Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

danciacik
2. feb 2007

No stále dookola, masírovali sme kríže, papali sme kvapky, cvičili sme, pila fenyklový čajík a čajík na pokojné bruško. No a ja som papala zapražené polievky. Moc to nepomáhalo. Asi to muselo ustúpiť samo. Ale tiekli mi už riadne nervy.
No naša malá je riadny šinter - veď jej to aj ,,kuká" z očí 😀

dorotka
2. feb 2007

jee maminy skoda ze som vas zmeskala

danciacik
2. feb 2007

ja som ešte tu. 😀 no vlastne nie ešte ale opäť, lebo som medzitým stihla malú nakŕmiť.

dorotka
2. feb 2007

a ako sa mate? asi ste sa dnes konecne aj dostali von po tom pocasi co ste tam na severe mali

danciacik
2. feb 2007

no my sa ešte chystáme. Musím počkať na moju mamku aby mi pomohla s kočím, lebo mňa strašne bolí zapästie a sama by som kočík nezvládla. No a máš pravdu, mali sme tu riadnu pohromu. Dúfam, že už to pominulo.

dorotka
2. feb 2007

a sneh tam este mate? tu sa poriadne ani jeden den nezdrzal

danciacik
2. feb 2007

Dorotka, tak mi tu máme snehu na rozdávanie. Nechcela by si ísť s kočíkom sama - dobrá makačka.
To vám závidím, že tam nemáte sneh. A malá ako? Počúva?

dorotka
2. feb 2007

no ano mas pravdu je to tu pohodlnejsie ale zas kazdu chvilu prsi
ano nad ranom som sa zobudila na tvrde bolestive brucho tak som chvilu cakala co sa bude diat a brusko sa ukludnilo a ja som si este pospala

dorotka
3. feb 2007

Sprava od Tweety
"Ahojte 2.2.2007 o 23,00 sa narodil maly Misko , 2900g 49cm. zatial vyzerame byt v poriadknu 🙂"

dorotka
3. feb 2007

A ja maminke gratuluuuuujem aj ked sa nejak poponahlala a nepockala na nas 😉

messue
3. feb 2007

pripajam sa ku gratulácii tweety 😅

adkag
4. feb 2007

Tweety, blahozelam a prajem vela radosti z miminka 🙂 .

adkag
5. feb 2007

Ahojte tehulky, nejak je tu ticho, kde ste sa vsetky podeli? chcem sa vas spytat, ci je normalne,ze obcas prsia prestanu boliet resp. bolia len malinko? mne sa to stalo vcera a dnes, mna nejak extremne nebolia vobec, iba na dotyk aj to len na urcitych miestach,ale dnes a vcera ani na ten dotyk a skor na inych miestach ako zvycajne. samozrejme ze som zase vyplasena ako vzdy, ja som taky stresman.aj mam dnes nejaku prciltivelu naladu, asi ze je pondelok a zase treba byt v praci a sa mi absolutne nechcelo rano vstavat,tak som sa uz zobudila s takou naladou. a este do toho aj tie prsia, to mi veru dobrej nalady nepridalo. som riadne vyplasena. a k lekarke idem az buduci tyzden,ani neviem, jak to vydrzim, najradsej by som isla hned.

anad
5. feb 2007

adkag, nuz podla mna kvoli prsiam netreba stesovat. mna neboleli velmi casto. ono je to velmi individualne. A skus si napriek pracia vsetkemu ostatnemu urobit pekny dnik. Ja si snazim hovorievat, ze slniecko svieti stale, aj ked ho niekedy nevidiet ;) Ale nie vzdy sa mi to dari. Napriklad tento vikend mi dost casto tvrdlo brucho, tak uz sa tiez neviem dockat k lekarovi. A teraz sa neviem rozhonut, ci ist skor ci vydzrat.

anad
5. feb 2007

Inac neviete mi iekto poradit? Neviem ako to mam presne napisat. Ale citim sa dnes tak 'mokro' ale je to ine ako ten hlien. Ako to vlaste je ked pomaly odteka plodova voda. Da sa to takto postrehnut? Mohlo by to byt nebezpecne?

adkag
5. feb 2007

anad, dakujem za odpoved. a mala si nejake tehu priznaky, myslim nevolnosti a tak? lebo ja nemam skoro ziadne az na tie prsia a tie bolia len tak aby sa nepovedalo, a este unavu a nafunkute brusko.ale inak nic. tak neviem,ci je to ok, lebo zle mi nebyva absolutne, nemam ziadne zvlastne chute, necitim nejak prehnane pachy ani nic. akurat vela jem a som neustale hladna.

ninuska
5. feb 2007

cavesko adkag ... je to asi uuplne normalne mne nebolo a ani nie je dodnes apsolutne nicove nic.... 🙂 ..takze si to len uzivaj aspom tak mi to vsetky tehulky vzdy pisali ze sa mam tesit lebo mnohm byva fasa spatne

zuzula
5. feb 2007

V prvom rade gratulujem Tweety, super datum narodenia pre maleho 🙂 Nech ste obaja hlavne zdravi!!! 🙂

Adka, fakt sa privelmi stresujem, take it easy! 🙂 Nemozes takto vazne brat kazdy jeden priznak resp. chybajuci priznak lebo za tych mesiacov skoncis v blazninci... 😀 Ber to trosku s kludom, kazde tehotenstvo je ine, zato ze nemas niektore priznaky, neznamena to ze nieco nie je v poriadku...a babenko citi ze sa stresujes a nerobi mu to vobec dobre. Takze mysli pozitivne a vsetko bude ok. 😵
(toto nemyslim v zlom, len ako dobru radu). 🙂

Anad, aj mne sa vytok teraz akosi zosilnuje, tiez som minule dumala ze ci by som zistila ze je to voda a nie hlien...ale ziadne ine bolesti ani tvrdnutie bruska nemam, takze si nerobim starosti a dufam ze je to len vytok 😉

adkag
5. feb 2007

ninuska,tak to si ma potesila,ze nie si sama. mne tiez tehulky pisu,ze si to mam uzivat,kedze mi nic nie je,ale to akosi nejde, kedze sa bojim o baby,ci je ok. ale snad aj to pride. tieto prve mesiace su dost rizikove,preto som taka ustrachana. no ale budem sa snazit pozitivne mysliet, viem, ze ten stres je pre miminko skodlivy. neviem,co ma to dneska tak pocyhtilo.
Dakujem vam za rady, som rada, ze su tu uz skusenejsie tehulky,ktore poradia 🙂

kili
5. feb 2007

adkag, mne zase vsetci nadávali aký mám pozitívny prístup, že však sa ešte všeličo môže stať 😀 Ľuďom nevyhovieš 🙄

jj2202
5. feb 2007

anad, som na tom podobne. ale ved ked chodis na poradne a tam ti krcok vysetruje. a ak je ok, tak je to vytok,...nie voda 😕 teda ja myslim

melory
5. feb 2007

caute mne sa teraz velmi zosilnel vytok, normalne je husty, bieli - nie priesvitny a mne osobne pachne,je to o.k.

jj2202 vraj vies o obchode kde sa predavaju tie kresla pre deticky co ma kamilceka v albume?

kili
5. feb 2007

ja mám tiež taký hlien, od kedy som prestala krvácať. Snáď je to OK

jj2202
5. feb 2007

melory maju aj v mimibazare 😉
ale niekto mi pisal, ze aj niektory link tu na stranke - napravo reklamy... ze tam to maju. ale je to dost drahe a nemoze sa do toho davat uplne male babo. ja som si to nakoniec rozmyslela

no vytok hej ako pise melory,...ale sem tam nie je vidiet vytok (cize nieco)...len mokro na hrišti 😀

adkag
5. feb 2007

no babenky, vidim ze tym 12 tt tieto stresy a strach neskonci 🙂 . zase budu ine problemy ako mame teraz.
Kili, to vazne ti vraveli,ze to beries moc optimisticky? to ja by som radsej brala taky pristup, ved naco sa stresovat vopred ked sa nic zle nedeje. aspon si si nekazila tie pekne chvile strachom. len ja si neviem rozkazat, vo mne proste je v podvedomi ten strach. a z coho si mala krvacanie? a kedy? som rada,ze ti to uz preslo,urcite uz bude vsetko ok.aj chces vediet pohlavie deticiek?

kili
5. feb 2007

tuším domcek hovoril, že si také dá ušiť. To je tiež dobrý nápad. Ja by som to možno trožku roztiahla, aby som tam mohla dať dve deti 🙂

dorotka
5. feb 2007

babulky je to normalne ze vytoky sa vam striedaju raz su mokre a raz hlienovite ja osobne som sa viac bala tych co boli mokre presne tak ako anad ale kedze to nebolo casto tak som to hadzala za hlavu
anad su na to testy alebo vlozky ktore sa daju kupit v zdravotnickych potrebach alebo v lekarni takze jedine tak to zistis
a s tym tvrdnutim bruska radsej chod k lekarovi pre istotu zajtra nic za to nedas ja som tiez bola ked som ho mala parhodin stvrdnute a preventivne si na to daj magnezium pomaha to

dorotka
5. feb 2007

kili mala skvely pristup len sme jej vysvetlovali ze napriek muzskej intuicii sa stat moze hocico 😉 ale na druhej strane ja som tvrdila ze je dobre ze to berie tak ako keby sa mala stresovat a potom ked jej zacali problemy tak som bola strasne rada ze to neberie tak tragicky pyta sa v tehulkach a nie v inych temach 😉
adi tusim by ti jajka mohla poradit ako sa toho strachu zbavila lebo ona zozaciatku tiez bola taka ako ty ale uz ju to preslo ze jaji?

anad
5. feb 2007

dorotka dakujem, praveze tento je taky mokry, vobec sa nepodoba na ten vytok predtym. ten som uz ani dlhsie nemala. ale ten bol taky minimalne lepkavya toto je doslova voda. a bojim sa aj preto, lebo posledne som bola na poradni pred 2tyzdnami, ale tento vikend mi dost casto tvrdlo brucho. tak len dufam, ze krcok stale drzi. Len odveci je, ze dnes som ich uz nestihla a utorky tam ten lekar nebyva 😒 Hm, ale ten test je dobry napad. Nemas predstavu co to moze stat? Robila si si ho niekedy?

jj2202
5. feb 2007

dorotka ahoj.
ako sa mas?

no ja som zo zaciatku stresovala aj s uplnej blbosti. je to uplne normalne myslim, len ja som isla troska do extremov. vsetko som skumala... kazde vysledky vysetreni som si zistovala na nete a ak mi nieco nesedelo s ostatnymi tak som bola hotova. teraz viem, ze kym nestresuje moja doktorka, nemusim ani ja 😀 ... aj sama mi to tak povedala. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre