Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

lela123
12. júl 2018

@dolynkag verim drzim palce🙏

alojzova
2. okt 2019

@mircalla ake mala vysledky

kevinkomarek
4. dec 2019

@tesita prečo sa stresujete tym ze budete mať dieťa s Ds alebo bude zdravé ja viem ze je to velmi tazske lebo každá žena tuzi mať zdravé dieťa je to normálne ale aj dieťa s Ds sa vie veľa naučiť a sú to deti s veľkým ❤a dajú vám toľko lásky ako nikto sama som si tým prešla a poviem vám len toľko nikdy ale nikdy by som ho nevimenila za nič a uvedomte si jedno sú horšie hendikepovaná deti ako dieťa s Ds pekný den

lela123
4. dec 2019

@kevinkomarek to je prispevok.z pred 10tich rokov😉

kevinkomarek
4. dec 2019

@lela123 jaj lebo mne to len teraz naskocilo 🙈🙈🙈😀😀😀

alojzova
4. dec 2019

@kevinkomarek mas babetko.s ds

kevinkomarek
6. dec 2019
alojzova
6. dec 2019

@kevinkomarek aj triple ti vysli pozotivne

alojzova
6. dec 2019

@kevinkomarek aj triple ti vysli pozotivne

evickapooh
14. máj 2020

Ahojte!mam 41 som v 15tt a vysiel mi pozitivny test na DS...1 ku 140.....objednala som sa k dr Cunderlikovi ale vidim ze tu o nom vobec nepisete..ja som si myslrla ze on je naj....bol niekto tu z vas u dr Cunderlika?

looola
17. máj 2020

@evickapooh mne vyšli testy 1:73 a okamžite som išla na Trisomy test, (do týždňa bol výsledok), nečakala som na sono. Na sono som išla potom v 19.tý.

elinka2018
23. sep 2020

Ahojte dievčatá, chcela by som ani neviem ci radu ci skúsenosti, alebo sa vyzalovat. Mám 2, 4
5 ročnú d erku, je zdravá, teraz som tehotná, v 17 tt, minule mi lekár povedal ze screntesty sú v poriadku a dnes tie ďalšie ze sú negat ale pomer je 1:550,ze lekári sú radšej ak to je tak 1:3000.No vraj to môže byť u mňa aj dg. Mam ulceroznu kolitidu, diabetes 1 typ. ODPORUČIL MÁ NA SONO K MUDR HOLANOVI.

nikuska744
23. sep 2020

@evickapooh môžeš nám napísať ako si dopadla u Čunderlíka?

lela123
23. sep 2020

@elinka2018 .Ja som mala downov1:200 a edwardsa 1:13 az.Krpec je zdravy.Ja som to mala az tak skreskene kvoli veku.Vtedy 41 rokov.Tieto testy su ajtak nepresne

hawaii12
5. dec 2020

@didi35 dobry den, mozem sa opytat ako to nakoniec dopadlo? Mne vysli trizomia 18 na 1:60. Dakujem za odpoved.

hawaii12
5. dec 2020

@lela123 a mozem sa opytat boli ste na amnio? Ja som si zaplatila test nifty pro tie vysli ze je vsetko v poriadku len ci sa tomu da verit naozaj. Stale mam pochybnosti. Bola som aj v 13tt na podrobnom uzv a vsetko vyzera byt v poriadku.

lela123
5. dec 2020

@hawaii12 nie nebola.Ja som bola len na morfo sone v 21 tyzdni.Urcite bude vsetko v poriadku😉

konulka20
24. sep 2021

@xlolax80 prosim vas ako ste vtedy dopadli?

xlolax80
24. sep 2021

@konulka20 zdrave dieta. Odporucam MUDr. Grochala. On to rozozna zo sona

konulka20
24. sep 2021

@xlolax80 mam taky isty vysledok, budem dufat, ze dopadnem ako vy, dakujem

xlolax80
24. sep 2021

@konulka20 drzim palce!

anonym0001
24. sep 2021

@tesita 1 z 55 je aj tak stále malá pravdepodobnosť. To znamená, ak by si mala 55 deti, je šanca, že jedno z nich to bude mať . To je dosť malá šanca. Nerob si starosti a nestresuj. Hlavne kľud a všetko bude ok 🙂

vandus153
11. okt 2021

Ahojte chcem sa podeliť s mojou skúsenosťou aby Vám trosku opadli nervy a stres. Vyšiel mi pozitívny tripple test na DS v pomere 1:6.. gynekolog mi odporučil amniocentezu tak som sa objednala na genetické vyšetrenie do BA. Utorok genetické vyšetrenie a streda amnio..lenže v utorok večer na poslednú chvíľu sme sa rozhodli že na amnio nepôjdem lebo čo ak je zdravé a niečo sa stane..zaplatili sme si za 400€ panorama testy a vyšli NEGATÍVNE😍 prvé sono aj druhé som mala v poriadku len tie blbe triple vyšli takto KATASTROFÁLNE

lela123
11. okt 2021

@vandus153 tie tripple testy by uz mali zrusiť,nemajú zuadnu vypovednu hodnotu.Ktora zena chce,tak nech si da aj ine vysetrenia,ale toto len stresuje.

sulejmanka
26. nov 2021

Prispejem aj aj, aby som povzbudila mamičky so zlými výsledkami screeningov. U mna tripple test dopadol veľmi zle, DS riziko 4 v 5 (teda viac ako 80 %), TS 18 riziko 1 v 170, podstúpila som amniocentezu a bola som aj u Grochala. Výsledok je negatívny, čakám zdravé dievčatko 🙂

meg_junova
1. jún 2022

@janush dobry deň, nešla ste ani na trisomy?

konulka20
2. jún 2022

aj ja by som chcela povzbudit vsetky tie , ktorym vysli zle testy.Tie co mate fin.moznosti nevahajte nad trisomy ci podobnymi testami - usetri vam to kopec stresu.Ja som si ich nemohla dovolit, vsetko som vsadila na sono , ktore bolo v 20.tt v poriadku. Amnio som odmietla- som stresovy typ a nikdy by som si neodpustila keby sa nieco stane . Teraz som uz mamicka bambulky.Uz tehu nikdy nebudem a keby mozem vratit cas- ziadne tripple uz nepodstupim 😉Tie co nemate € nazvys ,a nechcete ani amnio, kvalitne sono vie povedat ci moze byt problem 😉

ali08
5. júl 2022

Ahojte prosím vás o radu.nikde som nenašla ako dlho sa čaká na výsledky z krvi ktorý sa robí v 11tt .v utorok mi sestrička brala krv z tým z v piatok by mali byť výsledky a keď budu zle tak mi budu volat(Dr.mi povedala ze určite budu hodnoty vyššie nakoľko mám 40rokov )lenže mi do včera nikto nevolal a som zmätená žeby boli výsledky dobre alebo ma nakoniec zaskocia

konulka20
5. júl 2022

@ali08 mne povedali , ze budu volat, ale nakoniec mi povedali spolu zo 16.tt , v 16.tt som mala este horsie vysledky ako v 12.tt🤦🏻‍♀️ ale je realne aj, ze to mate ok 😉

zuzanka012
26. aug 2022

Neviem ci je tato tema este aktivna ale chcela by som poradit
Vysiel mi zly screening v 12tt 1:225 DS,bola som na opakovanych krvnych testoch v 16tt a tam to vyslo katastrofalne…2:3
Nikde som ani taketo cislo nevidela,vsade 1:4 a tak dalej ale prve cislo 2?😕
Rozhodla som sa podstupim amnio aj ked som najkor chcela trisomy ale tento vysledok ma velmi vystrasil
Mate niekto skusenost?
Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre