Určenie pohlavia

janka1989ya
21. jún 2014

Ahojte kočky ,
Vraj keď lekár povie ,že na USG vidí chlapčeka bude to 100% chlapček ,ale vraj keď povedia dievčatko je možné ,že to bude chlapec 😀 hm ...to mi povedala jedna známa tak neviem ,ale tak dúfam ,že keď som v 26tt už sa tam žiadna zmena neudeje 🙂 ( okolo 20tt Nám povedali ,že dievčatko, aj teraz v 26 tt tak dúfam 😵 )
Máte skúsenosti ohľadne "typov" lekárov ?
Ďakujem 😉

mirkakab
21. jún 2014

mne lekárka 3x robila sono a vždy mi povedala že to bude chlapec, no dnes má naša Tamarka už 8 rokov 🙂

ushuaia
21. jún 2014

@janka1989ya stat sa to moze, ze aj lekar sa sekne... 🙂 , ale vacsinou uz vo vyssom stadiu tehu vie lekar povedat pohlavie na 98%, u nas najskor bolo ze chlapec...ale potom od asi 20 tt dievcatko...aj mame dievcatko... 😀

janka1989ya
autor
21. jún 2014

@ushuaia tak dúfam ,že sa nepomýlili 😉

januliku
21. jún 2014

@janka1989ya Aj dievčatko sa dá na 100% vidieť. Ja, keď som našu videla na sone, tak som nepochybovala, že je to baba.

janka1989ya
autor
21. jún 2014

@mirkakab no ,pekne 😀 a to ste rátali s tým ,že chlapček a narodilo sa dievčatko ? 😀

janka1989ya
autor
21. jún 2014

@januliku no , mne sa tiež na tom sone zdalo ,že je to dievčatko tak snáď intuícia neklame 😀

sednaja
21. jún 2014

@janka1989ya 100%-ná istota je vždy až PO pôrode. Poznám prípady, ktorým "sľubovali" chlapca a bolo to dievča a aj naopak. To, čo povedia na ultrazvuku je pravdepodobné, ale nie isté. Záleží aj od toho, ako je bábo otočené. Niekedy počas celého tehotenstva môžu lekári len tipovať.

hermina_
21. jún 2014

nam lekar povedal v 20tt ze to bude dievka a ak sa nahodou pomyli a narodi sa chlapec, tak nam ho vraj vychova na vlastne naklady 😀 a bolo dievcatko 😉

siska53
21. jún 2014

Syn sa ukazal az mesiac pred porodom,dovtedy mi vraveli,ze na 99%dievcatko.
mala sa ukazala hned v 20.tt.
ale,kamoska sa dozvedela pohlavie az pri porode,mala jej bola cely cas ulozena tak,ze sa nijakovsky nedalo urcit pohlavie.

mirkakab
21. jún 2014

@janka1989ya nerátali sme z ničím, druhý lekár mi týžden pred pôrodom povedal dievča, tak už sme čakali len na prekvapenie 🙂

lulu369
21. jún 2014

@janka1989ya Ahoj, mne pri synovi povedali až v 28 tt na 3D sone, že bude chlapček a máme aj foto kde máme dôkaz, že čakáme chlapčeka a zameniť za dievčatko sa to určite nedalo 🙂 Teraz mi môj gynekológ asi v 16 tt povedal prvýkrát, že to je dievčatko no upozornil ma, aby som to brala z rezervou... Teraz 18.6. som bola u svojho gynekológa na 3D sono, kde mi potvrdil dievčatko a podľa toho čo som videla ja, tak si myslím že sa nemýli, lebo vôbec to nevyzerá na chlapčeka - na pipika a vyjíčka tam nič nevyzeralo 😉 ale uvidíme až po pôrode či sa nemýlil...a inak aj ja poznám prípady, kde tvrdili celé tehu, že bude chlapček a narodilo sa dievčatko a naopak...

janka1989ya
autor
21. jún 2014

@hermina_ haha , zlaté 😀

lenkadenisa
21. jún 2014

Mne doktorka povedala asi v 18.tt. že bude dievča, aj na 4d doktor a nakoniec aj po amnio vyšlo z výsledkov dievčatko 🙂 Takže ja sa nemusím báť zmeny snáď...

ushuaia
21. jún 2014

@janka1989ya uvidite az budes drzat drobceka v naruci... 😀 , ale snad sa nemyli.. 🙂

janka1989ya
autor
21. jún 2014

@lenkadenisa no , myslím si ,že tam to je isté -hlavne ,že je zdravé to je najdôležitejše 😉

shania31
21. jún 2014

@janka1989ya
V Genetone v BA robia DNA test na určenie pohlavia plodu z krvi tehotnej ženy. Len sa za to platí a robia tie testy od 10 tt. 😉

seahorse27
21. jún 2014

V 26 tt. by to uz malo byt jasne vidiet. V skorsich stadiach maju dievcatka velky klitoris, ktory niekedy moze vyzerat ako pipik. U nas v 26 tt. bolo jasne vidiet len pysky ohanbia a nic ine. Potom nam to potvrdil aj iny lekar na sone, tak sme uz veselo kupovali len dievcenske vecicky 🙂 A po porode ziadne prekvapenie 🙂

robinka84
21. jún 2014

U nas podla testu z krvi na 99% chlapec a podla doktora na 80% dievcatko 😀 😀 😀 tak teraz babo rad 😀 na 100% sa to dozvieme asi az na porodnej sale 😀 😀 😀

bambinkaa
21. jún 2014

@janka1989ya doktorka videla 3x chlapceka a bola to asi len pupocna snura, mame krasnu princeznu 😀

marbalulka
21. jún 2014

@janka1989ya ahoj, necitala som celu diskusiu, ale ja som myslela, ze to je praveze opacne. ked povedia, ze dievcatko, vacsinou sa nemylia, a ked povedia chlapec, mozu sa pomylit lebo medzi nozkami mohla byt iba pupocna snura..

janka1989ya
autor
21. jún 2014

tak podľa tohto dr . usúdila ,že dievčatko 🙂

lenkadenisa
22. jún 2014

@marbalulka aj u mňa to tak bolo. doktorka prvý krát povedala, že chlapec asi, ale neskôr už dievča, lebo malá tam mala šnúru. a potom ju potvrdilo aj 4D 😀

janka1989ya
autor
22. jún 2014

@lenkadenisa tak super ! nech ich už máme doma 😉

lenkadenisa
22. jún 2014

@janka1989ya ani nehovor, už sa tak teším!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre