Treba počas tehotenstva zobrať krv aj partnerovi?

kika6182
5. júl 2019

Ahojte baby, zaujimala ma jedna otazka. Ze ci v tehotenstve by mali zobrat krv aj partnerovi, teda myslim na zistenie krvnej skupiny, pokial ju nevie. Nejako sa tu rozchadzaju nazory, mam kamaratku ktora je prvy krat tehotna a ma krv 0 negativ, a museli brat aj jej partnerovi. Potom mam kamaratku, ktora ma uz dve deti, chodi tomu istemu gynekologovi ako ta prva kamaratka, taktiez ma krvnu skupinu 0 negativ, a jej partnerovi nebrali krv, a ani otom nikdy nepocula ze by potrebovali. Ja som sa pytala svojej sestricky ci budu brat aj mojmu partnerovi kedze krvnu skupinu nevieme, a sestricka mi povedala ze nie, pretoze mam 0p pozitiv, ze ak by som mala 0 negativ tak zoberu. Tak ako to teda je ? Dakujem za odpvede

zania
7. júl 2019

@zuzanockamt to ste mali normalnu novorodenecku zltacku,kym dietatu nezacne spravne pecen pracovat,aby odburala bilirubim.
Moje deti podedili skupinu po otcovi A,ja som mala O . prvy syn mal normalnu zltacku,tyzden v nemocnici. Dcera mala tazku,zivot ohrozujucu. Po prvom porode mi mali pichnut injekciu,nepichli,dcera mala velke problemy

pininka1
7. júl 2019

@zania jasné,beriem že sú ľudia, ale majú s tým skôr skúsenosti, mali by predpokladať že sa také niečo môže stať. Akurát to hovorím mužovi že aké sme mali šťastie. Mala bola veľmi zlta a dlho. Našťastie že sa to nezhorsilo. Hoci už viac detí mať nebudeme, do budúcna je dobré to vedieť, veď aj naše deti budú mať raz deti.

patycka
13. júl 2019

Ja mam 0- a ani sa ma nepýtala na krv manžela a ani mu nebrali... A som v 33tt

didaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
e1i
13. júl 2019

@didaa ale bolo by to vhodne v takychto pripadoch

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre