Vadilo vám fajčenie počas tehotenstva?

ariela22
7. júl 2012

Ahojte dievčatá. Prosím Vás vedeli by ste mi napísať odpoveď. Vadilo Vám fajčenie počas tehotenstva? Priateľ mi totiž neverí , že mi to mohlo prekážať, lebo nepozná ženu, ktorej by to vadilo 😝 okrem mňa pravdaže. Je to pre neho úplne normálne, že sa pri tehotnej žene môže fajčiť 😒 . Bolo mi z fajčenia príšerne zle,ale on si myslí že si vymýšľam...Čo si o tom myslíte?....Ďakujem za všetky vaše odpovede 😉

nadhera
8. júl 2012

ci som bola or nebola tehu, fajcenie mi vzdy vadilo - nastastie u nas v rodine nik nefajci 😉 dokonca nechapem kolegyne - vonku to taha na 40 stupnov a oni pocas prestavky zajdu na jednu.... 😒

lauritka
8. júl 2012

priatelovi porad elektornicku cigaretu 😉 nesmrdi, nie je toho dym a ty nevdychujes nic- je to len cista para, co vydychuje von. len on ma v sebe tu trosku nikotinu.
urcite je to kompromis, on sa nemusi zbavit bafkania a nebude skodit svojmu okoliu. 😉

"Elektronická cigareta je nový spôsob fajčenia. Nikotín sa ku fajčiarovi dostáva vo forme pary, ktorá vyzerá rovnako ako cigaretový dym, s tým rozdielom, že nesmrdí a neobsahuje decht a ďalšie škodlivé látky. E-cigareta sa používa ako klasická cigareta, čím nebúra zažité rituály ako niektoré náhrady (žuvačky, náplaste). Preto sa tiež stretáva s úspechom aj u dlhodobých fajčiarov."

monika2606
8. júl 2012

@ariela22 ahojky, mne to neskutočne vadilo, keď som tehotná nebola tak mi to nevadilo keď pri mne niekto fajčil, kedysi dávno som bola aj ja fajčiarka. Ako náhle som otehotnela tak mi bolo z toho smradu neskutočne zle, vždy som odchádzala z miestnosti kde sa fajčilo. A ak sa náhodou odísť v tom okamihu nedalo tak som rátala sekundy kedy už konečne vypadnem....skús toto všetko dať prečítať priateľovi....počas tehotenstva ti môže vadiť úplne všetko alebo aj nič

zuzka1008
8. júl 2012

jasne že mi fajčenie vadilo 😠 je to hnus som nefajčiarka a cigarety zacitim na 100km takže fajčiarom sa vyhybam

nelicefo
8. júl 2012

nech si najde nieco o pasivnom fajceni... 🙄 🙄 🙄 ublizuje tebe aj miminku 🤐

1katkas
8. júl 2012

ano vadilo... odkedy som prestala fajcit, hnusi sa mi to smrdi mi to...a tvoj priatel by si mal uvedomit ze fajcenie skodi kazdemu aj vasmu babatku

vinifred
8. júl 2012

..debil..

1234lubka
8. júl 2012

ta zozaciatku strasne mi to vadilo ale kedze som bola medzi strasne netolerantnymi ludmi tak som si casom na to zvykla....malicky je krasny zdravy....asi som mala stastie co ja viem ale som sa snazila byt ci najviac na cerstvom vzduchu potom....

ivett1
9. júl 2012

ahoj, asi tvojmu priateľovi výraz "pasívne fajčenie" nič nehovorí...škoda...ale o tom sa tu rozpisovať nebudem, stačí si vyhľadať na nete...skôr ma zarazil prístup tvojho priateľa, veď keď ti niečo prekáža-to je jedno, či dym z cigariet alebo niečo iné-mal by brať na teba ohľad...a to nielen preto, že si tehotná 😉 ale preto, že ti to vadí...si predsa jeho priateľka 🙂

modrofuzik11
12. júl 2012

hmm, to je dost netolerantny partner. ved si tehotna! jasne, ze ti to vadi. aj mne to brutalne vadilo. vysvetli mu to este raz, snad to pochopi.

lilitela
10. nov 2012

Ja som tu zalozila podobnu temu, ze mne svokor chcel fajcit pri babetku a nepekne sa ku nam choval, ked sme sa ohradili. Ty mas asi trocha inu situaciu, tebe asi doteraz fajcenie nevadilo a teraz ti je z toho zle, asi neodmietas apriori fajcenie. Neviem, ci je sebec, ako niektore pisu. Fajciari, najmä tuhi, si nevedia pomoct a velmi neradi menia svoje navyky a uz vobec nerozumeju, ze preco ti to "zrazu" zacalo vadit. Nevysvetlis, ze ti to vadilo vzdy, ale si to z nejakeho dovodu doposila neriesila. V nasej aj mnazelovej rodine sa vzdy fajcilo a nefajciari to tolerovali, kedze to boli zvacsa deti. Ja a moj brat sme sa doma vzburili, ked sme vyrastli a mama nakoniec prestala fajcit. Avsak v manzelovej rodine k niecomu takemu nedojde, su tvrdohlavi a bezohladni, a doposial som to trpko tolerovala, kedze som sa "privydala". V interieri svokor fajci v inej vetranej izbe a nastastie to neprechadza do vedlajsich. Ked fajci vonku (ma pocit, ze ked si zapali 2m od nas, ze je to ok, zdvihnem sa s malou, a ideme niekam inde. Niekedy je tak "dementny" ze ide za nami a potom ho musim poslat prec s vysvetlenim, ze nam dym vadi. Vtedy sa mi snazi vysvetlit, ako to prehanam a pod. Bohuzial fajci kazdych 15 min, takze tam casto na navstevy nechodime.

bubinko83
10. nov 2012

ja som fajčiarka a teraz ako tehotna nemožem ten dym ani len citit a každy to toleruje ved to je asi to najmenej nie? 🙂

pokladik5
12. nov 2012

ahoj, mne fajcenie teraz vadi , moj partner fajci pri mne a vzdy mu poviem nech otvori okno dokoran , ale nik neberie namna ohlad ani buduca svokra tam ked som na navsteve ani len okno neotvoria a vzdy mi povie ze ona fajcila pri deckach a su zdrave.. ale som opatrna , lebo dceru som porodila skor z dovodu ze som s ex trcala na navsteve u jeho kamarata kde sa striedali fajciari dym sa tam uz dal krajat a este v ten den som isla do nemocnice, asi dietatku sa zle dychalo , takze mojmu nezakazem , ale aspom mu poviem nech nie je pri mne dlho alebo chcem mat cerstvy vzduch kvoli miminu. ale ziadny fajciar neberie ohlad na nefajciarov ani na tehotne zeny ci deticky ..

talula
12. nov 2012

mne bolo vzdy na grcanie len ked niekto presiel okolo mna a fajcil...

helka107
17. nov 2012

aj ja som bola fajčiarka,ale v tehotenstve mi dym vadilô a strašne ale len do nejakého konca 4 mesiaca, dovtedy som len zacítila a vracala som, u nás sas vždy fajčilo len na balkone tak sme nemuseli meniť nič,ale je zarážajúci postoj priatela je to predsa aj jeho dieťa nie?

ewisam
17. nov 2012

Jemu to pride normalne? Ale preboha, ved ide o jeho dieta 😠 No mne pride nenormalny on, prepac...

stojdulka
11. jan 2013

vadí a veľmi

kobrtko
24. jan 2013

to čo máš za sebca pri sebe, bože? no jasné, že prekáža, a t o aj mimo tehu. Naťahuje ma z toho, fuj. A keď si ešte nejaký inteligent zapáli predo mnou na ulici, takmer mám nábeh na tyčku, to je jeden z najhnusnejších smradov, aké pre nefajčiara existujú!!! Inak tan tvoj priateľ asi veľmi nie je v poriadku (bez urážky), keď takto egocentricky reaguje na obyčajné fajčenie...čo príde, ak bude musieť ustúpiť v niečom významnejšom? Porozmýšľaj a nejako konaj 😉

nataliaqwert
13. máj 2014

No moja my mame koli tomuto stale hadky doma 🙂... Cigarety nemozem ani citit zhruba od 7 tt a vzhladom na to ze za normalnych okolnosti fajcim stale tak ma tiez frajer neberie v tomto vazne....a dospelo to az do takeho stadia ze som sa rozrevala jak male decko ked bol fajcit na balkone a este si aj odplul 😀😀 skoro som sa povracala!.....snazi sa to teraz obmedzit trosku doma ale tym ze je fakt tuhy fajciar je to fakt tazke....

horana
13. máj 2014

Fajcenie ci uz aktivne alebo pasivne ktoremu je vystavena tehotna zena samozrejme velmi skodi mamicke aj babetku. Priatelovi radim zadat do googla, asi bude prekvapeny. Zvysuje sa totiz riziko temer upnle vsetkeho zleho, od mimomaternicoveho tehotenstva (to sa tyka zvyseeho rizika este pri otehotnovani), krvacaniu vsetkeho druhu, predcasnemu porodu, znizenia prisunu kysliku pre babetko, medzi riziko nizkej porodnej vahy babetka, dalej o 1/3 vyssie riziko novorodenenceho nahleho umrtia, predtym este aj riziko samovolneho potratu, byva problematickejsie dojcenie a ked aj nie mlieko ma menej tukov, fajcenie posobi na hormonalnu nerovnovahu matka aj babetka, ovplyvnuje jeho telesny aj rozumovy rast, mava nepriazdnivy vplyv na reprodukcne organy deti, daju castejsie astmu a respiracne infekcie...atd...
A nakoniec samozrejme plati: "Tehotné ženy by mali úplne prestať fajčiť, pretože samotné obmedzenie fajčenia v gravidite negatívne účinky fajčenia nezmierňuje.Platí tiež že pasívne fajčenie má rovnaké účinky ako aktívne fajčenie."
http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/cl...

brumka
13. máj 2014

mne vadi fajcenie aj ked niesom tehotna, a hlavne ked som na kave v kaviarni alebo v restike na terase a niekto si zapali cigaretu, je to hnus a k jedlu to vobec nepatri hlavne ked sme ako rodinka s detmi. a pre mna je vrchol cigareta pri kociku alebo na destkom ihrisku

silvinuska6
13. máj 2014

Ja som počas tehotenstva zacitila dym a uz ma aj napínalo a musela som utekat 😀 pritom pred tým som fačila .... od kedy som otehotnela v tej minute som prestala a nefajčím stále a už ani nebudem 😀

mircalla
13. máj 2014

@ariela22 Mna vadi fajcenie aj bez tehotenstva
Tvoj priatel je riadny sebec

fanta3
13. máj 2014

mne ked som nebola tehotna fajcenie nevadilo (aj ked ja som nikdy nefajcila), ale pocas tehotenstva mi to neskutocne prekazalo, smrdelo a bolo mi z toho smradu zle. Inak som pocas tehotenstva nemala s nicim problemy, dokonca ani na zaciatku tehotenstva som vobec nevracala a zle mi nebyvalo.
Manzel aj nakoniec prestal fajcit- uz dlhsie s tym chcel seknut a toto bol dalsi dovot preco to ukoncit.
A teda ak tvoj muz prestat nechce, minimalne by mal akceptovat to ze tebe fajcenie vadi, je ti z toho zle a samozrejme to neni dobre ani pre zdravie dietata. Asi si este nezvykol ze si tehotna a tym prichadzaju rozne zmeny, ale akceptovat to musi.

lusindalucia
25. mar 2015

Milé maminky, prosím Vás o vyplnenie dotazníka ku mojej bakalárskej práci o odvykaní od fajčenia počas tehotenstva. Dotazník je určený tehotným/ netehotným maminkám, ktoré fajčili počas tehotenstva alebo s fajčením prestali.

https://docs.google.com/forms/d/1_aoKrtbipbrmQt...

Ďakujem za váš názor a čas a prajem Vám len to dobré vo vašom najdôležitejšom poslaní.

alexandra1104
25. mar 2015

mne to pri trvon tehu aj teraz strasne vadi staci ze by niekto na mna dychol

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre