Tehotné od marca

30tnicka
9. apr 2014

Ahojte. MS mi meska 2 tyzdne, ciarky na teste su 🙂 Tesim sa z tehotenstva, len akosi to nejde naplno. Neustala unava, jemne nechutenstvo, bolave prsia a nechut na sex... Ktora zdiela rovnake pocity? Pekny tehulkovy den prajem.

30tnicka
autor
14. nov 2014

@sziwi a rodit ides kam? Ja som zatial skusala Cadcu, ale este mozno zajdem do Trencina, tam vraj robia radsej prirodzene porody. O akupunkture som pocula, ale ja s mojim strachom z ihiel nemam sancu :D Ja som si zaobstarala aj Aniball a cvicim s nim a tak si roztahujem hradzu, masaz ma hrozne nebavila a mala som pocit, ze to nejak nepomaha... asi mi to ani nejak neslo...

sziwi
14. nov 2014

@30tnicka Ja budem rodit v BA u Kocha. Sukromna klinika... Mozno aj preto tam trosku inak pristupuju k tomu KP, ako v statnych porodniciach. No uvidime 🙂 Ja som tiez zvazovala EPI-NO, ale odradila ma cena... A potom som to uz nejako prestala riesit. Tiez ma to masirovanie az tak nebavi, hlavne neviem, ci to vobec robim dobre a ma to nejaky ucinok 😒 Ale je fakt, ze kym zacnem mam to cele stuhnute a ked skoncim, je to take pruznejsie. Malo by sa to vraj casom tak nejako uvolnit, ale tiez sa mi zda, ze to zatial az tak nepovoluje a to uz masirujem dobre 3-4tyzdne ☹

30tnicka
autor
14. nov 2014

@sziwi ja som si kvoli cene zaobstarala Aniball, je o polovicu lacnejsi... a fakt funguje, cvicim len chvilu ale pekne sa to roztahuje, ja tie peniaze nelutujum... nastrihu sa chcem vyhnut, pride mi to ako mucenie :D ako je to v sukromnej klinike, myslim ceny.... ? Lebo predpokadam, ze to nie je zadarmo...

jellinga
14. nov 2014

@sziwi
@30tnicka Ak sa mozem opytat ake rozmery panvy mate zapisane v knizke? Ja mam hranicne rozmery, zacala som 36tt a maly ma uz pomaly 3kg. Mam aj ine zdravotne problemy, tak ja by som bola rada za sekciu... a
@30tnicka pokial chces ist prirodzene urcite TN... 😉

30tnicka
autor
14. nov 2014

@jellinga rozmery sa mi nechce hladat :D ale viem ze ten posledny udaj mam 17,5 ... zevraj malo... a moja mala ma zatial asi len 2,5 kila... asi fakt skusim ten trencin, len neviem ci mam len tak prist alebo si zavolat...

sziwi
14. nov 2014

@30tnicka Zadarmo? 😀 Som sa pobavila... No, platim za porod 1100eur (je v tom epiduralka, partner pri porode, veci pre mna a babo). A dalsich 300eur za vyber lekara. Ale ja tam chodim uz 3.rok, som ich pacientka a som tam velmi spokojna, dr. mi velmi pomohol zdravotne a som s nim spokojna, takze som sa rozhodla, ze tam chcem aj rodit. Hoci palka nehorazna 😒

Myslim inak, ze ten nastrih nie je az taky hrozny, skor to sitie.. ☹ Tiez mam z toho strach, ale vraj stale lepsie nastrih a sitie, ako natrhnutie.... Tak ja dufam, ze dr. vie, co a kedy robit a dopadne to, co najlepsie.

@jellinga Mne nemerali rozmery panvy... Aj som sa cudovala, kedze v materskej knizke to je, ale tak neviem no 😕 Mozno sa na to este spytam na poradni pre istotu...

30tnicka
autor
14. nov 2014

@sziwi aj som si myslela, ze to nebude lacny spaz, ale potom nechapem, preco si nechcela dat peniazky za Epino... 🙂 to je oproti tomu nic... :D je to palka veru, za ten porod... to by som zasa ja tolko nedala... Musim skusit ten Trencin.... a to sitie veru, to si ani predstavit neviem, ja som taky bojko v bolesti... tak chcem radsej predist, preto ten balonik som si zadovazila, aj ked sranda to nie je cvicit s nim... ale vzdy lepsie, ako to nechat len tak.

jellinga
14. nov 2014

@30tnicka ja mam posledny rozmer 18 chodim k lekarovi do TN a ten, ze je to v poriadku, preto som sa rozhodla ist rodit do BA, lebo mam pocit, ze v TN su za prirodzeny porod za kazdu cenu (cest vynimkam). Zname co rodili v TN prirodzene mali omnoho uzsiu panvu, odrodia tam aj v pohode chlapcov ked su KP, co zevraj nie je velmi bezpecne. Ja sa ani tak nebojim nastrihu ako skor toho, ze sa mi maly zasekne a budu musiet pouzit klieste a pumpu...

30tnicka
autor
15. nov 2014

@jellinga tak chlapca by som ja isto neriskovala, dievcatko by som chcela skusit, ale tiez sa trosku obavam... chcela som iny nazor ako doktorov v Cadci, ale kedze v TN to zasa beru ako normalnu vec, rodit KP prirodzene, tak neviem, ci je to az take spravne... Mali by byt urcite hranice, kedy sa to risknut moze a kedy nie... Clovek chce pre svoje babo to najlepsie...

jellinga
15. nov 2014

@30tnicka vsak prave, ze clovek chce aby bolo babo zdrave a v poriadku, ten TN dost ospevuju a ze je aj na prvych miestach v hodnoteniach co sa odbornosti tyka, ale co sa tyka hodnotenia mamiciek, tak tam sa ani neumiestnil. Pokial je porod bezproblemovy a mamicka tiez nema ziadne zdravotne problemy tak ok, inak by som si ja osobne zvolila inu porodnicu... Ale vela bab bolo v TN aj spokojnych, to je asi vsade tak, kazdemu vyhovuje nieco ine... 🙂

sziwi
15. nov 2014

@sziwi Nuz, uuuplne na zaciatku som zvazovala este aj statnu porodnicu, ak mam byt uprimna. Potom som zacala nakupovat veci pre babo, co nestalo malo penazi a dat dalsich 100 eur za EPI-NO, vahala som... Hlavne ked som citala tie vsetky prispevky, ako to boli a nie vsetky baby to yvladaju, niektore pri tom krvacali a pod. No a potom prisla infoska, ze mala je KP, takze mozno bude sekcia. Tak som to prestala jednoducho riesit... Mozno som spravila chybu, neviem. Teraz je uz vsak aj tak neskoro. Kym by som ho objednala, kym by mi prisiel, uz budem po rozpade 😀 Nezostava nic ine, len to nechat na matku prirodu a spoliehat sa na odbornost dr. 🙂

sziwi
15. nov 2014

@30tnicka Trubka, som predtym odpisala sama sebe 😀 Takze este raz 😉 Nuz, uuuplne na zaciatku som zvazovala este aj statnu porodnicu, ak mam byt uprimna. Potom som zacala nakupovat veci pre babo, co nestalo malo penazi a dat dalsich 100 eur za EPI-NO, vahala som... Hlavne ked som citala tie vsetky prispevky, ako to boli a nie vsetky baby to yvladaju, niektore pri tom krvacali a pod. No a potom prisla infoska, ze mala je KP, takze mozno bude sekcia. Tak som to prestala jednoducho riesit... Mozno som spravila chybu, neviem. Teraz je uz vsak aj tak neskoro. Kym by som ho objednala, kym by mi prisiel, uz budem po rozpade Nezostava nic ine, len to nechat na matku prirodu a spoliehat sa na odbornost dr.

30tnicka
autor
16. nov 2014

@sziwi Ja som preto kupovala Aniball, stoji len 46 Eur a efekt rovnaky. Ale teda, to cvicenie nie je naozaj najprijemnejsie ale naozaj je ucinne... az som sama prekvapena, ide to sice pomaly, ale naozaj dokazem vytlacit stale vacsi rozmer... Naozaj sa ta hradz da pekne rozsirit tym cvicenim... I ked som sama najskor si to nevedela predstavit 🙂 ja veru nelutujem tu kupu. Ja inak zacinam mat poslickov, tusim to do tyzdna pride :D uz mam pre istotu kufre v aute, tak som sama zvedava ako to dopadne a ako nakoniec rodit budem...

sasa1983
17. nov 2014

Kočky, mám termín sekcie 04/12/2014. Niektorá bude na Kramároch v BA?

asha300
18. nov 2014

Baby drzim vam vsetkym palce my uz mame krasne 2 tyzdne malicka vsetko dobehla dnes sme bol8 na vazeni pribrala uz mame 2700 gramov tak sa tesime akurat som o mlieckomprisla ☹ ale s tymnic nenarobim.

30tnicka
autor
19. nov 2014

@asha300 Moc gragulujem ! a hlavne zdravicko zelam. Musi to byt krasny pocit 🙂 Skoda toho mlieka, ale ako vravis, s tym nic nenarobis... Hlavne nech je vsetko ostatne ok a nech pekne pribera, kedzse sa narodila skor 🙂 Ja tiez tusim, ze to pride onedlho, kedze mavam poslickov... A co porod, dalo sa zvladnut?

asha300
18. dec 2014

@30tnicka
@sasa1983
@sziwi
@jellinga ahojte baby tak co uz to mate za sebou? Pochvalte sa ☺

jellinga
18. dec 2014

@asha300 Ahoj, tak my uz mame 2 tyzdne, isla som sekciou, ale uz som aj zabudla, ze som na nejakej bola... 🙂 A ty ako?

asha300
18. dec 2014

@jellinga a miery ? No neviem ci si necitala prizpevok predtym my mame uz skoro 7 tyzdnov a akurat sme chore ☹

jellinga
18. dec 2014

@asha300 Jaj to som si nevsimla, miery sme mali 3420g a 50cm. Aj my behame stale po lekaroch stale nieco, dufam, ze sa do sviatkov dame uz dokopy... ☹ Aj vam prajem skore uzdravenie...

30tnicka
autor
18. dec 2014

@asha300 Ahoj. My uz mame skoro mesiac, slo to skor o tyzden a pol, a po dlhom zaciatku nakoniec sekcia, ale tiez v pohode, uz ani neviem, ze nejaka bola, i ked to bol celkovo hrozny zazitok. Mali sme 2900 g, sme zdrave a nevieme sa malej Simonky nabazit 🙂 Vy sa ako mate?

sziwi
19. dec 2014

@asha300 Ahojte, tak my mame dnes 11dni 🙂 Uz sme doma, isla som tiez sekciou, planovane kvoli polohe a velkosti malej. Z noci na rano sa mi spustil porod prirodzene, takze ma rezali skor, ako som mala dohodnute... Mala Miska sa nam narodila o 10:51 s mierami 3360g a 51cm. Samotna sekcia bola uplna paradicka, nasledujuce 3dni som mala brutalne bolesti, potom horucky, potom alergie na analgetika a nejaku pliagu (doteraz neviem, a ani oni nezistili...). Ja teda nemozem tvrdit, ze by som zabudla, ze som bola na sekcii... Mna ta rana este dost boli pravdupovediac a navyse sa mi zda, ze mam nad rezom taku zatvrdlinu po celej dlzke... 😒 Nemate s tym niektora tiez skusenost? Ale mliecka mam aj pre dve babatka, takze si priebezne musim odsavat. S malou je to trochu narocne, rezim nemame este ziadny. Posledne dva dni mi nechce vobec doobeda spat a potom vecer od 19 -22, nepomaha ani tisenie, ani kupkanie, ani kojenie.. Proste len rev, rev, rev... A to vidim, ze je priserne unavena a chce spat, ale jednoducho nevie. Inak zdravotne je na tom dobre, pekne mi papa. Pyta si sama, tak po 2hod (niekedy vydrzi aj 3-4hod 😕 ). Nas najblizsie cakaju tiez vysetrenia, bud. utorok klbiky a o tyzden na to poradna u pediatricky. Takze tak 😉

jellinga
24. dec 2014

@sziwi Ja to mam tiez take tvrde okolo jazvy, ale to je v poriadku, este potrva nejaky cas kym sa to vsetko poriadne zahoji...

sziwi
28. dec 2014

@jellinga Vdaka, som sa ukludnila ;) Uz je to trochu lepsie. Bola sa mi na to pozriet aj kamoska, co je fyzioterapeutka a nakazala mi si tu zatvrdlinu viackrat cez den masirovat. Najskor jemne kruzivymi pohybmi cez zatvrdlniu po celej dlzke, potom stlacat po jazvou a nad jazvou k sebe, akoby som sa stipkala a potom zase roztahovat od seba... No a uz teraz by som mala pomaly zapajat aj brusne svalstvo, takze pomaly brusaky, ale nie take az po kolena, len po bradu a postupne pridavat...

jellinga
29. dec 2014

@sziwi Uz teraz mozeme zacat cvicit? Som myslela ze az po šestonedeli, tak dobre vediet vyskusam aj ja 😉

sziwi
29. dec 2014

@jellinga Cvicit, ze cvicit este urcite nie 😉 Mne odporucila tak, ze ked si lahnes na postel na chrbat, natiahnut sa cela. To znamena nohy vystriet a ruky natiahnut co najviac dozadu za hlavu, aby sa ponatahovalo aj to skratene brusne svalstvo pri jazve. A potom tie mini brusaky max. po bradu dvihat hlavu, urcite nie este cez brucho ku kolenam. To naozaj az po sestonedeli 😉 Drzim palce. PS: a masiruj si tu jazvu, ja si to natieram a masirujem olejcekom na strie, ktory mi ostal z tehotenstva 😝

maminkaocinko2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre