Úspešná inseminácia - konečne tehotná

romaana
25. máj 2007

Ahojte kočenky , rada by som otvorila novu temu a pokecala s niektorou z Vas, ktora otehotnela insemináciou.
Tak zatial
🙂 😉

helenka12
8. nov 2010

@salve tak ti držim plce,

andrejta
11. nov 2010

ahojte, som tu nova a mozno mi niekto poradi (dufam, ze som sa trafila do spravnej diskusie 😉 ). Tiez som odkazana na IUI - prvykrat som bola asi pred mesiacom, aj som zareagovala na Clostilbegyt, aj mi pichli Pregnyl a vsetko ostatne, ale nezadarilo sa. Tak som zacala druhy cyklus s Clostilom, ale na 11 den na ultrazvuku nebolo vidno ziaden folikul, tak som bola na dalsej kontrole (krv a ultrazvuk) dnes a zas mi povedali, aby som prisla na dalsiu kontrolu v nedelu rano. Tak by som sa chcela opytat, ci ste niektora boli na tom podobne a ci to ma este v tomto cykle zmysel, lebo sestricky, ktore robia tieto vysetrenia mi nevedia/nechcu povedat nic blizsie. Len, ze pridite zas o 4 dni. Dakujem za akukolvek odpoved

helenka12
13. nov 2010

@andrejta ahoj u mna bolo všetko ok ,bola som 3krat na iui a neuspesne ☹ ,ale ty si na tom asi lepšie,držim ti palce nech sa ti to podarí 🙂

v555
13. nov 2010

@andrejka,každy mesiac sa tvoria folikuly na inej strane ,aspon vo väčšine je to tak.Čiže,raz ovuluje pravá strana a na druhý mesiac ľava.Ak si mala IUI minuly mesiac a teraz na 11dc nemáš žiadny folík tak asi nebudeš mať ani ovulku.Podľa mna budeš mať až budúci cyklus znova folíky.Nie je to úplne zúfalé pretože ti ovoluje jedna strana,už len nech sú prechodné vajíčkovody,nech je perfektný spermiogram a máš to v suchu 😉 ,držím palce.

andrejta
13. nov 2010

@helenka12
@v555
babulky, dakujem. tak som rozmyslala este, ci nemozem mat posunutu ovulaciu. zajtra idem na 3. kontrolu (17. den), tak uvidim, co mi este povedia. Pravy vajickovod mam priechodny a lavy ciastocne, spermiogram je uplne v poriadku. Mozno aj psychika blokuje trosku 😖 . A aj ja drzim palce vam.

helenka12
14. nov 2010

@andrejta ja idem na ivf ak my schvalia žiadost tak uvidime za 3 tyždne 😕

andrejta
14. nov 2010

@helenka12 ahoj, ja som dnes absolvovala dalsiu konrolu a teraz cakam na vysledok - mi maju zavolat. Doktorka povedala, ze vlavo mam pekny folik, tak mozno zajtra dalsia IUI, dam vediet, ze co a ako. A aku ziadost ti maju schvalit, myslis v poistovni? Ale drzim palce nech ju schvalia a nech to potom vyjde 🙂

helenka12
14. nov 2010

@andrejta na umele oplodnenie 🙂 ty chodiš do martina do heliosu?

andrejta
14. nov 2010

nie, chodim do Gyn-Fiv v Bratislave. A nevedela som, ze na umele oplodnenie musi byt schvalena ziadost. este sa v tom tak neorientujem. Myslela som, ze sa rozhodnem, zaplatim a idem, ci? Ale asi si to predstavujem velmi lahko.

helenka12
14. nov 2010

@andrejta ak chceš aby ti nieco preplatila poistovna tak ti musia schvalit žiadost,ale ani ja toho neviem vela,tiež sa pýtam báb čo maju už nejake skusenosti 😎

helenka12
14. nov 2010

@andrejta ja chodim do heliosu 🙂

helenka12
21. nov 2010

ahojte čo je s vami nik ani slovko nenapiše 🙂 🙂

walta
30. jan 2011

Ahojte babenky. Som tu nova,prave dnes som sa rozhodla zaregistrovat. Na MK chodim uz dlhsie,citam si tu rozne skusenosti od zien s podobnym osudom, ako mam ja.
S manzelom sa snazime o babo uz vyse roka,chodila som k svojej gynekologicke, ta mi robila folikulometriu, pchlala ma liekmi, krv, a toto stale dokola, az raz ma poslala do CARu, chodime s manzelom do ISCARE v BA na Sulekovu.
Tam sme zacali s manzelovym SpG, a nebolo to nic moc,ale p.doc. nam povedal, ze nie sme neplodni, ale ze k tej tehotnosti treba pomoct. Tak som sa im odovzdala do ruk a hlavne je, ze im verim. Ani lekari nie su kuzelnici, nemozeme sa na nich hnevat, keby to na 1x nevyslo.
Teraz sme v stadiu cakania, pretoze som po 1. IUI, absolvovala som ju teraz 26.1. Moja skusenost je taka, ze p.doc. sa nemohol do mna s tym katetrom dostat, tak ma to asi na 1 sekundu poriadne zabolelo, ale dalo sa to vydrzat. Ja vydrzim vsetko, stoji to za to.
Stimulovala som clostilom, od 3.dna do 7.dna MC (2x1 tbl denne), a asi den a pol pred IUI mi pichli pregnyl 5000.
A dostala som aj Crinone na podavanie od spodu a na 15 den od II mam ist na krv na hCG. Tak drzte palce, len od vcera ma uz tak divne pobolieva podbrusko, ako pred mrchou. Tak neviem. Velmi by som sa tesila, keby to vyslo.

kikuska31
15. feb 2011

ahoj vsetkym..som 7dni po IUI vie mi niekto poradit ak by som bola tehu ci uz mozem mat nejake priznaky alebo ci jee to skoro.....??uz som velmi netrpezliva,bojim sa ze to nevyslo.mam stale bolesti v podbrusku ale ziadne ine priznaky..prosim o radu...dakujem a drzim vsetkym palce nech ste tehu...pa 🙂

sammira
23. feb 2011

ahoj@kikuska31 ja si myslim,ze je to este skoro.Ja ked som bola na IUI tak mi lekar povedal,ze az na 14 den mam skusit testnut.a ze skor je to zytocne.
ale uplne ta chapem,ze si nedockava...viem to podla seba.skus sa upokojit,relaxuj,snivaj a tiez si ver 🙂
drzim palceky,aby boli // a to poriadne 😉
daj vediet,papa

maja38
5. mar 2011

Ahoj, já vím od pátku, že jsem otěhotněla po inseminaci - byla to poslední před IVF,už nám konečně schválili další cyklus (první nevyšel, ale to bylo před víc než rokem, tak jsem musela žádat znovu). A prý je to malá pravděpodobnost, takže se mě při kontrole vítala doktorka slovy - tak co, zase nic.....a já jí říkala, že ne, že 2 čárky a pak jsem na ultrazvuku viděla malou larvičku -. 1 cm a tlouklo jí srdíčko🙂, krásný. Takže to prostě jde. Jen to chce neřešít, nepozorovat se, nepřemýšlet - já měla poslední měsíc takový fofr, že jsem fakt neřešila, ještě jsem byla na pár večírkách a trochu popila (protože ta malá pravděpodobnost) a hlavně schválené IVF - no a první test takový nevýrazný, tak jsem si řekla, což, je to fuk, vysadila jsem léky s tím, že začnu menstruovat.....a šla jsem do práce....a ono nic, a druhý den zase nic....a pak dvě čárky🙂
Takže - konec výlevu - jde to, ale hlavně to chce se moc nesoustředit a neřešit, jestli se cítíte těhotně nebo ne.....

petuska123
14. mar 2011

ahojte uz tu davno nik nenapisal ja som po 2 IUI.

sammira
14. mar 2011

@petuska123 aj ja som po 2 IUI 🙂 kedy si bola?ja v piatok.t 🙂 drzim palce 😉

petuska123
14. mar 2011

@sammira my chodime do martina do iscaru a tiez som bola v piatok.aj tebe sa palce drzia

sammira
14. mar 2011

@petuska123 si zatunka,dakujem 😉 ja som bola v Gyn-five v Bratislave.a ako sa citis?aj si netrpezliva tak ako ja? 😀

petuska123
14. mar 2011

@sammira citim sa fajn a ty???este len budem netrpezliva

sammira
14. mar 2011

@petuska123 aj ja sa mam dobre a netrpezliva som uz teraz 😀 som doma tak oddychujem

petuska123
14. mar 2011

@sammira kedy si mala IUI??

sammira
15. mar 2011

@petuska123 v piatok 11.3.kedy pojdes na krv?ja mam v papieroch napisane,ze za 14 dni.len neviem ci sa to rata hned od prveho dna IUI,alebo den po IUI 😒

petuska123
15. mar 2011

@sammira ja som mala tiez vtedy.no ja si robim test na 28 DC.takze ratam aj den IUI.ja na krv nepojdem mam si spravit test a potom zavolat do caru ako dopadol

sammira
15. mar 2011

@petuska123 ano?mne kazali prist na krv.ake su tie centra rozdielne,ze?ale to je jedno najhlavnejsie je ze musime byt tentokrat tehule 😉

petuska123
15. mar 2011

@sammira mne to aj vyhovuje ze sa nemusime trepat zas do caru mame to hodinu autom.a uz mam malo priepustiek a dovolenku si nechcem minat.

sammira
16. mar 2011

@petuska123 samozrejme je to pohodlnejsie,ze sa testnes a volas.Ja som koli behackam a vysetreniam po dohode s man.zostala doma.Mas nejake priznaky?lebo ja vobec nic.akurat som vcera dostala miecny vytok a dnes som bola na gynde 😠

petuska123
16. mar 2011

@sammira preco si bola na gynde???nemam nic take zvlastne vcera ma pobolievala hlava.brucho ma neboli a chodim cikat stale ale to som chodila ap po 1 IUI a neviem preco a co sa tyka toho vytoku tak mne tiez vyteka ale to je utros

sammira
16. mar 2011

@petuska123 zlakla som sa toho vytoku a nechcem,aby sa to dostalo do nejakej extra infekcie,gyndos mi povedal,ze je to bezne aby som sa nebala a predpisal mi vag,probiotika 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre