Tehulky z okolia Bratislavy. Kde mám rodiť?

nellia
31. dec 2007

Ahojte buduce maminy,
sice som len na začiatku tehotenstva, ale veeeelmi by som chcela a potrebovala vediet, kde je lepsie ist rodit... Pretoze uz teraz by som preto musela zmenit gynekologičku, ktorej teda moc neverim...
Počula som o Antolskej, vraj im tam casto niečo ubehne a raz - dva je problem... Zase Ružinovskú nemocnicu - porodnicu až tak dobre nepoznam... Kramare som vylučila ako prve, tie poznam najlepsie a zo skusenosti mam z tej nemocnice panicky strach...
Kam idete rodit vy? a preco?
za kazdu jednu radu vam dakujem!!!!

fenrirka
31. dec 2007

ahoj ja sa chystam na antolsku...mala som ist najprv na kramare ale chodila som tam do poradne pre rizikove tehu a stacilo mi...
ale vlastne v kazdej nemocnici byva obcas taky chaos ked doktor ktory ma akurat poradnu musi vybehnut na porod a ja tam s bruskom velkym cakam aj dve hodiny a nakoniec pride doktorka ho zastupit....hmmm...
zajtra mam termin tak ti potom napisem ake to tam bolo 😉

mirica
31. dec 2007

nellia- ja som sa už rozhodla - tiež som síce úplne na začiatku - neviem v ktorej nemocnici - ale chcem rodiť so svojou gynekol. Ona je aj pôrodník - ešte som sa s ňou o tom nerozprávala , lebo k nej idem 3.1. - tak sa opýtam v ktorej nemocke ona rodí svoje pacientky- ale v každom prípade chcem ju 😀

pipi1211
31. dec 2007

ja som bola na antolskej a bola som nesmierne spokojna 😀 😀 😀 😀 ale viez vsade moze byt dobre aj zle 😒 kazdy ti poradi nieco ine no treba ist tam kde si spokojna s lekarmi a so sluzbami v nem. ja osobne som do ruzinova nesla lebo ked som tam bola na amnio tak sa mi nepacil pristup jedneho dr a tak sa mi to tam zhnusilo a kramare mi nie su sympaticke tak som mala jednoznacnu volbu 😀 😀 😀 😀 😀

julova
31. dec 2007

ja som rodila pred necelymi 2 tyzdnami (to leti 😅 😀 ) na Kramaroch a bola som nadmieru spokojna 😉..neviem..je to asi vec pohladu, "stastie" na personal...ale ja si nemozem na nic stazovat...takze aj ked mnohi z Kramarov robia bubulaka, ja odporucam 😉

hellosona
31. dec 2007

ja idem tiez na antolsku... a teda som nepocula, ze tam casto nieco ubehne 😕 ... neviem, ako to bolo myslene 😨 kazdopadne si myslim, ze kazda porodnica v ba ma svoje + aj - ... a akokolvek sa rozhodnes, treba doverovat, ze sa tam o nas postaraju najlepsie ako vedia 😉

ada78
31. dec 2007

tak od nas z augustoviek boli skoro vsetky babule rodit v ruzinove a ani jedna sa neztazovala. 🙂

zabka1003
31. dec 2007

Ja som tiež rodila v Ružinove a bola som spokojná s prístupom

sorrelia
31. dec 2007

No ja este tiez neviem a mam este tiez cas, ale rozhodujem sa medzi Antolskou a Kramarmi...
Na Antolskej rodili moje dve kamaratky takze ti mozem napisat ich skusenosti.

1 Andrejka : isla z nich zosaliet pri porode, vraj (neviem ja som tam nebola) si ju prislo popozerat 10 studentov aj ked v porodnom plane mala napisane ze nesuhlasi, este, ze je taka papula a personalu to hned vysvetlila 😀 😀 . Potom bolo vsetko ok ale nakoniec tam nastal taky frmol, lebo zacali rodit 4 naraz a nakoniec ju odrodili v podsate sestricky s tym ze dve jej zalahli brucho a "pomahali jej tlacit"

2 Zuzka : je zdravotna sestricka, takze aj poznala po znamosti pani doktorku ktora ju nahodou odrodila, porod a personal si nevedela vynachvalit. Akurat mi povedala, ze netreba mat prehnane ocakavania. Aj ked nie sme v Transilvanii sme stale na Slovensku.

Takze ked to zhrniem 1000 ludi, 1000 chuti. Ja tiez este neviem, ale ja som viac menej rozhodnuta ist na Kramare. Ved ked pozries na net, tak najdes aj "recenzie" na porodnice. Ak najdem stranku dam ti link a mozes si precitat. Je tam pisane asi vacsine porodnic na Slovensku, vratane tych v BA, a pod tym su aj osobne skusenosti mamiciek. Mozno ti to pomoze v rozhodovani 😉

arabeska
31. dec 2007

ja som rodila 2 krat na antolskej a bola som spokojna,len tie pani upratovacky boli dib=vne ale inak bol cely personal super. 🙂

kisska
1. jan 2008

nellia - koncom (uz) minuleho roku "mama a ja" robili prehlad porodnic, takze ak chces mat prehlad o sluzbach, skus si to pozriet u nich na strankach a naozaj je asi najlepsie obehnut si nemocnice, dohodnut sa so svojim doktorom, ktoremu doverujes, ze kde rodieva on a asi podla toho.

Ja mam momentalne najvacsi strach z toho, ze zacala vlna "babyboom" a tak sa moze velmi lahko stat, ze budem rodit s 12timi dalsimi maminami a v nemocke bude chaos, aj keby sa neviem ako snazili a lekari budu davat prednost urgentnym problemom aj pred platiacimi pacientkami 😉 Takze platit sa asi nechystam a do tasky si pribalim konsku davku trpezlivosti a odhodlania 😀

weroni
1. jan 2008

caute babulky, ja som sice tiez nedaleko BA ale rodit chcem ist do Topolcian kvoli vani 🙂
co sa tyka skusenosti mojich kamosiek a znamych v Blave si dost pochvaluju Antolsku a moja mamina rodila poslednych dvoch mojich surodencov v Ruzinove...

elia
3. jan 2008

Ja sa rozhodujem medzi Antolskou a Kramarmi. Ruzinov a Kocha som vylucila - tam ak by bol nejaky problem, tak mamicky alebo babetka prevazaju na Antolsku alebo na Kramare. Ale podobne ako pisala Kisska, aj ja mam pociit ze buduci rok bude babyboom.

Kisska nemozem najst ten aktualny prieskum BA porodnic z minuleho roka, maju to aj na stranke, alebo len v tlacenej forme casopisu? Nasla som to iba v obsahu.

Baby a este mi neviete poradit kde by som nasla aktualne statistiky porodnic (nasla som iba stare z roku 2001 a 2004)? Niekde som citala, ze v BA porodniciach je velky rozdiel v % cisarskych rezov, od 5 - 27%, ale nebolo pisane v ktorej porodnici kolko. Chcela by som rodit prirodzene (samozrejme nie za kazdu cenu), a teda nechcela by som aby ma niekto poslal rovno na cisarsky len preto ze naraz rodi viac bab a ja vyzeram ako fifipierko (sestra je tiez fifipierko, a porod mala uplne v pohode aj so 4 kg detmi).

weroni
3. jan 2008

elia: cely minuly rok rozoberal casopis mama a ja porodnice, vsetky na slovensku, tam su aj statistiky - vsetkych porodnic ktore poskytli info, nemas pristup k minulorocnym vytlackom casopisu? bolo tam fakt uplne vsetko o porodniciach 🙂

elia
3. jan 2008

Weroni praveze nemam. Nevies v ktorom konkretnom cisle Mama a ja rozoberali BA porodnice? Pokusila by som sa to cislo nejako doobjednat.

bejko
17. mar 2012

ja som rodila na Antolskej, mala som dohodnutú doktorku, keďže som rodila cisárskym.Som z Hlohovca. Nemôžem sa na nič sťažovať, personál ochotní, strava-super, izby-na úrovni.

dulkagabulka
19. mar 2012

Dňa 26.3.2012 bude na STV2 odvysielaná relácia Medicina, ktorej témou budú Moderné metódy pôrodov. Hosťami relácie budú prednosta nemocnice na Kramároch, Doc. MUDr. Igor Rusňák CSc. a riaditeľ sanatória Koch MUDr. Vladimír Cupaník, PhD.. Členky OZ Ženské kruhy pripravili pár diváckych otázok, ktoré zaslali redakcii STV a ktoré si môžete prečítať v príspevku . Nevieme či otázky budú aj hosťom relácie položené. Ak vás otázky zaujali a chcete vidieť odpovete, pozrite si reláciu v pondelok dňa 26.3.2012 na stanici STV2

http://www.zenskekruhy.sk/index.php/akcie/pozyv......

dzudka
19. sep 2014

@zabka1003
pozyvam do RC DLhacik na Dlhych Dieloch http://www.dlhacik.sk/program/baby-ball

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre