Vegetariánstvo a vegánstvo

tweetinka.co
16. jan 2012

Ahojte.. Ja som niekoľko rokov vegánka a manžel vegetarián. Je tu niekto, kto je na tom podobne? Rodičia jedia "klasické jedlo - mäso, sladkosti a pod.). Chceli by sme dieťatko vychovávať bez mäsa -- dá sa to v tejto dobe?

rancuzkaf
16. jan 2012

@tweetinka.co , jasne,ze sa da, ved dokazom je aj tato tema:

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vegetarianske-dieta-skusenosti-postrehy/

mozes prist k nam diskutovat o tvojich obavach a pod. 🙂

eir
19. feb 2012

@tweetinka.co ahoj, určite áno ... ja síce nie som 100% vegánka, lebo priateľ je "všežravec" a hlavne teraz keď som tehu, tak občas ochutnám, čo si navaril on 😕 A rovnako rodičia, keď k nim prídem, tak urobím mamine radosť a dám si, čo navarila - také bryndzové halušky či palacinky neodmietnem nikdy, ale keď je mäso, chcem vždy najmenší kúsok, prípadne len 1/2 a viac zeleninky ako prílohu ...

no ako najvhodnejšia náhrada mäsa je TEMPEH, asi už poznáš ... ak nie, dostať ho v každom lepšom bio obchode 😉 No ešte neviem, od akého veku je vhodný na konzumáciu pre detičky, vzhľadom na jeho výrobu ...

tweetinka.co
autor
19. feb 2012

@eir ďakujem - viac k tejto téme je v linku čo je vyššie 🙂 tempeh samozrejme poznám.. Niekoľko rokov nakupujem prevažne len v bioobchodoch príp. inak špecializovaných 😎 Pekný zbytok víkendu želám.

eir
19. feb 2012

@tweetinka.co ano viem, včera som tú tému objavila 🙂 tak to je super, že poznáš, vidieť, že už v tom vieš chodiť... 😉 Ďakujem pekne, pekný aj tebe ...

tweetinka.co
autor
20. feb 2012

@eir čo sa týka stravovania, tak som si toho prešla už dosť veľa 😎 cez vitariánstvo, živú stravu, teraz mi vyhovuje vegánstvo kombinované s makrobiotikou (bez éčok, cukru..) Zatiaľ bábenko nemáme, ale veľmi chceme a som aj zvedavá na maminy, ktoré sa stravujú odlišne (ako je bežné), že ako to riešia s detičkami.. Ak by si potrebovala poradiť alebo nejak si rozšíriť obzor, ozvi sa 😅 . Všetko dobré želám.

eir
20. feb 2012

@tweetinka.co 🙂 ja už mám tiež niečo za sebou, momentálne tiež kombinujem vegánstvo a makrobiotiku 🙂 hoci nie na 100%, keďže teraz občas to mäso a sem tam i vajce v nejakej forme ... ale bolo obdobie, keď som bola výhradne bez živočíšnych potravín ... momentálne sa môj odpor k nim čiastočne zmiernil kvôli chuti, veď vieš ... tehotenstvo a bláznivé chute :D no snažím sa ozaj striedmo a čo najkvalitnejšie ...

No tak držím palce, nech sa podarí krásne a zdravé mimi 😉

A keď mi môžeš poradiť, ak máš, môžeš mi dať nejaký recept na dobré placky/palacinky, ktoré sa nebudú trhať :D ja zatiaľ taký nemám ... 😝

Ďakujem, maj sa pekne 😉

monr
20. feb 2012

Kočky, pridajte sa do temy, ma ktorý vam dala link rancuzkaf