Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

lucinka
5. feb 2007

Ahojte... jeeej tweety už má svojho drobčeka v náručí... 😵 gratulujeme a prajeme veľa veľa zdravíčka... 🙂

dorotka
5. feb 2007

nie nerobila ale ked ta potesim hovorila mi kocka co so mnou lezala ze mala na to vodicku a vzdy jej to vyslo negativne aj ked mala ten vytok totalne vodovy
jaji mam sa fajn drzime sa pokope a dokonca aj celkom dobre spavam

zuzula
5. feb 2007

Dorotka tak sa drzkajte obaja ked to na vas pride, drzim palceky nech je to relativne rychle a bolest sa da prezit, a nech ste hlavne obaja v poriadku.
Inak aky mas porodny plan? Chces epi atd?

dorotka
5. feb 2007

zuzi
porodny plan som si nerobila kurz na epiduralku si idem robit ale dam si ju iba v najnutnejsom pripade ak nebudem zvladat bolest aj tak nebudem do poslednej chvile vediet ci pojdem klasicky alebo cisarakom tak potom by som mala spinalku 😉

adkag
5. feb 2007

no vy musite mat zo mna soky,ked tu takto stresujem a vy to uz mate davno za sebou 🙂 . ale ked mi date recept proti stresom,budem rada 🙂 . ale uz som na dnes nastresovala dost, som sa trosku ukludnila.

zuzla2
5. feb 2007

adkag kazda z nas sa samozrejme o svoje dietatko boji..je to normalne...avsak nemozes sa takto sledovat..lebo skor sa dostanes na psychiatriu ako na porodnicu 😅
odporucam necitat temy ako je MA a podobne...

dorotka
5. feb 2007

adkag ten recept musis najst v sebe ja som mala jeden problem a to bol myom a pre zdravie mojho babatka som ho hodila za hlavu a vymyslat si este dalsie ma ani nenapdlo myslela som pozitivne
vzdy ma vykojali iba ked uz sa nieco dialo 😉

adkag
5. feb 2007

zuzla, presne si to uhadla, take temy citam a potom to takto dopadne 🙂 .
dorotka, budem sa aj ja snazit, snad sa mi to podari. ja som vacsinou ok,len obcas ma to chyti, ale dnes to bolo asi najviac za cely cas. no uz si radsej nebudem namyslat,lebo sa fakt na tu psychiatriu dostanem este s bruskom 😀

kili
5. feb 2007

adkag, no ja si myslím, že to človek musí mať v sebe, na to ti nikdo recept nedá. Proste si povahou pesimista, vidíš v niečom chyby alebo prekážky, možnosti neúspechu a ty ich nevieš prehliadnuť, tak to proste je.
Ako ja som optimista, ja síce viem o chybách, ale nie som schopná si ich všímať, proste mi to nejde a furt budem veriť, že všetko dopadne dobre.
Ani jedno ani druho nie je moc dobré, treba stred. No ale čo už, keď sme raz také.

adkag
5. feb 2007

Kili, aj ja som bola kedysi optimista, verila som vsetkemu pozitivnemu, ze sa negativne ani nemoze stat. asi ma byt pesimistom naucil zivot alebo ja neviem. moj drahy je tiez optimista a flegmatik,tak sa to od neho snazim ucit.

dorotka
6. feb 2007

adga pozri sa aj ked sa nieco deje nemusi to hned znamenat ze o babetko prides ja som krvacala dvakrat z maternice v 8 a 28tt a potom este raz z bruska okrem toho mi tusim v 22tt tvrdlo brusko a mala je este stale tam a veselo si kope 😉
kili uz tiez viackrat krvacala a chlapcekovia su v poriadku 😉
taketo pripady znamenaju iba ze mas vyhladat lekara aby ti pomohol

adkag
6. feb 2007

Dorotka, ja sa ani tak nebojim,ked sa nieco deje,kedze nemam problemy,ale skor toho,ze nemam skoro ziadne priznaky, tak ci je vsetko ok, ci babenko zije a tak. keby som mala priznaky tak by som bola asi kludnejsia, ale dnes je to uz v pohodicke, to mna len obcas tak pochyti strach, dufam,ze to nebude moc casto 🙂

jj2202
6. feb 2007

adi, ved aj ja som mala taku dilemu ako ty. zle mi nebyvalo...ale potom po 9tt mi zacalo nechutenstvo... ale inak nic. skoncilo to v 11tt.
brusko furt nerastlo. no ja som na nervy tak 3x za tyzden 😀 😀 😀

certica
6. feb 2007

adkag, ja som bola tusim najbezpriznakovejsia tehulka v sirokom dalekom okoli a bolo mi supeeer 😎 😀
dokonca aj ked neskor boli nejake "problemy", vobec som si to nepripustala, chudak doki mal strach aj za mna 😀, ale skonstatoval, ze je to ovela lepsie mat takyto odlahceny pristup, nez by som mala byt vystresovana

adkag
6. feb 2007

Jajka, tak to si moja krvna skupina 🙂 . ja mam taky podvedomy strach stale, obcas ma prepadne svetla chvilka a myslim uplne pozitivne, a obcas zase az panicky strach,ze asi nieco nie je v poriadku. a vacsinou sa to strieda tak,ze jeden den hrozny strach a druhy den uplne super,ako aj teraz to mam. a este stale mas taky strach?

Certica, ved ten pristup je super. ja mam tu nevyhodu (ale asi to je normalne), ze mna este moja lekarka nevysetrovala,takze neviem,ci je vsetko podla nej ok a ona ma taky skor realisticky pristup, ze do 12tt je rizikove obdobie,aj mi to viackrat vravela pred tehu,ked sme sa len tak bavili. takze mozno aj preto sa tych prvych 12 tyzdnov tak bojim.

jj2202
6. feb 2007

adi, ked citam tvoje prispevky, tak sa v nich normalne vidim...
a vidis 29tt ani neviem ako a mala bude asi fitbalistka ako ma okopava 😵

adkag
6. feb 2007

Jajka, tak som rada, ze nie som sama. dufam,ze aj u mna to tak super dopadne ako u teba a o chvilu sa prehryzieme aspon cez ten 12 tt. ja sa uz tak tesim na tie kopance 😀

certica
6. feb 2007

adka, uz mas 9t za sebou, tak uz len 3t "kriticke" 😉

adkag
6. feb 2007

Certica, to je fakt, nejak to snad prezijem 🙂 .

certica
6. feb 2007

adka jasne, ze prezijes. ono vzdy sa najde nieco, o co sa clovek strachuje... potom pridu tripple testy, neskor glukozove, potom sa zacnes obavat porodu, potom aby babatko papalo, bolo zdrave, aby sa mu nieco nestalo a tak stale dokola 😀 , treba to brat trosku z nadhladu. ved aj o nas sa rodicia boja a budu az do konca zivota - sme predsa ich deti 😉

jj2202
7. feb 2007

adi aj pre mna bolo tych 12t nekonecnych a teraz mi to odsypa ani neviem ako... velmi rychlo

certica
7. feb 2007

ahoj jj, tak hovoris, ze mas dobre 😀 😉 , pozeram, ze ta pomaly caka uzv

jj2202
7. feb 2007

ahoj, no dufam ze ano... doktorka ma zatial neobjednavala.
mame sa fajn, teda nechcem to zakryknut....klop klop klop
akurat ten vysoky pulz pri kazdej poradni, ale s tym nic nenarobim. doma mam normalny aj tlak aj pulz. neviem, nejak sa ta moja doktorka do toho rype, nestaci je vyjadrenie kardiologicky...
14. idem na krv, ze chce vediet aku zataz musi moje srdiecko znasat, kolko mam krv. dosticiek a tak...
no a potom 22.2. na moje narodky mam poradnu a potom hadam usg...

certica
7. feb 2007

ved nevadi, len chod, aspon ti skontroluje krv.obraz. tvoje narodky registrujem 😀 , my mame dnes - teda viki. od rana spominam a premietam si, co som zrovna asi takto robila tie dva roky dozadu...

jj2202
7. feb 2007

😀 😀 😀 no asi poriadne kricala 😀

certica
7. feb 2007

jj, nekricala, o takomto case boli frmoly, rychlo zbalit z izby dole na porodnicu a potom som uz len cakala a telefonovala a dost dobre som sa zabavala. maly sa narodil az poobede 😎

jj2202
7. feb 2007

jaaaj, tak si kricala na muza... 😀
ale nie. srandujem.
som zvedava na moj porod. nejake strachy zatial nepocitujem...

adkag
7. feb 2007

JJ, aj mne to veru pomalicky odsypa teraz 🙂 .
Ten pulz mas asi vysoky od strachu,ked do tepa dokina rype, nie? 😀

Jeeej, certi, tak malemu vsetko naj k narodkam 🙂 . tak sneska mas nostalgicky spominaci dnik 🙂

Inak ja som mala panicky strach z porodu a teraz ked som tehu akosi ma to prichadza. mozno to este len pride,ale zatial je to v pohodicke, bojim sa o ine veci 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre