Užívate si najmladšie dieťa, keď máte na starosti ďalšie dve?

vieraz
24. máj 2013

Ahojte, chcem sa spýtať mamín, ktoré majú viacej detí, ako sa im darilo kojiť to najmladšie. Dvoch starších som kojila 2 roky, ale teraz mám problémy s množstvom mliečka. Kojím cca každé 3 hodiny, potom sa ukľudní, ale niekedy večer jej musím dať aj umelé. Inak zaspí len ťažko. Viete si to dieťa aj užívať, keď máte na starosti aj ďaľšie dve?

evarak
25. máj 2013

pri mne to bola drina,najma po fyzickej stranke to bolo tazke,moja najstarsia dcera ma 6 rokov,prostredna 4 a najmladsia bude mat o tri mesiace 3 roky,takze ked sa nam narodila najmladsia,prostredna bola este vzdy so mnou doma a nuz bolo to tazke,ale urcite som si ju uzivala,ja som kojila len do siedmeho mesiaca ,potom sme zacali s umelou vyzivou,lebo som uz nemala tolko mliecka ake mala ona potreby. Vzdy som sa snazila urobit taky program aby sa zabavili obe,plus som musela zvladnut cestu do skolky s obidvomi a vratit sa s tromi,navarit,nakrmit ich,upratat,pozehlit...,nam sa viac menej podarilo zosuladit,samozrejme nie vzdy,ale tak je to vacsinou pri detoch,. A na tvorbu mliecka si nevyskusala pit caj podporujuci tvorbu? ten je dobry,mne pomohol pri prostrednej,hlavne sa nenechaj znechutit 🙂

demeterka
25. máj 2013

Ja mam sice len dve deticky, starsia bude mat 4 rokya mladsi 10 mesiaco ale nech som sa akokolvek snazila, obaja sa mi sami odstavili v rovnaku dobu a to ked mali 9 mesiacov. Takze aj ked som chcela kojit tak oni nechceli, to len sa vrtelo, kusalo, mrncalo, tak sme to stopli. Ale tohto druheho si uzivam ovela viac, tak celkovo. mozem povedat ze teraz som na materskes DOVOLENKE. Lebo uz som sa vsetko naucila pri prvej a teraz ide vsetko samo a automaticky. Niekedy mam dni ze sa az nudim, a mam pocit ze ked raz budem mat tretie ani nebudem vediet ze ho mam 🙂

andrejka1974
25. máj 2013

ja si najmensej 13 mesacnej uzivam plnymi duskami, ja mam este 4 starsie deti, 3 skolopovinne a jednu skolkarku , ked sa narodila najmensia starsia dcerka uz chodila do skolky , takze bola tam cely den a tak som mala klud od 7.30 do 14.00 ked chodili domov starsie deti, kojila som 4 mesiace, viacej to uz neslo, malinka musela byt prikrmovana hned od prveho mesiaca nepriberala, ale bola zlatucka, vela spinkavala aj v noci aj teraz si ju uzivam najviac 🙂 🙂 🙂 🙂 vsetko sa da zladit aj zvladnut 😉 😉 😉 😉