaklade skusenosti svojich pacientiek lietanie neodporúča

danielak84
10. apr 2019

@h_petra bolo to 2 dni pred menzesom tak som neocakavala ze bude mimi ale ako sa hovori clovek mieni,Pan Boh meni.

999cicka999
10. apr 2019

Neviem ci si tehotná, môžeš byť no aj nemusíš. Ale letu by som sa nebála. Letela som v 8.tyzdni jeden deň 14 hodín, noc som strávila na letisku a ďalších 6 hodín. Malý ma päť rokov a tiež ti bola prerušovana súlož
😂😂😉

tinka1234567
autor
22. apr 2019

Tak nakoniec tehotná nie som, dostala som menštruáciu a musím povedať že chvalabohu, keďže to vyzerá na skorý rozchod... 😞

erickatt
22. apr 2019

@tinka1234567 fuuu, čo sa stalo ked z snaženia o bábo je rozchod??

galioska
22. apr 2019

Aj keby si bola dovolenku dáš, budeš v chládku nič sa nestane

tinka1234567
autor
22. apr 2019

@erickatt veľa toho ale už sa to nakopilo a hlavne ten alkohol...

galioska
22. apr 2019

@tinka1234567 a dovolenka co

tinka1234567
autor
22. apr 2019

@galioska na dovolenku ideme, je to už zaplatené a všetko naplánované, aj keď sa tam neteším tak ako by som mala

erickatt
22. apr 2019

@tinka1234567 lepšie teraz ako s babom

mamcotka
9. máj 2019

@danielak84 ty si teda veľmi plodná mamina 🙃 päť detí wau 🤩

nistika
9. máj 2019

pravdaže sa dá veľmi ľahko z prerušovanej súlože otehotnieť. penis vylučuje nejaký "výtok "počas celej súlože, a môže to obsahovať aj spermie. ja som vedela hneď že som tehotná, ešte mi ani nemeškala menštruácia, prudká zmena hormónov robí s telom veľké veci takže môžeš. ale nemyslím si že niečo z toho čo si popísala by malo brániť zdravému vývoju bábätka.let je určite ok. to s tým očkovaním si zistíš ľahko, ale tak asi to nebude až tak strašné. a hlavne test si už sprav, ak si tehotná už sa to určite ukáže

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre